Ile trwa lot do Chorwacji

Ile trwa lot do Chorwacji? Zobacz ile leci się do Chorwacji

Jeśli szukasz pomysłu na ciekawy kierunek wakacyjnego wypoczynku, na pewno spodoba się Tobie Chorwacja. Ten położony nad Adriatykiem kraj urzeka pięknymi krajobrazami, zabytkami, wielowiekową kulturą i pogodą doskonałą do relaksu. Ile trwa lot do Chorwacji? Jak długo trzeba będzie siedzieć w samolocie, by móc cieszyć się niepowtarzalnym urlopem?

Chorwacja - ile się leci
Chorwacja – ile się leci. Photo by Secret Travel Guide on Unsplash

Sprawdzenie, ile się leci do Chorwacji jest bardzo pomocne w planowaniu podróży, a także czasu, jaki spędzimy na samych przelotach i dojazdach. Może to być istotne także w ocenie, czy opłaca nam się wydawać pieniądze na zorganizowane wakacje. Jeśli w biurze podróży widzimy atrakcyjną cenę za 7 dni, ale dwie doby to będzie sam lot, może się okazać, że wyjazd pod względem cenowym nie będzie tak atrakcyjny.

Chorwacja
Chorwacja
Średni czas lotu do Chorwacji
2 g. 05 m.
Wakacje w Chorwacji już od 1 200 zł za osobę

Nie wiesz kiedy lecieć do Chorwacji? Zobacz nasz artykuł i dowiedz się kiedy najlepiej lecieć do Chorwacji, a następnie sprawdź oferty Chorwacja last minute oraz all inclusive Chorwacja. Być może uda się odnaleźć dużo tańszą opcję wycieczki w dobrym standardzie.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Tymczasem ile leci się do Chorwacji, nie trzeba się obawiać. Lot może być krótszy niż przejazd samochodem przez jakiś region naszego kraju. Jeśli chcesz dokładnie sprawdzić, ile się leci z Polski do Chorwacji, zajrzyj na strony przewoźników, portale rezerwacyjne lub zapytaj użytkowników, którzy już byli na wakacjach w Chorwacji.

Sprawdź również najpiękniejsze plaże Chorwacji

Ile się leci do Chorwacji z Polski?

Ile trwa lot z Polski do Chorwacji zależy między innymi od tego, z którego polskiego lotniska zaczynamy podróż i gdzie w Chorwacji chcemy wylądować. Stąd mogą wziąć się nieznaczne różnice między czasem podróży. Największym portem lotniczym w Chorwacji jest Zagrzeb i to właśnie tam można dostać się z Polski lotem rejsowym. Czas trwania takiego lotu to 1:55 h, jednak może się zdarzyć, że będzie nieco dłużej.

Chorwacja - lot ile trwa
Chorwacja – lot ile trwa. Photo by Dimitry Anikin on Unsplash

Sporo zależy od warunków pogodowych, a także od tego, czy nie będzie żadnych problemów przy lądowaniu. Jeśli planujesz natomiast czarterowy lot do Chorwacji, czas podróży będzie oscylował w granicach dwóch godzin. Najczęściej jednak czartery latają nie do Zagrzebia, a do Dubrovnika lub na lotniska położone w bardziej atrakcyjnych turystycznie miejscach niż stolica.

Zobacz również miasta turystyczne w Chorwacji

Z jakich miast polecimy do Chorwacji?

Pytanie Polska Chorwacja ile trwa lot nie jest najważniejsze podczas planowania całej podroży. Trzeba bowiem uwzględnić jeszcze wiele dodatkowych kwestii. Osoby, które planują wyjazd do Chorwacji, często chcą też wiedzieć, skąd będą startować.

od:
1 198 zł
Wakacje w Chorwacji

Zobacz najlepsze oferty i ruszaj na wakacje do Chorwacji

Jeśli polecimy lotem rejsowym do Zagrzebia, początek naszej podróży będzie na warszawskim Lotnisku Chopina. Natomiast czarterowe loty organizowane przez biura podróży, odbywają się z lotnisk w Warszawie, Bydgoszczy, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku.

Ile leci się do Chorwacji
Ile leci się do Chorwacji. Photo by Máté Melega on Unsplash

Jeśli marzy się Tobie słoneczna Chorwacja, ile trwa lot nie będzie żadnym problemem. W ciągu dwóch godzin nawet nie zdążysz się znudzić czy zdrzemnąć, a już będziesz na miejscu.

Z jaką prędkością leci się samolotem do Chorwacji?

Samoloty rejsowe i czarterowe latające na dalekich, międzynarodowych dystansach, poruszają się z prędkością 850 km na godzinę. Taka szybkość sprawia, że nawet duże dystanse są w stanie pokonać w bardzo krótkim czasie. Trzeba jednak mieć świadomość, ze nie wystarczy liczbę kilometrów podzielić przez prędkość, aby wyszedł nam wynik w postaci faktycznego czasu lotu.

Jak długo trwa lot do Chorwacji
Jak długo trwa lot do Chorwacji. Zdjęcie autorstwa Rachel Claire z Pexels

Nie zapominajmy, że samoloty wolniej startują i lądują, mogą też w różnych fazach lotu pojawiać się sytuacje, które uniemożliwiać będą lot z największą, optymalną prędkością.

Jak na jakiej wysokości leci samolot do Chorwacji?

Jeśli lubisz spoglądać na świat z góry, podczas lotu do Chorwacji na pewno będziesz mieć taką możliwość. Samoloty latające na takich odległościach utrzymują pułap 10-11 tysięcy metrów.

Lot do Chorwacji - ile trwa
Lot do Chorwacji – ile trwa. Zdjęcie autorstwa Vincent Rivaud z Pexels

Można więc przebywać ponad chmurami, ale również nie obawiać się niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Wszystko, co może opóźnić lot, znajduje się bowiem dużo poniżej pułapu, na którym znajduje się samolot.

Kiedy szukać tanich lotów do Chorwacji?

Loty do Chorwacji bez problemu znajdziesz w ofercie różnych przewoźników, w tym tanich linii lotniczych, które mają wyjątkowo bogatą ofertę lotów. Realizowane są one bardzo często, szczególnie w sezonie wiosenno-letnim, na który przypada szczyt okresu turystycznego. Na stronach rezerwacyjnych i w wyszukiwarkach lotów można znaleźć wiele promocji na loty.

od:
1 198 zł
Wakacje w Chorwacji

Zobacz najlepsze oferty i ruszaj na wakacje do Chorwacji

Pojawiają się one najczęściej ze sporym wyprzedzeniem. Jeśli planujesz wakacje w Chorwacji, zacznij takie strony przeglądać już kilka miesięcy przed urlopem. Być może uda się kupić bilety lotnicze w naprawdę dobrych cenach – na pewno dużo niższych niż te, które pojawiają się na kilka dni przed realizowanym lotem.

Czytaj również:

Aplikacja
Chorwacja – ile trwa lot?

Podróż samolotem do Chorwacji trwa około 2 godzin bez względu na to, czy lecimy czarterem, czy decydujemy się na samolot rejsowy.

Chorwacja – jak szybko leci samolot?

Prędkość lotu samolotów na dużych dystansach, w tym także do Chorwacji, to około 850 km na godzinę.

Chorwacja – jak wysoko leci samolot?

W podróży do Chorwacji znajdziemy się wyjątkowo wysoko. Samolot będzie leciał na pułapie 10-11 tysięcy metrów nad ziemią.

Czy są bezpośrednie loty do Chorwacji z Polski?

Zarówno czarterem, jak i lotami rejsowymi można dostać się do Chorwacji bezpośrednio, bez konieczności przesiadania się.