Ile trwa lot na Peloponez. Sprawdź ile leci się na Peloponez

Ile trwa lot na Peloponez? Sprawdź ile leci się na Peloponez

Półwysep Peloponez to historyczna kraina w Grecji, który jest w stanie zaoferować miłośnikom turystyki wiele atrakcji, na które warto będzie zwrócić uwagę. To między innymi to miejsce, gdzie będzie można poczuć ducha Mitologii, zobaczyć Mykeny czy Korynt. Jednocześnie pobyt na Peloponezie to również szansa na to, by doskonale wypocząć, kurorty nadmorskie oferują piękne plaże, jak między innymi plaża Voidokilia i dostęp do ciepłego morza.

Czas lotu na Peloponez
Czas lotu na Peloponez / shutterstock.com / Benny Marty

Nie będzie więc zaskoczeniem, że w okresie wakacyjnym Peloponez jest popularnym kierunkiem wśród turystów, także jeśli chodzi o nasz kraj. Warto jednak dowiedzieć się jak dostać się na półwysep i ile trwa lot na Peloponez. Poniżej przedstawimy informację na temat tego jak wygląd sytuacja z lotami na Peloponez, ile leci się na Peloponez i z jakich lotnisk można wybrać się w taką podróż.

Ile się leci na Peloponez z Polski?

Jeśli chodzi o lot na Peloponez ile trwa uzależnione będzie od charakteru podróży. Lot bezpośredni z Polski to kwestia około 2,5-3 godzin na Lotnisko w Kalamata. Jednak loty bezpośrednio na Peloponez to głównie loty czarterowe natomiast rejsowe wyłącznie w okresie turystycznym.

Peloponez
Peloponez
Średni czas lotu:
2 g. 42 m.
Wakacje na Peloponez już od 1 499 zł za osobę

W innych okresach w ciągu roku lecąc na Peloponez będzie trzeba się liczyć z przesiadką w Atenach, ewentualnie w Salonikach i w tym przypadku podróży wydłuży się do około 4-5 godzin. dlatego jeśli chodzi o Peloponez ile trwa lot uzależnione będzie od warunków w jakich będzie się podróżować i czy lot będzie bezpośredni czy z przesiadką.

Sprawdź również ile trwa lot na Zakynthos

Z jakich miast polecimy na Peloponez?

Nie tylko istotną informacją jest to ile leci się na Peloponez. Warto również zainteresować się tym z jakich miast będzie można się tam wybrać. To ważna kwestia, którą należy mieć na uwadze szczególnie, że loty bezpośrednio nie są zbyt często realizowane. Obecnie przede wszystkim w grę wchodzą loty sezonowe na lotnisko w Kalamata i to są loty realizowane w Polsce z Warszawy przez tanich przewoźników.

Ile się leci na Peloponez
Ile się leci na Peloponez / shutterstock.com / Georgios Tsichlis

Jeśli chodzi o loty bezpośrednie to w grę wchodzą jeszcze loty czarterowe i wtedy realizowane są z różnych lotnisk w zależności od potrzeb biura podróży. Dodatkowo w grę wchodzą loty z przesiadkami w Atenach albo w Salonikach i wtedy w grę wchodzą różne miasta w Polsce, z których lata się do największych miast w Grecji i korzystając z przesiadki będzie można się dostać na Peloponez. 

Zobacz także ile się leci na Rodos

Z jaką prędkością leci się samolotem na Peloponez?

Niektórzy zastanawiając się nad tym ile się leci z Polski na Peloponez zastanawiają się także nad tym jak to wygląda jeśli chodzi o prędkość samolotu w trakcie takiego lotu. Jest to międzynarodowa, dość długa trasa, w związku z czym trzeba się liczyć z tym, że samolot osiąga wysokie prędkości i lot będzie realizowany z prędkością średnią około 850 km na godzinę. Do pokonania zaś jest około 2,5 tysiąca kilometrów. 

od:
1 499 zł
Wspaniałe wakacje na Peloponez!

Sprawdź najlepsze oferty na urlop na Peloponez

Na jakiej wysokości leci samolot na Peloponez? 

Jeśli interesuje nas lot na Peloponez, czas lotu już poznaliśmy. Ponadto dobrze jest wiedzieć jak wysoko będziemy nad ziemią podczas samego lotu. Międzynarodowy charakter lotu i konieczność osiągnięcia wysokiej prędkości samolotu sprawiają, że lot odbywa się w warunkach optymalnych dla samolotu i będzie to na wysokości około 10 km nad poziomem ziemi.

Peloponez - czas lotu
Peloponez – czas lotu / shutterstock.com / photo stella

To możliwość uzyskania odpowiedniej prędkości przelotowej, a jednocześnie nie ma tam jeszcze na tyle rozrzedzonego powietrza, że silniki mogą mieć problem ze stabilną pracą. Wiedząc już ile trwa lot z Polski na Peloponez warto się także zastanowić kiedy szukać najlepszego czasu na taką podróż. 

Czytaj też jak długo leci się na Kretę

Kiedy szukać tanich lotów na Peloponez?

Nie tylko istotną kwestią będzie takie zagadnienie jak Polska Peloponez ile trwa lot, ale trzeba jeszcze wiedzieć kiedy wybrać się w taką podróż. Obecnie wczasy all inclusive na Peloponez oferowane są w sezonie turystycznym od końca maja do września i to ten czas, gdy będzie można wypocząć na wyspie. Najlepsza pogoda na Peloponez będzie w okresie czerwiec – sierpień, gdy panują najlepsze temperatury i woda w morzu ma najlepszą temperaturę.

Peloponez - ile trwa lot
Peloponez – ile trwa lot / shutterstock.com / valantis minogiannis

Jednocześnie jeśli chce się wybrać najlepsze last minute na Peloponez trzeba mieć na uwadze miesiące wakacyjne, gdy półwysep żyje turystyką i oferta dla wypoczywających jest faktycznie najlepsza. Wtedy także realizowane są rejsowe połączenia bezpośrednie z Polski. Jeśli komuś będzie zależało na tanich biletach powinien się zdecydować na wakacje Peloponez w maju albo we wrześniu, gdy ruch nie jest tak duży i można trafić bilety w dobrych cenach. 

od:
1 499 zł
Wspaniałe wakacje na Peloponez!

Sprawdź najlepsze oferty na urlop na Peloponez

Peloponez – ile trwa lot?

Czas trwania lotu na Peloponez uzależniony jest tego czy będzie to lot bezpośredni czy z przesiadką. W przypadku lotów bezpośrednich będzie to około 2-3 godziny. Loty z przesiadką wydłużą się do około 4-5 godzin.

Peloponez – jak szybko leci samolot?

Lot międzynarodowy jakim będzie lot na Peloponez odbywa się z wysoką prędkością średnią na poziomie około 850 km na godzinę. Momentami prędkość będzie powyżej 900 km momentami spadnie w okolice 700 k na godzinę.

Peloponez – jak wysoko leci samolot?

Samolot w trakcie lotu na Peloponez osiąga pułap umożliwiający osiągnięcie dobrej prędkości. To wysokość około 10-11 km.

Czy są bezpośrednie loty na Peloponez z Polski?

Loty z Polski realizowane są w okresie wakacyjnym i będzie to z lotnika z Warszawie. Ewentualnie loty bezpośrednie są także lotami czarterowymi dla biur podróży.