Plaża Santa Monica Beach - Wyspy Zielonego Przylądka

Skopiuj link do tej plaży

Najpiękniejsze plaże Wysp Zielonego Przylądka przyciągają wspaniałymi widokami, doskonałą pogodą i całym mnóstwem słońca. Świeci tu ono przez 350 dni w roku, ryzyko kiepskiej pogody jest więc bliskie zeru. Nawet w środku zimy możesz tu wypoczywać w słonecznych, rajskich warunkach. Plaża Santa Monica to miejsce, które na pewno spodoba się turystom szukającym dzikich i nieodkrytych plaż. Ciągnie się ona na długości kilku kilometrów, jest piaszczysta, pełna jasnego piasku, który ładnie kontrastuje ze szmaragdową wodą. Plaża jest dosyć uboga, jeśli chodzi o infrastrukturę, co jednak wcale nie jest jej mankamentem. Wręcz przeciwnie – wielu turystów szuka właśnie takich plaż, na których można poczuć prawdziwy klimat Wysp Zielonego Przylądka. Jeśli planujesz spędzić dzień na Santa Monica, zadbaj o odpowiedni ekwipunek, zabierz zapasy jedzenia i ewentualnie sprzęt do sportów wodnych. Warunki do uprawiania surfingu czy kitesurfingu są tutaj bowiem idealne. Wypad na Santa Monica powinien być obowiązkowym punktem zwiedzania wysp. Jeśli planujesz zobaczyć jak najwięcej i nie chcesz ograniczać się do wyłącznie jednej plaży przy wybranym hotelu, zaplanuj choć jeden dzień plażowania właśnie tutaj.

Zobacz oferty już od 4 229 zł za os.
Opis plaży Santa Monica Beach

Wybierając się na Wyspy Zielonego Przylądka można mieć pewność niepowtarzalnego wypoczynku w miejscu, które przez wiele osób uważane jest za prawdziwy raj na ziemi. Wyspy znajdują się z dala od utartych turystycznych szlaków, co pozwala na oderwanie się od rzeczywistości, relaks i kameralny wypoczynek. Jedną z plaż, na które warto się udać, jest Santa Monica. Z pewnością spełni oczekiwania wszystkich plażowiczów poszukujących słońca.

Wyspy Zielonego Przylądka nie są popularnym miejscem na spędzanie wakacji, dzięki czemu nadal jest tutaj dosyć dziko, nie ma tłumów turystów, a piękne plaże zachwycają swoim pierwotnym wyglądem. Z pewnością spodobają się turystom, którzy nie przepadają za rzędami leżaków, głośną muzyką i tłumami turystów, pomiędzy którymi trzeba się przepychać, aby znaleźć miejsce do opalania się. Wyspy znajdują się w odległości około 450 kilometrów od zachodniego wybrzeża Afryki na Oceanie Atlantyckim. Jest to archipelag 18 wysp, które znajdują się w strefie klimatu zwrotnikowego. W ciągu roku temperatury są tutaj na dosyć ustabilizowanym poziomie około 25 stopni. Nie trzeba więc planować wakacji wyłącznie w sezonie letnim. Także w środku zimy na Wyspach Zielonego Przylądka można złapać sporo pięknej opalenizny. Plaża Santa Monica na wyspie Buenavista jest jednym z tych miejsc, które gwarantują spokojne opalanie.

Gdy po raz pierwszy zobaczysz plażę Santa Monica, Wyspy Zielonego Przylądka zachwycą Cię maksymalnie. To długa, piaszczysta plaża ciągnąca się aż po horyzont, na którym szmaragdowa barwa oceanu łączy się z lazurowym niebem. Plaża jest piaszczysta, pozbawiona żwirku i kamieni, można po niej bez problemu chodzić nawet bosymi stopami. Na całej długości zapewnia łagodne zejście do wody bez uskoków i niebezpiecznych miejsc. Plaża idealnie sprawdza się jako kameralne miejsce dla turystów szukających dzikich plaż. Nie ma tutaj tłumów, można znaleźć bez problemu miejsce, w którym spędzimy nawet cały dzień. Dużą zaletą dla wielu osób jest fakt, że plaża jest położona z dala od cywilizacji – do najbliższej większej miejscowości jest kilka kilometrów.

Santa Monica Beach plaża

Santa Monica Beach plaża / shutterstock.com / Andi111

Atrakcje na plaży

Jeśli marzą się Tobie dzikie Wyspy Zielonego Przylądka, Santa Monica na pewno w stu procentach wpisze się w te oczekiwania. Największą atrakcją plaży są tutaj bowiem niezwykłe widoki, niczym żywcem wycięte z pocztówek przedstawiających egzotyczne miejsca czy z katalogów biur podróży. Nie jest to z pewnością plaża z doskonale rozwiniętą infrastrukturą – nie ma tutaj wypożyczalni sprzętu wodnego czy plażowego. Jeśli ktoś chce tu spędzić cały dzień, musi na własną rękę zaopatrzyć się zarówno w wyżywienie, jak i we wszystkie niezbędne do plażowania akcesoria. Choć dla niektórych turystów może być to problem, inni zdecydowanie doceniają spokój, kameralną atmosferę, przepiękne widoki i możliwość odpoczynku od zgiełku codzienności. Większość osób, które wybierają na wypoczynek Wyspy Zielonego Przylądka to turyści, którzy mają swoje wakacyjne upodobania i preferują wakacje jak najdalej od tłocznych i głośnych kurortów.

Zobacz oferty już od 4 229 zł za os.
Czy plaża Santa Monica Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Na wypoczynek na Wyspach Zielonego Przylądka często decydują się rodziny z dziećmi, które szukają spokojnego wypoczynku z dala od tłumnych i głośnych hoteli znajdujących się w najpopularniejszych wakacyjnych kierunkach. pod tym względem plaża Santa Monica na pewno spełni oczekiwania – jest tu wszystko, czego oczekujemy od letniej zabawy: słońce, piasek, ciepła woda i możliwość spokojnego relaksu. Wyspy są dobrym miejscem dla małych dzieci także ze względu na klimat – jest tutaj przez cały rok ciepło, nie ma jednak dużych upałów, które byłyby dla maluszków niewskazane. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na wyprawę w nieznane w lecie, czy w zimie, można liczyć na doskonałą pogodę. Jeśli jednak planujesz wypoczynek na Santa Monica z dziećmi, warto mieć świadomość, że nie jest to plaża z bogatą infrastrukturą. Najbliższe ośrodki znajdują się w pewnym oddaleniu. W przypadku najmłodszych może się więc okazać, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie plaża w bliskiej odległości hotelu, a nie taka, do której trzeba dotrzeć kilkukilometrowym spacerem.

Plaża Santa Monica Beach

Plaża Santa Monica Beach / shutterstock.com / PietroEb

Nasza ocena plaży Santa Monica Beach

Plaża Santa Monica na Wyspach Zielonego Przylądka na pewno będzie miejscem, którego nigdy nie zapomnisz. Widoki są tutaj zdecydowanie magiczne, a połączenie jasnego, złocistego piasku ze szmaragdową wodą tworzy wspaniałą scenerię do fotografii z wakacji. W naszej ocenie plaża Santa Monica na Buenavista jest miejscem, które idealnie nadaje się zarówno na spokojne wakacje dla zatwardziałych plażowiczów, jak i dla osób, które wolą bardziej aktywny wypoczynek. To dobre miejsce do spacerów brzegiem morza, także o zachodzie słońca, do gier plażowych, a także do uprawiania sportów wodnych w spokojnym oceanie. Trzeba jednak pamiętać, że cały sprzęt trzeba będzie zabrać ze sobą – na plaży nie ma bowiem wypożyczalni sprzętu. Ale właśnie ta dzikość i spokój są czymś, co przyciąga tutaj turystów z całego świata.

Zobacz oferty już od 4 229 zł za os.