Riwiera Turecka - pogoda. Sprawdź kiedy jechać na Riwierę Turecką

Riwiera Turecka – pogoda. Sprawdź, kiedy jechać na Riwierę Turecką

Riwiera Turecka to jeden z ciekawszych i najbardziej obleganych wakacyjnych kierunków. Łączy bowiem w sobie doskonałe warunki naturalne i pogodowe, piękne plaże w Turcji i krajobrazy, a także miejsca, które warto zobaczyć ze względu na wartość historyczną i kulturową. Jeśli dopiero zastanawiasz się, kiedy jechać na Riwierę Turecką, dopasuj swój urlop do najlepszych warunków pogodowych. Mamy dla Ciebie zestawienie pogody w tym regionie miesiąc po miesiącu, co na pewno ułatwi podjęcie decyzji o terminie wyjazdu.

Antalya, Turcja
Antalya, Turcja / shutterstock.com / Oleg_P

Wakacje na Riwierze Tureckiej z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń. To region, który zachwyci wielbicieli zwiedzania, podziwiania niezwykłej architektury, zabytków, wspaniałych dzieł natury i niesamowitych krajobrazów. Znajduje się w południowo-zachodniej Turcji nad Morzem Śródziemnym i Morzem Egejskim. Słynie ze wspaniałych, piaszczystych plaż i obleganych kurortów, które tętnią życiem niemal przez cały rok.

od:
1 300 zł
Wakacje w Turcji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Turcji!

Pogoda na Riwierze Tureckiej jest odpowiednia do wypoczynku nie tylko latem, nie musisz więc ograniczać swoich planów wyłącznie do kilku miesięcy w ciągu roku. Wypoczynek poza sezonem będzie odpowiedni dla osób, którym zależy na nieco niższych cenach, a także preferują mniejsze tłumy.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Wrażenia z wyjazdu będą natomiast tak samo dobre, jak w przypadku urlopu w środku wakacji. Jeśli zastanawiasz się, kiedy lecieć na Riwierę Turecką, sprawdź, jaka pogoda jest w poszczególnych miesiącach. Inne warunki będą dobre dla zapalonych plażowiczów, a nieco inne dla tych turystów, którzy wolą aktywnie zwiedzać i wypoczywać w ruchu.

Sprawdź również najlepsze oferty last minute Turcja

Pogoda Riwiera Turecka – kiedy jechać?

Jeśli próbujesz odpowiedzieć sobie na pytanie: Riwiera Turecka – kiedy jechać, warto sobie najpierw odpowiedzieć na inne pytanie: jakie są Twoje wakacyjne sposoby spędzania czasu? Jeśli lubisz gorące klimaty i spędzanie czasu na plaży, najlepiej wybrać się w sezonie letnim. Temperatura na Riwierze Tureckiej jest bowiem wtedy najlepsza do plażowania, kąpieli w ciepłym morzu czy sportów wodnych.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Riw. Turecka już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
7 – 10 ° C 20% 18 ° C 9 g.
Luty
Riw. Turecka już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
8 – 11 ° C 15% 17 ° C 11 g.
Marzec
Riw. Turecka już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
11 – 14 ° C 12% 16 ° C 12 g.
Kwiecień
Riw. Turecka już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
15 – 18 ° C 10% 18 ° C 13 g.
Maj
Riw. Turecka już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
20 – 23 ° C 10% 21 ° C 14 g.
Czerwiec
Riw. Turecka już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 27 ° C 8% 24 ° C 15 g.
Lipiec
Riw. Turecka już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 31 ° C 2% 27 ° C 15 g.
Sierpień
Riw. Turecka już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 31 ° C 2% 28 ° C 13 g.
Wrzesień
Riw. Turecka już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 28 ° C 5% 27 ° C 12 g.
Październik
Riw. Turecka już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
20 – 23 ° C 8% 27 ° C 12 g.
Listopad
Riw. Turecka już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
14 – 17 ° C 8% 22 ° C 10 g.
Grudzień
Riw. Turecka już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
9 – 12 ° C 10% 19 ° C 10 g.

Jeśli jednak bardziej chcesz spędzać czas aktywnie, zwiedzać i poznawać nowe miejsca, wybór pory wyjazdu będzie zdecydowanie szerszy – także wiosną i latem wypoczniesz w dobrych warunkach. Riwiera Turecka klimat ma bowiem typowo śródziemnomorski z ciepłym, długim latem i zimą, która nie przeraża chłodem. Bez względu na to, kiedy na Riwierze Tureckiej zarezerwujesz swoje wakacje, nie musisz obawiać się zimna i nieciekawych warunków pogodowych.

Zobacz także oferty Turcja all inclusive

Riwiera Turecka pogoda styczeń

Riwiera Turecka pogoda styczeń to niezbyt wakacyjne klimaty. Średnie temperatury na poziomie 7 stopni raczej nie przyciągają plażowiczów, ale okazuje się, że mogą przyciągnąć amatorów kąpieli. Morze ma bowiem temperaturę 18 stopni – nie brakuje osób, które w takich warunkach chętnie wskoczą do wody.

Całoroczna pogoda - Riwiera Turecka
Całoroczna pogoda – Riwiera Turecka / shutterstock.com / fokke baarssen

W skali miesiąca jest 20 słonecznych dni, pogoda jest więc całkiem ustabilizowana. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że także w dni deszczowe słońca jest sporo, a deszcze są raczej przelotne. Jeśli celem Twoich wakacji jest styczniowa Riwiera Turecka, pogoda będzie dobra do aktywnego wypoczynku i zwiedzania. To dobry czas dla osób, które nie nastawiają się na plażowanie i dla których palące słońce nie jest wyznacznikiem udanego wypoczynku.

Czytaj też gdzie na wakacje w styczniu

Riwiera Turecka pogoda luty

Jeśli marzy się Tobie wakacyjna temperatura, Riwiera Turecka w lutym też raczej nie zachwyci. W tym czasie plażowiczów tutaj nie ma – temperatury średnio na poziomie 10 stopni nie zachęcają do spędzania czasu na plaży. Jest jednak sporo słońca i dosyć długi dzień, warunki są więc dobre do zwiedzania, poznawania najciekawszych zakątków tego regionu, odwiedzenia urokliwych miasteczek i spróbowania doskonałej kuchni.

Długoterminowe temperatury dla Riwiery Tureckiej
Długoterminowe temperatury dla Riwiery Tureckiej / shutterstock.com / Oleg_P

Riwiera Turecka pogoda luty to dobra propozycja dla turystów, którzy nie lubią podróżować w szczycie sezonu, chcą sporo zobaczyć, a nie tylko leżeć na plaży. Warunki pogodowe są sporo lepsze niż luty w klimacie umiarkowanym – można więc bez obaw zarezerwować dłuższy czy krótszy urlop.

Sprawdź również jaka jest całoroczna pogoda w Turcji

Riwiera Turecka pogoda marzec

Riwiera Turecka pogoda marzec to już nieco wyższe temperatury niż na początku roku. Na słupkach rtęci jest średnio 11 stopni, sporo jest też słońca. W skali miesiąca jest 19 słonecznych dni, bywają dni deszczowe, ale raczej nie zdarza się, by opady trwały od rana do wieczora.

od:
1 300 zł
Wakacje w Turcji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Turcji!

Jeśli marzy się Tobie plażowa pogoda, Riwiera Turecka w marcu raczej nie jest odpowiednim kierunkiem. Na plażowanie i kąpiele w morzu będzie zbyt chłodno. Jednak na inne aktywności typu zwiedzanie można się wybrać nawet w takich warunkach pogodowych. Wyjazd w tym miesiącu to okazja do spędzenia tańszych i spokojniejszych wakacji niż w szczycie sezonu wakacyjnego.

Zobacz także gdzie jechać w marcu na wakacje

Riwiera Turecka pogoda kwiecień

Jeśli interesuje Cię wiosenna Riwiera Turecka, pogoda w kwietniu będzie już całkiem przyjazna. W tym miesiącu średnie temperatury kształtują się na poziomie 15 stopni, ale zdarzają się też bardziej ciepłe dni. W kwietniu jest 13 godzin słońca każdego dnia, dzień jest więc dłuższy niż w poprzednich miesiącach.

Kiedy jechać na Riwierę Turecką
Kiedy jechać na Riwierę Turecką / shutterstock.com / Luciano Mortula – LGM

To dobra pora do aktywnego wypoczynku, zwiedzania, a nawet łapania pierwszych promieni słońca. Nadal jednak na plażowanie będzie zbyt chłodno. Riwiera Turecka pogoda kwiecień to czas dla osób, które nie nastawiają się na opalanie i nie muszą spędzić kilkunastu dni na plaży, aby urlop był udany.

Czytaj też kiedy jechać do Alanyi

Riwiera Turecka pogoda maj

Riwiera Turecka pogoda maj  to już wiosna w pełnym rozkwicie z temperaturami na poziomie 20 stopni w cieniu. Na słońcu bywa dużo cieplej, dzięki czemu można już w tym czasie nastawić się na opalanie. Temperatura wody w morzu jest o stopień wyższa niż powietrza, można więc również w pełni korzystać z uroków kąpieli i sportów wodnych.

Kiedy lecieć na Riwierę Turecką
Kiedy lecieć na Riwierę Turecką / shutterstock.com / IgorZh

Jeśli interesuje Cię typowo wiosenna pogoda, Riwiera Turecka w maju będzie kierunkiem dobrym pod każdym względem. Jest nie tylko ciepło, ale bardzo słonecznie. Jeśli pojawiają się deszcze, są krótkotrwałe, doskonale wpływają na bujną roślinność, ale nie przeszkadzają w wypoczynku.

Sprawdź również dokąd lecieć na urlop w maju

Riwiera Turecka pogoda czerwiec

Riwiera Turecka temperatury w czerwcu ma doskonałe do wypoczynku na słońcu i nie tylko. W tym miesiącu na słupkach rtęci jest średnio 25 stopni. Jedynie o stopień chłodniejsza jest temperatura wody w morzu. Warunki są świetne do plażowania, kąpieli, ale także do zwiedzania i aktywnego wypoczynku.

Kiedy najcieplej na Riwierze Tureckiej
Kiedy najcieplej na Riwierze Tureckiej / shutterstock.com / Luciano Mortula – LGM

Jest co prawda bardzo ciepło, ale nie ma nadmiernie wysokich upałów, które zniechęcałyby do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Riwiera Turecka pogoda czerwiec to start sezonu turystycznego, trzeba więc liczyć się z tym, że w najpopularniejszych kurortach będzie dosyć tłoczno. Ceny również będą wyższe w porównaniu do tych, które obowiązywały przed sezonem.

Zobacz także jaka jest temperatura Antalya przez cały rok

Riwiera Turecka pogoda lipiec

Riwiera Turecka pogoda lipiec to już bardzo gorące klimaty z temperaturami na poziomie 28 stopni. Jest jednak sporo dni, gdy temperatury przekraczają w cieniu 30 stopni. To idealna pora dla wielbicieli plażowania i nadmorskich atrakcji. Woda w morzu ma 27 stopni, a więc będzie dobra nawet dla osób, które nie przepadają za kąpielami w za chłodnej wodzie.

od:
1 300 zł
Wakacje w Turcji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Turcji!

Jeśli interesuje Cię doskonała, wakacyjna pogoda, Riwiera Turecka w lipcu to kierunek, który na pewno Cię nie zawiedzie. W skali miesiąca jest 27 słonecznych dni, a więc ryzyko opadów jest najmniejsze w ciągu roku. Wybierając się w tym czasie możesz mieć pewność, że pogoda zapewni wspaniałą opaleniznę i pozwoli czerpać pełnymi garściami ze wszystkich wakacyjnych aktywności.

Czytaj też gdzie jest ciepło w lipcu

Riwiera Turecka pogoda sierpień

Jeśli w Twoich planach jest wakacyjna Riwiera Turecka, pogoda w sierpniu również będzie bez zastrzeżeń. W tym miesiącu na słupkach rtęci mamy średnio 28 stopni w cieniu, ale czasem bywa nawet cieplej. Planując wyjazd w tym czasie warto więc zaopatrzyć się we wszystko, co jest przydatne do ochrony przeciwsłonecznej.

Klimat na Riwierze Tureckiej
Klimat na Riwierze Tureckiej / shutterstock.com / Patryk Kosmider

Riwiera Turecka pogoda sierpień to idealny czas dla wielbicieli plażowania, kąpieli, korzystania z uroków sportów wodnych i innych wakacyjnych atrakcji. Nie ma nadmiernych upałów, można więc w przerwie między plażowaniem także wybrać się na zwiedzanie.

Sprawdź również kiedy jechać do Bodrum

Riwiera Turecka pogoda wrzesień

Riwiera Turecka pogoda wrzesień to nadal wakacyjne warunki z temperaturami, które nie zwiastują nadchodzącej jesieni. Średnio na słupkach rtęci jest w tym miesiącu 25 stopni, a woda jest nawet o kilka stopni cieplejsza. Jeśli ktoś marzy we wrześniu o plażowaniu i kąpieli w ciepłym morzu, kierunek na pewno spełni te oczekiwania pod każdym względem.

Panoramiczny widok na Kas w Turcji
Panoramiczny widok na Kas w Turcji / shutterstock.com / frantic00

W ciągu miesiąca jest 26 słonecznych dni, można mieć więc niemal pewność, że całe wakacje upłyną w dobrych warunkach pogodowych. Riwiera Turecka pogoda we wrześniu to gwarancja udanego wypoczynku, pięknej opalenizny i wyjątkowych wspomnień, które przywieziesz z urlopu w tym zakątku świata.

Zobacz także gdzie jechać na wakacje we wrześniu

Riwiera Turecka pogoda październik

Jeśli w Twoich planach jest październikowa Riwiera Turecka, pogoda nie będzie wcale jesienna. W tym miesiącu średnie temperatury to 20 stopni, a więc warunki dobre zarówno do zwiedzania, jak i plażowania. A także kąpieli w morzu – woda ma bowiem 25 stopni, jest więc dużo cieplejsza od powietrza. Riwiera Turecka pogoda październik to świetny pomysł na wypoczynek dla osób, które lubią podróżowanie poza sezonem, nie przepadają za tłumami w kurortach, a jednocześnie zależy im na dobrej pogodzie.

Pogoda na Riwierze Tureckiej
Pogoda na Riwierze Tureckiej / shutterstock.com / Nataliia Melnychuk

Będzie ciepło i słonecznie, ale bez upałów. Takie warunki są dobre do wypoczynku dla rodzin z dziećmi, a także dla osób, które nie lubią żaru lejącego się z nieba.

Czytaj też ile trwa lot do Turcji

Riwiera Turecka pogoda listopad

Riwiera Turecka pogoda listopad to jesień w wydaniu śródziemnomorskim, a więc słoneczna i całkiem ciepła. Średnio na słupkach rtęci w tym miesiącu mamy 14 stopni, ale na początku miesiąca bywa nieco więcej. Sporo jest też słonecznych dni, choć trzeba wspomnień, że dzień jest krótszy niż w sezonie letnim – godzin słonecznych jest tylko 10, a nie kilkanaście.

od:
1 300 zł
Wakacje w Turcji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Turcji!

Jeśli w Twoich planach jest jesienna Riwiera Turecka, pogoda w listopadzie nie odstraszy Cię od aktywnego spędzania czasu, zwiedzania i korzystania ze wszystkich atrakcji tego regionu.

Sprawdź również gdzie w listopadzie na wakacje

Riwiera Turecka – pogoda grudzień

Jeśli w grudniu Twoim celem jest Riwiera Turecka, pogoda nie będzie zachęcała do plażowania i korzystania ze wszystkich słonecznych aktywności, z jakich ten region słynie. Średnie temperatury w grudniu utrzymują się na poziomie 9 stopni.

Temperatura na Riwierze Tureckiej
Temperatura na Riwierze Tureckiej / shutterstock.com / Mildax

Jest to śródziemnomorska zima, całkiem łagodna, jeśli porównamy ją do warunków panujących w zimie w naszej strefie klimatycznej. Riwiera Turecka pogoda grudzień to propozycja dla podróżników nastawiających się na zwiedzanie. Na plażowanie raczej nie ma żadnych szans w tym czasie.

Zobacz także czy w Turcji są rekiny

Czytaj również:

Aplikacja
Riwiera Turecka – kiedy najlepiej jechać?

Najlepiej wybrać się na Riwierę Turecką w sezonie od maja do październiku, gdy pogoda jest najlepsza, jest najcieplej i najmniej deszczu.

Riwiera Turecka – kiedy najcieplej?

Najcieplejsze miesiące na Riwierze Tureckiej to lipiec i sierpień. Średnio w tym okresie na słupkach rtęci jest 28 stopni.

Riwiera Turecka – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny na Riwierze Tureckiej trwa od czerwca do września, nie brakuje jednak turystów chętnych do przyjazdu poza sezonem.

Riwiera Turecka – jaki klimat?

Riwiera Turecka znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Zarówno latem, jak i zimą jest tu ciepło, choć różnice temperatur między miesiącami letnimi i zimowymi są dosyć znaczne.

Riwiera Turecka – kiedy najtaniej?

Najtaniej spędzisz wakacje na Riwierze Tureckiej w okresie od listopada do kwietnia. Jest wtedy najchłodniej, nie ma warunków do plażowania, ale jak najbardziej można korzystać ze wszelkich innych atrakcji regionu.