Nowa Zelandia - kiedy jechać, jaka pogoda, jaka temperatura

Nowa Zelandia – klimat, pogoda. Kiedy jechać do Nowej Zelandii?

Nowa Zelandia jest państwem wyspiarskim na południowo-zachodnim Pacyfiku, położonym w odległości około 1600 km od Australii. Kraj ten cieszy się ogromną popularnością wśród podróżników, którzy szukają czegoś więcej niż tylko utartych szlaków turystycznych.

Kiedy jechać do Nowej Zelandii
Kiedy jechać do Nowej Zelandii

Jeśli zastanawiamy się: Nowa Zelandia – kiedy jechać, warto wziąć pod uwagę jej klimat, położenie, a także specyfikę pór roku.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Nowa Zelandia – kiedy jechać?

Na pytanie: Nowa Zelandia – kiedy jechać, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, jakie mamy plany podróżnicze, co chcemy zobaczyć i jak spędzić wakacje w tym ciekawym, bardzo odległym kraju. Nowa Zelandia klimat ma dosyć specyficzny – leży w strefie klimatu podzwrotnikowego umiarkowanego, morskiego ciepłego.

od:
25 000 zł
Wakacje w Nowej Zelandii!

Zobacz najlepsze oferty.

Jeśli więc interesuje nas upalna Nowa Zelandia, pogoda w tym kraju może nas nieco rozczarować. Nie ma bowiem co liczyć na wysokie temperatury i tropikalne warunki. Podobnie, jak w naszym klimacie, w Nowej Zelandii występują cztery pory roku. jednak ze względu na jej położenie na południowej półkuli, pory te występują odwrotnie niż u nas. We wrześniu rozpoczyna się wiosna, w grudniu lato, w marcu jesień, a w czerwcu mamy początek zimy.

 • Temperatura w styczniu:  ☀️ od 11 °C do 23 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w lutym:  ☀️ od 12 °C do 23 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w marcu:  ☀️ od 10 °C do 22 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w kwietniu:  ☀️ od 7 °C do 20 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w maju:  ☀️ od 5 °C do 18 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w czerwcu:  ☀️ od 3 °C do 16 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w lipcu:  ☀️ od 1 °C do 15 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w sierpniu:  ☀️ od 2 °C do 15 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura we wrześniu:  ☀️ od 3 °C do 16 °C | opady: ☔  średnie
 • Temperatura w październiku:  ☀️ od 5 °C do 17 °C | opady:  ☔  średnie
 • Temperatura w listopadzie:  ☀️ od 8 °C do 19 °C | opady: ☔  średnie
 • Temperatura w grudniu:  ☀️ od 10 °C do 21 °C | opady: ☔  średnie

Nowa Zelandia pogoda styczeń

Kiedy jechać do Nowej Zelandii, aby mieć gwarancję pięknej pogody? Doskonałym pomysłem będzie styczeń. Wtedy mamy tam pełnię lata, a pogoda sprzyja wakacyjnemu wypoczynkowi i aktywnemu zwiedzaniu tego niezwykłego kraju.

Kiedy lecieć do Nowej Zelandii
Kiedy lecieć do Nowej Zelandii

Temperatury w ciągu dnia kształtują się na poziomie 14-23 stopni Celsjusza. Wilgotność jest dosyć niska, podobnie jak ryzyko opadów. Jest ciepło i słonecznie, w ciągu dnia możemy liczyć nawet na 10 dni słońca. Choć nie ma wielkich upałów, styczeń w Nowej Zelandii z pewnością jest dużo przyjemniejszy niż w naszej strefie klimatycznej.

Czytaj również jaka jest temperatura w styczniu w Wietnamie

Nowa Zelandia pogoda luty

Jeśli interesuje nas słoneczna Nowa Zelandia, pogoda w lutym z pewnością nam się spodoba. W tym czasie jest tu koniec lata z dużą ilością słońca i temperaturami na poziomie 15-24 stopni Celsjusza. To doskonałe warunki na aktywne zwiedzanie i bardziej leniwy wypoczynek. Jadąc do Nowej Zelandii latem pamiętajmy, aby zadbać o ochronę przeciwsłoneczną. Ze względu na czyste powietrze, promieniowanie UV w tej części świata jest bardzo intensywne. Koniecznie trzeba na co dzień nosić nakrycia głowy i okulary przeciwsłoneczne.

Kiedy najlepiej jechać do Nowej Zelandii
Kiedy najlepiej jechać do Nowej Zelandii

Na pytanie: Nowa Zelandia – kiedy jechać, luty będzie doskonałą odpowiedzią. Jadąc na wakacje w środku zimy możemy na drugiej półkuli spotkać pełnię lata i przywieźć do kraju piękną opaleniznę i sporo wspomnień.

Czytaj również jaka jest temperatura w lutym w Malezji

Nowa Zelandia pogoda marzec

Podczas gdy w naszych warunkach klimatycznych w marcu zaczyna się wiosna, na drugiej półkuli właśnie kończy się lato. Jeśli interesuje nas pełna słońca Nowa Zelandia, pogoda w marcu z pewnością będzie nam odpowiadała. Choć wielkimi krokami zbliża się jesień, temperatury nadal utrzymują się na poziomie około 20 stopni Celsjusza.

od:
25 000 zł
Wakacje w Nowej Zelandii!

Zobacz najlepsze oferty.

Jeśli chodzi o opady, pojawiają się one jedynie sporadycznie, podobnie jak zachmurzone niebo. W ciągu dnia możemy liczyć nawet na 9 godzin pełnych słońca, co w zupełności wystarczy, aby spędzić aktywnie czas na zwiedzaniu i wypoczynku. Jeśli zastanawiamy się: Nowa Zelandia – kiedy jechać, wakacje w marcu z pewnością spełnią nasze oczekiwania.

Czytaj również jaka jest temperatura w marcu w Singapurze

Nowa Zelandia pogoda kwiecień

Jesienna Nowa Zelandia klimat ma dosyć podobny do znanej nam jesieni. W kwietniu możemy wyraźnie odczuć spadek temperatur. W ciągu dnia średnie temperatury do 15 stopni, noce są natomiast zdecydowanie chłodniejsze. Uczucie chłodu może również potęgować wysoka wilgotność powietrza oraz przelotne opady deszczu. W kwietniu można również zauważyć, że słońca jest zdecydowanie mniej niż w poprzednich miesiącach. Świeci mniej więcej przez 5-7 godzin dziennie.

Nowa Zelandia klimat
Nowa Zelandia klimat

Jeśli interesuje nas ciepła Nowa Zelandia, pogoda w kwietniu może nie do końca spełnić nasze oczekiwania. Jest to natomiast dobra pora dla podróżników, którzy lubią piesze wędrówki, eksplorację nieznanych terenów i aktywną turystykę.

Czytaj również jaka jest temperatura w kwietniu w Omanie

Nowa Zelandia pogoda maj

Jeśli marzy nam się majowa Nowa Zelandia, klimat raczej nie będzie przyjazny dla osób, które poszukują słońca i przyjemnego, ciepłego wypoczynku. W maju mamy już schyłek jesieni i można poczuć zbliżającą się zimę. Temperatury w ciągu dnia kształtują się na poziomie 13 stopni, w nocy natomiast mogą spadać nawet o 10 stopni. Słońca też jest już zdecydowanie mniej – w ciągu dnia świeci przez zaledwie 4-5 godzin.

Pogoda Nowa Zelandia
Pogoda Nowa Zelandia

Nowa Zelandia w maju jest więc chłodna, czasem deszczowa, a jej pogoda jest charakterystyczna dla typowej jesiennej huśtawki. Na pytanie: Nowa Zelandia – kiedy jechać? – maj może być dobrą odpowiedzią wyłącznie dla zapalonych podróżników, którzy niekoniecznie muszą spędzać tropikalne wakacje pod palmami. Jesienna pogoda z pewnością będzie dobra dla osób lubiących długie wędrówki i aktywne zwiedzanie.

Czytaj również jaka jest temperatura w maju na Kubie

Nowa Zelandia pogoda czerwiec

Osoby, które interesuje słoneczna pogoda, Nowa Zelandia w czerwcu z pewnością rozczaruje. W tym czasie w tym regionie świata rozpoczyna się zima. Temperatury powietrza utrzymują się na poziomie od 3 do 16 stopni w zależności od regionu. Nocami temperatura jeszcze mocniej spada. W skali miesiąca około 17 dni jest z opadami, w pozostałym czasie jest sucho.

od:
25 000 zł
Wakacje w Nowej Zelandii!

Zobacz najlepsze oferty.

Zima nie jest aż tak uciążliwa jak w naszej strefie klimatycznej, ale z pewnością nie zachęca do wypoczynku. Jeśli zastanawiamy się: Nowa Zelandia – kiedy jechać, czerwiec w tym kraju z pewnością nie będzie dobrą porą dla osób, które szukają ciepła i słońca.

Zobacz też gdzie jechać na wakacje w czerwcu

Nowa Zelandia pogoda lipiec

Jeśli marzy nam się ciepła Nowa Zelandia, temperatura w lipcu z pewnością nie będzie zachęcała do wakacyjnych wyjazdów. W lipcu mamy tutaj środek zimy ze średnimi temperaturami od 1 do 15 stopni Celsjusza. W nocy temperatury w niektórych regionach mogą nawet spadać poniżej zera. Dodatkowo wysoka jest wilgotność powietrza, a w skali miesiąca występuje sporo opadów. Nie są one jednak bardzo intensywne – najczęściej to drobne mżawki i słabe deszcze, rzadko spotykane są natomiast gwałtowne ulewy.

Pogoda w Nowej Zelandii
Pogoda w Nowej Zelandii

Nowa Zelandia klimat w lipcu ma zdecydowanie mało przyjazny. Turyści, którzy planują aktywne zwiedzanie czy sporo atrakcji na świeżym powietrzu, zdecydowanie powinni wybrać inny termin wyjazdu.

Czytaj również jaka jest temperatura w lipcu na Hawajach

Nowa Zelandia pogoda sierpień

Choć Nowa Zelandia klimat ma dosyć łagodny, w niektórych miesiącach może być tu dosyć nieprzyjemnie. W sierpniu mamy tutaj środek zimy z temperaturami od kilku do kilkunastu stopni. Nocami w wielu regionach kraju temperatury mogą spadać nawet poniżej zera. Uczucie zimna dodatkowo potęguje wysoka wilgotność powietrza i wiatr. Sierpień w tym regionie świata z pewnością nie zachwyca do zwiedzania i długich wypraw. Nie będzie to także miejsce na wymarzone wakacje w słonecznej atmosferze.

Temperatury w Nowej Zelandii
Temperatury w Nowej Zelandii

Plusem wycieczek do Nowej Zelandii poza sezonem turystycznym mogą być natomiast niższe ceny, zarówno lotów, jak i zakwaterowania w hotelach. Jeśli ktoś chce poznać ten niezwykły kraj, a nie zależy mu na tropikalnych klimatach, również dobrze może wybrać się na wakacje do Nowej Zelandii w sierpniu.

Czytaj również jaka jest temperatura w sierpniu na Sri Lance

Nowa Zelandia pogoda wrzesień

Jeśli interesuje nas gorąca Nowa Zelandia, klimat we wrześniu raczej nie spełni naszych oczekiwań. Ale nie będzie też tak zimno, jak w poprzednich miesiącach. Wraz z nadejściem września w Nowej Zelandii pojawia się wiosna. Średnie temperatury w ciągu dnia rosną więc o kilka stopni w porównaniu do minionych miesięcy, rzadko kiedy pojawiają się nocne przymrozki.

Nowa Zelandia kiedy jechać
Nowa Zelandia kiedy jechać

W ciągu dnia więcej jest również godzin słonecznych – dzień staje się dłuższy, co sprzyja różnym formom aktywności. Choć Nowa Zelandia we wrześniu nadal jest chłodna i mało słoneczna, z pewnością także w tym czasie znajdzie się wiele chętnych na odkrywanie jej niezwykłych regionów.

Sprawdź też gdzie jest ciepło we wrześniu

Nowa Zelandia pogoda październik

W październiku w Nowej Zelandii robi się przyjemnie ciepło. Temperatury w ciągu dnia sięgają 17-18 stopni. Jeśli interesuje nas słoneczna Nowa Zelandia, pogoda w październiku może nam się spodobać.

Nowa Zelandia temperatura
Nowa Zelandia temperatura

W ciągu dnia mamy około 7-8 godzin słonecznych, opadów jest niewiele, a wilgotność powietrza jest dużo niższa niż w sezonie zimowym. To doskonałe warunki na aktywny wypoczynek i zwiedzanie atrakcyjnych turystycznie rejonów.

Czytaj również jaka jest temperatura w październiku w Egipcie

Nowa Zelandia pogoda listopad

Nowa Zelandia w listopadzie wręcz zachęca do zwiedzania i eksplorowania nieodkrytych jeszcze terenów. W ciągu dnia mamy tutaj aż 10 dni słonecznych, rzadko kiedy pada deszcz, a wilgotność powietrza utrzymuje się na dosyć niskim poziomie.

Wakacje Nowa Zelandia
Wakacje Nowa Zelandia

Temperatury powietrza w ciągu dnia sięgają 18-19 stopni. Jest więc bardzo ciepło, słonecznie, a jednocześnie nie ma upałów. Takie warunki są idealne dla osób, które chcą aktywnie zwiedzać Nową Zelandię, a nie są nastawione na wysokie upały czy nieustanne plażowanie.

Nowa Zelandia pogoda grudzień

Gdy marzy nam się ciepła, słoneczna nowa Zelandia, pogoda w grudniu na pewno nas nie zawiedzie. W tym czasie mamy już schyłek wiosny, a wielkimi krokami zbliża się lato z dosyć wysokimi temperaturami, jak na ten region świata.

od:
25 000 zł
Wakacje w Nowej Zelandii!

Zobacz najlepsze oferty.

W ciągu dnia temperatury najczęściej przekraczają 20 stopni, jest słonecznie, ciepło i bardzo przyjemnie na terenie praktycznie całego kraju.

Czytaj również jaka jest temperatura w grudniu na Bali

Aplikacja

Czytaj również:

🌄 Nowa Zelandia – kiedy najlepiej jechać?

Nową Zelandię najlepiej odwiedzić wiosną i latem, gdyż wtedy pogoda najbardziej sprzyja zwiedzaniu. Pamiętajmy, że pory roku na półkuli południowej układają się odwrotnie niż u nas. Wiosna rozpoczyna się więc we wrześniu, a lato w grudniu.

☀️ Nowa Zelandia – kiedy najcieplej?

Najwyższe temperatury w Nowej Zelandii notowane są latem, czyli od grudnia do lutego. Temperatury utrzymują się powyżej 20 stopni, jednak nie ma dużych upałów.

🏝️ Nowa Zelandia – jaki klimat?

W Nowej Zelandii mamy klimat podzwrotnikowy umiarkowany typu morskiego ciepłego.

🏔️ Nowa Zelandia – kiedy najtaniej?

Najtaniej w Nowej Zelandii będzie po sezonie – jesienią i zimą. Jeśli chcemy zwiedzić ten kraj bez wydawania dużych pieniędzy, warto pomyśleć o wyjeździe pomiędzy marcem a sierpniem.

🗺️ Nowa Zelandia – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny w Nowej Zelandii przypada latem, a więc od grudnia do lutego. W tym czasie jest tu najcieplej, a więc najwięcej atrakcji dla turystów.