Plaża Plaka Beach - Grecja

Skopiuj link do tej plaży

Jeśli marzy się Tobie słoneczna Grecja, plaże warte odwiedzenia znajdziesz nie tylko na największych wyspach, ale również tych mniejszych i mniej obleganych. Jedną z nich jest z pewnością plaża Plaka znajdująca się na wyspie Naksos. Ciągnie się na długości 4 km, jest pokryta złotym piaskiem, ma wygodny brzeg z łagodnym zejściem do morza. Pod względem infrastruktury plaża nie zachwyca – z pewnością jest wiele bardziej rozwiniętych pod tym względem miejsc. Można tu jednak wynająć leżaki, zjeść coś dobrego w kilku tawernach czy wypożyczyć sprzęt do sportów wodnych. Plaża na pewno spodoba się osobom, które szukają bardziej spokojnego i kameralnego wypoczynku. Nawet w szczycie sezonu nie jest zatłoczona – ze względu na jej dosyć sporą długość każdy turysta może znaleźć tu dla siebie spokojne miejsce z dala od innych plażowiczów.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.
Opis plaży Plaka Beach

Plaże Grecji są na tyle niezwykłe i malownicze, że wiele z nich zaliczanych jest do najpiękniejszych plaż całego świata. Jeśli więc planujesz wakacje na wyspach greckich, warto zobaczyć choć kilka z tych plaż, które są oblegane przez turystów i zachwycają widokami o każdej porze roku. Jedną z nich jest plaża Plaka znajdująca się na wyspie Naksos.

Naksos jest niewielką, ale bardzo atrakcyjną turystycznie wyspą, która cieszy się popularnością wśród turystów poszukujących spokojnego i kameralnego wypoczynku. Znajdziemy tu wszystko, z czego słynie cała Grecja – malownicze budowle, przepiękne krajobrazy, bujną roślinność i piękne plaże, które zachęcają do korzystania ze słonecznych atrakcji. Plaka to plaża, która zaliczana jest do najpiękniejszych plaż całej Grecji – warto spędzić tu chociażby jeden dzień. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by zarezerwować hotel w jej pobliżu i cieszyć się jej urokami każdego dnia podczas greckich wakacji.

Plaka Grecja to plaża, na którą dosyć łatwo jest trafić. Znajduje się na zachodnim krańcu wyspy w odległości około 9 kilometrów od stolicy Naksos. Kiedyś znana była jako plaża naturystów, jednak czasy te dosyć dawno minęły – obecnie jest popularna szczególnie wśród rodzin z dziećmi, a także turystów szukających idealnego miejsca do uprawiania sportów wodnych. Każdy, kto zdecyduje się na wypoczynek w tym miejscu, na pewno nie będzie zawiedzony. Nie brakuje też turystów, którzy regularnie, co roku, wybierają tę plażę na swoje wymarzone wakacje.

Plaka rozciąga się na długości ponad 4 kilometrów od miejscowości o tej samej nazwie. Ze względu na dosyć dużą długość, nigdy nie jest zatłoczona, choć zdecydowanie jest jedną z najbardziej uczęszczanych plaż. Także osoby, które szukają spokojnego wypoczynku z dala od innych turystów, znajdą na plaży idealny zakątek dla siebie. Cała plaża pokryta jest drobnym piaskiem w złocistym kolorze, który pięknie kontrastuje ze szmaragdową morską wodą. Morze przy brzegu jest dosyć łagodne, jednak bardzo szybko zaczynają się duże spadki – płytkie wody, idealne dla kąpieli i początkujących pływaków znajdują się jedynie przy samym brzegu. W niektórych miejscach morze bywa niespokojne i pojawiają się spore fale – to idealne miejsce dla osób, które stawiają na surfowanie i inne sporty wodne wymagające wiatru i fal.

Plaka Beach plaża

Plaka Beach plaża / shutterstock.com / vivooo

Atrakcje na plaży

Pod względem atrakcji turystycznych plaża Plaka może być dla niektórych turystów niewystarczająca – infrastruktura nie jest tu bowiem tak rozbudowana jak na innych greckich plażach. Nie oznacza to jednak, że jest to miejsce całkowicie dzikie i nietknięte ręką człowieka. Są tu wypożyczalnie sprzętu plażowego, parasoli i leżaków, nie trzeba więc spędzać całego czasu na plażowaniu na ręczniku. Jest wypożyczalnia sprzętu wodnego, nie brakuje też tawern, barów plażowych czy niewielkich kafejek, w których można zjeść coś z lokalnych specjałów greckiej kuchni. Toalety znajdują się jednak tylko w lokalach gastronomicznych – nie ma ich na samej plaży. W sąsiedztwie plaży działają hotele i apartamenty na wynajem, nie ma więc problemu ze znalezieniem kwatery w niedalekiej odległości od miejsca plażowania. Dla osób szukających taniego wypoczynku dobrą informacją będzie, że tuż przy plaży znajduje się camping. Sporą atrakcją jest również możliwość jazdy konnej po piaszczystej plaży i wydmach. Plaka jest również doskonałą scenerią do sesji fotograficznych i robienia zdjęć z greckich wypraw. Wspomnienia zamknięte w kadrze na pewno pozostaną w pamięci na dłużej.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.
Czy plaża Plaka Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli marzy się Tobie rodzinna Grecja, Plaka z pewnością jest tym miejscem, które spełni wszystkie oczekiwania. Wśród wielu innych plaż to właśnie tutaj decydują się spędzać wakacje osoby podróżujące całymi rodzinami. Mnóstwo złocistego piasku, ciepła woda i sporo atrakcji to gwarancja, że nawet maluchy nie będą się w tym miejscu nudzić. Planując wypoczynek z całą rodziną na plaży Plaka, warto zadbać o dokładne sprawdzenie hotelu, w którym chcemy się zatrzymać. Dobrze jest przede wszystkim sprawdzić, czy wybrany obiekt faktycznie znajduje się blisko plaży i czy posiada wszystkie udogodnienia, jakie są ważne z perspektywy rodziców. Im dokładniej wybierzemy lokalizację, tym większą możemy mieć pewność, że wakacje upłyną bez żadnych nieprzyjemnych niespodzianek, jak chociażby głośne dyskoteki w hotelu.

Plaża Plaka Beach

Plaża Plaka Beach / shutterstock.com / boivin nicolas

Nasza ocena plaży Plaka Beach

Plaża Plaka jest w naszej ocenie miejscem wręcz stworzonym do słonecznego wypoczynku. Jest łatwo dostępna, bez problemu można na nią dojechać od strony lądu. W odróżnieniu od wielu innych greckich plaż, nie trzeba przedzierać się tutaj przez strome skały ani docierać łódkami. Plaża jest na tyle duża, że nie ma tutaj nigdy tłoku nawet w szczycie sezonu. Można wynająć leżaki, zjeść coś dobrego, spędzić czas aktywnie lub oddać się leniwemu plażowaniu i pracy nad wakacyjną opalenizną. Jeśli szukasz greckiej plaży, która zapewni Tobie udane wakacje, weź pod uwagę właśnie plażę Plaka i wszystkie atrakcje znajdujące się w jej pobliżu.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.