Sylwester na Dominikanie

Sylwester na Dominikanie

W poszukiwaniu ciekawych miejsc na spędzenie sylwestra warto szukać nie tylko bliskich kierunków, ale również tych nieco bardziej egzotycznych. To właśnie tam można wejść w nowy rok z rozmachem i w doskonałej, gorącej atmosferze. Jeśli chcesz spędzić zakończenie roku z dala od chłodnego klimatu umiarkowanego, polecamy sylwester na Dominikanie. Pogoda będzie idealna nie tylko do zabawy, ale również do plażowania.

Czy warto lecieć na sylwester na Dominiaknę
Czy warto lecieć na sylwester na Dominiknę. Photo by Kelly Sikkema on Unsplash

Podczas gdy jedne osoby decydują się na spędzenie okresu świąt Bożego Narodzenia i nowego roku w domu lub gdzieś w pobliżu u rodziny, inni decydują się na ucieczkę od tradycji w stronę słońca. Wyjazdy świąteczne i noworoczne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Niektórzy turyści szukają miejsc na południu Europy, inni natomiast decydują się na bardziej egzotyczne klimaty. Sylwester na Dominikanie z pewnością wpisze się w zapotrzebowanie tych osób, którym zależy na niepowtarzalnych wakacjach w środku zimy.

Dominikana w grudniu
sprawdź pogodę całoroczną
istotne informacje pogodowe:
27 – 29 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
33 %
Chmura
Szansa opadów
28 ° C
Fale
Temperatura wody
10 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Sprawdź gdzie na sylwester jest najlepsza pogoda

Jeśli marzy się Tobie Dominikana na sylwestra, trzeba mieć świadomość, że nie będą to wakacje tanie. Jest to kierunek, który praktycznie o każdej porze roku wiąże się z dużymi kosztami ze względu na odległość. Najwięcej zapłacimy bowiem za bilety lotnicze. Ceny sylwestrowe zarówno na Dominikanie, jak i w innych popularnych miejscach turystycznych bywają droższe niż w innych miesiącach. Związane jest to przede wszystkim z ogromną popularnością takich zimowych wakacji na przełomie roku, a skoro jest popyt, to i ośrodki turystyczne w tym czasie chcą zarobić.

Opinie o sylwestrze w Republice Dominikany
Opinie o sylwestrze w Republice Dominikany. Photo by Rafa G. Bonilla on Unsplash

Wydatek zdecydowanie jednak się opłaca – sylwester na Dominikanie może być jednym z najpiękniejszych w życiu. Na pewno przywieziemy niezapomniane wspomnienia, piękną opaleniznę i sporo przepięknych zdjęć, które będą wyjątkową pamiątką na kolejne chłodne miesiące w kraju.

od:
3 949 zł
Wakacje na Dominikanie

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Dominikanie

Dominikana sylwester to doskonały pomysł na wyjazd, pod warunkiem, że dokładnie go zaplanujemy i zorganizujemy z odpowiednim wyprzedzeniem. Już na jesieni warto rozejrzeć się w ofertach dobrych biur podróży, które właśnie wtedy wypuszczają swoje sylwestrowe katalogi. Aby mieć pewność, że udany będzie sylwester na Dominikanie, opinie innych użytkowników, jakie znajdziemy w sieci również mogą być pomocne. Warto je poczytać, aby upewnić się, które biuro turystyczne najlepiej się sprawdza w organizacji sylwestrowych wyjazdów.

Dominikana - czy warto spędzić tu sylwestra
Dominikana – czy warto spędzić tu sylwestra. Zdjęcie autorstwa Alex Azabache z Pexels

Im dokładniej sprawdzimy oferty, także pod kątem opinii użytkowników, tym większą możemy mieć pewność, że wyjazd upłynie bezproblemowo i bez żadnych nieprzewidzianych zdarzeń. Wpisz w wyszukiwarkę sylwester na Dominikanie opinie, poczytaj doświadczenia innych osób i przekonaj się, gdzie warto się wybrać, a które kurorty nie będą dobrym pomysłem.

Zobacz nasz wpis o krajach egzotycznych

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Czy warto spędzić sylwester na Dominikanie?

Sylwester na Dominikanie z pewnością jest dobrym pomysłem na oderwanie się od polskiej chłodnej rzeczywistości w środku zimy. To także okazja do zwiedzania tego wyjątkowego państwa w czasie, gdy warunki pogodowe są wręcz idealne. Jeśli marzy się Tobie gorący sylwester, Dominikana z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę. To doskonały kierunek dla osób, którym marzy się plażowanie w środku zimy, ucieczka od ujemnych temperatur, możliwość spędzenia czasu w miejscu, które zachwyca wspaniałymi plażami, bogatą roślinnością, a także wieloma atrakcjami turystycznymi.

Republika Dominiakny w okresie sylwestrowym
Republika Dominiakny w okresie sylwestrowym. Photo by Benjamin Voros on Unsplash

Dominikana na sylwestra tętni życiem i jest wręcz stworzona do zabawy do białego rana. Wielu turystów z całego świata decyduje się bowiem właśnie w takim karaibskim klimacie zakończyć stary rok i wejść w nowe dwanaście miesięcy. Słoneczna Dominikana sylwester gwarantuje w gorących warunkach – nie brakuje imprez na plaży, wypraw jachtami po łagodnym morzu karaibskim, a także innych atrakcji, które pozostawią wyjątkowe wspomnienia.

Warunki klimatyczne w okresie noworocznym na Dominikanie

Dominikana leży na Morzu Karaibskim w strefie klimatu tropikalnego, co oznacza, że zimą raczej nie trzeba obawiać się tutaj żadnych negatywnych warunków pogodowych. W ciągu dnia temperatury sięgają nawet 31 stopni, co sprawia, że jest wręcz upalnie.

od:
3 949 zł
Wakacje na Dominikanie

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Dominikanie

Zdarzają się tez opady deszczu, które są pozostałością po mijającej porze deszczowej. Są one jednak tyle intensywne, co krótkotrwałe. Świetnie oczyszczają powietrze, ale w żadnym stopniu nie przeszkadzają ani w sylwestrowych szaleństwach, ani w zwiedzaniu najciekawszych atrakcji turystycznych na wyspie.

Jakie miasto turystyczne wybrać na sylwester – Dominikana?

Osobom, którym marzy się gorący sylwester, Dominikana ma do zaproponowania całe mnóstwo kurortów i turystycznych miast, w których można znaleźć wymarzone miejsce na zakończenie roku. Jedną z miejscowości, która doskonale sprawdza się na sylwestrowe zabawy, jest Punta Cana. To dosyć duże miasteczko, w którym znajduje się międzynarodowy port lotniczy. Jeśli więc chcemy od razu z samolotu trafić do raju, warto postawić na któryś z hoteli właśnie w tym mieście. Punta Cana to przede wszystkim luksusowe kurorty all inclusive, białe, piaszczyste plaże ciągnące się aż po horyzont, mnóstwo ośrodków sportów wodnych, a także obiektów zapewniających aktywny wypoczynek. Najpopularniejszą plażą jest tutaj Bavaro, miejsce wręcz zadeptane przez turystów. Jeśli ktoś lubi imprezową atmosferę, będzie miał tutaj jak w raju. Nie będzie to natomiast dobra lokalizacja dla turystów, którzy szukają raczej kameralnego wypoczynku.

Dominikana - Sylwester
Dominikana – Sylwester. Zdjęcie autorstwa Leonardo Rossatti z Pexels

Innym kurortem, który warto wybrać na sylwestrowy wypoczynek i witanie nowego roku, jest Puerto Plata znajdujący się na północnym wybrzeżu Dominikany. Znajdziemy tu złote, piaszczyste plaże, tropikalne rośliny i górzyste krajobrazy. To miejsce, które cieszy się popularnością wśród turystów szukających bardziej spokojnego wypoczynku. Oprócz zatłoczonych plaż znajdziemy sporo kameralnych miejsc nad wodą, gdzie można odpocząć z dala od zgiełku.

Noworoczne wakacje na Dominikanie
Noworoczne wakacje na Dominikanie. Zdjęcie autorstwa Michal Marek z Pexels

Ciekawym kurortem jest również La Romana, który sprawdza się w przypadku turystów planujących samodzielne wakacje, a nie stawiających na wypoczynek organizowany. Znajdziemy tu sporo hoteli, które zapewniają wypoczynek w dobrych cenach. Dzięki temu wakacje na Dominikanie nie będą aż tak drogie, jak się może początkowo wydawać. Szczególnie wtedy kiedy spojrzymy na najlepsze lasty na Dominikanę.

Sprawdź także ile trwa lot na Dominikanę

Czy Dominikana na sylwestra to dobry pomysł na wyjazd z dziećmi?

Jeśli planujesz z dziećmi spędzić sylwester, Dominikana będzie całkiem dobrym pomysłem na wspólne wakacje w środku zimy. Z pewnością maluchy nie będą się tu nudzić – piaszczyste plaże, ciepła woda w morzu, a także wiele atrakcji dla najmłodszych to gwarancja aktywnego spędzania czasu z dala od hotelowego pokoju czy basenu.

Domkni na Dominikanie
Domkni na Dominikanie. Zdjęcie autorstwa Alex Azabache z Pexels

Warto jednak wziąć pod uwagę, że wyjazd na Dominikanę wiąże się z dosyć długą podróżą w obie strony. Starsze dzieci z pewnością poradzą sobie w czasie wielu godzin w samolocie. W przypadku maluszków taka podróż może być jednak mocno uciążliwa. Warto więc dobrze rozważyć, czy kilkudniowy wyjazd, w czasie którego sporo czasu będzie trzeba spędzić na samej podróży, to na pewno w stu procentach dobry pomysł.

O której godzinie czasu polskiego mieszkańcy Dominikany witają Nowy Rok?

Różnica czasu między Polską a Dominikaną to 6 godzin – w czasie gdy u nas będzie północ i będzie można otwierać sylwestrowego szampana, na Dominikanie będzie dopiero godzina 18.00. Jeśli więc planujemy sylwestra na Dominikanie, nowy rok powitamy o godzinie 6 czasu polskiego.

Sprawdź gdzie pojechać na fajne wczasy

Czytaj również:

Aplikacja
Sylwester na Dominikanie – czy warto?

Sylwester na Dominikanie to doskonała lokalizacja na pożegnanie starego roku. Wspaniały klimat, doskonała infrastruktura turystyczna i mnóstwo imprez na zakończenie roku to gwarancja, że każdy będzie bawił się tutaj świetnie.

Jaka temperatura na Dominikanie w okresie sylwestrowym?

W okresie sylwestrowym na Dominikanie możemy liczyć na temperatury powyżej 30 stopni. Jest słonecznie, bardzo ciepło, a ryzyko deszczu jest niewielkie.

Czy w okresie noworocznym na Dominikanie jest pora deszczowa?

Okres noworoczny to na Dominikanie początek pory suchej. Nie ma więc obaw, że opady deszczu zepsują sylwestrowe szaleństwa.

Jaka temperatura wody na Dominikanie w grudniu?

Temperatura wody w Morzu Karaibskim jest w grudniu dosyć wysoka, nawet 25-26 stopni. To idealne warunki do korzystania z wodnego szaleństwa nawet dla osób, które są zmarzlakami.

Sylwester na Dominikanie z dziećmi – warto czy nie?

Na sylwestra z dziećmi na Dominikanę warto wybrać się wtedy, gdy planujemy spokojny, rodzinny pobyt z powitaniem roku w tle. Jeśli jednak marzą się nam imprezy do białego rana, wypad z maluchami może nie być do końca trafionym pomysłem.