Filipiny - plaże. Wybieramy najpiękniejsze plaże na Filipinach
Filipiny - plaże. Wybieramy najpiękniejsze plaże na Filipinach / shutterstock.com / oneinchpunch
PlażeFilipiny

Filipiny – plaże. Wybieramy najpiękniejsze plaże na Filipinach

Skopiuj link tego rankingu

Plaże na Filipinach - co warto o nich wiedzieć?

Filipiny to wyjątkowo odległy i egzotyczny kierunek podróży, który jednak cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem. W tym niezwykłym zakątku świata turyści znajdą wszystko, co jest potrzebne do udanych wakacji. Jedną z największych atrakcji Filipin są malownicze plaże, słynące z przepięknych widoków i doskonałej, wakacyjnej atmosfery. Jeśli marzą się Tobie najpiękniejsze plaże na Filipinach, mamy dla Ciebie mnóstwo sprawdzonych wakacyjnych propozycji.

Podróż na Filipiny to spore wyzwanie i tak samo duży wydatek. Trzeba nastawić się na wiele godzin w samolocie, a jednocześnie zapłacić za wakacje dużo więcej niż w bliższych regionach. Jednak to, co zastaniemy na miejscu, z pewnością jest tego warte. Najpiękniejsze plaże Filipin sprawią, że urlop będzie niezapomniany i pełen wyłącznie pozytywnych wrażeń. Filipiny są typowo wyspiarskim krajem, położonym na Oceanie Spokojnym w południowo-wschodniej Azji. W ich skład wchodzi ponad 7 tysięcy większych i mniejszych wysp, na których plaż jest całe mnóstwo. Wybór jest na tyle duży, że każdy turysta znajdzie coś na miarę swoich potrzeb i oczekiwań.

Plażowanie na Filipinach jest świetnym pomysłem także ze względu na pogodę. W tym rejonie świata jest klimat równikowy, co oznacza dosyć wyrównane i wysokie temperatury przez cały rok. Zarówno latem, jak i zimą na słupkach rtęci jest około 30 stopni. Występuje wyraźny podział na porę suchą i deszczową. Ta pierwsza trwa od grudnia do maja, jest wtedy mnóstwo słońca, niskie ryzyko deszczu i suche powietrze, dzięki czemu wysokie temperatury nie są odczuwalne i nie dają się we znaki. W czasie pory deszczowej trwającej od czerwca do listopada jest zdecydowanie bardziej wilgotno, a co za tym idzie, wydaje się być goręcej niż w rzeczywistości. Jednak opady deszczu są przelotne i krótkotrwałe, co oznacza, że także w sezonie deszczowym wakacje mogą być pełne słońca.

Filipiny plaże mają na wszystkich wyspach i wysepkach wchodzących w skład archipelagu. Znajdziemy wśród nich zarówno długie, rozległe plaże, ciągnące się na kilka kilometrów, jak i mniejsze, bardziej kameralne miejsca, stworzone do spokojnego wypoczynku. Wszystkie plaże są piaszczyste, pokryte jasnym i miękkim piaskiem. Tylko na niektórych mogą pojawiać się fragmenty muszli i koralowców z pobliskich raf koralowych. Filipińskie plaże zapewniają typowo rajskie klimaty, idealne warunki do kąpieli i uprawiania sportów wodnych. Na większości plaż znajdziemy wysokie palmy, które nie tylko dostarczają cienia, ale również sprawiają, że widoki są wyjątkowo malownicze. Jeśli marzą się Tobie słoneczne, pełne atrakcji plaże, Filipiny są kierunkiem, który z pewnością spełni te oczekiwania w stu procentach.

Zobacz oferty już od 8 359 zł za os.
1

Hidden Beach

Czytaj więcej

Plaża Hidden Beach na wyspie Matinloc to propozycja dla turystów, którzy nastawiają się na spokojne plażowanie w kameralnych warunkach. Plaża jest ukryta wśród skał, dosyć trudno się tutaj dostać, ale dłuższy spacer zdecydowanie jest warty tego, co można zastać na miejscu. Plaża jest czysta, piaszczysta, pokryta jasnym, miękkim piaskiem. Ma wygodne zejście do wody, jednak dno morskie obniża się dosyć szybko. Warto więc uważać, jeśli chcemy korzystać z kąpieli, a nie czujemy się zbyt pewnie w głębokiej wodzie. Plaża Hidden Beach nie posiada żadnej infrastruktury – to typowo dzika plaża, na której największą atrakcją są malownicze widoki i możliwość przebywania w pięknych okolicznościach przyrody.

2

Honda Bay Beach

Czytaj więcej

Jeśli wybierasz się na Filipiny, plaża Honda Bay Beach to kolejne miejsce, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania wakacji. Plaża znajduje się na wyspie Palawan, wyjątkowo popularnej i polecanej przez turystów. Jest długa, rozległa i piaszczysta, pokryta jasnym piaskiem, który ładnie kontrastuje z błękitną wodą i zielenią palm rosnących z tyłu. Plaża oferuje nie tylko piękne widoki, ale również dobrą infrastrukturę dla wymagających turystów. Znajdując się tutaj stragany z przekąskami, napojami i pamiątkami, miejsca, w których można schronić się przed słońce. Na Honda Bay Beach warunki są doskonałe do nurkowania i snorkelingu, a także do wypoczynku z całą rodziną.

Zobacz oferty już od 8 359 zł za os.
3

White Beach

Czytaj więcej

Na hasło plaża Filipiny często polecanym miejscem jest również White Beach. Znajduje się na wyspie Cebu, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów i ma wyjątkowo bogatą ofertę dla osób o różnych wakacyjnych zainteresowaniach. Sama plaża jest długa, piaszczysta, pokryta jasnym piaskiem. Zejście do wody na całej długości jest bezpieczne, a dno morskie płytkie nawet wiele metrów w głąb morza. Plaża White Beach posiada dobrą infrastrukturę. W okolicy znajdziemy sporo barów i straganów z przekąskami, sprawdzoną bazę noclegową i wiele miejsc, które można odwiedzić w przerwach pomiędzy intensywnym plażowaniem a kąpielami w oceanie.

4

Banul Beach

Czytaj więcej

Wyjątkowo malowniczym miejscem na plażowanie i korzystanie ze słońca jest Banul Beach. Znajduje się na niedużej wyspie Coron w pobliżu Cebu. Plaża jest piaszczysta, otoczona wysokimi palmami. Ma łagodne zejście do wody, a dno morskie zapewnia bezpieczne warunki do kąpieli nawet dla małych dzieci. Plaża Banul Beach nie posiada praktycznie żadnej infrastruktury poza drewnianymi altankami, które dostarczają nieco cienia. Można tu w pełni cieszyć się spokojnym i kameralnym wypoczynkiem, pod warunkiem, że nie zapomnimy zabrać ze sobą całego ekwipunku.

Zobacz oferty już od 8 359 zł za os.
5

Balabac Beach

Czytaj więcej

Jeśli marzą się Tobie najpiękniejsze plaże na Filipinach, w planie zwiedzania tego niezwykłego kraju uwzględnij wypad na Balabac Beach. To jedna z najpiękniejszych plaż na wyspie Palawan, która łączy w sobie doskonałe warunki naturalne, piękne widoki i bardzo dobrą infrastrukturę. Plaża jest długa i rozległa, pokryta białym piaskiem. Ma wygodne wejście do wody, a dno morskie przez długi czas jest płytkie, bez uskoków i spadków głębokości. Plaża posiada miejsca, gdzie można schronić się w cieniu. Są stragany z przekąskami, świeżo wyciśniętymi sokami, pamiątkami, a także bary z lokalną kuchnią. Jest też sporo miejsc noclegowych zarówno w hotelach, jak i domkach czy bungalowach. Można więc bez problemu znaleźć miejscówki dopasowane do potrzeb.

6

Gigantes Island Beach

Czytaj więcej

Słoneczna i malownicza Gigantes Island Beach to plaża, która na pewno spodoba się miłośnikom rajskich klimatów i zapierających dech w piersiach widoków. Znajduje się na niedużej wyspie o tej samej nazwie. Jest niezbyt długa, ale na tyle rozległa, że nawet w szczycie sezonu nie ma tutaj tłumów. Na całej plaży jest jasny, miękki piasek, bez muszli i kamieni, po którym można chodzić na boso. Plaża zapewnia świetne warunki do opalania, kąpieli i uprawiania sportów wodnych. Popularne jest tutaj nurkowanie i snorkeling, można również wybrać się na wyprawę łodzią z przewodnikiem i poznawać bogactwo podwodnego świata i widoki, które od strony lądu są niedostępne.

Zobacz oferty już od 8 359 zł za os.
7

Malcapuya Island Beach

Czytaj więcej

Idealną plażą do opalania, kąpieli i aktywnego wypoczynku jest również Malcapuya Island Beach leżąca na wyspie o tej samej nazwie w pobliżu dużej wyspy Palawan. Plaża jest średniej wielkości, dosyć rozległa, piaszczysta, z tyłu osłonięta wysokimi palmami. Zejście do wody jest łagodne, a dno morskie bez uskoków i spadków głębokości. Można bez obaw kąpać się bez większych umiejętności pływackich. Infrastruktura na plaży i w okolicy jest na średnim poziomie. Są tu stragany z przekąskami, kilka barów i plażowych knajpek. Jeśli jednak ktoś nastawia się na nurkowanie czy inne sporty wodne, musi zabrać ze sobą cały ekwipunek do uprawiania swojej ulubionej wodnej aktywności.

8

Dahican Beach

Czytaj więcej

W poszukiwaniu najpiękniejszych plaż na Filipinach, warto również zwrócić uwagę na Dahican Beach. To nieduża, ale bardzo malownicza plaża położona na wyspie Mindanao w miejscowości Mati. Plaża zapewnia świetne warunki do spokojnego, słonecznego wypoczynku. Jest dosyć długa i szeroka, z tyłu rosną wysokie palmy, które chronią przed słońcem. Wejście do wody jest wygodne i bezpieczne, nie ma tutaj wodorostów, kamieni, spadków głębokości. Warunki do kąpieli są więc odpowiednie praktycznie dla każdego. Plaża Dahican Beach posiada dobrą infrastrukturę. Nie wszystko znajdziemy na samej plaży, ale w odległości krótkiego spaceru znajdziemy wszelkie udogodnienia, które są przydatne podczas plażowania i nie tylko.

Zobacz oferty już od 8 359 zł za os.
9

Lambug Beach

Czytaj więcej

Plaża Lambug Beach na wyspie Cebu to propozycja dla turystów, którym zależy nie tylko na wyjątkowych widokach, ale również na wielu udogodnieniach. Plaża jest piaszczysta, bezpieczna, ma łagodne wejście do wody i płytkie dno nawet w większej odległości od brzegu. Na Lambug Beach znajdziemy pełną infrastrukturę dla turystów. Są stragany z przekąskami i napojami, bary plażowe serwujące dania lokalnej kuchni, miejsca, gdzie można wynająć sprzęt do sportów wodnych. Można również wypożyczyć łódkę i wybrać się na wodny spacer po okolicy. To doskonała okazja, aby zobaczyć widoki, które od strony lądu są niedostępne.

10

Nacpan Beach

Czytaj więcej

Plaża Nacpan Beach na wyspie Palawan to kolejne miejsce, które poleca się na wymarzone filipińskie wakacje. Znajduje się w miejscowości El Nido, jest długa, ciągnie się na ponad cztery kilometry. Plaża jest pokryta miękkim, białym piaskiem, można po nim chodzić bez obuwia z gumową podeszwą. Równie bezpieczne jest zejście do wody, a ocean w tym miejscu zapewnia idealne warunki do kąpieli dla każdego. Przy plaży znajdziemy wszystko, co jest potrzebne do udanego wypoczynku – boiska do siatkówki czy paintballa, miejsca do rekreacji, schronienie przed słońcem, stragany z przekąskami i pamiątkami, bary z pysznym jedzeniem. W bliskiej odległości Nacpan Beach wiele jest miejsc noclegowych na każdą kieszeń.

Zobacz oferty już od 8 359 zł za os.
11

Alona Beach

Czytaj więcej

Wyjątkowo popularnym wśród turystów miejscem na Filipinach jest również Alona Beach na wyspie Panglao. Plaża ciągnie się na długości około półtora kilometra. Z obu stron jest zamknięta wysokimi formacjami skalnymi. Na całej długości plaży znajdziemy bary, restauracje, hotele i domy na wynajem, jest to więc miejsce doskonale wyposażone pod względem turystycznym. Sama plaża jest piaszczysta, pokryta miękkim, jasnym piaskiem. Można tu chodzić zarówno po wybrzeżu, jak i po dnie bez obuwia do wody. Plaża łączy sobie malownicze widoki, zapierające dech w piersiach krajobrazy ze wszystkim, co jest potrzebne do udanych wakacji na końcu świata. Niezapomniane wrażenia gwarantowane.

12

Kota Beach

Czytaj więcej

Jeśli chcesz spędzić filipińskie wakacje nie tylko w miejscu z pięknymi widokami, ale również wieloma udogodnieniami, warto wybrać się na Kota Beach. Plaża znajduje się na popularnej wyspie Cebu, jest wyjątkowo piękna i malownicza, łączy w sobie wspaniałe krajobrazy z dobrą infrastrukturą. Na całej długości plaży jest jasny, miękki piasek, który ładnie kontrastuje z błękitnym oceanem. Osoby szukające cienia znajdą go pod wysokimi, rozłożystymi palmami, które rosną z tyłu plaży. Miejsca jest na tyle dużo, że nawet w szczycie sezonu nie ma na Kota Beach tłoku i można liczyć na spokojny, kameralny wypoczynek i czerpanie pełnymi garściami ze wszystkiego, co oferuje to słoneczne miejsce.

Zobacz oferty już od 8 359 zł za os.
13

Paliton Beach

Czytaj więcej

Plaża Paliton Beach na niedużej, ale atrakcyjnej wyspie Siquijor to kolejne miejsce, które warto uwzględnić w wakacyjnych planach wyjazdowych na Filipiny. Plaża jest średniej wielkości, pokryta jasnym, miękkim piaskiem. Ma wygodne zejście do wody, z tyłu znajdują się wysokie palmy, które sprawiają, że miejsce jest wyjątkowo rajskie. Na Paliton Beach coś dla siebie znajdą miłośnicy plażowania, a także osoby, które nastawiają się na bardziej aktywny wypoczynek. To dobre miejsce do kąpieli, nurkowania, snorkelingu, a także pływania łodzią po okolicznych wodach.

14

Bonbon Beach

Czytaj więcej

Wyjątkowo malowniczą plażą, którą warto uwzględnić podczas wymieniania najładniejszych plaż na Filipinach, jest również Bonbon Beach. Plaża znajduje się na wyspie Romblon, na której można znaleźć wiele innych atrakcji turystycznych. To dobre miejsce dla osób, które nastawiają się nie tylko na plażowanie, ale również na zwiedzanie. Na Bonbon Beach jest jasny piasek, wygodne zejście do wody, wysokie palmy z tyłu plaży, które dostarczają cienia w upalne dni, a także dobra infrastruktura, zapewniająca szereg udogodnień dla miłośników plażowania i nie tylko.

Zobacz oferty już od 8 359 zł za os.
15

Puka Shell Beach

Czytaj więcej

Wymieniając najpiękniejsze plaże na Filipinach, nie można zapomnieć o Puka Shell Beach na wyspie Boracay. Plaża znajduje się w północnej części wyspy, a jej nazwa wzięła się od charakterystycznych muszli puka, których mnóstwo można znaleźć w okolicy. Plaża jest czysta, piaszczysta, pokryta miękkim, prawie białym piaskiem. Z tyłu rosną palmy, które dostarczają schronienia przed słońcem. Warunki są idealne do opalania, kąpieli, uprawiania sportów wodnych. Przy plaży i w bliskiej okolicy można znaleźć pełną infrastrukturę z przekąskami, napojami, doskonałym jedzeniem, leżakami i parasolami, a także miejscami noclegowymi.

16

Subic Beach

Czytaj więcej

Na wyspie Luzon w okolicy Metbog znajdziemy kolejną plażę, która spełni marzenia o wakacjach w raju. Subic Beach to miejsce, które zachwyca widokami, zapewnia wspaniałe, rajskie krajobrazy i wszystko, co jest niezbędne do słonecznego wypoczynku. Jest tu mnóstw miękkiego, białego piasku, ciepła i płytka przy brzegu woda, wysokie palmy i doskonała pogoda. Można również liczyć na kompleksową infrastrukturę ze wszelkimi udogodnieniami nawet dla bardzo wymagających turystów. Jeśli nastawiasz się na wakacje w raju, Subic Beach z pewnością jest kierunkiem, w który warto się udać na plażowanie i nie tylko.

Zobacz oferty już od 8 359 zł za os.
17

Guyam Island Beach

Czytaj więcej

Jeśli marzy się Tobie malownicza, rajska plaża, koniecznie wybierz się na Guyam Island Beach. Znajduje się ona na niewielkiej wysepce o tej samej nazwie w pobliżu wyspy Siargao. Plaża jest niewielka, piaszczysta, doskonała do opalania i kąpieli. Z tyłu plaży, a w środku wyspy znajduje się kępa wysokich palm, w której znajdują się stragany ze świeżymi sokami i przekąskami. Na plażę można dostać się jedynie łódką, najczęściej organizowane są wypady na kilka malowniczych wysp jednocześnie.

18

Busuanga Island Beach

Czytaj więcej

Filipiny najpiękniejsze plaże mają na kilku najpopularniejszych wyspach, między innymi na Coron. To właśnie tutaj w miejscowości Marcilla znajdziesz Busuanga Beach, piękną, malowniczą plażę z wyjątkowymi widokami, dobrą infrastrukturą i świetnymi warunkami do plażowania, kąpieli w ciepłym oceanie i uprawiania sportów wodnych. Plaża jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi, a także dla każdego, komu marzy się rajski wypoczynek.

Zobacz oferty już od 8 359 zł za os.
19

Cresta de Gallo Beach

Czytaj więcej

Plaża Cresta de Gallo Beach to kolejna plaża na liście najpiękniejszych plaż Filipin, znajdująca się na wyspie Romblon. Plaża jest rozległa, długa, piaszczysta, w całości pokryta jasnym, miękkim piaskiem, bez kamieni i ostrych muszelek. Zejście do wody jest łagodne i bezpieczne, a warunki do pływania są idealne nawet dla najmłodszych. Plaża pod względem infrastruktury jest dosyć średnia, ale to, co znajdziemy na miejscu, w zupełności wystarczy do udanego plażowania. Są stragany z przekąskami i napojami, bary z doskonałym jedzeniem, miejsca, gdzie można wynająć akcesoria do sportów wodnych. Na Cresta de Gallo Beach każdy turysta z pewnością znajdzie atrakcje na miarę indywidualnych potrzeb.

20

Sumilon Beach

Czytaj więcej

Sumilon Beach na wyspie o tej samej nazwie znajduje się w niewielkiej odległości od popularnej wyspy Cebu. Plaża doskonale wpisuje się w marzenia o rajskich, słonecznych wakacjach w miejscu z malowniczymi widokami. Jest długa, piaszczysta, ma wygodne zejście do wody, wysokie palmy z tyłu, dobrą infrastrukturę i wszelkie udogodnienia. Jest doskonała dla rodzin z dziećmi i każdego, komu się marzy spokojny wypoczynek.

Zobacz oferty już od 8 359 zł za os.

Plaże na Filipinach – piaszczyste czy kamieniste?

Plaże na Filipinach są piaszczyste, pokryte jasnym piaskiem. W większości nie ma na nich żadnych kamieni ani muszelek i można bez obaw chodzić po wybrzeżu bosymi stopami.

Jaka jest najlepsza plaża na Filipinach dla rodzin z dziećmi?

Większość filipińskich plaż to miejsca odpowiednie dla rodzin z dziećmi. Na rodzinny wypoczynek warto wybrać się między innymi na Honda Bay Beach, Sumilon Beach, Gigantes Island Beach i Lambug Beach.

Która plaża na Filipinach jest najlepsza do pływania?

Plaże na Filipinach są doskonałe do pływania i pluskania w ciepłym oceanie. Idealne warunki znajdziemy na White Beach, Banul Beach oraz Nacpan Beach.

Czy plaże na Filipinach są bezpieczne?

Plaże na Filipinach są czyste, bezpieczne, nie ma na nich ostrych przedmiotów, wysokich fal, głębokich uskoków na dnie. Pod każdym względem zapewniają bezpieczeństwo wypoczywającym na nich turystom.

Plaże Filipin – która najlepsza do surfowania?

Miłośnicy surfowania powinni na Filipinach wybrać się na Hidden Beach, Balabac Beach oraz Malcapyua Beach.