Wyspy Zielonego Przylądka - plaże. Wybieramy najpiękniejsze plaże na Wyspach Zielonego Przylądka
Wyspy Zielonego Przylądka - plaże. Wybieramy najpiękniejsze plaże na Wyspach Zielonego Przylądka / shutterstock.com / Samuel Borges Photography
PlażeWyspy Zielonego Przylądka

Wyspy Zielonego Przylądka – plaże. Wybieramy najpiękniejsze plaże na Wyspach Zielonego Przylądka

Skopiuj link tego rankingu

Plaże na Wyspach Zielonego Przylądka - co warto o nich wiedzieć?

Na hasło najpiękniejsze plaże Wyspy Zielonego Przylądka przychodzą nam do głowy automatycznie. Nic w tym dziwnego – to miejsca nie do końca odkryte, co zdecydowanie jest ich urokiem. Plaże nie są tutaj zatłoczone, zastawione leżakami czy parawanami, dzięki czemu można odkrywać ich naturalne, wyjątkowe piękno. Plaże na Wyspach Zielonego Przylądka gwarantują wakacje w prawdziwym raju na ziemi.

Wyspy Zielonego Przylądka z pewnością są miejscem położonym nieco na uboczu najpopularniejszych turystycznych szlaków. Do niedawna ruch turystyczny był na nich wyjątkowo niewielki, jednak w ostatnich latach to się zmieniło. Wyspy cieszą się sporym zainteresowaniem turystów, którzy chcą odkrywać mniej znane, a bardziej egzotyczne miejsca. A z pewnością egzotyki jest tu sporo. Zacznijmy od lokalizacji – wyspy znajdują się pośrodku Oceanu Atlantyckiego w odległości około 450 kilometrów od zachodnich wybrzeży Afryki. Dotarcie tutaj wymaga spędzenia kilkunastu godzin w samolocie. Jednak dla osób, które chcą wypoczywać w wyjątkowym miejscu raczej nie stanowi to większego problemu.

Plaże na Wyspach Zielonego Przylądka zapewniają komfortowy wypoczynek turystom o różnych potrzebach i oczekiwaniach. Znajdziemy tu zarówno duże plaże z dobrą infrastrukturą, hotelami, punktami gastronomicznymi i wypożyczalniami sprzętu, jak i miejsca bardziej dzikie i kameralne. Te drugie sprawiają, że można poczuć się jak w egzotycznym raju z dala od cywilizacji. Na większości plaż warunki są wręcz idealne nie tylko do opalania i kąpieli słonecznych, ale również do korzystania ze wszystkich wodnych atrakcji. Wszystkie plaże pozwalają na kąpiele, sporo jest miejsc wręcz stworzonych dla surferów czy kitesurferów. Dużym atutem jest również fakt, że nawet na największych plażach nie ma dużych tłumów, gwaru i zgiełku, które mogłyby zakłócać wypoczynek. Jeśli szukasz miejsca na urlop z dala od utartych szlaków i zadeptanych plaż, Wyspy Zielonego Przylądka z pewnością pod każdym względem spełnią oczekiwania.

W skład Wysp Zielonego Przylądka wchodzi 18 wysp, które dzielą się na Zawietrzne i Nawietrzne. Choć każda z wysepek jest nieco inna, wszystkie zapewniają spokojny wypoczynek, przepiękne plaże, widoki jak z bajki, a także doskonałą pogodę. Wyspy Zielonego Przylądka znajdują się w strefie suchego klimatu zwrotnikowego. Przez wszystkie miesiące w ciągu roku pogoda jest tutaj dosyć podobna – nie ma zimy, jest bardzo ciepło i słonecznie. Jeśli pojawiają się deszcze, są bardzo sporadyczne i nie przeszkadzają w plażowaniu. Nie ma też bardzo wysokich temperatur i trudnych do przetrwania upałów. Jeśli szukasz idealnego miejsca na egzotyczne wakacje, tutaj będziesz miał idealne warunki do opalania i spędzania czasu na słońcu. Przedstawiamy najpiękniejsze plaże na Wyspach Zielonego Przylądka, wśród których znajdziesz na pewno propozycję dla siebie.

Zobacz oferty już od 4 229 zł za os.
1

Praia de Chaves

Czytaj więcej

Jeśli marzy się Tobie dzika plaża, Wyspy Zielonego Przylądka mają takich miejsc bez liku. Wiele plaż znajdujących się na wyspach to miejsca mało uczęszczane, choć wyjątkowo piękne i bardzo polecane. Turystyka w masowej skali nie dotarła jeszcze tutaj, można więc liczyć na komfortowy wypoczynek z dala od dużych tłumów. Jedną z plaż, którą warto odwiedzić jest Praia de Chaves na wyspie Boa Vista. To długa i piaszczysta plaża rozciągająca się na długości ponad 5 kilometrów. Zapewnia świetne warunki do plażowania i sportów wodnych. Wyróżniają ją wyjątkowe widoki, niezwykłe połączenie szmaragdowego oceanu z błękitem nieba, przełamane złocistością piasku. Wybrzeże jest tu łagodne, pozbawione kamieni i ostrych żyjątek morskich. Można tu biegać na boso bez konieczności posiadania butów do wody. Plaża posiada całkiem dobrą infrastrukturę dla turystów – w jej pobliżu znajdują się hotele, obiekty oferujące noclegi, a także bary serwujące pyszne lokalne jedzenie. Wybierając na wakacje Praia de Chaves możesz mieć pewność, że wypoczynek pod każdym względem będzie udany.

2

Santa Monica Beach

Czytaj więcej

Najpiękniejsze plaże Wysp Zielonego Przylądka przyciągają wspaniałymi widokami, doskonałą pogodą i całym mnóstwem słońca. Świeci tu ono przez 350 dni w roku, ryzyko kiepskiej pogody jest więc bliskie zeru. Nawet w środku zimy możesz tu wypoczywać w słonecznych, rajskich warunkach. Plaża Santa Monica to miejsce, które na pewno spodoba się turystom szukającym dzikich i nieodkrytych plaż. Ciągnie się ona na długości kilku kilometrów, jest piaszczysta, pełna jasnego piasku, który ładnie kontrastuje ze szmaragdową wodą. Plaża jest dosyć uboga, jeśli chodzi o infrastrukturę, co jednak wcale nie jest jej mankamentem. Wręcz przeciwnie – wielu turystów szuka właśnie takich plaż, na których można poczuć prawdziwy klimat Wysp Zielonego Przylądka. Jeśli planujesz spędzić dzień na Santa Monica, zadbaj o odpowiedni ekwipunek, zabierz zapasy jedzenia i ewentualnie sprzęt do sportów wodnych. Warunki do uprawiania surfingu czy kitesurfingu są tutaj bowiem idealne. Wypad na Santa Monica powinien być obowiązkowym punktem zwiedzania wysp. Jeśli planujesz zobaczyć jak najwięcej i nie chcesz ograniczać się do wyłącznie jednej plaży przy wybranym hotelu, zaplanuj choć jeden dzień plażowania właśnie tutaj.

Zobacz oferty już od 4 229 zł za os.
3

Santa Maria Beach

Czytaj więcej

Jeśli wybierasz się na Wyspy Zielonego Przylądka, Santa Maria to kolejna plaża, którą warto wziąć pod uwagę podczas planowania dobrego miejsca na wypoczynek. Znajduje się ona na wyspie Sal i oferuje prawdziwe wyspy w pigułce. Znajdziesz tu wszystko, co jest niezbędne do słonecznych, rajskich wakacji w egzotycznym miejscu. Plaża jest rozległa i piaszczysta, ma miękki piasek, dzięki któremu nie trzeba nosić specjalnych butów do wody. Nie ma tu muszli ani jeżowców, które bywają sporym utrudnieniem na wielu pięknych plażach świata. Będąc na Santa Maria można spędzać czas na spacerach po plaży, a także spróbować dobrej kuchni w wielu lokalnych barach zlokalizowanych tuż nad wodą. Co więcej, jest to także bardzo dobre miejsce dla osób, które uprawiają sporty wodne, szczególnie szusowanie po falach z żaglem lub bez. Surferzy i windsurferzy mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu, które są dostępne przy większych hotelach. Nie ma więc konieczności przywożenia ze sobą własnego sprzętu. Wypoczynek na Santa Maria z pewnością spodoba się osobom szukającym spokojnych klimatów, a także rodzinom z dziećmi.

4

Ponta Preta Beach

Czytaj więcej

Wybierając się na Wyspy Zielonego Przylądka najpiękniejsze plaże znajdziesz na każdej z wysp, zarówno tych popularniejszych, jak i mniej znanych. Kolejną plażą godną uwagi i polecenia zarówno dla aktywnych turystów, jak i dla tych, którzy szukają spokojnego plażowania może być Ponta Preta na wyspie Sol. Leży ona na południowym zachodzie wyspy, co sprawia, że można tu podziwiać spektakularne zachody słońca, gdy piękna gra świateł jest idealną scenerią do fotografii z wakacji. Plaża jest rozległa i piaszczysta, pokryta mięciutkim, jasnym piaskiem. Do wygodnego plażowania wystarczy ręcznik, nie trzeba instalować się z leżakami. Plaża, choć duża i polecana turystom, nie jest mocno zaludniona. Bez względu na to, czy wybierzemy się tutaj latem czy w środku zimy, ludzi będzie niewiele. Można więc spędzać czas z dala od tłumów. Plaża posiada dosyć dobrą infrastrukturę turystyczną. Znajdziemy tu bary i punkty gastronomiczne serwujące lokalne dania oparte na owocach morza. Są sklepiki z pamiątkami i miejsca, gdzie można wypożyczyć sprzęt do sportów wodnych. To dobra lokalizacja dla wielbicieli surfingu i windsurfingu, a także dla miłośników innych wodnych atrakcji.

Zobacz oferty już od 4 229 zł za os.
5

Calhau Beach

Czytaj więcej

Plaża Calhau położona na wschodnim wybrzeżu wyspy Sao Vincente to kolejne miejsce, które powinno znaleźć się w planie zwiedzania Wysp Zielonego Przylądka. Plaża, podobnie jak inne na wyspach, jest rozległa i piaszczysta, ciągnie się aż po horyzont. Gdzieniegdzie można zobaczyć wysokie, skaliste wzgórza, które stromymi stokami opadają w kierunku oceanu. Calhau jest idealnym miejscem do plażowania, a także do uprawiania sportów wodnych. To także sprawdzona lokalizacja dla rodzin z dziećmi szukających wypoczynku z dala od tłumów i głośnych kurortów. W pobliżu plaży znajdują się hotele i obiekty turystyczne, których z roku na rok jest coraz więcej. Calhau i okolice zyskują na popularności, dlatego też ruch turystyczny stale się tu zwiększa, a wraz z nim rozwija się infrastruktura. Na Calhau można wynająć sprzęt do sportów wodnych, a także zjeść coś z lokalnej kuchni w punktach gastronomicznych i plażowych barach. W pobliżu plaży znajduje się kilka miasteczek i wiosek rybackich, do których warto wybrać się w przerwie między plażowaniem a kąpielami w oceanie. W takich miejscach można poczuć prawdziwy klimat Wysp Zielonego Przylądka, spotkać się z wyjątkową gościnnością okolicznych mieszkańców i spędzić czas na poznawaniu mniej znanych punktów na mapie tych wyjątkowych wysp.

6

Tarrafal Beach

Czytaj więcej

W poszukiwaniu pięknych, urzekających widokami plaż, warto również zwrócić uwagę na Tarrafal. To duża i rozległa plaża znajdująca się na wyspie Santiago. Jest ona popularna zarówno wśród turystów szukających spokojnego plażowania, jak i osób, które stawiają na dobrą infrastrukturę. W tym miejscu znajduje się sporo hoteli i kurortów, których oferta z roku na rok jest coraz większa. Turyści, którzy regularnie przybywają w te okolice, mogą zauważyć, jak rosną kolejne hotele, a liczba osób na plaży się zwiększa. Pomimo rosnącej popularności, plaża jest dosyć kameralna i bez względu na porę roku nie ma tutaj tłumów. Jest długa i piaszczysta, na horyzoncie można zobaczyć dosyć wysokie wzgórza porośnięte bujną roślinnością, która ładnie kontrastuje z błękitem wody i nieba. Na plaży Tarrafal można znaleźć dosyć dobrą infrastrukturę dla turystów – są tutaj bary plażowe serwujące owoce morza, a także wypożyczalnie sprzętu plażowego oraz wodnego. Tarrafal to miejsce popularne wśród surferów. Co prawda, przy brzegu ocean jest bardzo łagodny i spokojny, nieco dalej zapewnia fale idealne do surfowania zarówno dla amatorów, jak i doświadczonych miłośników surfingu.

Zobacz oferty już od 4 229 zł za os.
7

Quebra Canela Beach

Czytaj więcej

Plaża Quebra Canela to kolejne miejsce, które na Wyspach Zielonego Przylądka zachwyca wspaniałymi widokami, lazurową wodą i piaszczystym terenem ciągnącym się aż po horyzont. To plaża, która w porównaniu do innych na Wyspach Zielonego Przylądka ma bardzo dobrą infrastrukturę, a jednocześnie znajduje się w bardzo dogodnej lokalizacji. Leży bowiem na wyspie Santiago w dzielnicy miasta Praia, czyli stolicy Wysp Zielonego Przylądka. Można tu dotrzeć zdecydowanie szybciej niż na bardziej odległe plaże, znajdujące się na mniejszych wyspach. Plaża jest idealna dla rodzin z dziećmi, osób nastawionych na plażowanie, a także turystów, którzy stawiają na aktywny wypoczynek i uprawianie sportów wodnych. Można tu znaleźć noclegi w licznych hotelach, a także rozbudowaną ofertę gastronomiczną. Plaża Quebra Canela cieszy się dużą popularnością wśród turystów, co jednak nie oznacza, że jest zatłoczona. Wręcz przeciwnie – panują tu spokojne warunki do kameralnego wypoczynku.

8

Praia da Laginha

Czytaj więcej

Na wyspie Sao Vincente leży kolejna plaża, która zapewnia sporo atrakcji dla turystów, którzy zdecydują się na wypoczynek na Wyspach Zielonego Przylądka. Plaża zachwyca przede wszystkim przepięknym kolorem wody, która jest błękitna jak nigdzie indziej. Swój wyjątkowy kolor zawdzięcza mocnemu zasoleniu, które w tym miejscu jest największe na całych wyspach. Podobnie, jak wszystkie inne plaże, Praia da Laginha jest bardzo długa i piaszczysta. Na horyzoncie jasny, złocisty piasek pięknie kontrastuje z zielonymi wzgórzami, które znajdują się tuż nad wodą. Turystom na pewno spodobają się niepowtarzalne widoki, ale również bardzo dobra infrastruktura, sprzyjająca wygodnemu wypoczynkowi. Plaża jest bardzo popularna, ale jednocześnie niezbyt zatłoczona. Nie trzeba obawiać się, że w szczycie sezonu nie będzie gdzie wcisnąć leżaka czy ręcznika. Bo i sezon na Wyspach Zielonego Przylądka jest dosyć długi – można tu na plażowanie czy uprawianie sportów wodnych przyjeżdżać przez cały rok, nie tylko latem. Na Praia da Laginha coś dla siebie znajdą turyści o różnych upodobaniach i zainteresowaniach, można więc mieć pewność udanego wypoczynku.

Zobacz oferty już od 4 229 zł za os.

Plaże na Wyspach Zielonego Przylądka – piaszczyste czy kamieniste?

Wyspy Zielonego Przylądka plaże mają głównie piaszczyste, pokryte jasnym i miękkim piaskiem. Nie ma typowo kamienistych plaż. Jeśli pojawiają się żwirowe czy pokryte kamyczkami fragmenty, są one niewielkie w porównaniu do piaszczystych połaci.

Jaka jest najlepsza plaża na Wyspach Zielonego Przylądka dla rodzin z dziećmi?

Większość plaż na Wyspach Zielonego Przylądka jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi. Warto wybierać takie miejsca, które poza pięknymi widokami zapewniają również sporo udogodnień. Rodzinom z dziećmi polecane są przede wszystkim Santa Maria, Santa Monica, Praia da Laginha, a także Quebra Canela i plaża Tarrafal.

Która plaża na Wyspach Zielonego Przylądka jest najlepsza do pływania?

Z uroków morskich kąpieli można korzystać na większości plaż na Wyspach Zielonego Przylądka. Na największych i najpopularniejszych plażach zejścia do wody są łagodne i piaszczyste, a woda krystaliczna i ciepła, co zachęca do spędzania w niej jak najwięcej czasu. Wśród plaż polecanych miłośnikom kąpieli warto wymienić Corvo, Santa Monica, a także Quebra Canela oraz Praia da Laginha.

Czy plaże na Wyspach Zielonego Przylądka są bezpieczne?

Plaże na Wyspach Zielonego Przylądka pod każdym względem są bezpieczne. Zarówno pod względem warunków naturalnych, a także działania człowieka można czuć się tutaj wyjątkowo dobrze.

Plaże Wysp Zielonego Przylądka – która najlepsza do surfowania?

Miłośnicy surfowania bardzo często wybierają Wyspy Zielonego Przylądka jako miejsce do uprawiania swojego ulubionego sportu. Choć przy brzegu popularnych plaż morze jest dosyć spokojne, nieco dalej w morze fale są doskonałe zarówno dla początkujących, jak i dla doświadczonych surferów.