Sylwester na Malediwach

Sylwester na Malediwach

Z roku na rok rośnie liczba osób, które decydują się na sylwestrowe wyjazdy w egzotyczne, odległe miejsca. Nic w tym dziwnego – często mamy po prostu dość zimy, braku słońca i niskich temperatur. Okres świąteczno-noworoczny jest idealną okazją do wypoczynku, relaksu i podróżowania w stronę słońca. Doskonałym pomysłem na zakończenie roku, które na pewno na długo pozostanie w pamięci, będzie sylwester na Malediwach.

Czy warto na Sylwestra na Malediwy
Czy warto na Sylwestra na Malediwy / iStock.com / Jag_cz

Malediwy to jedne z najbardziej urokliwych wysp na świecie. Są znane z katalogów reklamowych biur podróży, pocztówek czy artykułów na popularnych portalach turystycznych. Gdy widzimy przepiękne widoki turkusowego oceanu i drewnianych domków zlokalizowanych na wodzie, możemy mieć pewność, że jest to widok z któregoś z kurortów na Malediwach.

istotne informacje pogodowe:
27 – 31 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
45 %
Chmura
Szansa opadów
28 ° C
Fale
Temperatura wody
11 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Wybierając Malediwy na sylwestra mamy gwarancję nie tylko doskonałej pogody, ale również tego, że będzie to pobyt pod każdym względem udany. Wyspy oferują wspaniałe, piaszczyste plaże, które ciągną się aż po horyzont, wspaniałą, bujną roślinność i ciepły Ocean Indyjski, który nawet w grudniu zachęca do kąpieli czy korzystania z bogatej oferty sportów wodnych. Malediwy na sylwestra to doskonała okazja do spokojnego wypoczynku, nurkowania i poznawania wysp od strony wodnego świata, a także do surfingu czy żeglarstwa. Można więc spędzić zakończenie roku nie tylko na imprezie, ale również na wielu innych aktywnościach.

od:
5 100 zł
Niesamowite Malediwy w zasięgu ręki!

Zobacz oferty wakacji na Malediwach

Jeśli marzy się Tobie egzotyczny sylwester, Malediwy na pewno będą prawdziwym spełnieniem tych marzeń. Warto jednak zaplanować wyjazd z pewnym wyprzedzeniem. Wycieczki w tak egzotyczne rejony świata powinny być zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach. Dobrym pomysłem będzie nieco dłuższy niż kilkudniowy urlop – pamiętajmy, że dotarcie na Malediwy i powrót z wysp to co najmniej kilkanaście godzin w jedną stronę.

Sprawdź ile trwa lot na Malediwy oraz przejrzyj listę ofert last minute Malediwy

Malediwy - sylwester
Malediwy – sylwester / iStock.com / AtanasBozhikovNasko

Dobrze jest mieć zapas czasu, by po przylocie na miejsce móc przestawić się na inną strefę czasową, wyspać i przygotować do powitania nowego roku na plaży czy w eleganckim kurorcie.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Jeśli chcesz mieć pewność, że grudniowe wakacje będą udane, sprawdź, jakie ma sylwester na Malediwach opinie wśród osób, które już witały nowy rok w tak nietypowych warunkach. Przeglądanie opinii może nam pomóc między innymi w wyborze konkretnego kurortu czy hotelu. Sylwester na Malediwach opinie dobrze jest wpisać w wyszukiwarkę zanim zaczniemy przeglądać konkretne oferty biur turystycznych.

Czy warto spędzić sylwester na Malediwach?

Sylwester na Malediwach z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. Przede wszystkim, mamy gwarancję wspaniałej pogody w środku zimy. Jest to więc świetna okazja, by na kilka czy kilkanaście dni oderwać się od grudniowego chłodu w umiarkowanej strefie klimatycznej. Podczas gdy u nas jest zimno, szybko się robi ciemno, a słońca w grudniu jest jak na lekarstwo, sylwester na Malediwach będzie okazją do plażowania praktycznie każdego dnia.

Noworoczny urlop na Malediwach
Noworoczny urlop na Malediwach / iStock.com / SHansche

Sylwester Malediwy to dobra opcja na wyjazdy we dwoje, wypady z grupą znajomych, a także na rodzinne wakacje w środku zimy. Wybór przepięknych plaż, a także wielu dodatkowych atrakcji jest na tyle duży, że każdy znajdzie najlepszą dla siebie opcję na spędzanie czasu pod koniec roku i na początku nowego. Gdy odeśpimy witanie nowego roku, warto bowiem spędzić czas na zwiedzaniu i odkrywaniu tego rajskiego kawałka świata.

Zobacz również gdzie lecieć na fajne wczasy

Warunki klimatyczne w okresie noworocznym na Malediwach

Malediwy leżą w strefie klimatu tropikalnego, co oznacza, że praktycznie przez cały rok jest tutaj albo bardzo ciepło, albo wręcz upalnie. Grudzień to czas, gdy w tym rejonie świata zaczyna się pora sucha, czyli wręcz idealna na wakacje. W tym czasie na Malediwach mamy temperatury na poziomie powyżej 30 stopni w ciągu dnia i niewiele mniej w nocy.

od:
5 100 zł
Niesamowite Malediwy w zasięgu ręki!

Zobacz oferty wakacji na Malediwach

W dzień jest kilkanaście godzin słonecznych, a ryzyko deszczu jest niskie. Jeśli więc marzy się Tobie gorący i bezdeszczowy sylwester, Malediwy na pewno sprawdzą się pod tym względem na sto procent. Warunki pogodowe są idealne do korzystania pełnymi garściami z uroków słonecznych plaż i ciepłego oceanu.

Jaką wyspę wybrać na sylwester – Malediwy?

Malediwy to potężny archipelag składający się z kilkuset wysp, dlatego też dobrze jest jeszcze przed wybraniem konkretnej oferty biura podróży sprawdzić, jakie wysepki są najbardziej polecane przez osoby, które już miały okazję na Malediwach wypoczywać. Jedną z wysp, która cieszy się ogromną popularnością jest największa wyspa Male. To tu znajduje się port lotniczy, dlatego też kurorty na wyspie są chętnie wybierane przez turystów, którzy nie chcą tracić czasu na dalsze podróżowanie i docieranie do mniejszych i bardziej odległych wysepek. Na Male znajdziemy rozbudowaną infrastrukturę hotelową i turystyczną, dzięki czemu wypoczynek będzie wygodny i komfortowy nawet dla osób, które cenią usługi na wysokim poziomie.

Piękne Malediwy sposobem na niesamowitego sylwestra
Piękne Malediwy sposobem na niesamowitego sylwestra / iStock.com / Michael Geyer

Ciekawym miejscem na sylwester na Malediwach jest również wyspa Gulhi. Jest zdecydowanie mniejsza niż Male, ale ma też swój unikalny klimat. Na Gulhi możemy dostać się z Male promem, który płynie godzinę. Wysepka jest doskonałą propozycją dla osób, które chcą spędzić zakończenie roku w spokoju i kameralnej atmosferze. Są tu piękne, ale niezbyt zatłoczone plaże, jest okazja do korzystania z bogatej oferty sportów wodnych. Nie brakuje również klimatycznych knajpek nad oceanem, które serwują doskonałe, regionalne jedzenie. Jeśli marzą się Tobie klimatyczne i spokojne Malediwy, sylwester na Gulhi na pewno będzie idealną propozycją.

Czy Malediwy na sylwestra to dobry pomysł na wyjazd z dziećmi?

Jeśli planujesz grudniowy wyjazd na Malediwy, sylwester w dziećmi to bardzo dobry pomysł. Pogoda sprzyja plażowaniu, budowaniu babek z piasku, spędzaniu czasu na powietrzu i morskich kąpielach. Malediwy w grudniu są bardzo ciepłe, ale niska wilgotność powietrza sprawia, że nie ma upałów, które byłyby trudne do wytrzymania dla najmłodszych.

Świętowanie Nowego Roku w tropikalnym klimacie
Świętowanie Nowego Roku w tropikalnym klimacie / iStock.com / Konstik

Maluchy warto zabrać ze sobą szczególnie wtedy, gdy planujemy dłuższe wakacje niż tylko kilka dni. Jeśli natomiast interesuje nas jedynie kilkudniowy wypad na sylwestra, warto rozważyć, czy zabieranie dzieci jest dobrym pomysłem – sporo czasu będą bowiem musiały spędzić w samolocie i na lotnisku, co może być męczące szczególnie dla maluszków.

Przed wylotem warto także zobaczyć co warto zabrać na wakacje

O której godzinie czasu polskiego na Malediwach wita się Nowy Rok?

Pomiędzy Malediwami a Polską jest różnica kilku stref czasowych, co oznacza, że o innych porach będziemy świętować nowy rok w tych dwóch miejscach.

od:
5 100 zł
Niesamowite Malediwy w zasięgu ręki!

Zobacz oferty wakacji na Malediwach

Gdy na Malediwach wybije północ, w Polsce imprezy sylwestrowe będą dopiero się rozkręcać, gdyż będzie tu godzina 21. Natomiast gdy u nas wystrzelą fajerwerki, sylwestrowe imprezy na Malediwach będą już powoli miały się ku końcowi.

Sprawdź również naszą dłuższą listę kierunków idealnych na sylwester pod palmami

Czytaj również:

Aplikacja
Sylwester na Malediwach – czy warto?

Zakończenie roku w egzotycznym klimacie zawsze jest doskonałym pomysłem. Jeśli chcesz uciec od grudniowego chłodu i wejść w nowy rok w pełnym słońcu, sylwester na Malediwach na pewno będzie opcją idealną.

Jaka temperatura na Malediwach w okresie sylwestrowym?

W okresie sylwestrowym na Malediwach panują temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza. Jest więc gorąco, słonecznie, a pogoda zachęca do spędzania całych dni poza hotelowymi czterema ścianami.

Czy w okresie noworocznym na Malediwach jest pora deszczowa?

W grudniu na Malediwach zaczyna się pora sucha, w trakcie której opady deszczu pojawiają się sporadycznie lub nawet nie ma ich wcale przez wiele tygodni.

Jaka temperatura wody na Malediwach w grudniu?

Temperatura wody na Malediwach przekracza w grudniu 25 stopni. Można więc bez obaw kąpać się w oceanie i mieć pewność, że nie zmarzniemy.

Sylwester na Malediwach z dziećmi – warto czy nie?

Wyjazd z dziećmi na sylwestra na Malediwy to kwestia indywidualna. Warto rozważyć, czy bardziej interesuje nas rodzinny wypad i sylwester przy okazji, czy planujemy zabawę do białego rana na plażowej imprezie. W tym drugim przypadku lepsza opcją będzie wyjazd bez dzieci.