Plaża Balos Beach - Grecja

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Balos na krecie to wyjątkowa laguna znajdująca się na północno-zachodnim krańcu Krety. Urzeka wspaniałymi, piaszczystymi terenami, wzgórzami otaczającymi plażę oraz pięknym kolorytem wody. Plaża jest jedną z najpiękniejszych na Krecie, a także w całej Grecji. Przyciąga turystów spragnionych słońca, leniwego wypoczynku, spacerów po plaży o zachodzie słońca, a także rodziny z dziećmi. Ma dosyć rozwinięta infrastrukturę, można tu wypożyczyć leżaki plażowe czy inne akcesoria. Plaża, choć bardzo popularna, nie jest mocno zatłoczona. Także osoby, które preferują spokojny wypoczynek znajdą na niej fragment spokojnego miejsca z dala od innych plażowiczów.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.
Opis plaży Balos Beach

Wakacje na Krecie to z pewnością gwarancja udanego wypoczynku, korzystania ze słonecznych atrakcji, zwiedzania miejsc o bogatej historii i kulturze, a także podziwiania niezwykłych widoków. Jednym z najpiękniejszych miejsc na wyspie jest plaża Balos, przyciągająca turystów poszukujących egzotycznych widoków zbliżonych do tych z wysp karaibskich.

Plaże w Grecji zachwycają swoją różnorodnością i w każdym miejscu są nieco inne. Dlatego planując greckie wakacje warto zarezerwować sobie czas na zwiedzanie tych plaż, które są najbardziej polecane przez turystów, znane na całym świecie, a także uznawane za najpiękniejsze. A do takich z pewnością należy Balos znajdująca się na wyspie Krecie. Turyści, którzy już mieli okazje odwiedzić tę plażę, podkreślają swój zachwyt wyjątkowymi widokami. Na pierwszy rzut oka plaża wygląda bowiem jak niemal wyjęta z Karaibów i przeniesiona do europejskich klimatów. Jeśli więc marzą się Tobie egzotyczne klimaty, ale nieco bliżej niż na końcu świata, wybierz się na plażę Balos.

Balos Grecja to propozycja dla turystów, którzy od plaży wymagają nieco więcej niż tylko odrobiny piasku i ciepłego morza. Plaża oferuje niesamowite widoki, które zapierają dech w piersiach już od pierwszego spojrzenia na różowawy piasek i turkusowe morze. Laguna Balos znajduje się między dwoma półwyspami – Gramvousa oraz Cape Tigani. Otoczona jest pagórkami i skałami, które tworzą ciekawy kontrast z piaszczystym terenem tuż nad morzem. Na plażę można dotrzeć na dwa sposoby – albo samochodem, albo łódką lub statkiem wycieczkowym. Jednostki pływające startują z miejscowości Kastelli Kissamou oraz okolicznych turystycznych wiosek, w których znajdują się luksusowe kurorty i eleganckie hotele.

Balos Beach plaża

Balos Beach plaża / shutterstock.com / Georgios Tsichlis

Atrakcje na plaży

Jedną z głównych atrakcji plaży Balos z pewnością są nieziemskie widoki, które pozostają w pamięci na długo, mogą być również idealną scenerią dla fotografii z greckich podróży. Turyści, którzy szukają tutaj leniwego plażowania, z pewnością będą w siódmym niebie. Można wynająć leżaki i parasole, dzięki czemu plażowanie będzie wygodne nawet wtedy, gdy planujemy spędzić tutaj cały dzień. Morze w tym miejscu jest bardzo ciepłe, a jednocześnie dosyć płytkie – płycizny ciągną się daleko w głąb morza, co sprawia, że jest to plaża bezpieczna także dla osób, które nie są dobrymi pływakami, natomiast lubią moczenie się w ciepłej wodzie.

Ciekawą atrakcją w pobliżu plaży jest potężna twierdza znajdująca się na wyspie Imeri Gramvousa. Warto się do niej wybrać nie tylko ze względu na potężną budowlę, ale również dlatego, że z jej szczytu rozpościera się wyjątkowo piękny widok na okolic. To, co może przeszkadzać w spokojnym wypoczynku, to nieustannie kursujące łodzie, przywożące i odwożące turystów decydujących się na przybycie na Balos drogą wodną. Plaża jest gwarna i tłoczna, szczególnie w sezonie turystycznym. Jednak także osoby szukające spokojnego wypoczynku mogą tu znaleźć coś dla siebie – wystarczy krótki spacer wzdłuż plaży, aby trafić na miejsca mniej uczęszczane, pozwalające na relaks i wypoczynek w bardziej kameralnym klimacie.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.
Czy plaża Balos Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli marzy się Tobie rodzinna Grecja, Balos na pewno będzie dobrym i sprawdzonym kierunkiem plażowania. Jest bardzo czysta i bezpieczna, w większości piaszczysta z delikatnym, przyjemnym w dotyku piaskiem. Woda w morzu jest spokojna, nie ma tu wysokich fal, co zapewnia komfortowy wypoczynek dla najmłodszych oraz bezpieczeństwo podczas przebywania w wodzie. Plaża zajmuje wysokie pozycje w rankingach plaż przyjaznych rodzinom z dziećmi – warto więc zdecydować się na wypoczynek gdzieś w jej pobliżu. Turyści, którzy planują wypoczynek z całymi rodzinami, powinni jednak uważnie przeglądać oferty hoteli znajdujących się w pobliżu plaży. Warto wybierać te obiekty, które są promowane i polecane jako miejsca stworzone do wypoczynku dla rodzin. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że wakacje upłyną w idealnym klimacie, a maluchy na pewno nie będą się nudzić.

Plaża Balos Beach

Plaża Balos Beach / shutterstock.com / Lucian BOLCA

Nasza ocena plaży Balos Beach

Plaża Balos to wszystko, czego oczekujemy od greckich wakacji, a nawet dużo więcej. Jest to miejsce idealne dla różnych grup turystów – zarówno miłośnicy leniwego plażowania, jak i osoby preferujące bardziej aktywny wypoczynek, na pewno znajdą w tej okolicy coś na miarę swoich potrzeb. Plaża zapewnia wspaniałe widoki, idealne warunki do spędzania czasu tuż nad wodą. Jest dosyć gwarna i tłoczna, ale tłumów turystów raczej nie da się uniknąć w miejscu, które jest tak promowane i polecane we wszystkich katalogach biur podróży i na podróżniczych blogach. Wypoczynek na Krecie raczej będzie niepełny, jeśli nawet na chwilę nie wybierzemy się w ten magiczny zakątek wyspy. Plaża Balos z pewnością jest więc godna polecenia i warto ją uwzględnić podczas planowania zwiedzania najciekawszych miejsc na Krecie. Z pewnością nikt, kto wybierze się na plażowanie właśnie tutaj, nie będzie zawiedziony.

Zobacz oferty już od 1 059 zł za os.