Plaża Perissa Beach - Grecja

Skopiuj link do tej plaży

Na hasło Grecja najpiękniejsze plaże wielu turystom przychodzi na myśl Perissa znajdująca się na Santorini. Jest to długa plaża ciągnąca się na długości ponad 7 kilometrów, pokryta wulkanicznym piaskiem, co sprawia, że jest ona ciemna i na pierwszy rzut oka nietypowa. Plaża otoczona jest wysokimi wzgórzami i oblewana ciepłym, krystalicznie czystym morzem. Zapewnia bardzo dobre warunki do wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Znajdują się tu restauracje, knajpki, wypożyczalnie sprzętu plażowego oraz łódek i innych akcesoriów do uprawiania sportów wodnych. Na plażę Perissa można wygodnie dojechać z pobliskich miejscowości – w odróżnieniu od wielu innych greckich plaż, nie ma konieczności docierania tutaj drogą wodną.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.
Opis plaży Perissa Beach

Wybierając się na wyspę Santorini możemy mieć gwarancję udanych i słonecznych wakacji. Oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy się na wyspę w sezonie od wiosny do jesieni, gdy pogoda jest idealna do plażowania i zwiedzania. Wśród licznych plaż, które są na wyspie godne uwagi i polecenia, warto wymienić między innymi plażę Perissa. Jest ona pełna turystów i cieszy się ogromną popularnością, co jest najlepszą rekomendacją dla tych podróżników, którzy dopiero zastanawiają się nad wyborem konkretnej plaży.

Wyspa Santorini jest jedną z mniejszych wysp greckich, ale w żadnym stopniu nie ujmuje jej to atrakcyjności. Posiada wyjątkowe bogactwo naturalne, wspaniałe plaże, porośnięte bujną roślinnością wzgórza, strome skały, a także pełne uroku miasteczka położone tuż nad morzem. Zapewne każdy kojarzy białe domki pokryte niebieskimi dachami, idealnie komponującymi się z kolorystyką wody morskiej. Plaża Perissa jest jednym z tych miejsc, których na Santorini zdecydowanie nie można przegapić.

Plaża Perissa znajduje się w południowo-wschodniej części Santorini obok miejscowości Perissa, która kiedyś była wioską rybacką, teraz jednak jest typowo turystyczną wsią. Na uwagę zasługuje przede wszystkim długa linia brzegowa, ciągnąca się aż przez 12 kilometrów. Kolejnym zaskakującym elementem jest kolor piasku – jeśli ktoś spodziewa się, że najsłynniejsza plaża na Santorini będzie jasna i niemal biała, z pewnością będzie mocno zdumiony. Piasek wulkaniczny, jaki pokrywa niemal całą plażę, ma kolor szaro-czarny. Doskonale komponuje się ze szmaragdową wodą. Plaża znajduje się w otoczeniu niższych i wyższych wzgórz, co doskonale osłania ja przed wiatrem. Jest tutaj bardzo spokojnie także wtedy, gdy w innych częściach wyspy jest wietrznie i nieprzyjemnie.

Perissa Grecja to doskonałe warunki do kąpieli w morzu. Woda jest tutaj krystalicznie czysto, a dno w większości pokryte jest drobnym, wulkanicznym piaskiem. Tylko w niektórych miejscach pojawiają się kamienie i tam dobrze jest mieć na sobie buty do chodzenia po wodzie. Zejście do wody na całej długości plaży jest dosyć wygodne. Kilka metrów od brzegu woda jest dosyć płytka, dopiero nieco dalej zaczyna się robić głęboko. Coś dla siebie znajdą więc tutaj zarówno osoby, które dopiero uczą się pływać, jak i doświadczeni pływacy. O jakości i wysokim standardzie plaży może świadczyć fakt, że została ona wyróżniona wielokrotnie Błękitną Flagą, co w branży turystycznej jest jednym z najcenniejszych wyróżnień.

Perissa Beach plaża

Perissa Beach plaża / shutterstock.com / mairu10

Atrakcje na plaży

Pod względem atrakcji turystycznych plaża Perissa należy do najlepiej zorganizowanych na całych wyspach greckich. Wzdłuż plaży ciągnie się promenada, przy której znajdują się liczne sklepy i stragany z pamiątkami, a także wiele restauracji i knajpek serwujących specjały z lokalnej, greckiej kuchni. Na plaży znajdują się parki wodne, a także centra nurkowe oraz wypożyczalnie sprzętu. Nie brakuje miejsc, gdzie można zaopatrzyć się w leżak czy plażowy parasol. Można również wynająć rower lub samochód, aby wybrać się na dalsze zwiedzanie wyspy. Jeśli marzy się Tobie słoneczna Grecja, Perissa na pewno spełni oczekiwania dotyczące słonecznego wypoczynku. W okolicach plaży funkcjonuje wiele mniejszych i większych hoteli, które zapewniają zakwaterowanie tuż obok tego wyjątkowego miejsca.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.
Czy plaża Perissa Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Perissa pod każdym względem jest miejscem odpowiednim dla osób podróżujących ze swoimi pociechami. Plaża jest bezpieczna, czysta, doskonale utrzymana i zadbana. Piaszczysty brzeg i ciepła, krystaliczna woda zachęcają do spędzania tutaj nawet całych dni. Infrastruktura plaży gwarantuje wygodny wypoczynek, możliwość zjedzenia ciepłego posiłku, skorzystania z pryszniców, a także zakupu pamiątek. Choć plaża jest najbardziej popularnym miejscem do opalania na całej wyspie Santorini, tłumy nie są aż tak odczuwalne jak na innych mniejszych plażach. Na długości 12 kilometrów wybrzeża bez problemu można znaleźć miejsce spokojne i kameralne, pozwalające na rodzinny relaks i wypoczynek z dala od tłumów turystów. Perissa nie jest też zbyt imprezowym miejscem – nie ma tu dyskotek i hałaśliwej muzyki, co dodatkowo zachęca rodziny z dziećmi do przyjazdu właśnie tutaj.

Plaża Perissa Beach

Plaża Perissa Beach / shutterstock.com / Katvic

Nasza ocena plaży Perissa Beach

Po zapoznaniu się z całym szeregiem zalet, nasza ocena plaży Perissa nie może być inna niż najlepsza z możliwych. Doskonałe warunki do plażowania potwierdza nie tylko obecność Błękitnej Flagi, ale również fakt, że plaża cieszy się doskonałymi opiniami wśród turystów, którzy mieli już okazję na niej wypoczywać. Wyjątkowe widoki, niepowtarzalna, wulkaniczna sceneria, czysta woda i mnóstwo dodatkowych atrakcji gwarantują udany wypoczynek dla różnych grup turystów. Perissa jest tłumnie odwiedzana przez osoby młode i starsze, przez rodziny z dziećmi i wielbicieli aktywnego wypoczynku. Bez względu na swoje wakacyjne zwyczaje i upodobania, na tej plaży na pewno znajdziesz wszystko, czego oczekujesz od słonecznych, greckich wakacji.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.