Pogoda Tulum

Tulum – pogoda. Kiedy jechać do Tulum?

W poszukiwaniu zawsze ciepłych i egzotycznych kierunków podróży, warto zwrócić uwagę na meksykańskie Tulum. Ten jedyny w swoim rodzaju kurort robi obecnie prawdziwą furorę wśród turystów z całego świata. Wakacje w Tulum zapewniają mnóstwo atrakcji – można nie tylko korzystać z uroków plażowania, ale również sporo zwiedzić. Kiedy jechać do Tulum, aby spędzić wakacje w udanym klimacie? Sporo zależy od tego, czy dobrze znosimy wysokie upały, czy jednak zależy nam na wypoczynku w cieple, ale nie w żarze lejącym się z nieba. Zobaczmy więc jaka w Tulum pogoda czeka na nas w poszczególnych miesiącach roku.

Kiedy lecieć do Tulum
Kiedy lecieć do Tulum. Photo by Roberto Nickson on Unsplash

Meksykańskie Tulum znajduje się na półwyspie Jukatan, otoczone jest wodami Morza Karaibskiego. Temperatura w Tulum praktycznie przez cały rok utrzymuje się na wysokim poziomie, co sprawia, że miejscowość cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców stref umiarkowanych.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Gdy u nas panują jesienne chłody i zimowe mrozy, w Meksyku jest po prostu gorąco. Kiedy lecieć do Tulum zdecydujemy się zimą, możemy mieć pewność, że powrócimy ze wspaniałymi wspomnieniami i jeszcze bardziej zachwycającą opalenizną. A aby wyruszyć na wakacje do Meksyku warto rozejrzeć się za ofertami last minute Meksyk, lub last minute Tulum.

Pogoda Tulum – kiedy jechać?

Zanim odpowiemy sobie na pytanie: Tulum – kiedy jechać, warto zapoznać się nieco z uwarunkowaniami klimatycznymi w tym rejonie świata i przekonać się, jak w poszczególnych miesiącach kształtuje się pogoda. Tulum leży bowiem w strefie klimatu tropikalnego monsunowego. Latem jest tu wyjątkowo upalnie, a wrażenie gorąca potęgują często padające deszcze, które zwiększają poziom wilgotności w powietrzu.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Tulum już od 8 100 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 28 ° C 30% 26 ° C 11 g.
Luty
Tulum już od 8 100 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 29 ° C 25% 26 ° C 12 g.
Marzec
Tulum już od 8 100 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 30 ° C 16% 26 ° C 12 g.
Kwiecień
Tulum już od 8 100 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 31 ° C 20% 27 ° C 12 g.
Maj
Tulum już od 8 100 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 32 ° C 30% 28 ° C 12 g.
Czerwiec
Tulum już od 8 100 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 31 ° C 45% 28 ° C 12 g.
Lipiec
Tulum już od 8 100 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 32 ° C 35% 28 ° C 12 g.
Sierpień
Tulum już od 8 100 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 32 ° C 55% 29 ° C 12 g.
Wrzesień
Tulum już od 8 100 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 32 ° C 65% 29 ° C 12 g.
Październik
Tulum już od 8 100 zł za osobę!
pokaż oferty
27 – 31 ° C 60% 28 ° C 12 g.
Listopad
Tulum już od 8 100 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 30 ° C 40% 28 ° C 12 g.
Grudzień
Tulum już od 8 100 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 28 ° C 28% 27 ° C 11 g.

W Tulum temperatury latem bywają trudne do zniesienia. Warto więc dobrze się zastanowić, czy faktycznie w tym czasie chcemy spędzić tu wakacje. Nie jest to najlepsza pora na rodzinne wakacje z małymi dziećmi. Kiepsko będą się też czuły osoby starsze, mające problemy z układem krążenia.

od:
5 100 zł
Spędź urlop w Tulum

Wybierz najlepszą ofertę na wakacje w Tulum

Zanim więc zarezerwujemy wyjazd z biurem podróży czy bilety lotnicze, przyjrzyjmy się, jak miesiąc po miesiącu wyglądają warunki pogodowe w okolicach Tulum.

Sprawdź również kiedy jechać do Meksyku i kiedy lecieć do Cancun

Tulum pogoda styczeń

Jeśli w styczniu zaplanujemy wakacje w Tulum, pogoda będzie idealna do opalania, kąpieli w ciepłym Morzu Karaibskim, a także nurkowania czy innych wodnych atrakcji. Temperatury na poziomie 25-27 stopni są całkiem przyjazne. Jest ciepło, ale bez upałów. Zdarzają się czasem deszcze, ale są sporadyczne i krótkotrwałe.

Kiedy jechać do Tulum
Kiedy jechać do Tulum. Photo by Roberto Nickson on Unsplash

W styczniu w Tulum warto nie tylko korzystać z uroków plaży, ale również zaplanować zwiedzanie. Nieopodal znajduje się starożytne miasto Majów, którego zobaczenie wymaga nieco wędrówki. Im niższa temperatura, tym taki spacer będzie zdecydowanie bardziej przyjemny. Styczniowe Tulum to warunki idealne do wypoczynku, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że w naszej strefie klimatycznej panuje zima i zaczynamy mocno odczuwać brak słońca.

Sprawdź też gdzie na wakacje w styczniu warto pojechać

Tulum pogoda luty

Tulum pogoda luty to nadal ciepłe, ale nie upalne klimaty. Temperatury powietrza utrzymują się na poziomie 28 stopni, wilgotność nie jest jeszcze zbyt wysoka, co sprawia, że warunki są świetne do plażowania, zwiedzania, kąpieli w morzu czy podziwiania bujnej roślinności.

Kiedy najlepszy miesiąc na wakacje w Tulum
Kiedy najlepszy miesiąc na wakacje w Tulum. Photo by Jorge Fernández Salas on Unsplash

Jeśli interesuje nas słoneczne Tulum, pogoda w lutym będzie idealna. Warto zaplanować jednak wakacje z większym wyprzedzeniem, gdyż w sezonie zimowym miasto cieszy się wyjątkową popularnością wśród turystów, a najlepsze hotele są zarezerwowane na wiele tygodni do przodu.

Zobacz co warto zobaczyć w Meksyku

Tulum pogoda marzec

Słoneczna pogoda Tulum w marcu również zachęca do wypoczynku i aktywności na plaży czy w wodzie. Powoli robi się jednak gorąco, a słupki rtęci wędrują w górę. W tym miesiącu można już się spotkać z temperaturami rzędu 29 stopni, jednak wilgotność w powietrzu jest na tyle niska, że nie są one jeszcze mocno odczuwalne.

od:
5 100 zł
Spędź urlop w Tulum

Wybierz najlepszą ofertę na wakacje w Tulum

Tulum w marcu to idealny pomysł na wakacje w czasie, gdy jesteśmy już mocno zmęczeni przedłużającą się zimą. Podróż w stronę słońca na pewno pozwoli wypocząć, naładować się pozytywną energią i przywieźć wspaniałe wspomnienia z egzotycznego wypadu do prawdziwego raju.

Zobacz też dokąd w marcu na wakacje

Tulum pogoda kwiecień

Tulum pogoda kwiecień to już czas, gdy zaczynają się upały, a słupki rtęci pokazują 30 stopni. Większe jest również ryzyko opadów, które jednak są krótkotrwałe i przelotne. Bardzo dobrze oczyszczają gorące powietrze, a jednocześnie nie utrudniają żadnych wakacyjnych aktywności.

Meksykańska plaża w Tulum
Meksykańska plaża w Tulum. Photo by Damon On Road on Unsplash

Jeśli w kwietniu pojedziemy do Tulum, pogoda będzie idealna do plażowania, kąpieli w Morzu Karaibskim, a także do zwiedzania największych atrakcji turystycznych tego miejsca.

Sprawdź najpiękniejsz plaże Meksyku

Tulum pogoda maj

W maju pogoda Tulum z pewnością spodoba się miłośnikom tropikalnych klimatów, będzie bowiem gorąco aż do 31 stopni. Woda w morzu jest wtedy niewiele chłodniejsza, a więc nie zawsze działa chłodząco. Wilgotność powietrza jest na średnim poziomie – w czasie deszczu może być bardzo gorąco, jednak przy słonecznej pogodzie upały nie będą jeszcze zbyt mocno odczuwalne.

Meksyk, Tulum - kiedy jechać na wakacje
Meksyk, Tulum – kiedy jechać na wakacje. Photo by Roberto Nickson on Unsplash

Pogoda Tulum maj to idealny czas na wypoczynek w słonecznym klimacie. Warto jednak rozważyć, czy na pewno będzie to dobra pora na wakacje z dziećmi – maluchom może być już bowiem za gorąco.

Tulum pogoda czerwiec

Pogoda Tulum czerwiec to temperatury utrzymujące się na poziomie majowych, jednak znacznie wyższa wilgotność powietrza, która potęguje odczuwanie wysokich temperatur. Turyści, którzy w tym czasie decydują się na wypoczynek w kurorcie, raczej preferują wakacje przy basenie, a nie aktywne zwiedzanie.

Tulum  - kiedy najlepsza pogoda
Tulum – kiedy najlepsza pogoda. Photo by Marvin Castelino on Unsplash

Trudno bowiem cieszyć się wyprawą nawet do wyjątkowo atrakcyjnych miejsc, gdy żar leje się z nieba i marzymy jedynie o klimatyzowanych pomieszczeniach. Opady deszczu bywają częste, jednak krótkotrwałe i przelotne. Jeśli w czerwcu wybierzemy się do Tulum, pogoda deszczowa na pewno nie przeszkodzi nam w wypoczynku.

Sprawdź także ile leci się do Meksyku

Tulum pogoda lipiec

Jeśli w lipcu planujemy wypoczynek w Tulum, pogoda może dać nam się mocno we znaki, będzie bowiem bardzo gorąco. Słupki rtęci na termometrach przekraczają 32 stopnie w cieniu, na słońcu może być nawet grubo ponad 40 stopni. Takie warunki są idealne dla wielbicieli plażowania w tropikalnym klimacie.

od:
5 100 zł
Spędź urlop w Tulum

Wybierz najlepszą ofertę na wakacje w Tulum

Jeśli jednak preferujemy bardziej aktywny wypoczynek, warto dobrze się zastanowić, czy Tulum pogoda lipiec spełni nasze oczekiwania. Dla wielu osób, szczególnie przybywających z chłodniejszych stref klimatycznych, w lipcu będzie zbyt gorąco na jakąkolwiek aktywność poza klimatyzowanymi pomieszczeniami.

Sprawdź również jakie są ceny w Meksyku

Tulum pogoda sierpień

Pogoda Tulum sierpień to nadal wysokie upały powyżej 32 stopni, a także wysoka wilgotność powietrza sięgająca 60 procent. W tym czasie można zauważyć, że turystów w kurorcie jest mniej lub po prostu są pochowani w klimatycznych pomieszczeniach.

Najcieplejszy miesiąc w Tulum - kiedy
Najcieplejszy miesiąc w Tulum – kiedy. Photo by Tanja Cotoaga on Unsplash

Jeśli zdecydujemy się na sierpniowe Tulum, pogoda da nam się mocno we znaki. Częste są też opady deszczu, choć jak w każdym innym miesiącu w klimacie monsunowym, nie są one długotrwałe i raczej nie wpływają na komfort wypoczynku. Wręcz przeciwnie – w sierpniu opady deszczu są prawdziwym zbawieniem dla osób, które mają dość pełnego słońca.

Zobacz również gdzie lecieć na wakacje w sierpniu

Tulum pogoda wrzesień

Pogoda w Tulum we wrześniu nadal jest upalna. Podczas gdy w innych strefach klimatycznych powoli zbliża się jesień, na Jukatanie jest wyjątkowo upalnie.

Pogoda Tulum
Pogoda Tulum. Photo by Anna Sullivan on Unsplash

Wrzesień jest najbardziej deszczowym miesiącem w ciągu roku, co jednak nie jest wadą w przypadku tropikalnych wakacji. Dzięki opadom powietrze oczyszcza się z żaru. Po deszczu można więc wybrać się na aktywne zwiedzanie, uprawianie sportów wodnych czy podziwianie okolicy, co może być trudne w czasie upałów, które nie są przerywane opadami.

Tulum pogoda październik

Jeśli marzysz o gorącym Tulum, temperatura w październiku na pewno spełni oczekiwania odnośnie tropikalnego wypoczynku. Temperatury na poziomie 31 stopni gwarantują przyjemność z plażowania i korzystania z wodnych atrakcji. Deszcze padają często, jednak są przelotne. Nie trzeba więc brać tych opadów w trakcie planowania terminu podróży.

Tulum - kiedy najlepiej na wakacje
Tulum – kiedy najlepiej na wakacje. Photo by Alex Azabache on Unsplash

Na pewno nie zdarzy się ani jeden dzień, w którym trzeba będzie zrezygnować z aktywności na plaży, bo przez wiele godzin będzie padało. Deszcze są intensywne, ale przelotne i krótkotrwałe. Tulum pogoda październik to okazja do korzystania ze słońca w czasie, gdy w strefach umiarkowanych mamy już pełnię jesieni.

Przeczytaj gdzie na urlop w październiku

Tulum pogoda listopad

Tulum pogoda listopad to pora, gdy robi się nieco chłodniej, choć oczywiście to określenie jest mocno na wyrost. Chłodniej w tropikalnych warunkach oznacza temperatury spadające poniżej 30 stopni. Na początku listopada mamy około 29 stopni, pod koniec nawet 25.

od:
5 100 zł
Spędź urlop w Tulum

Wybierz najlepszą ofertę na wakacje w Tulum

W takich warunkach wypoczynek jest wyjątkowo przyjemny, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że w naszej strefie klimatycznej jesień powoli zamienia się w zimie. Jeśli masz dość chłodów listopadowych, w Tulum z pewnością znajdziesz gorące klimaty.

Czytaj gdzie lecieć w listopadzie

Tulum pogoda grudzień

Kiedy do Tulum wybierzemy się w grudniu, możemy liczyć na ciepłe i słoneczne dni z temperaturami od 24 do 28 stopni. Jest bardzo ciepło, nie ma już jednak upałów charakterystycznych dla pory letniej. Można więc korzystać ze wszystkich oferowanych przez kurort atrakcji – od plażowania po aktywne zwiedzanie.

Tulum. Jaka pogoda
Tulum. Jaka pogoda. Photo by Earth on Unsplash

Tulum pogoda grudzień to idealny czas na wakacje, spędzenie Bożego Narodzenia czy sylwestra w słonecznym klimacie.

Czytaj również:

Aplikacja
Tulum – kiedy najlepiej jechać?

Do Tulum najlepiej wybrać się poza najgorętszym sezonem przypadającym na miesiące od czerwca do października. W tym czasie jest bowiem wyjątkowo upalnie, a takie warunki pogodowe nie każdemu odpowiadają.

Tulum – kiedy najcieplej?

Najgorętsze miesiące w Tulum to lipiec, sierpień i wrzesień, gdy temperatury sięgają 32 stopni w cieniu, a wrażenie gorąca potęguje bardzo wysoka wilgotność powietrza.

Tulum – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny w Tulum trwa praktycznie przez cały rok. Zarówno w sezonie letnim, jak i w zimie nie brakuje turystów gotowych na spędzenie wakacji w tropikalnym klimacie.

Tulum – jaki klimat?

Tulum klimat ma tropikalny monsunowy z wyraźnym podziałem na porę gorętszą i chłodniejszą. Jednak nawet w porze chłodniejszej raczej nie ma co liczyć na temperatury poniżej 25 stopni.

Tulum – kiedy najtaniej?

Najtaniej do Tulum polecimy, gdy wybierzemy opcję last minute. O każdej porze roku wakacje są bowiem dosyć drogie ze względu na fakt, że jest to dosyć odległy i egzotyczny kierunek.