Sylwester w Dubaju

Sylwester w Dubaju

Dubaj jest jednym z tych kierunków, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Choć koszt wakacji zdecydowanie przewyższa ceny, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni w przypadku europejskich kierunków czy chociażby wyjazdów do Egiptu, nie brakuje osób, które chętnie zapłacą więcej, by spędzić wakacje w wyjątkowym klimacie. A można je spędzić nie tylko latem – doskonałym pomysłem na wyjazd będzie sylwester w Dubaju.

Opinie o sylwestrze w Dubaju
Opinie o sylwestrze w Dubaju. Photo by Jeet Dhanoa on Unsplash

Dubaj na sylwestra to opcja idealna dla osób, które chcą zakończenie roku spędzić z dala od domu, ale też od chłodnego klimatu i typowej zimy, która w grudniu straszy nas za oknem. Wystarczy wsiąść w samolot i po kilkunastu godzinach znaleźć się w gorącym, egzotycznym klimacie. Z takiego sylwestrowego wypadu z pewnością przywieziemy nie tylko wspaniałe wspomnienia, ale również piękną opaleniznę.

Zobacz także ile trwa lot do Dubaju i zobacz najlepsze wakacje last minute w Emiratach Arabskich

istotne informacje pogodowe:
24 – 27 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
0 %
Chmura
Szansa opadów
25 ° C
Fale
Temperatura wody
9 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Jeśli interesuje Cię sylwester w Dubaju, warto rozglądać się za ofertami w biurach turystycznych z odpowiednim wyprzedzeniem. Wyjazdy sylwestrowe rozchodzą się bowiem jak świeże bułeczki i już we wrześniu czy w październiku może być problem z rozbudowaną ofertą. Większość wyjazdów do najlepszych hoteli czy też wycieczek z najlepszych biur podróży jest wykupywana z dużym wyprzedzeniem. Dubaj sylwester z pewnością nie będzie dobrą opcją w ofercie typu last minute. Trudno bowiem się spodziewać, że zostaną jakieś wolne miejsca na wyjazdy, które cieszą się aż tak dużą popularnością.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę wakacyjną, warto sprawdzić, jakie ma sylwester w Dubaju opinie wśród użytkowników, którzy już wchodzili w nowy rok w tym wyjątkowym miejscu. Niektóre biura podróży oferują bowiem wyjazdy pod każdym względem sprawdzone i na wysokim poziomie, inne natomiast mają nieco słabszą ofertę. Gdy sprawdzimy, jakie ma sylwester w Dubaju opinie w danym biurze podróży, zdecydowanie łatwiej będzie znaleźć ofertę w stu procentach dopasowaną do naszych potrzeb.

Czy warto spędzić sylwester w Dubaju?

Sylwester w Dubaju to dla wielu osób wyjazd marzeń. Przede wszystkim, ze względu na pogodę. W tej części świata, na Półwyspie Arabskim, w środku zimy jest bardzo ciepło, ale nie ma upałów. To doskonałe warunki do plażowania, spędzania czasu nad wodą, a także do zwiedzania.

Dubaj - sylwester
Dubaj – sylwester. Zdjęcie autorstwa Maria Charizani z Pexels

Sylwester w Dubaju będzie również niezapomniany ze względu na wyjątkowe widoki. Dubaj turystom z całego świata kojarzy się przede wszystkim z ogromnymi drapaczami chmur, w tym z najwyższym budynkiem świata Burj Khalifa. W sezonie świątecznym są one pięknie podświetlone, a w noc sylwestrową ze szczytów budynków puszczane są fajerwerki. Są to wspaniałe spektakle światła i ognia, które rozświetlają niebo nad Dubajem i sprawiają, że pożegnanie roku pełne jest emocji i niezapomnianych wrażeń. Dubaj na sylwestra na pewno będzie miejscem niezwykłym. 

Sprawdź również sylwester w Egipcie

Warunki klimatyczne w okresie noworocznym w Dubaju

Jeśli na pożegnanie roku wybierzesz Dubaj, sylwester na pewno zagwarantuje doskonałą pogodę. Podczas gdy w naszych warunkach klimatu umiarkowanego zima raczej nie jest sprzyjająco – jest chłodno, pojawiają się opady śniegu, a temperatury nierzadko spadają mocno poniżej zera, w Dubaju jest słonecznie i ciepło. Miasto leży bowiem w strefie klimatu typowo pustynnego, a więc jest bardzo gorąco i sucho, co sprawia, że warunki klimatyczne są idealne do wakacji w środku zimy.

od:
2 199 zł
Wakacje w Emiratach Arabskich i Dubaju

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne

Ciepła jest również woda, która w grudniu ma temperaturę zbliżoną do powietrza. 25 stopni to na tyle ciepła woda, że nawet osoby nie lubiące zbyt chłodnych kąpieli bez obaw wejdą do wody i skorzystają z wodnego szaleństwa. Temperatura wody to także możliwość czerpania pełnymi  garściami z różnych sportów wodnych – od nurkowania, przez surfowanie, aż po żeglowanie po błękitnej, spokojnej wodzie.

Czy miasto Dubaj to najlepszy wybór na sylwester w Emiratach Arabskich?

Spośród wszystkich miast i regionów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Dubaj z pewnością jest tym najpopularniejszym i najchętniej odwiedzanym miastem. Na fali popularności jest tu całe mnóstwo hoteli oraz doskonale rozbudowana infrastruktura turystyczna.

Świętowanie Nowego Roku w Dubaju.
Świętowanie Nowego Roku w Dubaju. Photo by Vlad Hilitanu on Unsplash

Wyjazdy do Dubaju na Sylwestra znajdziemy też w ofercie wielu biur podróży, które zajmują się przygotowywaniem egzotycznych i luksusowych wycieczek. Jeśli marzy się Tobie niezapomniany Sylwester, Dubaj z pewnością spełni wszystkie oczekiwania.

Czytaj także: sylwester w Meksyku

Czy Dubaj na sylwestra to dobry pomysł na wyjazd z dziećmi?

Sylwester Dubaj pod względem pogody jest wymarzony, zarówno na podróżowanie we dwoje czy ze znajomymi, jak również całą rodziną. Dzieci w Dubaju na pewno nie będą się nudzić, zarówno na plaży, jak i w hotelach, które mają bogatą ofertę atrakcji dla najmłodszych. Można też skorzystać z parków rozrywki, wypraw do oceanariów, a także innych miejsc, które są atrakcyjne dla dzieci.

Słoneczny Dubaj na sylwester
Słoneczny Dubaj na sylwester. Photo by Fernando Jorge on Unsplash

Trzeba jednak pamiętać, że sylwester Dubaj to dosyć specyficzny czas – miasto przyciąga w tym czasie tłumy turystów z całego świata, którzy chcą powitać nowy rok w tak wyjątkowym miejscu. Jest więc tłoczno, głośno, a w noc sylwestrową raczej trudno o spokojny wypoczynek.

od:
2 199 zł
Wakacje w Emiratach Arabskich i Dubaju

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne

Spędzanie sylwestra z dziećmi, a szczególnie z młodszymi, może być nie do końca dobrym pomysłem. Ale nie jest to kwestia lokalizacji – podobnie jak w Polsce często zostawiamy nasze pociechy pod opieką kogoś z rodziny, gdy wybieramy się na sylwestrowe imprezy, tak i przed wyjazdem na sylwestra w egzotyczne miejsce warto rozważyć, czy najmłodsi nie powinni zostać na przykład pod opieką dziadków.

Sprawdź też gdzie lecieć na Święta Bożego Narodzenia

O której godzinie czasu polskiego mieszkańcy Dubaju witają Nowy Rok?

Ze względu na położenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ich strefa czasowa jest inna niż ta w Polsce. Różnica czasu wynosi dwie godziny do przodu. Podczas gdy w naszym kraju w sylwestra będzie dopiero 22.00, w Dubaju właśnie wybije północ i zacznie się sylwestrowe szaleństwo i największa impreza. Jadąc zatem na wakacje do Dubaju, szybciej przywitamy nowy rok.

Czytaj również:

Aplikacja
Sylwester w Dubaju – czy warto?

Jeśli marzy się Tobie niezapomniany sylwester, Dubaj na pewno będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Wyjątkowe widoki, oświetlone drapacze chmur, wspaniała pogoda i pełna zabawy atmosfera to gwarancja, że wejście w nowy rok odbędzie się z prawdziwym rozmachem.

Jaka temperatura w Dubaju w okresie sylwestrowym?

Dubaj leży w strefie typowego klimatu pustynnego, co oznacza, że nawet w grudniu jest tu ciepło. Pod koniec roku możemy liczyć na temperatury na poziomie 25 stopni. Na pewno z sylwestrowego wyjazdu przywieziemy piękną opaleniznę.

Czy w okresie noworocznym w Dubaju jest pora deszczowa?

Choć w grudniu w Dubaju panuje pustynna zima, nie oznacza to, że warunki klimatyczne są typowo zimowe. Owszem, w miesiącach zimowych opady są częstsze niż latem, pojawiają się krótkie, intensywne deszcze. Są one jednak bardzo sporadyczne i w żadnym stopniu nie przeszkadzają w zimowym wypoczynku i przygotowywaniu się do sylwestrowych zabaw, także tych organizowanych na plaży.

Jaka temperatura wody w Dubaju w grudniu?

Temperatura wody w grudniu utrzymuje się na poziomie około 25 stopni. Są to więc warunki idealne do kąpieli, wodnego szaleństwa, a także korzystania z bogatej oferty sportów wodnych. Nawet osoby, które potrzebują do kąpieli bardzo ciepłej wody, będą w grudniu zadowolone.

Sylwester w Dubaju z dziećmi – warto czy nie?

O tym, czy warto spędzać sylwestra z dziećmi, nie decyduje lokalizacja. Jeśli planujemy w Dubaju imprezę do białego rana, dzieci lepiej zostawić w kraju pod opieką kogoś z rodziny. Jeśli natomiast marzy nam się krótki urlop w środku zimy i powitanie roku przy okazji, nic nie stoi na przeszkodzie, by na egzotyczny wyjazd zabrać najmłodszych.