Sylwester w Meksyku

Sylwester w Meksyku

W poszukiwaniu ciekawego i egzotycznego miejsca na spędzenie ostatniego dnia roku i wyjątkową imprezę, warto rozważyć słoneczny Meksyk. To rozległy kraj, który przyciąga bogatą historią i kulturą, a także wspaniałym słońcem o każdej porze roku. Sylwester w Meksyku z pewnością będzie doświadczeniem, które na długo pozostanie nam w pamięci, a rok powitany w tak niezwykłym miejscu będzie należał do udanych.

Czy warto lecieć do Meksyku na sylwester.
Czy warto lecieć do Meksyku na sylwester. Photo by Roberto Nickson on Unsplash

Wyjazdy na zagraniczne wakacje są coraz bardziej popularne w sezonie zimowym. Wielu mieszkańców klimatu umiarkowanego ucieka od zimy i kiepskiej pogody w stronę słońca. Coraz częściej decydujemy się na łamanie tradycji i nie spędzamy okresu świąteczno-noworocznego z rodziną przy stole, a na zagranicznych wypadach. Pod tym względem sylwester w Meksyku wydaje się propozycją idealną. Można połączyć ucieczkę od chłodnej zimy ze zwiedzaniem, spędzaniem czasu na poznawaniu bogatej kultury, a także na korzystaniu ze słońca.

istotne informacje pogodowe:
26 – 29 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
25 %
Chmura
Szansa opadów
27 ° C
Fale
Temperatura wody
11 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Jeśli interesuje Cię Meksyk na sylwestra, warto zaplanować w tym czasie nieco dłuższe wakacje. Podczas gdy sylwestrowe, kilkudniowe wypady do różnych miast europejskich są na porządku dziennym, kilkudniowy wyjazd sylwestrowy do Meksyku nie będzie do końca dobrym pomysłem ze względu na odległość. Na samo dotarcie na miejsce trzeba czasem liczyć ponad dobę w podróży, co sprawia, że kilkudniowe wakacje spędzimy w dużej części w samolocie czy gdzieś na lotnisku.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Sylwester w Meksyku będzie więc dobrym pomysłem, jeśli połączymy go ze świętami i zdecydujemy się na nieco dłuższy urlop. Dzięki temu uda nam się zaaklimatyzować w tym egzotycznym miejscu, poradzić z różnicą czasu, co sprawi, że sylwestrowa impreza będzie udana, a nie przespana.

Sprawdź także najpiękniejsze plaże Meksyku oraz przeglądaj listę ofert last minute Meksyk i Meksyk all inclusive

Czy warto spędzić sylwester w Meksyku?

Sylwester w Meksyku z pewnością jest warty doświadczenia z kilku powodów. Przede wszystkim, na pewno będzie nam sprzyjała pogoda. W grudniu, gdy w naszych warunkach klimatycznych temperatury są raczej bliższe zeru, w Meksyku natomiast jest słonecznie i ciepło. Nie ma jednak upałów, co sprawia, że wypoczynek będzie wręcz idealny. Meksyk w okresie świąteczno-noworocznym jest również pełen ciekawych zwyczajów, tradycji, miasta są wspaniale udekorowane, a ludzie przyjaźni i chętni do wspólnej zabawy.

Jaka pogoda na sylwester w Meksyku
Jaka pogoda na sylwester w Meksyku. Photo by Damon On Road on Unsplash

Sylwester w Meksyku opinie ma doskonałe wśród turystów przybywających tu z całego świata. Doceniają oni przede wszystkim niezapomniane wrażenia, wspaniały klimat i atmosferę radości, która utrzymuje się tu na każdym kroku. Bez względu na to, jaki kurort wybierzemy na sylwestrowy wypoczynek, warto wybrać się nieco dalej na zwiedzanie, niż tylko do hotelowego basenu.

od:
4 994 zł
Wakacje w Meksyku

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Meksyku

Jeśli chcesz spędzić sylwester w Meksyku, opinie na temat konkretnych wyjazdów czy ofert biur podróży bez problemu znajdziesz w sieci. Warto się z nimi zapoznać przed zarezerwowaniem konkretnej wycieczki. Pozwoli to na uniknięcie wielu rozczarowań, jak chociażby kiepskie warunki w hotelu czy oferta nie do końca dopasowana do potrzeb.

Meksyk - nowy rok, opinie
Meksyk – nowy rok, opinie. Zdjęcie autorstwa Efrain Alonso z Pexels

Meksyk na sylwestra trzeba też planować z odpowiednim wyprzedzeniem – jest to podróż praktycznie na drugi koniec świata i raczej nie da się jej załatwić z dnia na dzień. Jeśli na ostatnią chwilę wpadniemy na pomysł takiej wyprawy, może się okazać, że będziemy mieć chociażby problem z formalnościami, jak ważność paszportu. Im bardziej odległy kierunek, tym wcześniej trzeba zaplanować wszystkie elementy wyprawy. Sprawdź zatem co zabrać na wakacje.

Warunki klimatyczne w okresie noworocznym w Meksyku

Jeśli na pożegnanie roku wybierzesz Meksyk, sylwester na pewno upłynie w doskonałych warunkach pogodowych. Meksyk leży w strefie klimatu tropikalnego, który charakteryzuje się upalnymi, deszczowymi latami oraz ciepłymi, suchymi i bezdeszczowymi zimami. W grudniu w najpopularniejszych miejscowościach turystycznych utrzymuje się temperatura na poziomie 25 stopni, temperatura wody jest czasem jeszcze wyższa.

Meksyk - sylwester
Meksyk – sylwester. Zdjęcie autorstwa Ricardo Esquivel z Pexels

Jeśli marzy się Tobie pełen plażowania i opalania sylwester, Meksyk będzie więc kierunkiem idealnym. Z grudniowego wypadu można przywieźć nie tylko wspaniałe wspomnienia, ale równie wyjątkową opaleniznę.

Czytaj również co warto zobaczyć w Meksyku

Jakie miasto turystyczne wybrać na sylwester – Meksyk?

Meksyk sylwester to idealny pomysł na zakończenie roku, o ile dobrze wybierzemy kierunek grudniowego wyjazdu. W tym czasie warto wybrać się przede wszystkim nad Morze Karaibskie, gdzie warunki klimatyczne są najlepsze, a rozbudowana infrastruktura turystyczna sprawia, że turyści zdecydowanie mają z czego wybierać.

Meksykańskie przywitanie Nowego Roku
Meksykańskie przywitanie Nowego Roku. Zdjęcie autorstwa Bhargava Marripati z Pexels

Wśród polecanych kierunków szczególnie chętnie wybierane są Cancun i Tulum. Są to typowo turystyczne kurorty, które przyciągają wspaniałymi plażami, piękną, bujną roślinnością, ciepłym morzem, a także szeregiem atrakcji dla turystów, którzy lubią spędzać wakacyjny czas aktywnie. Sprawdź kiedy jechać do Cancun oraz kiedy lecieć do Tulum.

Czytaj także dokąd warto jechać na sylwester za granicą

Czy Meksyk na sylwestra to dobry pomysł na wyjazd z dziećmi?

Jeśli marzy się Tobie rodzinny sylwester, Meksyk będzie idealną propozycją na wyjazd z dziećmi. Szczególnie wtedy, jeśli zdecydujemy się nie tylko na kilkudniowy wypad na zakończenie roku, ale na nieco dłuższe wakacje. Trzeba bowiem pamiętać, że sama podróż trwa dosyć długo (czytaj: ile leci się do Meksyku), co sprawia, że w przypadku kilkudniowych wyjazdów większość czasu trzeba będzie spędzić na samym podróżowaniu.

od:
4 994 zł
Wakacje w Meksyku

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Meksyku

W turystycznych kurortach w Meksyku warunki do wypoczynku z całą rodziną są idealne. Dzieci mają okazję do korzystania ze słońca, piasku, ciepłej wody, a także z licznych atrakcji dla najmłodszych, które można bez problemu znaleźć praktycznie przy każdym hotelu.

Sprawdź również sylwester w Egipcie

O której godzinie czasu polskiego mieszkańcy Meksyku witają Nowy Rok?

Jeśli planujesz spędzić egzotyczny sylwester, Meksyk jest tym rejonem świata, który świętuje powitanie roku dosyć późno w porównaniu do innych lokalizacji.

Tulum, Meksyk - sylwester
Tulum, Meksyk – sylwester. Photo by Alex Azabache on Unsplash

Jest to związane ze sporą różnicą czasu pomiędzy Polską a Meksykiem. Wynosi ona 7 godzin do tyłu. A więc w czasie, gdy Polska witać będzie o północy nowy rok, w Meksyku będzie dopiero 17, czyli trwać będą przygotowania do sylwestrowych imprez.

Czytaj również:

Aplikacja
Sylwester w Meksyku – czy warto?

Pomysł na sylwestra w Meksyku jest zdecydowanie warty realizacji. Pożegnanie roku w tak wyjątkowych warunkach i przy słonecznej pogodzie to okazja do oderwania się od zimowej rzeczywistości, przełamania corocznej tradycji świętowania w domu, a także do zwiedzania. W czasie sylwestrowego pobytu na pewno będzie okazja do poznawania najciekawszych miejsc.

Jaka temperatura w Meksyku w okresie sylwestrowym?

W okresie sylwestrowym w Meksyku panują temperatury na poziomie 25-27 stopni. Jest bardzo ciepło i słonecznie. Nie ma jednak upałów, dzięki czemu nie trzeba się obawiać, że sporo czasu spędzimy w klimatyzowanym hotelu, chroniąc się przed palącym słońcem.

Czy w okresie noworocznym w Meksyku jest pora deszczowa?

W okresie noworocznym w Meksyku jest pora sucha. Jeśli pojawiają się opady deszczu, są one naprawdę sporadyczne i krótkotrwałe. W żadnym stopniu nie przeszkodzą więc w żadnym sylwestrowym szaleństwie.

Jaka temperatura wody w Meksyku w grudniu?

Temperatura wody w turystycznych kurortach w Meksyku, takich jak Cancun czy Tulum, utrzymuje się na poziomie 27 stopniu. Są to warunki do kąpieli wręcz idealne. Do wody bez problemu wejdą nawet te osoby, które nie przepadają za chłodnym morzem.

Sylwester w Meksyku z dziećmi – warto czy nie?

Wyjazd na sylwestra z dziećmi warto zawsze rozważyć nie tylko ze względu na warunki pogodowe, ale również na indywidualne plany. Jeśli marzą nam się zimowe wakacje, w czasie których powitanie nowego roku będzie tylko jednym z punktów programu, wyjazd z pociechami będzie dobrym pomysłem. Jeśli jednak planujemy sylwestrowe szaleństwo i zabawę do białego rana, warto rozważyć, czy zabieranie pociech na pewno będzie dobrym pomysłem.