Ile trwa lot do Toskanii. Sprawdź ile leci się do Toskanii

Ile trwa lot do Toskanii? Sprawdź ile leci się do Toskanii

Włochy są coraz popularniejszym kierunkiem wakacyjnym, nie tylko latem. Jednym z najchętniej wybieranych rejonów tego kraju jest Toskania, która zachwyca wszystkich swoich gości ciepłym klimatem i pięknym krajobrazem. Co warto wiedzieć przed wylotem do Toskanii oraz jak zaplanować lot?

Czas lotu do Toskanii
Czas lotu do Toskanii / shutterstock.com / StevanZZ

Ile się leci do Toskanii z Polski?

Ile trwa lot do Toskanii? Jest to często zadawane pytanie, przed decyzją o zakupie biletów. Obecnie dostępnych jest wiele lotów samolotowych do Toskanii, które mogą być zarówno bezpośrednie jak i z przesiadkami. Osoby chcące zwiedzić jedno z miast położonych po drodze, mogą skorzystać z krótkich lotów przesiadkowych, których celem jest Toskania. Jest to jednak rzadziej wybierane rozwiązanie ze względu na krótki czas lotu i stosunkowo niewielką odległość.

Toskania
Toskania
Średni czas lotu bez przesiadek:
2 g. 10 m.
Wakacje w Toskanii już od 999 zł za osobę

Na pytanie ile się leci do Toskanii, zdecydowanie łatwiej odpowiedzieć biorąc pod uwagę loty bezpośrednie. Jest to częściej wybierane rozwiązanie ze względu na krótką odległość lotu. W zależności od miasta, z którego planujemy lot do Toskanii, czas oscyluje w okolicach 2 godzin. Wybierając dalsze lotniska, zdarzają się loty bezpośrednie trwające 2 godziny 15 minut, natomiast w przypadku bliższych lokalizacji bez problemu znajdziemy lot trwający mniej niż 2 godziny.

Sprawdź również ile trwa lot do Włoch

Z jakich miast polecimy do Toskanii?

W Polsce dostępnych jest kilka lotnisk oferujących regularne i atrakcyjne cenowo loty do Toskanii. Najczęściej wybierane są lotniska w Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu oraz w Krakowie. Szukając lotu przesiadkowego, często wybieranym rozwiązaniem jest również lotnisko w Berlinie, skąd jest stabilne połączenie z Toskanią. Wszystkie wcześniej wymienione lotniska oferują loty w niskich cenach i są doskonałym rozwiązaniem na zaplanowanie wakacji. Również w przypadku wakacji all inclusive do Włoch mamy możliwość wyboru najbliższego lotniska.

Toskania - czas lotu
Toskania – czas lotu / shutterstock.com / Balate Dorin

Warto wspomnieć, że czas lotu z wszystkich Polskich miast jest bardzo zbliżony i najlepiej jest wybrać lotnisko położone najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Transport do konkretnego lotniska, by zaoszczędzić trochę czasu bądź pieniędzy zwyczajnie nie ma sensu.

Zobacz także ile leci się na Sycylię

Z jaką prędkością leci się samolotem do Toskanii?

Prędkość podróżna samolotu zależna jest od wielu czynników i nie zawsze jest taka sama. Znaczenie ma rodzaj danego samolotu, warunki atmosferyczne, wysokość, na której się znajduje, a także długość całego przelotu. Samoloty pasażerskie najczęściej latają z prędkościami dochodzącymi do 1000 km/h, jednak na krótkich trasach przelotu prędkość ta jest niemożliwa do osiągnięcia. Ile się leci z Polski do Toskanii? Zdecydowanie zbyt krótko, żeby samolot mógł osiągnąć podane prędkości.

od:
999 zł
Toskania na Wakacje?

No jasne! Zobacz najlepsze oferty!

Zdając sobie sprawę z tego ile leci się do Toskanii oczywiste jest, że samolot nie ma wystarczającej ilości czasu na zdobycie wymaganej wysokości oraz prędkości. Samoloty podróżujące na tych liniach najczęściej osiągają około 800 km/h.

Na jakiej wysokości leci samolot do Toskanii?

Samolot wymaga dużej ilości czasu na zdobycie wymaganej wysokości podróżnej. Samoloty pasażerskie najczęściej wznoszą się na wymaganą wysokość nawet 30 minut, po czym na niej kontynuują lot. 

Toskania - ile trwa lot
Toskania – ile trwa lot / shutterstock.com / Volodymyr Sobko

Przeciętna wysokość lotu wynosi 10 km, jednak niektóre modele samolotów pasażerskich osiągają nawet 13,5 km. Liczby te robią wrażenie, jednak wysokość ta ma duże znaczenie ze względu na korzystne warunki tam panujące.

Czytaj też jak długo leci się na Sardynię

Kiedy szukać tanich lotów do Toskanii?

Na pytanie Polska Toskania ile trwa lot zdążyliśmy odpowiedzieć, jednak nasuwa się kolejne, zdecydowanie ważniejsze pytanie. Kiedy najbardziej opłaca się kupować bilety lotnicze, tak aby były one najtańsze? Sytuacja ta wygląda podobnie, jak w przypadku wszystkich podróży lotniczych. Atrakcyjne oferty ukazują się niedługo przed wylotem, dlatego musimy posiadać bardzo elastyczny urlop. Ważne jest również, bieżące śledzenie portali Internetowych, mówiących o ciekawych ofertach lotów. Często też na kilka miesięcy przed startem mogą pojawić się mocno obniżone propozycje.

od:
999 zł
Toskania na Wakacje?

No jasne! Zobacz najlepsze oferty!

Istnieje również wiele grup na portalach społecznościowych zrzeszających poszukiwaczy tanich lotów. Łącząc te wszystkie źródła informacji, z pewnością znajdziemy dobrą ofertę poza sezonem wakacyjnym, a z dobrym zmysłem organizacyjnym, zaplanujemy cały wyjazd w bardzo niskiej cenie. Warto też sprawdzić jaka jest pogoda w Toskanii oraz jakie są ceny we Włoszech nim wyruszymy w wymarzoną podróż do miejsca pełnego słońca.

Sprawdź również ile trwa lot do Rimini

Toskania – ile trwa lot?

Długość lotu z Polski do Toskanii jest uzależniona od miejsca wylotu. Najczęściej lot trwa około 2 godzin 15 minut, jednak są dostępne bezpośrednie połączenia, które trwają nawet 1 godzinę 55 minut.

Toskania – jak szybko leci samolot?

Samoloty pasażerskie osiągają prędkości sięgające nawet 1000 km/H. Jest to tzw. prędkość przelotowa, która jest znacznie wyższa od prędkości osiąganej przy starcie samolotu. W trakcie krótkiego przelotu z Polski do Toskanii samoloty pasażerskie osiągają prędkości rzędu 800 km/H.

Toskania – jak wysoko leci samolot?

Średnia wysokość przelotowa samolotu pasażerskiego wynosi 10 km. Niektóre samoloty wykonują przeloty na wysokościach sięgających nawet 13,5 km.

Czy są bezpośrednie loty do Toskanii z Polski?

Większość oferowanych lotów do Włoch jest bezpośrednich. To właśnie one trwają w okolicach zaledwie 2 godzin.