Gdzie jest ciepło w czerwcu

Gdzie na wakacje w czerwcu? Zobacz gdzie jest ciepło w czerwcu

Wiele osób planuje wakacje w czerwcu, gdyż jest to miesiąc, który kojarzy się z początkiem lata, wolnymi dniami w szkole, a także z doskonałą pogodą, która zachęca do wypoczynku. Jeśli miesiącem naszego urlopu jest czerwiec, wakacje mogą być naprawdę udane. Niekoniecznie musimy decydować się na pobyt w kraju, gdyż nigdy nie mamy gwarancji doskonałej pogody. Możemy natomiast wybrać się w te rejony świata, w których w czerwcu na pewno będzie ciepło, słonecznie i bezdeszczowo. Na mapie takich miejsc można znaleźć zarówno dosyć odległe kraje, jak i dużo bardziej egzotyczne kierunki.

Czerwiec - wakacje
Czerwiec – wakacje. Photo by Vicko Mozara on Unsplash

Gdzie najlepiej jechać na urlop w czerwcu? Sporo zależy od tego, jakie mamy wakacyjne oczekiwania. Inne kierunki wybierają turyści, którym zależy przede wszystkim na leniwym plażowaniu i korzystaniu ze słońca, a zupełnie inne miejsca odwiedzają osoby, które preferują aktywny wypoczynek, zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc.

Gdzie na wakacje w czerwcu
Gdzie na wakacje w czerwcu. Photo by Toa Heftiba on Unsplash

Wybór miejsca wakacyjnego relaksu zależy również od naszych możliwości finansowych. Urlop może kosztować nas całkiem niewiele, jeśli zdecydujemy się na dosyć bliskie lokalizacje, jak i całkiem sporo, gdy zaplanujemy wyjazd w egzotyczne i dosyć dalekie rejony świata.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Dobrym sposobem na wakacje w czerwcu, gdzie będzie ciepło i tanio, może być korzystanie z opcji last minute. Takie oferty bez problemu znajdziemy w ofercie większości biur podróży. Jeśli ktoś jest gotowy wyjechać w ciągu kilku dni, na pewno uda się mu znaleźć wycieczkę last minute w cenie być może nawet o połowę niższej niż standardowa cena wyjazdu.

Grecja jako pomysł na czerwcowy urlop

Ciepłego i słonecznego miejsca na czerwcowy urlop niekoniecznie trzeba szukać wśród odległych kierunków. Sporo możliwości daje południe Europy, w tym wyjątkowo klimatyczna Grecja. Kraj znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego, w której lato jest długie i wyjątkowo ciepłe. Średnie miesięczne temperatury w czerwcu oscylują wokół 27 stopni, a na niektórych grecki wyspach bywa nawet cieplej. Dużym atutem greckich wakacji jest również fakt, że są dosyć niedrogie w porównaniu do wielu zamorskich kierunków. Jeśli dodatkowo znajdziemy ciekawą ofertę last minute Grecja, można wybrać się w czerwcu na wyjątkowo tanie wakacje.

Grecja jako pomysł na czerwcowy urlop
Grecja jako pomysł na czerwcowy urlop / iStock.com / iamjiere

Grecja jako kraj o wyjątkowo bogatej i wielowiekowej historii i kulturze zapewnia całe mnóstwo miejsc, które warto zobaczyć. Obowiązkowym punktem zwiedzania są Ateny, czyli stolica kraju, a w nich Akropol – starożytne ruiny świątyń. Najpopularniejszy jest na nim Partenon, świątynia poświęcona bogini Atenie, ale warto zobaczyć również Erechtejon, gdzie stoją słynne kariatydy oraz teatr Dionizosa. Jeśli ktoś wybiera się do środkowej Grecji, koniecznie powinien zobaczyć Meteory, masyw skał zbudowanych z piaskowca, które wystają z ziemi niczym maczugi i charakterystyczne szpikulce. Na szczytach tych maczug znajduje się zespół monastyrów – dawni mnisi, aby się do nich dostać, musieli być wciągani na linach.

od:
1 394 zł
Niezapomniane wakacje w Grecji!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Grecji!

Oprócz wielu atrakcji turystycznych w kontynentalnej Grecji, nie można zapominać także o greckich wyspach, które są wyjątkowo popularnym kierunkiem wakacji na południu Europy. Popularnym miejscem jest między innymi Santorini z charakterystycznymi białymi domkami pokrytymi niebieskimi dachami, które można zobaczyć na pocztówkach z wakacji i w folderach reklamujących greckie wyjazdy. Równie popularna jest słoneczna wyspa Rodos, na której słońce świeci praktycznie przez cały rok, największa Kreta, urokliwa Mykonos i Zakynthos ze słynną Zatoką Wraku. Każda grecka wyspa to bogactwo atrakcji, wspaniałych warunków naturalnych i greckich plaż, które zapewniają doskonały wypoczynek nie tylko w czerwcu.

Włoskie wakacje w czerwcu

Jednym z ulubionych wakacyjnych kierunków są również Włochy, które w czerwcu zachęcają wspaniałą, śródziemnomorską pogodą. Średnie miesięczne temperatury w tym miesiącu utrzymują się na poziomie 25 stopni. Jest bardzo słonecznie i ciepło, nie ma jednak nadmiernych upałów. Deszcze, jeśli się pojawiają, są na tyle sporadyczne i przelotne, że zupełnie nie przeszkadzają zarówno w plażowaniu, jak i w zwiedzaniu.

Włoskie wakacje w czerwcu
Włoskie wakacje w czerwcu / iStock.com / Travel Wild

A we Włoszech do zwiedzania jest naprawdę sporo. Najpiękniejszym i najbardziej masowo odwiedzanym miastem we Włoszech jest ich stolica, czyli Rzym. Miasto o wielowiekowej historii, bogatej tradycji i kulturze jawi się turystom w przeróżnych odsłonach. Warto tu zobaczyć między innymi Koloseum, Forum Romanum, wybrać się na doskonałą kawę do kafejek w historycznej części miasta, spędzić czas na zwiedzaniu Watykanu z Bazyliką Piotra i Pawła. Kolejnym miastem, które cieszy się ogromną popularnością wśród turystów jest Wenecja, miasto zakochanych, w której można zwiedzić wspaniałe pałace, a także wybrać się na przejażdżkę gondolą. Do Florencji, stolicy sztuki warto wybrać się na zwiedzanie muzeów, do Pizy, aby zobaczyć słynną Krzywą Wieżę, w Padwie zwiedzimy najstarszy w Europie uniwersytet, a w Weronie zetkniemy się z tragiczną historią Romea i Julii.

od:
1 398 zł
Wakacje we Włoszech!

Zobacz najlepsze oferty

By poczuć klimat niewielkich włoskich miasteczek, warto również wybrać się do Portofino. Znajdujące się w niewielkiej zatoce miasteczko przyciąga klimatycznymi zabudowaniami, a także portem, w którym cumują luksusowe łodzie. Poza mnóstwem atrakcji w kontynentalnych Włoszech, na uwagę zasługują włoskie wyspy, przede wszystkim największa Sycylia oraz Sardynia. Wyspy są prawdziwą kolebką turystyki, zapewniają idealne warunki do plażowania i czerpania pełnymi garściami ze słonecznych, nadmorskich atrakcji. Każda z wysp to mnóstwo przepięknych plaż, na których każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dlatego warto sprawdzić ranking plaż we Włoszech, aby wybrać miasto lub wyspę z największą ilością miejsc idealnych do wypoczynku.

Chorwacja pomysłem na czerwcowe wczasy

Idealnym miejscem na słoneczne wakacje w czerwcu jest malownicza Chorwacja, znajdująca się na południowym wschodzie Europy. Leży nad Adriatykiem, a długa linia brzegowa zapewnia duży wybór plaż i miejsc idealnych do nadmorskiego wypoczynku. W czerwcu w Chorwacji jest bardzo ciepło, ale nie za gorąco. Średnie miesięczne temperatury w tym miesiącu utrzymują się na poziomie 23 stopni. Chorwacja jest przepięknym krajem z pięknymi górskimi krajobrazami, przechodzącymi w ciągnące się aż po horyzont wybrzeża z lazurową wodą. Wybór atrakcji, jakie warto zobaczyć w Chorwacji, jest na tyle duży, że nie da się zwiedzić i zobaczyć ich wszystkich podczas jednorazowego urlopu w tym kraju. Nic więc dziwnego, że nie brakuje turystów, którzy po pierwszej wizycie w Chorwacji wracają tutaj na kolejne urlopy.

Chorwacja pomysłem na czerwcowe wczasy
Chorwacja pomysłem na czerwcowe wczasy / iStock.com / Dreamer4787

Jednym z najpiękniejszych chorwackich miast, które przyciąga co roku miliony turystów, jest Dubrovnik położony na nadmorskich skałach. Charakterystyczne budowle, mury obronne, ogromna twierdza i wiele innych, zabytkowych zabudowań sprawiają, że będąc w mieście można odbyć prawdziwą podróż w czasie. Wśród naturalnych atrakcji największą i najczęściej polecaną jest Park Narodowy Jezior Plitwickich, czyli przepiękny kompleks jezior, które od ponad 40 lat znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kolejnym parkiem, który zdecydowanie zasługuje na bliższe poznanie, jest znajdujący się niedaleko Dalmacji Park Narodowy Krka z zachwycającymi wodospadami zapewniającymi orzeźwienie w wyjątkowo upalne dni.

od:
1 198 zł
Wakacje w Chorwacji

Zobacz najlepsze oferty i ruszaj na wakacje do Chorwacji

Chorwacja oferuje wypoczynek nie tylko na kontynencie, ale również na wyspach leżących wzdłuż wybrzeża. Jest ich ponad 1200, wiele z nich jest dzikich i niezamieszkałych. Podczas jednorazowego urlopu praktycznie nie ma szansy, by zwiedzić wszystkie wyspy, warto więc wybrać na początek te najpiękniejsze. Jedną z nich jest wyspa Hvar urzekająca zapachem lawendy i malowniczymi plażami. Oprócz wyjątkowych warunków naturalnych, na wyspie nie brakuje również miejsc o wartości historycznej, pozostałości dawnych zabudowań czy zabytków. Coś dla siebie znajdą więc tutaj nie tylko plażowicze, choć trzeba przyznać, że chorwackie plaże należą do jednych z najpiękniejszych na świecie.

Myślisz nad wakacjami w czerwcu? Sprawdź Cypr

Na Morzu Śródziemnym nie brakuje wysp, które na czerwcowe wakacje są wręcz doskonałe. Nic w tym dziwnego – łagodny klimat śródziemnomorski połączony z pięknymi warunkami naturalnymi przyciąga turystów spragnionych wypoczynku w malowniczych miejscach. Jednym z miejsc, które warto polecić na czerwcowy wypoczynek jest Cypr, wyjątkowa wyspa, która – choć należy do Europy, geograficznie bliżej jej do Azji. Przez morskie wody graniczy bowiem z Turcją. Na Cyprze przez stulecia przewijały się różne kultury, przede wszystkim grecka i turecka. Dziś wyspa jest ciekawą mieszanką obu tych kultur, co widać w architekturze, sztuce, a także w wyjątkowej i niepowtarzalnej kuchni.

Myślisz nad wakacjami w czerwcu. Sprawdź Cypr
Myślisz nad wakacjami w czerwcu. Sprawdź Cypr / iStock.com / Freeartist

Jeśli szukasz miejsca na czerwcowe wakacje, Cypr będzie idealny także pod względem pogodowym. Ta słoneczna wyspa jest dużo cieplejsza niż wiele innych wysp na Morzu Śródziemnym. W czerwcu na słupkach rtęci jest 27 stopni, woda w morzu jest na tyle ciepła, że można bez obaw się w niej kąpać, a także korzystać z uroków sportów wodnych.

Cypr przyciąga turystów przede wszystkim pięknymi plażami, które łączą w sobie niesamowite widoki z dobrą infrastrukturą. Nie brakuje jednak na wyspie także bardziej dzikich, cypryjskich plaż, idealnych dla osób, które szukają relaksu i wypoczynku w bardziej kameralnej odsłonie.

od:
1 099 zł
Cypr na wakacje!

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Cyprze!

Turyści, którzy nastawiają się nie tylko na plażowanie, ale również na zwiedzanie, też nie będą zawiedzeni – na wyspie znajduje się wiele miast i miasteczek pełnych zabytków, można zwiedzić stanowiska archeologiczne, a także muzea czy miejsca o bogatej kulturze. Spędzając wakacje na Cyprze koniecznie trzeba również spróbować cypryjskiej kuchni, łączącej w sobie smaki śródziemnomorskie i bardziej orientalne. W poszukiwaniu sprawdzonego kierunku na wakacje w czerwcu warto wziąć pod uwagę Cypr – wyspa udowadnia, że nie trzeba jechać daleko, by spędzić słoneczny, egzotyczny urlop all inclusive.

Czarnogóra – czyli tam gdzie warto jechać w czerwcu

Jeśli zastanawiasz się, gdzie na wakacje w czerwcu, ciekawą propozycją będzie Czarnogóra – stosunkowo młody kraj położony na Półwyspie Bałkańskim nad Morzem Adriatyckim. To region, który jest wyjątkowo ciepły. W czerwcu średnie temperatury powietrza to 25 stopni, nie brakuje też dni, które są dużo bardziej upalne. Wyjazd do Czarnogóry to możliwość nie tylko spędzeni słonecznych wakacji na plaży, ale również zwiedzania tego wyjątkowego kraju, który póki co nie cieszy się tak wielką popularnością wśród turystów jak inne kraje południowoeuropejskie.

Czerwcowe wakacje - Czarnogóra
Czerwcowe wakacje – Czarnogóra. Photo by Radik Sitdikov on Unsplash

Doskonały pomysł na wakacje to Riwiera Czarnogórska rozciągająca się nad Adriatykiem, która zachwyca wspaniałymi plażami, bujną roślinnością i świetną infrastrukturą turystyczną. Na Riwierze warto odwiedzić małe, stylowe miasteczka: Risan, Perest, Sutomore. W każdym z nich można napotkać efektowne zabytki, ruiny zamków, dawne porty i mury obronne. To także okazja to spędzenia czasu w spokojnym klimacie, wędrówki uliczkami miasteczek czy wstąpienia do licznych knajpek serwujących lokalną kuchnię.

Czarnogóra w czerwcu
sprawdź pogodę całoroczną
istotne informacje pogodowe:
23 – 26 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
29 %
Chmura
Szansa opadów
23 ° C
Fale
Temperatura wody
14 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Jeśli więc zastanawiasz się, gdzie lecieć w czerwcu, żeby było ciepło, a jednocześnie chcesz bardziej aktywnie spędzić wakacje – Czarnogóra z pewnością będzie kierunkiem trafionym w stu procentach. Warto także spojrzeć na oferty last minute Czarnogóra. Możemy znaleźć oferty, które cenowo będą lepsze od tych standardowych.

Pomysł na czerwcowe wakacje – Albania

Kolejnym miejscem, gdzie w czerwcu na wakacje można się wybrać z gwarancją dobrej pogody jest Albania. To nieduży kraj lezący na południowym wschodzie Europy na Półwyspie Bałkańskim. W czerwcu można tu liczyć na temperatury na poziomie 25 stopni, nie brakuje też bardziej upalnych dni. To kraj, który oferuje o wiele więcej, niż tylko piaszczyste plaże i przepiękne widoki – ma bogatą historię i kulturę, które możemy poznawać wręcz na każdym kroku.

Dokąd lecieć w czerwcu. Albania
Dokąd lecieć w czerwcu. Albania. Photo by Elion Jashari on Unsplash

Jednym z miejsc, które zdecydowanie warto zobaczyć, jest Tirana, czyli stolica Albanii. Jeśli wybierzemy się na wakacje samolotem, i tak znajdziemy się na lotnisku w stolicy. Warto więc to wykorzystać na zwiedzanie miasta, między innymi Placu Skanderberga, meczetu Ethem Beja, a także licznych zabytkowych obiektów i muzeów. W Albanii warto również odwiedzić miasto Durres nad Morzem Adriatyckim, które jest głównym portem o bogatej historii. Nie brakuje tu budowli z okresu rzymskiego czy bizantyjskiego, a także licznych kościołów i meczetów, które pokazują, jak mocno wielokulturowy jest ten kraj. Innym miastem, które zdecydowanie warto zobaczyć, jest Kruja, w której znajdują się ruiny wielkiego średniowiecznego zamku.

Sprawdź listę ofert last minute Albania

istotne informacje pogodowe:
23 – 27 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
25 %
Chmura
Szansa opadów
23 ° C
Fale
Temperatura wody
14 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Miłośnicy plażowania, wypoczynku i wodnych szaleństw powinni natomiast wybrać się na Riwierę Albańską, która ciągnie się wzdłuż Morza Jońskiego. Mamy tu nie tylko piaszczyste plaże, ale również sporo zabytków, które można zwiedzać w przerwach pomiędzy plażowaniem i kąpielami w ciepłym morzu. Jeśli więc zastanawiasz się, gdzie na urlop w czerwcu warto się wybrać, a dodatkowo chcesz poznać miejsca położone z dala od najbardziej zatłoczonych szlaków turystycznych, Albania na pewno spełni te oczekiwania w stu procentach.

Sprawdź również kiedy jechać do Albanii oraz ile trwa lot do Albanii

Maroko – idealne miejsce do czerwcowego wypoczynku

Na pytanie: wakacje w czerwcu – gdzie najcieplej dobrą odpowiedzią z pewnością będzie również Maroko. Ten orientalny kraj ma około 300 słonecznych dni w ciągu roku, a temperatury w czerwcu utrzymują się na poziomie 29-36 stopni. Jest tu więc wyjątkowo upalnie, co sprzyja korzystaniu z plażowania i kąpieli w morzu.

Czerwcowe Maroko
Czerwcowe Maroko. Photo by Tatiana Zanon on Unsplash

Maroko znajduje się w Afryce północno-zachodniej nad Oceanem Atlantyckim oraz Morzem Śródziemnym. Każdy, kto tu choć raz przyjedzie na wakacje, zachwyci się orientalnym klimatem niczym z baśni z tysiąca i jednej nocy. Na upalne wakacje nad wodą warto wybrać się między innymi do kurortu Agadir nad Oceanem Atlantyckim bądź do miasta Saidia nad Morzem Śródziemnym.

istotne informacje pogodowe:
29 – 35 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
2 %
Chmura
Szansa opadów
23 ° C
Fale
Temperatura wody
12 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

W czasie wakacji warto zwiedzić też między innymi stolicę kraju, czyli Rabat, a także Marrakesz czy słynną Casablancę. Osoby, które zdecydują się na wypoczynek w ramach zorganizowanych wyjazdów z biurami podróży, mogą również wykupić ciekawe wycieczki objazdowe po najbardziej atrakcyjnych turystycznie czy historycznie miejscach. Jeśli więc szukasz miejsca, gdzie jest ciepło w czerwcu i marzą się Tobie wyjątkowo orientalne klimaty, wakacje w Maroko na pewno spełnią oczekiwania – przywieziesz wyjątkowe wspomnienia i przepiękną opaleniznę.

Czerwiec – gdzie na wakacje? Fuerteventura!

Planujesz urlop na czerwiec? Gdzie na wakacje wybrać się, aby mieć gwarancję doskonałej pogody? Turyści z całego świata w tym czasie chętnie wybierają Wyspy Kanaryjskie, w tym najstarszą z nich Fuerteventurę. Położone na Oceanie Atlantyckim wyspy należą do Hiszpanii, dzięki czemu podróżowanie w tak orientalne i egzotyczne miejsce jest dużo prostsze niż w przypadku wielu innych odległych miejsc.

Czerwiec na Fuerteventurze
Czerwiec na Fuerteventurze / iStock.com / bluejayphoto

W czerwcu na Fuerteventurze panuje doskonała pogoda, temperatury utrzymują się na poziomie 25 stopni, ciepła jest również woda w oceanie. Nie ma więc upałów, a jednocześnie warunki są wręcz idealne do plażowania i korzystania z wodnych atrakcji. Fuerteventura jest najstarszą i ruga co do wielkości wśród Wysp Kanaryjskich. Leży w odległości zaledwie 100 km od wybrzeży Afryki, co sprawia, że bardzo często panuje na niej wręcz afrykański klimat.

Fuerteventura w czerwcu
sprawdź pogodę całoroczną
istotne informacje pogodowe:
22 – 25 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
2 %
Chmura
Szansa opadów
22 ° C
Fale
Temperatura wody
13 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Wyspa oferuje przede wszystkim rozległe, piaszczyste plaże z przepięknymi widokami na morze, wśród których jedną z najpiękniejszych jest plaża Sotavento. Równie przyjazna jest Playa de Matorral, która ma doskonałą infrastrukturę turystyczną. Cała Fuerteventura ma krajobraz dosyć pustynny, nie brakuje tu miejsc do długich wędrówek, malowniczych miasteczek położonych nad brzegami morza, a także miejsc, gdzie można spróbować pysznej, lokalnej kuchni. W poszukiwaniu miejsc, gdzie na wczasy w czerwcu zdecydowanie warto się wybrać, dobrze jest wziąć pod uwagę właśnie tę wyspę. Piękna pogoda i całe mnóstwo atrakcji gwarantowane.

Czerwcowa Bułgaria sposobem na dobre wakacje

Kolejnym miejscem, gdzie w czerwcu na urlop warto się wybrać ze znajomymi czy z rodziną, jest słoneczna Bułgaria znajdująca się na południu Europy. W czerwcu panuje tu dosyć przyjazna pogoda, choć nie ma takich upałów jak w sezonie wakacyjnym. Można liczyć na temperatury powietrza na poziomie 24-26 stopni i niewiele chłodniejszą wodę. Jest więc okazja do opalania oraz korzystania z wodnych atrakcji. Bułgaria to rozległe, złociste plaże, całe mnóstwo wakacyjnych kurortów, a także atrakcje dla turystów z całego świata.

Czerwcowe wakacje - Bułgaria
Czerwcowe wakacje – Bułgaria. Photo by Ivan Nedelchev on Unsplash

Kto oprócz leniwego wypoczynku lubi czasem pozwiedzać, w Bułgarii z pewnością znajdzie coś dla siebie. To kraj o wyjątkowej historii i kulturze, której elementy można spotkać niemal na każdym kroku. W czasie wakacji w Bułgarii warto zwiedzić między innymi miasto Nessebar, które jest jednym z najstarszych w całej Europie. Jego stare miasto położone jest na skalistej wyspie z pięknymi widokami na otaczające miasto Morze Czarne. Nessebar bywa nazywany miastem 40 cerkwi, gdyż te obiekty sakralne można tu spotkać wyjątkowo często.

istotne informacje pogodowe:
24 – 27 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
15 %
Chmura
Szansa opadów
22 ° C
Fale
Temperatura wody
14 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Miłośnicy zwiedzania połączonego z plażowaniem powinni wybrać się na Słoneczny Brzeg, czyli region pełen słońca, który w sezonie pełen jest turystów spragnionych wszystkich letnich atrakcji. Bardzo popularne są również Złote Piaski z wieloma parkami wodnymi, a także leżąca w ich pobliżu Warna – miasto pełne zabytków i oferty kulturalnej.

Przeczytaj także ile trwa lot do Bułgarii oraz znajdź tanie last minute do Bułgarii

Kreta – gorący czerwiec na Krecie

Na hasło gdzie na wakacje czerwiec wielu osobom przychodzi na myśl słoneczna Kreta. Podobnie jak inne greckie wyspy, leży ona w strefie klimatu śródziemnomorskiego, a więc idealnie wakacyjnego. W czerwcu można tu liczyć na temperatury na poziomie 28-30 stopni, jest więc gorąco, sucho i bezdeszczowo. Kreta jest nie tylko największą grecką wyspą, ale według zdania wielu turystów – także tą najpiękniejszą. Znajduje się tu wszystko, co oferuje cała słoneczna Grecja: rozległe, piaszczyste plaże, zarówno te duże, jak i bardziej kameralne, sporo zabytków, a także bogactwo naturalne.

Urlop w czerwcu na Krecie
Urlop w czerwcu na Krecie. Photo by Evangelos Mpikakis on Unsplash

Na Krecie warto zobaczyć między innymi Pałac w Knossos, który jest uważany za drugi po Akropolu zabytek w całej Grecji. Warto wybrać się także do wąwozu Samaria, który urzeka przepięknymi obiektami naturalnymi. Godne uwagi jest pełne zabytków miasto Chania, starożytny Heraklion, a także wiele mniejszych miasteczek, które przyciągają przepiękną architekturą, niezwykłym klimatem i oczywiście doskonałą kuchnią.

istotne informacje pogodowe:
25 – 27 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
4 %
Chmura
Szansa opadów
24 ° C
Fale
Temperatura wody
14 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Nawet, jeśli przebywamy w którymś ze słynnych kurortów, dobrze jest wybrać się na eskapadę po niewielkich, urokliwych knajpkach i spróbować najlepszych lokalnych specjałów. Kreta w czerwcu to najlepszy pomysł na udane wakacje, z których przywieziemy opaleniznę, piękne wspomnienia, a także sporo specjałów z greckiej kuchni.

Dowiedz się więcej o wyspie Kreta

Piękna Malta w czerwcu

Na ciepłe i słoneczne wakacje w czerwcu możemy również wybrać się na Maltę. To jedno z najmniejszych państw europejskich położone na kilku wyspach na Morzu Śródziemnym, czyli w strefie bardzo przyjaznego klimatu śródziemnomorskiego. W czerwcu na Malcie jest bardzo słonecznie, a temperatury utrzymują się na poziomie 26 stopni, co sprawia, że warunki są idealne do opalania, kąpieli i sportów wodnych.

Malta. Czerwiec - gdzie jechać
Malta. Czerwiec – gdzie jechać. Photo by Orimi Protograph on Unsplash

Na Malcie sporo jest pełnych uroku miejsc, które po prostu warto zobaczyć i poznać je z bliska. Jednym z ciekawych kurortów na Malcie jest Mellieha, miejscowość wkomponowana w klifowe nabrzeże z pięknymi widokami na zatokę, a także z wieloma jaskiniami, do których warto wybrać się na wędrówkę w przerwie między plażowaniem. Warta uwagi jest również Zatoka Św. Pawła znajdująca się w północno-wschodniej części Malty. Nad zatoką leży miasteczko o takiej samej nazwie St. Paul’s Bay. Według legendy to właśnie tutaj rozbił się statek świętego Pawła, dzięki któremu na wyspie umocniła się wiara chrześcijańska.

istotne informacje pogodowe:
24 – 26 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
3 %
Chmura
Szansa opadów
23 ° C
Fale
Temperatura wody
14 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Na Malcie sporo jest zabytków historycznych, miejsc związanych z kulturą sakralną, a także obiektów bogactwa naturalnego, jak skały, klify i jaskinie. Turyści o różnych oczekiwaniach i wakacyjnych upodobaniach na pewno nie będą się tu nudzić.

Sprawdź również kiedy jechać na Maltę

Tropikalny Zanzibar – tam czerwiec to pomysł idealny

Jeśli zastanawiasz się, gdzie ciepło w czerwcu jest na pewno, doskonałą wakacyjną propozycją będzie tropikalny Zanzibar. Jest to wyspa położona na Oceanie Indyjskim, która w ostatnich kilku sezonach jest prawdziwym turystycznym hitem. Zanzibar w czerwcu to przede wszystkim gwarancja doskonałej pogody. Temperatury powietrza utrzymują się tu na poziomie 29 stopni, jest słonecznie, nie ma deszczu ani żadnego ryzyka kiepskiej pogody.

Zanzibar. Gorące wakacje - czerwcowe. Photo by Humphrey Muleba on Unsplash
Zanzibar. Gorące wakacje – czerwcowe. Photo by Humphrey Muleba on Unsplash

Na Zanzibarze urzekające są rozległe plaże z białym piaskiem, turkusowa woda, przepiękna, bujna roślinność, a także sporo turystycznych atrakcji. Będąc na wakacjach na wyspie warto wybrać się między innymi do jej stolicy Stone Town, gdzie znajdziemy dom, w którym urodził się i mieszkał legendarny Freddie Mercury.

istotne informacje pogodowe:
27 – 30 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
35 %
Chmura
Szansa opadów
26 ° C
Fale
Temperatura wody
12 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Wybierając wakacje na Zanzibarze w czerwcu można mieć pewność, że urlop będzie obfitował w całe mnóstwo pozytywnych przeżyć. Warto rozejrzeć się za tanimi lastami na Zanzibar. Być może znajdziemy wakacje w dużo niższej cenie.

Zobacz również kiedy jechać na Zanzibar oraz ile trwa lot na Zanzibar

Dobry pomysł na wakacje w czerwcu? Dominikana

Wakacje w wyjątkowo słonecznym i ciepłym miejscu możemy również spędzić na Dominikanie. W czerwcu jest tam wręcz idealnie pod względem warunków pogodowych. Temperatury w dzień sięgają 28 stopni Celsjusza, natomiast w nocy spadają do 24 stopni. Promocji na wyjazdy last minute na Dominikanę możesz szukać w naszym serwisie.

Republika Dominikany. Idealny pomysł na wakacje - czerwiec
Republika Dominikany. Idealny pomysł na wakacje – czerwiec. Photo by Nicolas Hoizey on Unsplash

Pod względem geograficznym Dominikana jest drugim co do wielkości państwem na morzu karaibskim. Leży w strefie klimatu równikowego tropikalnego, a więc idealnego na wakacje także wtedy, gdy w naszych warunkach klimatycznych panuje zima. Najpiękniejsze plaże na Dominikanie znajdziemy w jej wschodnich regionach Punta Cana oraz Bavaro, a także w Bayahibe. Na terenie całego kraju sporo jest do zwiedzania, zarówno w większych miastach, jak i mniejszych miejscowościach.

Dominikana w czerwcu
sprawdź pogodę całoroczną
istotne informacje pogodowe:
26 – 30 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
35 %
Chmura
Szansa opadów
28 ° C
Fale
Temperatura wody
13 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Dominikana słynie z produkcji doskonałego kakao i naturalnej kawy, a także cygar i rumu. Można więc spróbować tego wszystkiego w warunkach tuż po wytworzeniu. Wakacje na Dominikanie to idealny pomysł na urlop w egzotycznym klimacie.

Przeczytaj również kiedy jechać na Dominikanę oraz ile trwa lot na Dominikanę

A może Aruba?

Na słoneczne wakacje w czerwcu możemy również wybrać się na Arubę. To wyspa położona dosyć daleko, bo na Morzu Karaibskim, jednak jest ona zdecydowanie bardziej europejska niż inne znajdujące się tam turystyczne regiony – należy bowiem do Królestwa Niderlandów.

Aruba - czerwcowy wypoczynek
Aruba – czerwcowy wypoczynek. Photo by Lino Ogenio on Unsplash

Pogoda na Arubie jest w czerwcu wręcz doskonała do plażowania i słonecznego wypoczynku. Średnie temperatury w tym miesiącu utrzymują się na poziomie 28 stopni Celsjusza. Na Arubie największymi walorami są oczywiście przepiękne, piaszczyste plaże, które ciągną się aż po horyzont, a także doskonała infrastruktura turystyczna i ośrodki sportów wodnych.

istotne informacje pogodowe:
26 – 31 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
8 %
Chmura
Szansa opadów
27 ° C
Fale
Temperatura wody
13 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Jest jednak także co zwiedzać – w nadmorskich miasteczkach na uwagę zasługuje wyjątkowa zabudowa kolonialna, która sprawia, że możemy poczuć się w tym egzotycznym miejscu tak swojsko, jak choćby w holenderskim Amsterdamie. Aruba nie bez powodu nazywana jest rajem na ziemi – słońce świeci tu przez cały rok, co sprawia, że idealna pogoda jest tu nie tylko w czerwcu, ale praktycznie zawsze.

Bodrum na czerwcowy urlop

W poszukiwaniu pomysłów na czerwcowy urlop, warto sprawdzić, co ma do zaoferowania Turcja, a w szczególności przepiękna miejscowość Bodrum nad Morzem Egejskim, która bywa nazywana tureckim Saint Tropez.

Bodrum. Piękna lokalizacja na wyjazd w czerwcu
Bodrum. Piękna lokalizacja na wyjazd w czerwcu / iStock.com / zstockphotos

Znajdziemy tu piaszczyste plaże, skaliste zbocza, turkusowe laguny i malownicze wysepki, które tworzą jedyny w swoim rodzaju krajobraz. Bodrum jest też jedną z tych miejscowości, gdzie na każdym kroku przenikają się wpływy kultury tureckiej i greckiej.

istotne informacje pogodowe:
25 – 29 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
6 %
Chmura
Szansa opadów
23 ° C
Fale
Temperatura wody
15 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Wybierając się na wakacje w czerwcu w okolice Bodrum z pewnością nie będziemy się nudzić i przywieziemy doskonałe wspomnienia.

Zobacz również ile trwa lot do Turcji

Czytaj również:

Aplikacja
🔥 Gdzie będzie najcieplej w czerwcu?

W czerwcu najcieplej jest między innymi w Maroko, gdzie słupki rtęci znacznie przekraczają 35 stopni.

🤑 Gdzie na tanie i gorące wakacje w czerwcu?

Tanie wczasy w czerwcu znajdziemy w Grecji, na Krecie, Cyprze, a także w Bułgarii i Albanii. Jeśli dodatkowo poszukamy opcji last minute, wakacje będą dużo tańsze niż w standardowych cenach.

☀️ Gdzie jest ciepło i nie ma turystów w czerwcu?

Tam, gdzie jest ciepło, praktycznie zawsze są turyści. Są jednak regiony turystyczne, w których można liczyć na kameralny wypoczynek. W Czarnogórze i Albanii można wypocząć zdecydowanie spokojniej niż gdzie indziej – leżą bowiem z dala od najbardziej uczęszczanych szlaków turystycznych.

✈️ Gdzie nie podróżować w czerwcu?

Podróżowanie w czerwcu raczej warto sobie odpuścić w te rejony świata, gdzie jest zbyt gorąco lub gdy w tym czasie panuje pora deszczowa.