Ile trwa lot do Bari. Sprawdź ile leci się do Bari

Ile trwa lot do Bari? Sprawdź ile leci się do Bari

Bari to jedno z najpiękniejszych miast Włoch, usytuowane w rejonie Apulia. Wyróżnia się przyjaznymi dla turystów mieszkańcami, wyborną kuchnią oraz świetną pogodą, praktycznie przez cały rok. Miejsce to jest pełne wielu ciekawych atrakcji, zlokalizowanych na zwłaszcza na starym mieście. Nie brakuje tutaj licznych zabytków i urokliwych, wąskich uliczek. Co ważne, wszystkie godne odwiedzenia miejsca znajdują się w niedalekiej odległości, a więc Bari można zwiedzić pieszo. To zabytkowe, romantyczne miasteczko przepełnione parkami, restauracjami i sklepami. Nic więc dziwnego, że ten region Włoch odwiedza co roku wielu turystów, także tych z Polski. Warto więc wiedzieć, ile trwa lot do Bari?

Bari - czas lotu
Bari – czas lotu / shutterstock.com / David Ionut

Ile się leci do Bari z Polski?

Turyści z Polski chętnie odwiedzają Włochy, w tym popularne miasteczko Bari. Wiele osób planujących wakacje first minute we Włoszech, zastanawia się jednak ile się leci z Polski do Bari? Dobrą wiadomością jest to, że lot do Włoch jest stosunkowo krótki, a to ze względu na dosyć niewielką odległość od Polski. To jednak ile się leci do Bari, zależy od pewnych czynników. Istotne jest zwłaszcza to, czy zdecydujemy się na wygodny lot bezpośredni, czy też wybierzemy opcję lotu z przesiadkami. Na całe szczęście, dostępnych jest wiele połączeń bezpośrednich, dzięki którym możemy zaoszczędzić czas i szybko dolecieć do tej miejscowości.

Bari
Bari
Średni czas lotu bez przesiadek:
2 g. 05 m.
Wakacje w Bari już od 1 520 zł za osobę

Bari – ile trwa lot z przesiadkami a ile bezpośredni? Lot bezpośredni zajmuje tylko około 2 godzin. Średni czas lotu na przykład z Katowic do Bari wynosi 1 godzinę i 50 minut, natomiast z Warszawy do Bari wynosi 2 godziny i 15 minut. Niestety sprawa wygląda inaczej jeśli chodzi o loty z przesiadkami. W tym wypadku czas podróży zależy od ich ilości i miejsca. Może on zająć nawet do 8-10 godzin, co jest uciążliwe zwłaszcza dla osób starszych i rodzin z dziećmi.

Sprawdź również ile trwa lot do Włoch

Z jakich miast polecimy do Bari?

Wiemy już ile trwa lot z Polski do Bari, ale skąd właściwie możemy polecieć do tego wyjątkowego miejsca? Przeglądając oferty na wakacje we Włoszech, możemy spokojnie zdecydować się właśnie na to miasteczko, gdyż polecimy do niego ze wszystkich większych miast Polski. 

Bari - ile trwa lot
Bari – ile trwa lot / shutterstock.com / Mitzo

Regularne połączenia dostępne są w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach czy Gdańsku. Co ważne, z tych miast wybierzemy się do Bari bez uciążliwych i męczących przesiadek. Innym rozwiązaniem są loty czarterowe startujące z innych lotnisk. Niektóre loty z Warszawy starują codziennie. Lot do Bari czas- ile wynosi z tych miast? Czas lotu jak już wcześniej wspomniano wynosi średnio 2 godziny. Połączenia do Bari mają w swojej ofercie takie znane i cenione linie lotnicze jak WizzAir, Raynair czy Atitalia. Jak widać, lot trwa krótko, a pogoda w Bari jest prawie zawsze piękna, dzięki czemu jest to świetny kierunek dla rodzin z dziećmi, ale nie tylko.

Zobacz także ile leci się do Kalabrii

Z jaką prędkością leci się samolotem do Bari?

To Polska Bari ile trwa lot zależy też od prędkości, z jaką porusza się samolot. Jej wartość nie jest tak oczywista, gdyż maszyna nie porusza się przez całą trasą z maksymalną dopuszczalną prędkością. Zależy ona bowiem od warunków panujących w przestworzach. Jeśli więc obecny jest silny wiatr czy też inne negatywne zjawiska atmosferyczne, wówczas samolot nie jest w stanie lecieć tak szybko.

od:
1 398 zł
Wakacje we Włoszech!

Zobacz najlepsze oferty

Ponadto, na osiąganą prędkość wpływ ma rodzaj silników czy konkretny model samolotu. Maszyna porusza się też wolniej przy starcie i podchodząc do lądowania. Samolot pasażerski jest w stanie uzyskać prędkość od 800 do 1000 km/h. To więc ile leci się do Bari zależy od prędkości i innych czynników, od których ona zależy.

Na jakiej wysokości leci samolot do Bari?

Wiadomo, lot do Bari ile trwa i z jaką prędkością leci samolot, jednak na jakiej wysokości się to odbywa? Samoloty dążą do uzyskania optymalnej wysokości, aby redukować straty paliwa.

Czas lotu do Bari
Czas lotu do Bari / shutterstock.com / Vladimir Sazonov

Wznoszą się na wysokość około 10 km nad ziemią, co jest dla nich najlepszą wartością. Oczywiście, jest ona zmienna, tak samo, jak prędkość lotu.

Czytaj też jak długo leci się do Rimini

Kiedy szukać tanich lotów do Bari?

Hotele w Bari przeżywają oblężenie w okresie letnim. W tym właśnie czasie nie ma co liczyć zbytnio na tanie loty. Wielu podróżujących udaje się do tego miasteczka także w sezonie zimowym. Sezon trwa więc przeciętnie od kwietnia aż do października. Wysokie ceny biletów odnotowuje się zwłaszcza w czerwcu, lipcu, sierpniu oraz w okresie świąt. Tanich biletów najlepiej szukać z dużym wyprzedzeniem, najlepiej kilkumiesięcznym.

od:
1 398 zł
Wakacje we Włoszech!

Zobacz najlepsze oferty

Poszukiwanie najlepiej przeprowadzać w tygodniu, porównując ze sobą oferty różnych linii lotniczych. Tanie bilety na lot do Bari można zakupić w takich miesiącach jak wrzesień, maj, październik i kwiecień. Przed wyjazdem sprawdźmy też jakie są ceny we Włoszech, aby być pewnym czy nasz budżet jest odpowiedni na tego typu wyprawę.

Sprawdź również ile trwa lot samolotem na Sycylię

Bari – ile trwa lot?

Czas trwania lotu zależy od tego, czy będzie on bezpośredni, czy z przesiadkami. W pierwszym przypadku podróż zajmie około 2 godzin, w drugim może ona wynieść nawet do 10 godzin.

Bari – jak szybko leci samolot?

Maszyna poruszająca się do Bari leci z prędkością ok. 1000 km na godzinę. Oczywiście, wartość ta jest zmienna, a mniejsze modele lecą wolniej.
Średnia prędkość to 800/1000 km na godzinę w przypadku dużych samolotów.

Bari – jak wysoko leci samolot?

Samoloty lecące do Bari osiągają wysokość ok. 10 tysięcy metrów.

Czy są bezpośrednie loty do Bari z Polski?

Tak, są dostępne loty bezpośrednie między innymi z Warszawy i Krakowa. Maję je w swojej ofercie takie linie jak WizzAir czy Raynair.