Nowa Zelandia - kiedy jechać, jaka pogoda, jaka temperatura

Nowa Zelandia – klimat, pogoda, kiedy jechać?

Nowa Zelandia jest państwem wyspiarskim na południowo-zachodnim Pacyfiku, położonym w odległości około 1600 km od Australii. Kraj ten cieszy się ogromną popularnością wśród podróżników, którzy szukają czegoś więcej niż tylko utartych szlaków turystycznych. Jeśli zastanawiamy się: Nowa Zelandia – kiedy jechać, warto wziąć pod uwagę jej klimat, położenie, a także specyfikę pór roku.

Aplikacja
Kiedy jechać do Nowej Zelandii
Kiedy jechać do Nowej Zelandii

Nowa Zelandia – kiedy jechać?

Na pytanie: Nowa Zelandia – kiedy jechać, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, jakie mamy plany podróżnicze, co chcemy zobaczyć i jak spędzić wakacje w tym ciekawym, bardzo odległym kraju. Nowa Zelandia klimat ma dosyć specyficzny – leży w strefie klimatu podzwrotnikowego umiarkowanego, morskiego ciepłego.

od:
19 000 zł
Wycieczki objazdowe po Nowej Zelandii!

Zobacz najlepsze oferty na wycieczki objazdowe po Nowej Zelandii.

Jeśli więc interesuje nas upalna Nowa Zelandia, pogoda w tym kraju może nas nieco rozczarować. Nie ma bowiem co liczyć na wysokie temperatury i tropikalne warunki. Podobnie, jak w naszym klimacie, w Nowej Zelandii występują cztery pory roku. jednak ze względu na jej położenie na południowej półkuli, pory te występują odwrotnie niż u nas. We wrześniu rozpoczyna się wiosna, w grudniu lato, w marcu jesień, a w czerwcu mamy początek zimy.

 • Temperatura w styczniu:  ☀️ od 11 °C do 23 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w lutym:  ☀️ od 12 °C do 23 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w marcu:  ☀️ od 10 °C do 22 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w kwietniu:  ☀️ od 7 °C do 20 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w maju:  ☀️ od 5 °C do 18 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w czerwcu:  ☀️ od 3 °C do 16 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w lipcu:  ☀️ od 1 °C do 15 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w sierpniu:  ☀️ od 2 °C do 15 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura we wrześniu:  ☀️ od 3 °C do 16 °C | opady: ☔  średnie
 • Temperatura w październiku:  ☀️ od 5 °C do 17 °C | opady:  ☔  średnie
 • Temperatura w listopadzie:  ☀️ od 8 °C do 19 °C | opady: ☔  średnie
 • Temperatura w grudniu:  ☀️ od 10 °C do 21 °C | opady: ☔  średnie

Nowa Zelandia pogoda styczeń

Kiedy jechać do Nowej Zelandii, aby mieć gwarancję pięknej pogody? Doskonałym pomysłem będzie styczeń. Wtedy mamy tam pełnię lata, a pogoda sprzyja wakacyjnemu wypoczynkowi i aktywnemu zwiedzaniu tego niezwykłego kraju.

Kiedy lecieć do Nowej Zelandii
Kiedy lecieć do Nowej Zelandii

Temperatury w ciągu dnia kształtują się na poziomie 14-23 stopni Celsjusza. Wilgotność jest dosyć niska, podobnie jak ryzyko opadów. Jest ciepło i słonecznie, w ciągu dnia możemy liczyć nawet na 10 dni słońca. Choć nie ma wielkich upałów, styczeń w Nowej Zelandii z pewnością jest dużo przyjemniejszy niż w naszej strefie klimatycznej.

Czytaj również jaka jest temperatura w styczniu w Wietnamie

Nowa Zelandia pogoda luty

Jeśli interesuje nas słoneczna Nowa Zelandia, pogoda w lutym z pewnością nam się spodoba. W tym czasie jest tu koniec lata z dużą ilością słońca i temperaturami na poziomie 15-24 stopni Celsjusza. To doskonałe warunki na aktywne zwiedzanie i bardziej leniwy wypoczynek. Jadąc do Nowej Zelandii latem pamiętajmy, aby zadbać o ochronę przeciwsłoneczną. Ze względu na czyste powietrze, promieniowanie UV w tej części świata jest bardzo intensywne. Koniecznie trzeba na co dzień nosić nakrycia głowy i okulary przeciwsłoneczne.

Kiedy najlepiej jechać do Nowej Zelandii
Kiedy najlepiej jechać do Nowej Zelandii

Na pytanie: Nowa Zelandia – kiedy jechać, luty będzie doskonałą odpowiedzią. Jadąc na wakacje w środku zimy możemy na drugiej półkuli spotkać pełnię lata i przywieźć do kraju piękną opaleniznę i sporo wspomnień.

Czytaj również jaka jest temperatura w lutym w Malezji

Nowa Zelandia pogoda marzec

Podczas gdy w naszych warunkach klimatycznych w marcu zaczyna się wiosna, na drugiej półkuli właśnie kończy się lato. Jeśli interesuje nas pełna słońca Nowa Zelandia, pogoda w marcu z pewnością będzie nam odpowiadała. Choć wielkimi krokami zbliża się jesień, temperatury nadal utrzymują się na poziomie około 20 stopni Celsjusza.

od:
19 000 zł
Wycieczki objazdowe po Nowej Zelandii!

Zobacz najlepsze oferty na wycieczki objazdowe po Nowej Zelandii.

Jeśli chodzi o opady, pojawiają się one jedynie sporadycznie, podobnie jak zachmurzone niebo. W ciągu dnia możemy liczyć nawet na 9 godzin pełnych słońca, co w zupełności wystarczy, aby spędzić aktywnie czas na zwiedzaniu i wypoczynku. Jeśli zastanawiamy się: Nowa Zelandia – kiedy jechać, wakacje w marcu z pewnością spełnią nasze oczekiwania.

Czytaj również jaka jest temperatura w marcu w Singapurze

Nowa Zelandia pogoda kwiecień

Jesienna Nowa Zelandia klimat ma dosyć podobny do znanej nam jesieni. W kwietniu możemy wyraźnie odczuć spadek temperatur. W ciągu dnia średnie temperatury do 15 stopni, noce są natomiast zdecydowanie chłodniejsze. Uczucie chłodu może również potęgować wysoka wilgotność powietrza oraz przelotne opady deszczu. W kwietniu można również zauważyć, że słońca jest zdecydowanie mniej niż w poprzednich miesiącach. Świeci mniej więcej przez 5-7 godzin dziennie.

Nowa Zelandia klimat
Nowa Zelandia klimat

Jeśli interesuje nas ciepła Nowa Zelandia, pogoda w kwietniu może nie do końca spełnić nasze oczekiwania. Jest to natomiast dobra pora dla podróżników, którzy lubią piesze wędrówki, eksplorację nieznanych terenów i aktywną turystykę.

Czytaj również jaka jest temperatura w kwietniu w Omanie

Nowa Zelandia pogoda maj

Jeśli marzy nam się majowa Nowa Zelandia, klimat raczej nie będzie przyjazny dla osób, które poszukują słońca i przyjemnego, ciepłego wypoczynku. W maju mamy już schyłek jesieni i można poczuć zbliżającą się zimę. Temperatury w ciągu dnia kształtują się na poziomie 13 stopni, w nocy natomiast mogą spadać nawet o 10 stopni. Słońca też jest już zdecydowanie mniej – w ciągu dnia świeci przez zaledwie 4-5 godzin.

Pogoda Nowa Zelandia
Pogoda Nowa Zelandia

Nowa Zelandia w maju jest więc chłodna, czasem deszczowa, a jej pogoda jest charakterystyczna dla typowej jesiennej huśtawki. Na pytanie: Nowa Zelandia – kiedy jechać? – maj może być dobrą odpowiedzią wyłącznie dla zapalonych podróżników, którzy niekoniecznie muszą spędzać tropikalne wakacje pod palmami. Jesienna pogoda z pewnością będzie dobra dla osób lubiących długie wędrówki i aktywne zwiedzanie.

Czytaj również jaka jest temperatura w maju na Kubie

Nowa Zelandia pogoda czerwiec

Osoby, które interesuje słoneczna pogoda, Nowa Zelandia w czerwcu z pewnością rozczaruje. W tym czasie w tym regionie świata rozpoczyna się zima. Temperatury powietrza utrzymują się na poziomie od 3 do 16 stopni w zależności od regionu. Nocami temperatura jeszcze mocniej spada. W skali miesiąca około 17 dni jest z opadami, w pozostałym czasie jest sucho.

od:
19 000 zł
Wycieczki objazdowe po Nowej Zelandii!

Zobacz najlepsze oferty na wycieczki objazdowe po Nowej Zelandii.

Zima nie jest aż tak uciążliwa jak w naszej strefie klimatycznej, ale z pewnością nie zachęca do wypoczynku. Jeśli zastanawiamy się: Nowa Zelandia – kiedy jechać, czerwiec w tym kraju z pewnością nie będzie dobrą porą dla osób, które szukają ciepła i słońca.

Nowa Zelandia pogoda lipiec

Jeśli marzy nam się ciepła Nowa Zelandia, temperatura w lipcu z pewnością nie będzie zachęcała do wakacyjnych wyjazdów. W lipcu mamy tutaj środek zimy ze średnimi temperaturami od 1 do 15 stopni Celsjusza. W nocy temperatury w niektórych regionach mogą nawet spadać poniżej zera. Dodatkowo wysoka jest wilgotność powietrza, a w skali miesiąca występuje sporo opadów. Nie są one jednak bardzo intensywne – najczęściej to drobne mżawki i słabe deszcze, rzadko spotykane są natomiast gwałtowne ulewy.

Pogoda w Nowej Zelandii
Pogoda w Nowej Zelandii

Nowa Zelandia klimat w lipcu ma zdecydowanie mało przyjazny. Turyści, którzy planują aktywne zwiedzanie czy sporo atrakcji na świeżym powietrzu, zdecydowanie powinni wybrać inny termin wyjazdu.

Czytaj również jaka jest temperatura w lipcu na Hawajach

Nowa Zelandia pogoda sierpień

Choć Nowa Zelandia klimat ma dosyć łagodny, w niektórych miesiącach może być tu dosyć nieprzyjemnie. W sierpniu mamy tutaj środek zimy z temperaturami od kilku do kilkunastu stopni. Nocami w wielu regionach kraju temperatury mogą spadać nawet poniżej zera. Uczucie zimna dodatkowo potęguje wysoka wilgotność powietrza i wiatr. Sierpień w tym regionie świata z pewnością nie zachwyca do zwiedzania i długich wypraw. Nie będzie to także miejsce na wymarzone wakacje w słonecznej atmosferze.

Temperatury w Nowej Zelandii
Temperatury w Nowej Zelandii

Plusem wycieczek do Nowej Zelandii poza sezonem turystycznym mogą być natomiast niższe ceny, zarówno lotów, jak i zakwaterowania w hotelach. Jeśli ktoś chce poznać ten niezwykły kraj, a nie zależy mu na tropikalnych klimatach, również dobrze może wybrać się na wakacje do Nowej Zelandii w sierpniu.

Czytaj również jaka jest temperatura w sierpniu na Sri Lance

Nowa Zelandia pogoda wrzesień

Jeśli interesuje nas gorąca Nowa Zelandia, klimat we wrześniu raczej nie spełni naszych oczekiwań. Ale nie będzie też tak zimno, jak w poprzednich miesiącach. Wraz z nadejściem września w Nowej Zelandii pojawia się wiosna. Średnie temperatury w ciągu dnia rosną więc o kilka stopni w porównaniu do minionych miesięcy, rzadko kiedy pojawiają się nocne przymrozki.

Nowa Zelandia kiedy jechać
Nowa Zelandia kiedy jechać

W ciągu dnia więcej jest również godzin słonecznych – dzień staje się dłuższy, co sprzyja różnym formom aktywności. Choć Nowa Zelandia we wrześniu nadal jest chłodna i mało słoneczna, z pewnością także w tym czasie znajdzie się wiele chętnych na odkrywanie jej niezwykłych regionów.

Nowa Zelandia pogoda październik

W październiku w Nowej Zelandii robi się przyjemnie ciepło. Temperatury w ciągu dnia sięgają 17-18 stopni. Jeśli interesuje nas słoneczna Nowa Zelandia, pogoda w październiku może nam się spodobać.

Nowa Zelandia temperatura
Nowa Zelandia temperatura

W ciągu dnia mamy około 7-8 godzin słonecznych, opadów jest niewiele, a wilgotność powietrza jest dużo niższa niż w sezonie zimowym. To doskonałe warunki na aktywny wypoczynek i zwiedzanie atrakcyjnych turystycznie rejonów.

Czytaj również jaka jest temperatura w październiku w Egipcie

Nowa Zelandia pogoda listopad

Nowa Zelandia w listopadzie wręcz zachęca do zwiedzania i eksplorowania nieodkrytych jeszcze terenów. W ciągu dnia mamy tutaj aż 10 dni słonecznych, rzadko kiedy pada deszcz, a wilgotność powietrza utrzymuje się na dosyć niskim poziomie.

Wakacje Nowa Zelandia
Wakacje Nowa Zelandia

Temperatury powietrza w ciągu dnia sięgają 18-19 stopni. Jest więc bardzo ciepło, słonecznie, a jednocześnie nie ma upałów. Takie warunki są idealne dla osób, które chcą aktywnie zwiedzać Nową Zelandię, a nie są nastawione na wysokie upały czy nieustanne plażowanie.

Nowa Zelandia pogoda grudzień

Gdy marzy nam się ciepła, słoneczna nowa Zelandia, pogoda w grudniu na pewno nas nie zawiedzie. W tym czasie mamy już schyłek wiosny, a wielkimi krokami zbliża się lato z dosyć wysokimi temperaturami, jak na ten region świata.

od:
19 000 zł
Wycieczki objazdowe po Nowej Zelandii!

Zobacz najlepsze oferty na wycieczki objazdowe po Nowej Zelandii.

W ciągu dnia temperatury najczęściej przekraczają 20 stopni, jest słonecznie, ciepło i bardzo przyjemnie na terenie praktycznie całego kraju.

Czytaj również jaka jest temperatura w grudniu na Bali

Aplikacja

Czytaj również:

🌄 Nowa Zelandia – kiedy najlepiej jechać?

Nową Zelandię najlepiej odwiedzić wiosną i latem, gdyż wtedy pogoda najbardziej sprzyja zwiedzaniu. Pamiętajmy, że pory roku na półkuli południowej układają się odwrotnie niż u nas. Wiosna rozpoczyna się więc we wrześniu, a lato w grudniu.

☀️ Nowa Zelandia – kiedy najcieplej?

Najwyższe temperatury w Nowej Zelandii notowane są latem, czyli od grudnia do lutego. Temperatury utrzymują się powyżej 20 stopni, jednak nie ma dużych upałów.

🏝️ Nowa Zelandia – jaki klimat?

W Nowej Zelandii mamy klimat podzwrotnikowy umiarkowany typu morskiego ciepłego.

🏔️ Nowa Zelandia – kiedy najtaniej?

Najtaniej w Nowej Zelandii będzie po sezonie – jesienią i zimą. Jeśli chcemy zwiedzić ten kraj bez wydawania dużych pieniędzy, warto pomyśleć o wyjeździe pomiędzy marcem a sierpniem.

🗺️ Nowa Zelandia – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny w Nowej Zelandii przypada latem, a więc od grudnia do lutego. W tym czasie jest tu najcieplej, a więc najwięcej atrakcji dla turystów.