Cancun pogoda

Cancun – pogoda. Kiedy jechać do Cancun?

Meksykańskie Cancun można z powodzeniem nazwać prawdziwym rajem na ziemi. To turystyczna miejscowość położona nad Morzem Karaibskim, która praktycznie przez cały rok tętni życiem, odwiedzana przez przyjezdnych z całego świata. O tym, kiedy jechać do Cancun, powinny zdecydować przede wszystkim kwestie pogodowe. Choć w tym rejonie świata jest ciepło przez cały rok, nie każdy miesiąc będzie równie idealny do wakacyjnych wojaży. Sprawdźmy zatem jaka w Cancun pogoda czeka na nas w poszczególnych miesiącach roku.

Temperatura w Cancun
Temperatura w Cancun / iStock.com / Elijah-Lovkoff

Cancun jest wyjątkowo popularne zarówno wśród Meksykanów, którzy z całego kraju ściągają tłumnie właśnie w te rejony, ale również wśród turystów z odległych zakątków świata.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Szczególnie doceniają to miejsce mieszkańcy stref umiarkowanych, którzy w sezonie jesienno-zimowym narzekają na brak słońca. Kiedy do Cancun wybierzemy się zimą, możemy mieć pewność, że będzie ciepło i wrócimy z opalenizną i pięknymi wspomnieniami. A aby wylecieć na wakacje, warto sprawdzić oferty na last minute do Meksyku i last minute do Cancun. Być może znajdziemy oferty dużo tańsze niż te standardowe. Wakacje w Cancun warto zamawiać z dużym wyprzedzeniem, albo tuż przed samą wycieczką. Wydaje się, że w tych okresach wakacyjne ceny w Cancun będą najniższe.

Pogoda Cancun – kiedy jechać?

Temperatura w Cancun jest odpowiednia na wakacje o każdej porze roku. Miejscowość leży w strefie klimatu tropikalnego. Latem jest tu bardzo gorąco, a odczuwanie wysokich temperatur dodatkowo potęgują dosyć często opady deszczu. Wysoka wilgoć sprawia, że upały bywają wręcz trudne do zniesienia, szczególnie dla osób, które raczej nie najlepiej czują się w tropikach.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Cancun już od 4 279 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 27 ° C 40% 26 ° C 11 g.
Luty
Cancun już od 4 279 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 28 ° C 30% 26 ° C 11 g.
Marzec
Cancun już od 4 279 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 29 ° C 20% 26 ° C 12 g.
Kwiecień
Cancun już od 4 279 zł za osobę!
pokaż oferty
27 – 30 ° C 22% 26 ° C 12 g.
Maj
Cancun już od 4 279 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 31 ° C 40% 27 ° C 12 g.
Czerwiec
Cancun już od 4 279 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 32 ° C 45% 28 ° C 12 g.
Lipiec
Cancun już od 4 279 zł za osobę!
pokaż oferty
29 – 32 ° C 50% 29 ° C 12 g.
Sierpień
Cancun już od 4 279 zł za osobę!
pokaż oferty
29 – 33 ° C 55% 29 ° C 12 g.
Wrzesień
Cancun już od 4 279 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 32 ° C 60% 29 ° C 12 g.
Październik
Cancun już od 4 279 zł za osobę!
pokaż oferty
27 – 31 ° C 55% 28 ° C 12 g.
Listopad
Cancun już od 4 279 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 29 ° C 40% 27 ° C 12 g.
Grudzień
Cancun już od 4 279 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 28 ° C 35% 27 ° C 11 g.

Zobacz również kiedy jechać do Meksyku

Temperatura Cancun zimą jest natomiast idealna do plażowania, morskich kąpieli, a także aktywnego wypoczynku i zwiedzania znajdujących się w pobliżu atrakcji Meksyku. Na pytanie: kiedy lecieć do Cancun nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi.

od:
4 259 zł
Wakacje w Cancun

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne w Cancun

Wszystko zależy od tego, jaka pogoda nam bardziej odpowiada, a także jakie są nasze wakacyjne plany – czy wolimy przez cały urlop leżeć na plaży, czy jednak będziemy go przeplatać bardziej aktywnym wypoczynkiem.

Cancun pogoda styczeń

Cancun pogoda styczeń to propozycja dla każdego, kto w środku zimy ma dość kiepskiej pogody, chłodu, wiatru i opadów śniegu. Nad Morzem Karaibskim zdecydowanie nie trzeba się obawiać takich warunków klimatycznych. Atmosfera jest bowiem iście wakacyjna – średnie temperatury utrzymują się na poziomie 24-26 stopni, a więc jest bardzo ciepło i przyjemnie.

Jaki miesiąc wybrać na podróż do Cancun
Jaki miesiąc wybrać na podróż do Cancun. Photo by Aman on Unsplash

To doskonałe warunki do spędzania czasu na plaży, kąpieli w ciepłym Morzu Karaibskim, a także korzystania pełnymi garściami z uroków sportów wodnych. Jeśli chcesz spędzić wakacje w Cancun, pogoda w styczniu będzie do tego idealna.

Sprawdź również kiedy jechać na Maltę

Cancun pogoda luty

Na pytanie: Cancun kiedy jechać, doskonałą odpowiedzią będzie również luty. Podczas gdy w strefie umiarkowanej zaczynamy mieć już dość przedłużającej się zimy, na wybrzeżu Morza Karaibskiego możemy liczyć na wakacyjne klimaty. Temperatury do 27 stopni, sporadyczne opady deszczu, a także ciepłe morze to gwarancja udanego wypoczynku.

Całoroczna prognoza pogody dla Cancun
Całoroczna prognoza pogody dla Cancun. Photo by Joseph Barrientos on Unsplash

Cancun w lutym to idealna pora na wakacje, jeśli chcemy spędzić je w cieple i na plażowaniu. Z pewnością przywieziemy wspaniałe wspomnienia i piękną opaleniznę, która chłodnym lutym w naszej strefie klimatycznej na pewno będzie robiła niepowtarzalne wrażenie.

Cancun pogoda marzec

Jeśli w marcu wybierzemy się do Cancun, pogoda również nas nie zawiedzie. Temperatury utrzymują się na poziomie 28 stopni, jest dosyć sucho, a więc warunki idealne do plażowania, uprawiania sportów wodnych i korzystania ze wszystkich atrakcji.

Cancun - kiedy na wakacje
Cancun – kiedy na wakacje. Photo by Joseph Barrientos on Unsplash

Będąc w marcu na wakacjach warto również zaplanować sobie aktywne zwiedzanie, co może być nieco trudniejsze w późniejszych miesiącach, gdy nadejdzie fala upałów. Cancun pogoda marzec to doskonała pora dla wielbicieli gorących klimatów i osób, które świetnie czują się w mocnym słońcu. Może być już natomiast nieco za gorąco dla osób, które wolą raczej śródziemnomorskie niż tropikalne klimaty.

Czytaj również kiedy jechać do Jordanii

Cancun pogoda kwiecień

Cancun pogoda kwiecień to czas, gdy temperatury jeszcze bardziej rosną. W ciągu dnia jest tu gorąco do 29 stopni w cieniu, na słońcu temperatury odczuwalne są jeszcze wyższe. To dobra pora dla osób, które w czasie wakacji uwielbiają leniwe opalanie się i morskie kąpiele. W kwietniu jest także dobra pora na nurkowanie, żeglowanie i korzystanie z innych sportów wodnych.

od:
4 259 zł
Wakacje w Cancun

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne w Cancun

Warto również wybrać się na wycieczkę po okolicy, podziwiać bujną roślinność, która na wiosnę prezentuje się wyjątkowo dobrze. Jeśli wybierzemy kwietniowe Cancun, pogoda na pewno nas nie rozczaruje. Ryzyko deszczu jest niewielkie, można więc mieć pewność, że przez całe wakacje będziemy mieć pogodę idealną do opalania się.

Cancun pogoda maj

Jeśli marzy nam się tropikalna pogoda, Cancun w maju z pewnością spełni nasze oczekiwania. Nie będzie to natomiast dobry czas na wakacje dla osób, które niezbyt dobrze znoszą upały. W maju słupki rtęci zaczynają bowiem już przekraczać 30 stopni, robi też się bardzo wilgotno. Często padające deszcze zwiększają wilgotność powietrza, przez co upały są jeszcze bardziej odczuwalne.

Długoterminowa pogoda dla Cancun
Długoterminowa pogoda dla Cancun. Photo by Diego Martz on Unsplash

Deszcze nie padają jednak przez cały czas, nie zakłócają więc wypoczynku. Jeśli jednak upały to nie nasza bajka, Cancun pogoda maj to pora, gdy zdecydowanie warto odpuścić sobie wakacje w tym miejscu. W innych rejonach świata będzie na pewno nieco chłodniej.

Zobacz również kiedy jechać do Portugalii

Cancun pogoda czerwiec

Cancun pogoda czerwiec to wysokie temperatury powyżej 31 stopni, duża wilgotność powietrza sięgająca 50 procent, a także tropikalne klimaty. W tym czasie w miejscowości wypoczywają najbardziej wytrzymali turyści, którzy nie boją się wysokich upałów.

Kiedy lecieć do Cancun
Kiedy lecieć do Cancun. Photo by Jess Torre on Unsplash

Ruch turystyczny jest nieco mniejszy, dzięki czemu o wiele łatwiej będzie znaleźć wolne miejsca w najlepszych i najpopularniejszych kurortach.

Cancun pogoda lipiec

Jeśli w lipcu wybierzemy się do Cancun, pogoda również będzie idealna wyłącznie dla najbardziej zatwardziałych plażowiczów. W tym miesiącu mamy wilgotność powietrza przekraczającą znacznie 50 procent, a także wysokie temperatury, mocno powyżej 31 stopni.

od:
4 259 zł
Wakacje w Cancun

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne w Cancun

Jest bardzo upalnie, co sprawia, że większość turystów woli przebywać w okolicy klimatyzowanych hoteli, a nie spędzać czas na zwiedzaniu okolicy. Jeśli od wakacji wymagasz czegoś więcej niż hotelowego basenu, Cancun w lipcu może być niezbyt sprzyjająca do jakichkolwiek aktywności.

Cancun pogoda sierpień

Cancun pogoda sierpień to wyjątkowo upalny czas. Jest to najgorętszy miesiąc w roku z temperaturami powyżej 32 stopni, a także wilgotnością powietrza dobijającą do 60 procent. Takie tropikalne klimaty dobrze znoszą jedynie miejscowi, dla turystów ze stref umiarkowanych będzie już zdecydowanie zbyt gorąco.

Meksykańskie delfiny
Meksykańskie delfiny. Photo by Xad Eugenia Sánchez Ruíz on Unsplash

Jeśli marzy się Tobie ciepłe, ale nie upalne Cancun, pogoda w sierpniu może okazać się nieco rozczarowująca. O wiele lepiej jest wybrać podróż na jesieni lub wiosną, gdy temperatury będą zdecydowanie bardziej znośne.

Przeczytaj także kiedy jechać do Gruzji

Cancun pogoda wrzesień

Jeśli marzy się Tobie tropikalne Cancun, pogoda we wrześniu może być całkiem satysfakcjonująca. Owszem, jest gorąco, ale temperatury nieco spadają w porównaniu do lipca i sierpnia. Nadal jednak na wysokim poziomie utrzymuje się wilgotność powietrza.

Pogoda w Cancun
Pogoda w Cancun. Photo by David Vives on Unsplash

Planując wakacje we wrześniu musimy więc liczyć się z tym, że będzie bardzo gorąco i może się nie udać ambitny plan zwiedzania najciekawszych atrakcji regionu. Cancun we wrześniu to nadal czas dla wytrwałych turystów, którzy dobrze sobie radzą w czasie upałów.

Zobacz również kiedy jechać do Maroko

Cancun pogoda październik

Cancun w październiku to nadal upał, ale odrobinę mniejszy. Na termometrach mamy około 30 stopni, wilgotność nadal na poziomie 50 procent. Jest upalnie, a czasami duszno. W tym czasie najlepsza aktywnością jest plażowanie i korzystanie z orskich kąpieli, raczej trzeba sobie odpuścić aktywne zwiedzanie, bo warunki są często dosyć trudne.

W jakim miesiącu na wakacje do Cancun
W jakim miesiącu na wakacje do Cancun. Photo by Nolan Marketti on Unsplash

Jeśli jednak marzy nam się właśnie taka tropikalna pogoda, Cancun w październiku będzie dobrym pomysłem na wakacje. Szczególnie dla osób, które w umiarkowanych warunkach zaczynają już nieco tęsknić za słońcem i ciepłem.

Cancun pogoda listopad

Pogoda Cancun w listopadzie nadal pełna jest upałów, ale już poniżej 30 stopni. Średnie miesięczne temperatury to 28 stopni. Spada też wilgotność powietrza, przez co wysokie temperatury nie są tak odczuwalne.

od:
4 259 zł
Wakacje w Cancun

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne w Cancun

W tym czasie warto zaplanować sobie nie tylko plażowanie, ale również zwiedzanie atrakcyjnych miejsc w okolicy. Cancun pogoda listopad na pewno spodoba się osobom, które lubią wybierać się na wakacje późną jesienią. Gdy w naszych warunkach nieuchronnie zbliża się zima, pogoda w Cancun świadczy o pełni lata.

Czytaj także: Kostaryka – kiedy jechać?

Cancun pogoda grudzień

Cancun pogoda grudzień to temperatury od 25 do 27 stopni, a także wilgotność na średnim poziomie. W grudniu więc jest przyjemnie, ciepło, ale nie ma już potężnych upałów. To idealna pora na wakacje, szczególnie, jeśli marzy nam się Boże Narodzenie czy Sylwester w tropikach.

Zobacz także ile trwa lot do Meksyku

Czytaj również:

Aplikacja
Cancun – kiedy najlepiej jechać?

Do Cancun najlepiej jechać w czasie, gdy nie ma zbyt wysokich upałów. Choć wiele osób marzy o tropikach w Cancun, temperatury latem mogą być zbyt wysokie. W zimie jest natomiast zdecydowanie przyjemniej, szczególnie dla osób, które kiepsko znoszą nadmierne upały.

Cancun – kiedy najcieplej?

W Cancun najcieplej jest w miesiącach od czerwca do września, gdy temperatury przekraczają 30 stopni. Dodatkowo wrażenie gorąca potęguje wysoka wilgotność powietrza, która wynika z często pojawiających się latem opadów deszczu.

Cancun – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny w Cancun trwa praktycznie przez cały rok. Zarówno w najchłodniejszych, jak i najcieplejszych miesiącach wszystkie hotele tętnią życiem. Największy ruch turystyczny jest w miesiącach od października do kwietnia, gdyż wtedy warunki pogodowe są optymalne, jeśli chodzi o plażowanie czy morskie kąpiele.

Cancun – jaki klimat?

Klimat Cancun jest typowo tropikalny z gorącym i wilgotnym latem oraz bardzo ciepłą zimą, która zupełnie nie przypomina zimy znanej nam z klimatu umiarkowanego.

Cancun – kiedy najtaniej?

Planując wyjazd do Cancun trzeba liczyć się ze sporymi wydatkami ze względu na to, że jest to bardzo odległy od nas kierunek. Nie ma więc dużych szans na tanie wakacje. Najtaniej będzie natomiast w sezonie największych upałów, gdy turystów jest najmniej. Wysokie temperatury na niektórych mogą bowiem działać dosyć odstraszająco.