Ile trwa lot na Santorini. Sprawdź ile leci się na Santorini

Ile trwa lot na Santorini? Sprawdź ile leci się na Santorini

Santorini (Santoryn) to jedna z najsłynniejszych wysp na Morzu Egejskim tworząca archipelag Cyklad. W okresie wakacyjnym to obowiązkowy kierunek dla osób spędzających urlop w regionie. Wyspa ta jest mekką celebrytów, gwiazd show-biznesu czy influencerów. Charakterystyczne białe zabudowania z niebieskimi dachami tworzą wyjątkowe tło do zdjęć. Ile trwa lot na Santorini? Ile się leci z Polski na Santorini?

Ile się leci na Santorini z Polski?

Jeśli chodzi o lot na Santorini, czas podróży trwa niecałe trzy godziny. Trudno jednak podać dokładny czas co do minuty, gdyż występują niewielkie odstępstwa, w zależności od lotniska w Polsce. Sama wakacyjna podróż może się przedłużyć z uwagi na tryb funkcjonowania lotniska, czas liczony na opuszczenie samolotu przez wczasowiczów czy załatwienie formalności przed wylotem. 

Czas lotu na Santorini
Czas lotu na Santorini / shutterstock.com / Andrew Mayovskyy

Ile trwa lot z Polski na Santorini?

Przy szukaniu destynacji wakacyjnej czas lotu odgrywa dużą rolę dla wielu osób, szczególnie tych, które za lataniem nie przepadają. Z tej przyczyny informacje na temat tego, ile leci się na Santorini, są jednymi z najczęściej wyszukiwanych przez polskich internautów. Z racji, że podróż zazwyczaj zamyka się w czasie trzech godzin, jest to dogodne miejsce dla rodaków na spędzenie urlopu. 

Santorini
Santorini
Średni czas lotu:
2 g. 45 m.
Wakacje na Santorini już od 1 639 zł za osobę

Sprawdź również jak długo leci się do Grecji

Z jakich miast polecimy na Santorini?

Santorini to stosunkowo popularny kierunek wakacyjny, dlatego oferują go międzynarodowe linie lotnicze na kilku lotniskach w Polsce. W sezonie wysokim loty obsługuje w Polsce kilka przewoźników, również tych niskokosztowych. Bezpośredni rejs każdego roku odbywa się z lotniska Chopina.

Ile się leci na Santorini
Ile się leci na Santorini / shutterstock.com / ian woolcock

Polski przewoźnik narodowy PLL LOT w wakacje oferuje bezpośrednie rejsy z Warszawy. Każdego roku lot na Santorini dodają kolejne polskie lotniska (Kraków, Gdańsk), jednak oferta często się zmienia, dlatego należy uważnie śledzić zmiany na głównych stronach linii lotniczych, gdzie można odnaleźć tanie loty również na inne wyspy greckie.

Zobacz także ile trwa lot na Korfu

Z jaką prędkością leci się samolotem na Santorini?

Wobec przyjętych standardów dla całej branży typowy samolot wykorzystywany do lotów czarterowych Boeing 737-800 leci z prędkością od 800 do 1000 km/h. Również samoloty, których kierunkiem jest wyspa Santorini, latają z maksymalną prędkością 840 km/h wznosząc się na wysokość 12 496 m. 

od:
1 639 zł
Wspaniałe Wakacje na Santorini!

Sprawdź oferty i ceny najlepszych ofert wakacyjnych na Santorini

Na jakiej wysokości leci samolot na Santorini?

Biura podróży oferujące na Santorini wczasy all inclusive oraz Santorini last minute podają, że czarterowane samoloty pasażerskie mogą latać na wysokości 10-13 km. Według obowiązujących międzynarodowych zaleceń lotniczych poniżej tego poziomu powietrze jest zbyt gęste i zagraża funkcjonowaniu maszyny. Powyżej 13 km natomiast jest za mało tlenu, co mogłoby uszkodzić silnik. Bardziej szczegółowe informacje są uzależnione od wagi samolotu. 

Santorini - czas lotu
Santorini – czas lotu / shutterstock.com / kavalenkava

Kiedy szukać tanich lotów na Santorini?

Internauci często szukają wskazówek, kiedy lecieć na Santorini, aby pobyt i sam lot był względnie tani. Eksperci radzą, aby jesienią lub wczesną wiosną odwiedzić jedną z najsłynniejszych atrakcji oraz ważny punkt widokowy – Perissa Beach. Wówczas można mieć pewność, że będzie mniej osób, co przełoży się na komfort podróżowania. Co prawda, poza sezonem wakacyjnym pogoda jest nieco gorsza, a temperatura niższa, niemniej zwiedzanie wyspy dopiero wtedy jest możliwe.

Santorini - ile trwa lot
Santorini – ile trwa lot / shutterstock.com / Svetlana Ryajentseva

W wakacje w ciasnych uliczkach wyspy pośród białych zabudowań gromadzą się turyści nie tylko ci, którzy przebywają na urlopie w jednym z hoteli, ale również wycieczki z innych kierunków. Wówczas niemożliwe jest skupienie się na atrakcjach i poznanie bogactwa niewielkiej wyspy. Wysokie ceny tylko pogarszają sytuację, sprawiając, że miłośnicy spokoju i powolnego zwiedzania będą niezadowoleni. Dlatego wybór Santorini poza sezonem nie jest złym pomysłem, ale pozwoli zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy, a mniejszy ruch sprawi, że eksploracja tego wyjątkowego zakątku na Ziemi będzie przyjemna.

od:
1 639 zł
Wspaniałe Wakacje na Santorini!

Sprawdź oferty i ceny najlepszych ofert wakacyjnych na Santorini

Czytaj też jak długo leci się samolotem na Mykonos

Santorini – ile trwa lot?

IIe się leci na Santorini? Zazwyczaj lot trwa ok. trzy godziny. Warto pamiętać, że lepiej zdecydować się na rejs bezpośredni, aby maksymalnie skrócić czas podróży.

Santorini – jak szybko leci samolot?

Oprócz informacji na temat tego, lot na Santorini ile trwa, równie często wyszukiwaną frazą jest jak szybko leci dany samolot. Średnio jest to od 800 do 1000 km/h i jest to powiązane ze specyfiką danego samolotu, modelu, warunków pogodowych oraz obciążenia.

Santorini – jak wysoko leci samolot?

Lot samolotu pasażerskiego komercyjnych linii lotniczy odbywa się na wysokości 10-13 km nad ziemią. To rekomendowana wysokość, szczególnie dla samolotów w typie Boeinga 737-800, a więc najczęściej wykorzystywanych do transportu turystów.

Czy są bezpośrednie loty na Santorini z Polski?

Jako, że połączenie Polska-Santorini oferowane są z kilku miast, a odpowiedź na pytanie, ile trwa lot brzmi – niecałe trzy godziny, kierunek ten cieszy się wciąż rosnącą popularnością.