Plaża Praia da Laginha - Wyspy Zielonego Przylądka

Skopiuj link do tej plaży

Na wyspie Sao Vincente leży kolejna plaża, która zapewnia sporo atrakcji dla turystów, którzy zdecydują się na wypoczynek na Wyspach Zielonego Przylądka. Plaża zachwyca przede wszystkim przepięknym kolorem wody, która jest błękitna jak nigdzie indziej. Swój wyjątkowy kolor zawdzięcza mocnemu zasoleniu, które w tym miejscu jest największe na całych wyspach. Podobnie, jak wszystkie inne plaże, Praia da Laginha jest bardzo długa i piaszczysta. Na horyzoncie jasny, złocisty piasek pięknie kontrastuje z zielonymi wzgórzami, które znajdują się tuż nad wodą. Turystom na pewno spodobają się niepowtarzalne widoki, ale również bardzo dobra infrastruktura, sprzyjająca wygodnemu wypoczynkowi. Plaża jest bardzo popularna, ale jednocześnie niezbyt zatłoczona. Nie trzeba obawiać się, że w szczycie sezonu nie będzie gdzie wcisnąć leżaka czy ręcznika. Bo i sezon na Wyspach Zielonego Przylądka jest dosyć długi – można tu na plażowanie czy uprawianie sportów wodnych przyjeżdżać przez cały rok, nie tylko latem. Na Praia da Laginha coś dla siebie znajdą turyści o różnych upodobaniach i zainteresowaniach, można więc mieć pewność udanego wypoczynku.

Zobacz oferty już od 4 229 zł za os.
Opis plaży Praia da Laginha

Podróż na Wyspy Zielonego Przylądka to dla wielu turystów prawdziwe wakacje życia. Odlegle, egzotyczne klimaty, magiczne plaże praktycznie na końcu świata, a także doskonała pogoda bez względu na porę roku przyciągają podróżników z roku na rok coraz bardziej. Na szczęście, jak do tej pory, wyspy nie zostały zalane falą turystów. Można tu spędzić wakacje w spokojnej i kameralnej atmosferze.

Wyspy Zielonego Przylądka zdecydowanie leżą z dala od utartych szlaków i najpopularniejszych turystycznie kierunków. Znajdują się w odległości od 450 kilometrów od zachodniego wybrzeża Afryki na Oceanie Spokojnym. Jeśli wybierasz się na urlop na wyspy, musisz przygotować się na dosyć długą podróż w samolocie. To, co czeka na Ciebie na miejscu, z pewnością będzie tego warte. Jednym z miejsc, które zdecydowanie warto zobaczyć na Wyspach Zielonego Przylądka jest Praia de Laginha, piaszczysta, doskonale utrzymana plaża, która zapewnia nie tylko piękne widoki, ale również sporo innych atrakcji. Osoby, które decydują się na wyjazd na Wyspy Zielonego Przylądka mają gwarancję, że spędzą wakacje przy pięknej pogodzie. Na wyspach przez cały rok panuje dosyć jednolita pogoda – jest bardzo ciepło, warunki są dobre do opalania i kąpieli w oceanie. Dobra wiadomość jest też taka, że jest sucho, nie ma wysokich upałów, co sprawia, że nawet osoby nielubiące gorąca będą się tutaj dobrze czuły.

Plaża Praia de Laginha jest jednym z często polecanych miejsc na Wyspach Zielonego Przylądka. Znajduje się na wyspie Sao Vincente i jest dosyć charakterystyczna ze względu na przepiękny błękit wody. Warto jednak mieć świadomość, że ten błękit wynika z bardzo wysokiego zasolenia wody, przez co woda nie jest zbyt krystaliczna. Nie przeszkadza to jednak w korzystaniu ze wszystkich morskich atrakcji. Plaża jest długa i rozległa, znajduje się w miejscowości Mindelo, w której znajduje się sporo hoteli i kurortów dla turystów. W całości pokryta jest miękkim, jasnym piaskiem, po którym dobrze się chodzi nawet bosymi stopami. Zejście do wody na całej długości plaży jest łagodne i bezproblemowe, a dno równie piaszczyste. Ciekawe widoki tworzą znajdujące się na horyzoncie skaliste wzgórza, które łagodnie opadają ku oceanowi. Plaża zachwyca już na pierwszy rzut oka, na pewno będzie doskonałą scenerią dla fotografii z wakacji. Coś dla siebie znajdą na niej zarówno turyści szukający leniwego wypoczynku, jak i tacy, którzy preferują bardziej aktywne spędzanie czasu.

Praia da Laginha plaża

Praia da Laginha plaża / shutterstock.com / lcdpstock

Atrakcje na plaży

Jeśli na urlop wybierzesz Praia da Laginha, Wyspy Zielonego Przylądka pokażą się Tobie ze swoich najpiękniejszych stron. To wyjątkowe połączenie naturalnego piękna i dobrej infrastruktury, dzięki czemu plaża jest chętnie odwiedzana przez turystów. Co ciekawe, pomimo sporej popularności nie ma tutaj dużych tłumów – na pewno spodoba się to osobom, które w czasie wakacji na wyspach poszukują spokoju i relaksu. Osoby, którym znudzi się jedynie leżenie na piasku, mogą wybrać się na spacer brzegiem morza, a także odwiedzić któreś z niewielkich miasteczek znajdujących się w okolicy. Można w nich poczuć prawdziwy, nieco dziki i egzotyczny klimat wysp. Mieszkańcy tych miejscowości są bardzo gościnni i pozytywnie nastawieni do turystów. I nic w tym dziwnego – Wyspy Zielonego Przylądka w dosyć dużej mierze żyją właśnie z turystyki. Na Praia da Laginha można znaleźć sporo barów plażowych i punktów gastronomicznych, które serwują lokalne jedzenie oparte głównie na owocach morza. Są też sklepiki i stragany, gdzie można zaopatrzyć się w pamiątki. Nie brakuje wypożyczalni plażowego sprzętu, a także miejsc, gdzie można wynająć deski do surfingu i innych sportów wodnych.

Zobacz oferty już od 4 229 zł za os.
Czy plaża Praia da Laginha jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli z całą rodziną wybierasz się na Wyspy Zielonego Przylądka, Praia da Laginha jest miejscem, które pod każdym względem spełni Twoje oczekiwania odnośnie spokojnego wypoczynku. Plaża idealnie wpisuje się w potrzeby zarówno maluchów, jak i starszaków. Jest tu całe mnóstwo piasku, ciepła woda, można całymi dniami budować budowle czy kąpać się w morzu. W większości obiektów i hoteli znajdziemy sporo udogodnień dla rodzin z dziećmi. Warto pamiętać, że wyspy dopiero rozwijają się pod względem oferty turystycznej, dzięki czemu z roku na rok wybór miejsc noclegowych jest coraz większy. Zanim zarezerwujesz wakacje na wyspach, sprawdź dokładnie kilka lokalizacji. Najlepiej jest poczytać opinie od osób, które już z dziećmi na wyspach wypoczywały. Dzięki temu można mieć pewność, że wybrane miejsce będzie odpowiednie pod każdym względem.

Plaża Praia da Laginha

Plaża Praia da Laginha / shutterstock.com / lcdpstock

Nasza ocena plaży Praia da Laginha

W naszej ocenie Praia da Laginha to miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas pobytu na Wyspach Zielonego Przylądka. To jedna z najbardziej charakterystycznych, a przy tym najpiękniejszych plaż. Gwarantuje doskonałe widoki, możliwość wypoczynku bez tłumów, hałasu i gwaru największych plaż świata. Zapewnia również dobrą infrastrukturę dla turystów, którzy do wakacyjnego szczęścia potrzebują nieco więcej niż tylko fragmentu piaszczystej plaży. Jeśli wybierzesz się na wakacje na Praia da Laginha, na pewno przywieziesz piękną opaleniznę, wspomnienia i chęć powrotu na Wyspy Zielonego Przylądka. Jednorazowe wakacje to stanowczo za mało, by poznać wszystkie warte zobaczenia miejsca na wyspach.

Zobacz oferty już od 4 229 zł za os.