Ile trwa lot na Lazurowe Wybrzeże. Sprawdź ile leci się na Lazurowe Wybrzeże

Ile trwa lot na Lazurowe Wybrzeże? Sprawdź ile leci się na Lazurowe Wybrzeże

Lazurowe Wybrzeże to przepiękne miejsce, które nie jest co prawda najtańsze, ale jednak gwarantujące doskonały wypoczynek. Francja nie zawsze kojarzy nam się ze wspaniałymi plażami, natomiast Lazurowe Wybrzeże jest pewnym ewenementem. Jest tutaj pełno piaszczystych terenów, wiele pięknych zabytków oraz przede wszystkim ładna pogoda. Jak najbardziej warto odwiedzić to miejsce, natomiast trzeba też zastanowić się nad tym, jak długo się leci na Lazurowe Wybrzeże. Po więcej informacji zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Ile się leci na Lazurowe Wybrzeże z Polski?

Wydawać by się mogło, że skoro Lazurowe Wybrzeże jest we Francji, to na Lazurowe Wybrzeże ile trwa lot? Bardzo krótko, choć tylko z Warszawy. Być może sprawdzimy wam wielką radość, mówiąc wam, że jest bezpośrednie połączenie, chociaż oczywiście są też trasy, które wymagają przesiadek np. w Wiedniu. Tak więc ile trwa lot na Lazurowe Wybrzeże? Nie jest to długi czas oczekiwania, ponieważ ze stolicy naszego kraju dolecimy w 2,5h, co jest krótkim czasem oczekiwania.

Czas lotu na Lazurowe Wybrzeże
Czas lotu na Lazurowe Wybrzeże / iStock.com / johny007pan

Trzeba powiedzieć, że to, ile trwa lot z Polski na Lazurowe Wybrzeże jest uzależnione od lokalizacji lotniska. Tak też jest wtedy, kiedy lot na Lazurowe Wybrzeże czas sprawia, że lecimy z Modlina i nie jesteśmy w stanie wyruszyć z Warszawy. Innym przykładem może być lot z Wrocławia, ponieważ cała trasa zajmie nam 4h i 20 minut, natomiast przesiadka jest w Warszawie.

Lazurowe Wybrzeże
Lazurowe Wybrzeże
Średni czas lotu:
3 g. 05 m.
Wakacje na Lazurowym Wybrzeżu już od 1 399 zł za osobę

Z jakich miast polecimy na Lazurowe Wybrzeże?

Ogromnym plusem lotów na Lazurowe Wybrzeże jest to, że niekoniecznie trzeba lecieć tylko i wyłącznie z Warszawy. Tak więc jeżeli lecimy na wczasy all inclusive na Lazurowym Wybrzeżu to możemy się cieszyć tym, że dotrzemy tam z takich miast jak:

  • Wrocław
  • Kraków
  • Poznań
  • Warszawa
  • Katowice

Owszem, wspomnieliśmy wyżej, że lot na Lazurowe Wybrzeże ile trwa najszybciej? Z Warszawy, bo jest to niecałe 3h, natomiast decydując się na lot z innego miasta czas podróży będzie zdecydowanie wydłużony. Na szczęście jednak będzie to przeważnie przesiadka w naszej stolicy i nie trzeba więc martwić się dojazdem na lotnisko.

Ile się leci na Lazurowe Wybrzeże
Ile się leci na Lazurowe Wybrzeże / iStock.com / rahan1991

Wyobraźmy sobie, co by było, gdyby trzeba było dojechać do Warszawy z drugiego końca Polski i jeszcze zapłacić za taki przejazd? Poruszanie się z ciężkimi walizkami w perspektywie lotu nie jest najwygodniejsze. Tak więc, to ile się leci na Lazurowe Wybrzeże nie jest do końca tak ważne, ponieważ w zdecydowanej większości loty z Polski są dostępne bez większych przeszkód.

Sprawdź również ile leci się do Francji

Z jaką prędkością leci się samolotem na Lazurowe Wybrzeże?

Jeżeli już zdecydowaliśmy się na najlepsze last minute Lazurowe Wybrzeże, to na pewno pojawia się wiele pytań w naszych głowach. Podróż na relacji Polska – Lazurowe Wybrzeże ile trwa lot jak powiedzieliśmy jest uzależnione od lokalizacji lotniska, ale na pewno zastanawiacie się nad tym, z jaką prędkością mknie taki samolot. Przeważnie jest to około 800-1000 km/h, w zależności od rodzaju maszyny. Są to ogromne prędkości, które trudno jest sobie wyobrazić, natomiast dzięki temu możemy szybko wywnioskować, że to lot na Lazurowe Wybrzeże ile trwa jest powiązane z prędkością samolotu.

od:
1 399 zł
Wakacje na Lazurowym Wybrzeżu!

Sprawdź najlepsze oferty

W kontekście prędkości samolotów lecących na Lazurowe Wybrzeże, a konkretnie do Nicei, należy zaznaczyć, że nie zawsze poruszają się z taką prędkością. Mogą się pojawić pewne problemy w locie czy też niesprzyjające warunki, które sprawią, że maszyna będzie musiała lecieć wolniej.

Zobacz także jak długo leci się do Portugalii

Na jakiej wysokości leci samolot na Lazurowe Wybrzeże?

Kolejną ciekawą kwestią, która wpływa na to, ile leci się na Lazurowe Wybrzeże jest wysokość lecącej maszyny. Samoloty lecące na Lazurowe Wybrzeże przeważnie wzbijają się na wysokość 10 tysięcy metrów. Trzeba jednak powiedzieć, że naturalnym jest to, że ta wysokość jest osiągana dopiero po pewnym czasie.

Lazurowe Wybrzeże - ile trwa lot
Lazurowe Wybrzeże – ile trwa lot / iStock.com / StefyMorelli

Kiedy szukać tanich lotów na Lazurowe Wybrzeże?

Skoro już wiemy to, ile się leci z Polski na Lazurowe Wybrzeże, warto też zastanowić się nad optymalnym terminem, w którym możemy się tam wybrać. W miejscu, jakim jest Lazurowe Wybrzeże pogoda jest piękna przez cały rok. W sezonie można tutaj spędzić swój czas na plaży, ale można rozważyć to miejsce poza sezonem. Średnia temperatur w październiku to około 18 stopni, a w listopadzie jest to około 15 stopni, więc całkiem nieźle w porównaniu z niskimi temperaturami w naszym kraju.

od:
1 399 zł
Wakacje na Lazurowym Wybrzeżu!

Sprawdź najlepsze oferty

Szukać tanich lotów można przez cały rok. Wystarczy nawet poświęcenie kilku minut dziennie, żeby trafić połączenie w odpowiedniej cenie. Dzięki temu będzie można zaoszczędzić pieniądze i wydać je na inny cel. Obecnie jest wiele wyszukiwarek, które umożliwiają wyszukanie połączeń dzięki kilku kliknięciom.

Czytaj też ile trwa lot do Hiszpanii

Lazurowe Wybrzeże – ile trwa lot?

Lot na Lazurowe Wybrzeże nie trwa długo, ponieważ z Warszawy dolecimy tam w 2,5h. Z innych miast podróż trwa dłużej, jednak najczęściej przesiadka jest w Warszawie, więc nie ma tutaj żadnego problemu.

Lazurowe Wybrzeże – jak szybko leci samolot?

Samolot lecący na Lazurowe Wybrzeże pędzi z prędkością od 800 do 1000 km/h.

Lazurowe Wybrzeże – jak wysoko leci samolot?

Wysokość, na którą wzbija się samolot to około 10 tys. metrów, natomiast może być to mniej, w zależności od warunków pogodowych.

Czy są bezpośrednie loty na Lazurowe Wybrzeże z Polski?

Tak, są bezpośrednie loty, natomiast tylko z Warszawy.