Plaża Tarrafal Beach - Wyspy Zielonego Przylądka

Skopiuj link do tej plaży

W poszukiwaniu pięknych, urzekających widokami plaż, warto również zwrócić uwagę na Tarrafal. To duża i rozległa plaża znajdująca się na wyspie Santiago. Jest ona popularna zarówno wśród turystów szukających spokojnego plażowania, jak i osób, które stawiają na dobrą infrastrukturę. W tym miejscu znajduje się sporo hoteli i kurortów, których oferta z roku na rok jest coraz większa. Turyści, którzy regularnie przybywają w te okolice, mogą zauważyć, jak rosną kolejne hotele, a liczba osób na plaży się zwiększa. Pomimo rosnącej popularności, plaża jest dosyć kameralna i bez względu na porę roku nie ma tutaj tłumów. Jest długa i piaszczysta, na horyzoncie można zobaczyć dosyć wysokie wzgórza porośnięte bujną roślinnością, która ładnie kontrastuje z błękitem wody i nieba. Na plaży Tarrafal można znaleźć dosyć dobrą infrastrukturę dla turystów – są tutaj bary plażowe serwujące owoce morza, a także wypożyczalnie sprzętu plażowego oraz wodnego. Tarrafal to miejsce popularne wśród surferów. Co prawda, przy brzegu ocean jest bardzo łagodny i spokojny, nieco dalej zapewnia fale idealne do surfowania zarówno dla amatorów, jak i doświadczonych miłośników surfingu.

Zobacz oferty już od 4 229 zł za os.
Opis plaży Tarrafal Beach

Wśród miejsc mało znanych i nie do końca odkrytych swoją mocną pozycję mają Wyspy Zielonego Przylądka. Turystyka dopiero się na nich rozwija wraz z zainteresowaniem i ciekawością, jakie wzbudzają wśród miłośników podróżowania. Wybierając się na Wyspy zielonego Przylądka masz gwarancję doskonałej pogody i niezwykłych wrażeń, które pozostaną w pamięci na długo. Jednym z miejsc, które są szczególnie polecane turystom, jest plaża Tarrafal.

Wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka nie są wśród turystów tak popularne jak wyjazdy do bardziej obleganych turystycznie miejsc, ale zdecydowanie jest to zaleta. Dzięki temu wyspy nie są jeszcze zadeptane, oferują spokojny i kameralny wypoczynek. Jeśli ktoś nie lubi tłumów i konieczności przeciskania się na plaży pomiędzy rzędami leżaków i parasoli, na pewno wypoczynek na plaży Tarrafal lub pobliskich plaż będzie dla niego miłą odmianą. Wszystkie Wyspy Zielonego Przylądka, a jest ich 18, mają do zaoferowania całe mnóstwo piaszczystych plaż usianych na każdym wybrzeżu. Wyjątkowo sprzyjający wypoczynkowi jest również klimat na wyspach – znajdują się one w strefie klimatu zwrotnikowego o odmianie typowo suchej. Przez cały rok temperatury są tutaj na dosyć zbliżonym poziomie, jest bardzo słonecznie i ciepło, ale nie ma wielkich upałów. Jeśli marzy się Tobie wypoczynek w środku zimy w słonecznych warunkach. Wyspy Zielonego Przylądka będą kierunkiem doskonałym. Jedynym mankamentem wydawać się może podróż – wyspy leżą na Oceanie Atlantyckim w odległości około 450 km od zachodniego wybrzeża Afryki. Trzeba się przygotować na kilkanaście godzin w samolocie, jednak to, co zobaczymy na miejscu na pewno jest tego warte.

Tarrafal Wyspy Zielonego Przylądka to nazwa, pod którą znajdziemy zarówno plażę, jak i miasteczko znajdujące się na wyspie Santiago, która jest dosyć prężnym ośrodkiem turystycznym. Nieustannie powstają tutaj nowe hotele, dzięki czemu oferta dla miłośników egzotycznego wypoczynku stale rośnie. Sama plaża jest duża, rozległa i piaszczysta. Ciągnie się na długości kilku kilometrów aż po horyzont, na którym znajdują się wysokie wzgórza porośnięte bujną roślinnością. Pięknie współgrają z błękitem nieba i szmaragdową wodą. Plaża jest typowo piaszczysta, jeśli pojawiają się kamienie czy większe skały, jest ich na tyle niewiele, że nie przeszkadzają w swobodnym wypoczynku czy bieganiu po plaży bosymi stopami. Bezpieczne i łagodne jest również zejście do wody. Bardzo długo jest tutaj płytko, można więc pluskać się w czystej, ciepłej wodzie nawet wtedy, gdy nie mamy zbyt dużych umiejętności pływackich. Plaża nie jest zaludniona, praktycznie o każdej porze jest tu dosyć pusto. Można więc znaleźć swój zakątek na relaks w odosobnieniu, można również wybrać się na spacer brzegiem morza.

Tarrafal Beach plaża

Tarrafal Beach plaża / shutterstock.com / Samuel Borges Photography

Atrakcje na plaży

Jeśli marzą się Tobie pełne atrakcji Wyspy Zielonego Przylądka, Tarrafal oferuje na tyle sporo atrakcji, że na pewno nie będziesz się nudzić nawet podczas dłuższych wakacji. Największą atrakcją jest oczywiście możliwość plażowania w egzotycznych warunkach i ze wspaniałymi widokami. Osoby, które preferują bardziej aktywny wypoczynek, mogą natomiast korzystać z bogatej oferty sportów wodnych, a także z możliwości zwiedzania okolic plaży. Sporo jest tu do zobaczenia zarówno, jeśli chodzi o dziedzictwo naturalne i przyrodnicze, jak i o ciekawe zabudowania. W niedalekiej odległości znajduje się tu między innymi dawne portugalskie więzienie z czasów kolonialnych. Plaża Calhau ma dobrą infrastrukturę dla turystów, w pobliżu hoteli bez problemu można wynająć leżak czy parasol, zjeść coś dobrego w barze plażowym czy wypożyczyć sprzęt do sportów wodnych.

Zobacz oferty już od 4 229 zł za os.
Czy plaża Tarrafal Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Wybierając się z całą rodziną na Wyspy Zielonego Przylądka, warto wziąć pod uwagę plażę Tarrafal. To lokalizacja dosyć popularna wśród osób, które podróżują nawet z małymi dziećmi. Dla najmłodszych jest tu sporo atrakcji, które zapewnią im aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Ogromna, piaszczysta plaża, ciepła woda i płytkie dno to gwarancja udanej zabawy dla najmłodszych i nieco starszych pociech. Ofertę naturalną uzupełnia dobra infrastruktura, dzięki czemu rodzice nie muszą zabierać na plażę wielkiego ekwipunku. Sporo rzeczy można wypożyczyć na miejscu. Dużą zaletą Wysp Zielonego Przylądka, którą doceniają rodzice małych dzieci, jest fakt, że jest tu bardzo sucho, nie ma dużej wilgoci, wysokich upałów, a także owadów, które bywają dokuczliwe na wielu tropikalnych plażach świata. Zanim zdecydujesz się na zarezerwowanie miejsca na Wyspach Zielonego Przylądka, warto poczytać opinie o konkretnych obiektach i wybrać takie miejsce, które jest pod każdym względem polecane przez rodziców.

Plaża Tarrafal Beach

Plaża Tarrafal Beach / shutterstock.com / Samuel Borges Photography

Nasza ocena plaży Tarrafal Beach

W naszej ocenie plaża Tarrafal na wyspie Santiago to miejsce, które spełni oczekiwania wszystkich turystów spragnionych ciepła, słońca, wypoczynku nad oceanem i wspaniałej, wakacyjnej atmosfery. Plaża zapewnia przepiękne widoki, możliwość przebywania z dala od tłumów turystów i zrelaksowania się z kameralnym gronie. Ma też dobrą infrastrukturę, dzięki czemu pasuje także rodzinom z małymi dziećmi. Każdy turysta, którzy przybędzie na Tarrafal, na pewno zachwyci się tym niezwykłym miejsce. Piękne fotografie z wakacji gwarantowane.

Zobacz oferty już od 4 229 zł za os.