Plaża Quebra Canela Beach - Wyspy Zielonego Przylądka

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Quebra Canela to kolejne miejsce, które na Wyspach Zielonego Przylądka zachwyca wspaniałymi widokami, lazurową wodą i piaszczystym terenem ciągnącym się aż po horyzont. To plaża, która w porównaniu do innych na Wyspach Zielonego Przylądka ma bardzo dobrą infrastrukturę, a jednocześnie znajduje się w bardzo dogodnej lokalizacji. Leży bowiem na wyspie Santiago w dzielnicy miasta Praia, czyli stolicy Wysp Zielonego Przylądka. Można tu dotrzeć zdecydowanie szybciej niż na bardziej odległe plaże, znajdujące się na mniejszych wyspach. Plaża jest idealna dla rodzin z dziećmi, osób nastawionych na plażowanie, a także turystów, którzy stawiają na aktywny wypoczynek i uprawianie sportów wodnych. Można tu znaleźć noclegi w licznych hotelach, a także rozbudowaną ofertę gastronomiczną. Plaża Quebra Canela cieszy się dużą popularnością wśród turystów, co jednak nie oznacza, że jest zatłoczona. Wręcz przeciwnie – panują tu spokojne warunki do kameralnego wypoczynku.

Zobacz oferty już od 4 229 zł za os.
Opis plaży Quebra Canela Beach

Wyspy Zielonego Przylądka oferują sporo możliwości wypoczynku zarówno turystom, którzy szukają dobrej infrastruktury, jak i tych, którzy nastawiają się na plażowanie w dzikich warunkach z dala od cywilizacji. Ci pierwsi mogą rozważyć wypoczynek na plaży Quebra Canela, która zachwyca widokami, a jednocześnie zapewnia komfortowe plażowanie i wiele dodatkowych atrakcji.

Jeśli zdecydujesz się na Wyspach Zielonego Przylądka, możesz mieć pewność, że będą to egzotyczne wakacje marzeń. Przede wszystkim ze względu na lokalizację – wyspy znajdują się praktycznie na końcu świata, a właściwie oceanu. Leżą na Oceanie Atlantyckim w odległości 450 kilometrów od wybrzeży zachodniej Afryki. Zapowiada się więc dosyć długa wyprawa i kilkanaście godzin w samolocie. Jednak koniec podróży, czyli egzotyczne, rajskie wyspy z pewnością są tego warte. Plaża Quebra Canela, podobnie jak wiele innych plaż na wyspie, to miejsca, które choć polecane, nie są oblegane przez turystów. Docierają tutaj najwytrwalsi podróżnicy, którzy chcą nieco odpocząć od głośnych kurortów i zatłoczonych po brzegi najpopularniejszych plaż świata. Osobom, które wybierają Wyspy Zielonego Przylądka jako cel podróży, na pewno również spodoba się fakt, że nie trzeba decydować się na wakacje wyłącznie w sezonie letnim czy w konkretnych miesiącach. Wyspy lezą w strefie klimatu zwrotnikowego suchego, z dosyć jednolitą temperaturą w skali całego roku. Zarówno w lipcu, jak i w grudniu jest tu bardzo słonecznie i ciepło. Warunki są idealne do opalania i kąpieli w oceanie. Nie ma natomiast uciążliwych upałów i wysokiej wilgotności, która na wielu plażach świata bywa bardzo męcząca dla turystów.

Quebra Canela Wyspy Zielonego przylądka przedstawia w najpiękniejszym wydaniu. To miejsce, do którego dotrzemy dosyć szybko po wylądowaniu na wyspach. Znajduje się bowiem na wyspie Santiago i jest dzielnicą stolicy całych wysp, miasta Praia. Plaża Quebra Canela z pewnością zachwyca wyglądem i zachęca do wypoczynku na świeżym powietrzu przez cały urlop. Jest rozległa i bardzo piaszczysta, w niektórych miejscach otoczona kurortami, w innych zamknięta od strony lądu poprzez zielone wzgórza, spadające łagodnymi stokami w kierunku oceanu. Plaża jest pokryta jasnym, miękkim piaskiem w złocistym odcieniu. Gdzieniegdzie mogą zdarzać się kamienie, ale jest ich na tyle niewiele, że nie ma konieczności noszenia specjalnego obuwia do wody. Łagodne jest również zejście do oceanu, a woda przez długi czas jest płytka. Na pewno spodoba się to osobom, które nie do końca pewnie czują się w wodzie i zdecydowanie wolą pluskać się przy brzegu.

Atrakcje na plaży

Jeśli szukasz pięknej plaży, ale z dobrą infrastrukturą i wieloma atrakcjami w pobliżu, Quebra Canela na pewno będzie propozycją, która spełni wszystkie oczekiwania. Oprócz wyjątkowych widoków plaża zapewnia również sporo wygód dla turystów, którzy bardziej od dzikich plaż wolą miejsca z wypożyczalniami sprzętu plażowego czy wodnego, a także z bogatą ofertą gastronomiczną. W okolicy plaży sporo jest kurortów i hoteli dla turystów o różnej zasobności portfela. Nieustannie powstają też nowe obiekty, które zaspokajają wakacyjne potrzeby podróżników. Przy plaży sporo jest barów plażowych z dobrym jedzeniem, a także sklepików z pamiątkami i straganów ze świeżymi produktami. Dużą popularnością cieszy się Quebra Canela także wśród wielbicieli aktywnego wypoczynku i sportów wodnych. Szczególnie windsurferzy i surferzy mają tu bardzo dobre warunki do uprawiania swoich ulubionych sportów.

Zobacz oferty już od 4 229 zł za os.
Czy plaża Quebra Canela Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli planujesz z rodziną wybrać się na Wyspy Zielonego Przylądka, Quebra Canela na pewno będzie miejscem odpowiednim. Plaża zapewnia sporo atrakcji, dobrą infrastrukturę i oczywiście wyjątkowe warunki naturalne. Dla maluchów piaszczysty, złoty piasek, ciepła woda i słoneczna atmosfera to idealne miejsce do zabawy nawet całymi dniami. Gwarancja słońca jest praktycznie przez cały rok, a brak wysokich, uciążliwych upałów jest dodatkowym atutem przemawiającym za wybranie na rodzinne wakacje właśnie Wysp Zielonego Przylądka. W okolicy Quebra Canela sporo jest obiektów, które posiadają wszelkie udogodnienia dla rodzin z dziećmi. A intensywny rozwój i budowa kolejnych hoteli sprawiają, że z roku na rok wybór jest coraz większy. Jeśli planujesz wyjazd na Quebra Calena z maluchami, zadbaj o dokładne sprawdzenie lokalizacji, upewnij się, jak daleko jest hotel od plaży i jakie ma opinie wśród osób, które już w danym miejscu miały okazję wypoczywać ze swoimi dziećmi.

Nasza ocena plaży Quebra Canela Beach

W naszej ocenie Quebra Canela jest miejscem godnym uwagi i polecenia, szczególnie tym osobom, które dopiero zastanawiają się nad Wyspami Zielonego Przylądka i nie miały okazji poznać ich z bliska. Plaża jest doskonała pod względem warunków naturalnych i infrastruktury, a jej wygodne położenie sprawia, że może być dobrą bazą wypadową do zwiedzania pobliskich atrakcji. Jeśli wybierzesz się na Quebra Canela, możesz mieć pewność, że Twoje wakacje pod każdym względem będą zachwycające. A być może zakochasz się w Wyspach Zielonego Przylądka na tyle mocno, że będziesz chciał tu wrócić podczas kolejnych wakacji.

Zobacz oferty już od 4 229 zł za os.