Ile trwa lot na Riwierę Turecką. Sprawdź ile leci się na Riwierę Turecką

Ile trwa lot na Riwierę Turecką? Sprawdź ile leci się na Riwierę Turecką

Riwiera Turecka cieszy się ogromnym powodzeniem wśród miłośników niezapomnianych atrakcji. Można odważnie powiedzieć, że jest to gorący kierunek, w którym według przewodników turystycznych Polacy niesamowicie się zakochali.

Warto również zainteresować się jak położona jest Turcja i co takiego oferuje, że jest tak popularna? Turcja położona jest nad Morzem Śródziemnym w rejonie Azji zachodniej, a jedynie mały skrawek kraju należy do Europy. Nie jest to kraj należący do Unii Europejskiej, ale za to z bardzo bogatym zapleczem historycznym i kulturowym. Zaskakuje ilością zabytków i majestatycznych budowli. A zalety samego regionu Riwiery Tureckiej są tak liczne, że nie powinno dziwić jej magnetyczne przyciąganie. Okazuje się, że by tam być, trzeba spędzić zaledwie kilka godzin w samolocie.

Ile się leci na Riwierę Turecką z Polski ?

Dla każdego podróżującego lot samolotem oznacza odmienne przeżycia. Dla wielu jest po prostu szybkim środkiem komunikacyjnym, ale może też być transportem prestiżowym. Transport lotniczy kojarzy się również z wakacjami i nie jest to podróż przypominająca tę pociągiem, czy samochodem. Wybierając się na Riwierę Turecką warto więc zapoznać się z tym ile rzeczywiście trwa lot.

Czas lotu na Riwierę Turecką
Czas lotu na Riwierę Turecką / shutterstock.com / Seda Yalova

Udane wakacje w Turcji są niczym nieograniczone. Kiedy chcemy posmakować ciekawych atrakcji turystycznych, wybierzmy właśnie Turcję, która słynie nie tylko z pięknych tureckich plaż, ale również z wielu atrakcji turystycznych. Położenie pewnych miejsc przyciąga energią i mnóstwem przyjemności tak jak Riwiera Turecka. To okolica odpowiadająca na wszystkei wakacyjne preferencje. Wiele osób przed podróżą zastanawia się, ile trwa lot na Riwierę Turecką.

Riwiera Turecka
Riwiera Turecka
Średni czas lotu bez przesiadek:
3 g. 47 m.
Wakacje na Riwierze Tureckiej już od
1 300 zł za osobę

Lot na Riwierę Turecka ile trwa dokładnie? Przodującym portem lotniczym tego miejsca jest Antalya, to największe lotnisko tego kraju i tu lądujemy, chcąc dostać się na Riwierę. Średni czas podróży z Polski na główne lotnisko tureckie wynosi od 3 do 4 godzin lotem czarterowym. Jest to szybka i przyjemna opcja podróży.

Sprawdź również ile leci się do Turcji

Z jakich miast polecimy na Riwierę Turecką?

Jeśli interesują nas podróże i to ile się leci na Riwierę Turecką, to powinniśmy wiedzieć, z jakich miejsc startują samoloty. Osoby, które ten kierunek wybierają pierwszy raz, stoją przed wieloma niespodziankami i atrakcjami. 

Podróżować do najcieplejszej części Turcji, czyli Riwiery możemy z kilku większych miast w naszym kraju min. Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia. Ile leci się na Riwierę Turecką, jeżeli bilety lotnicze pokazują różny czas? Decyduje o tym głównie ustalenie, z którego miejsca lecimy. Na czas lotu wpływają również warunki atmosferyczne i kilometry, które dzielą lotniska.

Riwiera Turecka - czas lotu
Riwiera Turecka – czas lotu / shutterstock.com / HSBortecin

Turcja to kraj zaskakujący swoją różnorodnością i by do niego dolecieć, wcale nie jesteśmy skazani na bardzo długą podróż. W Turcji nie obowiązuje zmiana czasu z letniego na zimowy, od kilku lat mieszkańcy żyją według czasu letniego. Jest to zauważalne po przylocie, w sezonie letnim dodajemy 1 godzinę, w zimowym dodajemy 2 godziny. Dobrze, kiedy jesteśmy świadomi zmian, wtedy czas na miejscu nie jest zaskoczeniem. Zaskoczeniem nie musi być również pogoda na Riwierze Tureckiej, jeśli zapoznamy się z warunkami atmosferycznymi już przed lotem.

Zobacz także ile trwa lot do Antalyi

Z jaką prędkością leci samolot na Riwierę Turecką?

Wiemy już, ile trwa lot z Polski na Riwierę Turecką, i że nie jest męczący i długi czas. Lecz z jaką prędkością leci samolot na Riwierę Turecką? O tym już nie wszyscy wiedzą. 

od:
1 300 zł
Wakacje w Turcji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Turcji!

Informacje podają, że te prędkości to około 900 – 1000 km /H i to powoduje, że samoloty są szybkimi i doskonałymi środkami transportu. Tak duża prędkość nie jest odczuwalna dla podróżujących i spokojnie w czasie transportu można pozwolić sobie na drzemkę.

Na jakiej wysokości leci samolot na Riwierę Turecką?

By wylądować na południowych brzegach Turcji, samoloty wzbijają się na duże wysokości. Często rozmyślamy, Polska, a Riwiera Turecka ile trwa lot i na jakiej wysokości szybujemy? Na wysokość podróżowania wpływa kilka czynników, głównie zależne jest to od typu samolotu i od poleceń danych z wieży kontroli lotów.

Riwiera Turecka - czas lotu
Riwiera Turecka – czas lotu / shutterstock.com / Nejdet Duzen

Na wysokość ma wpływ także ładunek maszyny i warunki atmosferyczne. Lot na Riwierę Turecka to czas naprawdę krótki, a średnie wysokości tej podróży wahają się od 10 do 13 tys. metrów nad ziemią.

Czytaj też jak długo leci się samolotem do Grecji

Kiedy szukać tanich lotów na Riwierę Turecką?

To, co przyciąga turystów do Turcji to zapewnione wysokie temperatury i piękne zabytki. Pełno jest też hoteli, malowniczych plaż i ciekawych portów. Tu z pewnością spędzi się niezapomniane wakacje last minute w Turcji lub tureckie first minute. Wszystko to okraszone smacznym jedzeniem i przystępnymi cenami. 

od:
1 300 zł
Wakacje w Turcji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Turcji!

Jeżeli korzystamy z dobrych ofert, ceny lotów na Riwierę również mogą być korzystne. Udaję się to, rezerwując z wyprzedzeniem loty. Według wielu opinii najlepszym okresem na szukanie najtańszych opcji lotniczych są okresy na kilka miesięcy przed wylotem. Natomiast wśród najlepszych dni na poszukiwanie lotów wymienia się czas od wtorku do czwartku. Weekendy zazwyczaj wiążą się z podnoszeniem stawek przez operatorów. Przed samym lotem, dobrze jest również zagłębić się w to jakie ma Turcja ceny na miejscu, aby nie być zaskoczonym wydatkami.

Riwiera Turecka – ile trwa lot?

Średnia długość lotu czarterowego na wybrzeże tureckie trwa około 3 – 4 godziny.

Riwiera Turecka – jak szybko leci samolot?

Samoloty podróżujące do Turcji osiągają prędkość około 1000 tys. km/H. To pozwala w krótkim czasie przenieść się z Polski na słoneczne wybrzeże.

Riwiera Turecka – jak wysoko leci samolot ?

Samolot w drodze do Turcji wznosi się na wysokość od 10 do 13 tys. metrów ponad ziemię. Jest to standardowa wysokość samolotu pasażerskiego, zależna od aktualnych warunków.

Czy są bezpośrednie loty na Riwierę Turecką z Polski?

Tak, wystarczy odszukać w Polsce lotnisko z ofertą lotu na Riwierę i poznać szczegóły połączenia bezpośredniego, których jest w naszym kraju wiele. Dogodnie dla siebie wybierzemy trasy z Warszawy, Łodzi, czy Poznania.