Bułgaria - plaże. Wybieramy najpiękniejsze plaże w Bułgarii
Bułgaria - plaże. Wybieramy najpiękniejsze plaże w Bułgarii / shutterstock.com / cge2010
PlażeBułgaria

Bułgaria – plaże. Wybieramy najpiękniejsze plaże w Bułgarii

Skopiuj link tego rankingu

Plaże w Bułgarii - co warto o nich wiedzieć?

Wśród europejskich krajów, które przyciągają turystów zarówno wspaniałymi warunkami naturalnymi, jak i bogatą historią i kulturą, zdecydowanie wyróżnia się Bułgaria. Ten bałkański kraj ma do zaoferowania zarówno piaszczyste plaże, doskonałe warunki do plażowania, jak i możliwość zwiedzania wyjątkowo ciekawych historycznie miejsc. Jeśli celem Twojego wakacyjnego wyjazdu będzie Bułgaria, najpiękniejsze plaże znajdziesz na całej długości wybrzeża Morza Czarnego.

Bułgaria leży na Bałkanach w Europie południowo-wschodniej w strefie klimatu kontynentalnego. Na wybrzeżu Morza Czarnego jest on bardzo przyjazny i łagodny, co sprzyja wypoczynkowi, szczególnie w sezonie letnim. Zimy bywają tutaj dosyć chłodne, jednak wiosna i lato zapewniają idealne warunki do plażowania. W szczycie sezonu temperatury przekraczają 30 stopni, a najpiękniejsze plaże Bułgarii są wręcz oblegane przez turystów. Oprócz świetnych warunków do spędzania czasu na plaży, w Bułgarii znajdziemy całe mnóstwo innych atrakcji, które przyciągają turystów lubiących zwiedzanie, wędrówki, odkrywanie nowych miejsc, poznawanie nowej kultury. Jest tu wiele zabytkowych miast, wielkich twierdz, monastyrów i obiektów sakralnych o wyjątkowej architekturze. Wiele miejsc owianych jest dawnymi legendami, co dodatkowo zwiększa ich atrakcyjność i zachęca do zwiedzania. Co więcej, Bułgaria to także doskonała, bałkańska kuchnia pełna aromatycznych przypraw i niepowtarzalnych smaków, a także wino, które uważane jest za jedno z najlepszych na świecie. Jeśli więc marzą się Tobie najpiękniejsze plaże w Bułgarii, możesz mieć pewność, że poza samym plażowaniem będziesz mieć dostęp do wielu dodatkowych atrakcji.

Plaże w Bułgarii są wyjątkowo rozległe i piaszczyste, zapewniają wspaniałe widoki, a także świetną infrastrukturę. Całe bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego to ogromny wybór plaż, wśród których każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Do wyboru są wielokilometrowe, rozległe plaże położone przy najpopularniejszych kurortach, takich jak Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski, a także wiele mniejszych i bardziej kameralnych plaż, które odpowiadają potrzebom osób poszukujących spokojnego wypoczynku z dala od dużych tłumów. Każda plaża Bułgaria to przepiękne widoki, piękny, złoty piasek i ciepłe morze, które jest łagodne i bezpieczne zarówno do kąpieli, jak i do uprawiania sportów wodnych. Coś dla siebie znajdą nad Morzem Czarnym miłośnicy plażowania, długich wędrówek brzegiem morza, a także surfingu, windsurfingu czy pływania kajakami, katamaranami i skuterami wodnymi. Jeśli interesują Cię plaże Bułgaria, przygotowaliśmy zestawienie najpiękniejszych miejsc, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę podczas planowania wakacji w tym wyjątkowym kraju.

Zobacz oferty już od 768 zł za os.
1

Harmani Beach

Czytaj więcej

Jeśli celem Twoich słonecznych i pełnych planów wakacji jest słoneczna Bułgaria, plaża Harmani Beach również jest miejscem wartym rozważenia i wzięcia pod uwagę podczas robienia urlopowych planów. Znajduje się w miejscowości Sozopol, jest rozległa, długa i piaszczysta. Z pewnością spodoba się miłośnikom rajskich, egzotycznych plaż – w całości pokryta jest piaskiem, nie ma tu żwirku, kamieni, jeżowców, wodorostów. Warunki są więc idealne do plażowania bezpośrednio na piasku. Wybrzeże na plaży jest łagodne, bezpieczne, a woda w morzu płytka i ciepła, a przy tym krystalicznie czysta. Bez obaw mogą tutaj kąpać się nawet osoby, które nie czują się dobrymi pływakami. Harmani Beach zapewnia szereg udogodnień dla bardziej wymagających turystów – są tutaj wypożyczalnie leżaków, można wynająć sprzęt do nurkowania, deskę do pływania, kajak czy katamaran i udać się na wyprawę wzdłuż brzegu. Przy plaży Harmani Beach można znaleźć również sporo knajpek i kafejek, w których pyszne, bałkańskie jedzenie smakuje o wiele lepiej niż to serwowane w hotelowych restauracjach. Jeśli dopiero szukasz dla siebie miejsca na wypoczynek w Bułgarii, plaża Harmani Beach pod każdym względem spełni twoje oczekiwania i stanie się miejscem idealnego urlopu.

2

Arkutino Beach

Czytaj więcej

Jeśli szukasz nieco bardziej dzikiej plaży, na której można przebywać na łonie natury, dobrym rozwiązaniem będzie wycieczka na Arkutino Beach. Plaża znajduje się w odległości około 36 kilometrów od kurortu Sozopol na terenie rezerwatu Ropotamo. Jest to miejsce chronione, trzeba więc liczyć się z wieloma zakazami i obostrzeniami. Okolica jest jednak na tyle piękna i niezwykła, że turyści zwykle godzą się na wszelkie zakazy, aby tylko moc przebywać w tym miejscu. Plaża Arkutino Beach zapewnia świetne warunki do opalania, kąpieli w morzu. Jest tu również sporo atrakcji – między innymi Wyspa Węży, przy której żyją ogromne ilości węży wodnych. Plaża nie jest zatłoczona, zapewnia kameralny wypoczynek. Jedynym jej minusem może być brak infrastruktury turystycznej, jednak dla wielu podróżników jest to zdecydowanie zaleta.

Zobacz oferty już od 768 zł za os.
3

Irakli Beach

Czytaj więcej

Jednym z najpopularniejszych kurortów w Bułgarii jest Słoneczny Brzeg pełen hoteli i plaż zapewniających komfortowy wypoczynek. W okolicy można jednak znaleźć także bardziej kameralne i mniej uczęszczane plaże, które wpisują się w potrzeby osób szukających spokojnego miejsca wakacyjnego relaksu. Jedną z nich jest Irakli Beach położona w odległości około 15 kilometrów od Słonecznego Brzegu. Plaża, podobnie jak inne w Bułgarii, jest piaszczysta, w całości pokryta jasnym, złocistym piaskiem. Nie ma tu kamieni i muszli, można bez obaw chodzić po piasku na boso i opalać się bezpośrednio na nim. Bezpieczne i łagodne jest również zejście do wody, a morze w tym miejscu nie ma spadków głębokości ani wysokich fal. Plaża Irakli Beach jest polecana na wypoczynek dla rodzin z dziećmi, turystów nastawionych na plażowanie, a także na rekreację na świeżym powietrzu. Znajduje się tutaj pełna infrastruktura – od wypożyczalni leżaków i sportów wodnych przez boiska do siatkówki aż po duży wybór punktów gastronomicznych, w których można zjeść specjały bałkańskiej kuchni. Irakli Beach to miejsce, w którym Twoje wakacje z pewnością będą udane i pełne pozytywnych wrażeń.

4

Bolata Bay Beach

Czytaj więcej

Plaża Bolata Bay to kolejne miejsce, które będzie idealne na kameralny wypoczynek z dala od dużych kurortów. Znajduje się w rezerwacie przyrody Kavakra w odległości około 15 kilometrów od kurortu Kaliakra. Do najbliższej wsi Bogarevo jest stąd 5 kilometrów, w pobliżu nie ma więc dużych miast, wielkich hoteli i obiektów turystycznych. Plaża jest piaszczysta, ma łagodne zejście do wody, zapewnia świetne warunki do kąpieli, a także do uprawiania sportów wodnych. Można tutaj skorzystać z wypożyczalni akcesoriów plażowych, sprzętu sportowego i turystycznego, a także z oferty gastronomicznej. Wypoczynek na Bolata Bay warto urozmaicić wyprawą na przylądek Kaliakra, który pozwala na przebywanie w bliskości natury, podziwianie wyjątkowych krajobrazów i relaks w wyjątkowo pięknym miejscu. Jeśli wybierzesz Bolata Bay na wakacje w Bułgarii, będą one czasem relaksu, plażowania i czerpania pełnymi garściami ze słonecznych atrakcji tego miejsca.

Zobacz oferty już od 768 zł za os.
5

Veleka Beach

Czytaj więcej

Jeśli szukasz miejsca na aktywny wypoczynek, ale z dala od wielkich kurortów, polecamy wyjazd w okolice Veleka Beach. Plaża należy do kompleksu kilku plaż w miejscowości Sinemorec około 12 kilometrów od granicy Bułgarii z Turcją. Jest piaszczysta, pokryta jasnym piaskiem. Zapewnia łagodne zejście do morza i czyste dno. Nieco dalej od brzegu warunki – wiatry i fale – są doskonale do uprawiania takich sportów wodnych, jak surfing, windsurfing czy kitesurfing. Plaża Veleka Beach jest czysta, doskonale utrzymana, zapewnia kompleksową infrastrukturę dla turystów. Są tutaj wypożyczalnie leżaków i parasoli, sprzętu wodnego, łódek, desek, katamaranów. Nie brakuje również punktów gastronomicznych, w których można spróbować dań z kuchni bułgarskiej. W okolicy Veleka Beach można również znaleźć rozbudowaną bazę hotelową, dzięki czemu nie ma problemu z noclegami nawet, jeśli nie podróżujemy z biurem podróży. Wypoczynek na Veleka Beach to idealny pomysł na udane i pełne wrażeń wakacje.

6

Silistar Beach

Czytaj więcej

Plaża Silistar Beach to kolejna w okolicy miejscowości Sinemorec. Znajduje się w miejscu z pięknymi widokami, zapewnia idealne warunki do plażowania, kąpieli, a także uprawiania sportów wodnych. Podobnie jak większość bułgarskich plaż, Silistar Beach jest piaszczysta, w całości pokryta jasnym, złocistym piaskiem, po którym bez obaw można chodzić bez specjalnych butów do wody. Plaża jest polecana rodzinom z dziećmi szukającym spokojnego, kameralnego wypoczynku z dala od hałaśliwych kurortów. Znajduje się tu dobra infrastruktura – wypożyczalnie sprzętu plażowego, wodnego, bary i restauracje, sklepiki i stragany z pamiątkami. Jeśli jesteś na etapie szukania konkretnej miejscówki na wakacje w Bułgarii, z czystym sumieniem możemy polecić właśnie Silistar Beach. Wakacje w tym miejscu sprawią, że zakochasz się w Bułgarii i będziesz chciał wrócić do tego kraju jeszcze niejeden raz. Jednorazowy wyjazd nie wystarczy bowiem, aby w pełni poznać wszystkie atrakcje Bułgarii.

Zobacz oferty już od 768 zł za os.
7

Butamyata Beach

Czytaj więcej

Jeśli szukasz wyjątkowego miejsca na plażowanie w Bułgarii, Butamyata Beach to kolejne miejsce, które na pewno nie zawiedzie Twoich oczekiwań. Plaża znajduje się w miejscowości Sinemorec, z obu stron otoczona jest innymi polecanymi plażami. Jest piaszczysta, długa i rozległa. Nawet w szczycie sezonu nie ma tutaj dużych tłumów, co na pewno spodoba się turystom nastawionym na spokojny i kameralny relaks. Butamyata Beach to miejsce odpowiednie zarówno do leniwego plażowania i przewracania się z boku na bok na złocistym piasku, jak i do bardziej aktywnego wypoczynku. Są tutaj boiska do siatkówki i innych sportów, a także wypożyczalnie sprzętu pływającego. Nie brakuje również punktów gastronomicznych, które serwują doskonałe dania bałkańskiej kuchni w świeżej i aromatycznej odsłonie. Turyści, którzy mieli okazję wypoczywać na Butamyata Beach zgodnie twierdzą, że jest to jedna z najpiękniejszych plaż w Bułgarii, którą po prostu warto zobaczyć i spędzić tu wakacyjny czas.

8

Rusalka Beach

Czytaj więcej

Plaża Rusalka Beach znajduje się w okolicy Złotych Piasków, jednego z największych i najbardziej popularnych bułgarskich kurortów. Leży jednak w pewnym oddaleniu od centrum kurortu, dzięki czemu nie jest tak zatłoczona i zapewnia spokojny wypoczynek. Plaża jest polecana rodzinom z dziećmi, a także turystom nastawionym na rekreację, sporty wodne oraz plażowanie i kąpiele w morzu. Posiada dobrą infrastrukturę, można znaleźć tutaj wszystko, co jest potrzebne do plażowania. Jeśli zdecydujesz się na wyjazd na Rusalka Beach, Bułgaria z pewnością zaprezentuje się Tobie w najpiękniejszej, słonecznej odsłonie. Gwarantowana nie tylko piękna opalenizna, ale również mnóstwo wrażeń i wspomnień, które pozostaną z Tobą na długo po powrocie z wakacji. Być może zakochasz się w Bułgarii na tyle, że wrócisz tu podczas kolejnego urlopu.

Zobacz oferty już od 768 zł za os.

Plaże w Bułgarii – piaszczyste czy kamieniste?

Plaże w Bułgarii są w zdecydowanej większości piaszczyste, pokryte jasnym, złotym piaskiem. Nie ma tutaj kamieni, żwiru, muszli czy innych ostrych elementów. Bez obaw można po większości plaż chodzić na boso.

Jaka jest najlepsza plaża w Bułgarii dla rodzin z dziećmi?

Większość plaż w Bułgarii to miejsca, które pod każdym względem spełniają oczekiwania turystów podróżujących z rodzinami. Jeśli wybierasz się na wakacje z dziećmi, polecamy plaże: Nirvana Beach, Irakli Beach, Silistar Beach, a także wiele innych.

Która plaża w Bułgarii jest najlepsza do pływania?

Bułgarskie plaże są idealne dla wielbicieli kąpieli w ciepłym i czystym morzu. Morze Czarne zachęca spokojnym, łagodnym wybrzeżem, bezpiecznym dnem, a także doskonałymi warunkami dla osób, które nie czują się pewnie w głębokiej wodzie. Do pływania polecamy szczególnie plaże Nirvana Beach, Arkutino Beach, Kavatsite Beach oraz Bolata Bay.

Czy plaże w Bułgarii są bezpieczne?

Wypoczynek na bułgarskich plażach jest bezpieczny, nie trzeba więc obawiać się żadnych zagrożeń. Plaże są czyste, dobrze utrzymane, strzeżone – na większości plaż przy kurortach są ratownicy.

Plaże w Bułgarii – która najlepsza do surfowania?

Plaże w Bułgarii to prawdziwa gratka dla miłośników surfowania. Warto wybrać się w szczególności na Butamyata Beach, Harmani Beach oraz Veleka Beach.