Plaża Butamyata Beach - Bułgaria

Skopiuj link do tej plaży

Jeśli szukasz wyjątkowego miejsca na plażowanie w Bułgarii, Butamyata Beach to kolejne miejsce, które na pewno nie zawiedzie Twoich oczekiwań. Plaża znajduje się w miejscowości Sinemorec, z obu stron otoczona jest innymi polecanymi plażami. Jest piaszczysta, długa i rozległa. Nawet w szczycie sezonu nie ma tutaj dużych tłumów, co na pewno spodoba się turystom nastawionym na spokojny i kameralny relaks. Butamyata Beach to miejsce odpowiednie zarówno do leniwego plażowania i przewracania się z boku na bok na złocistym piasku, jak i do bardziej aktywnego wypoczynku. Są tutaj boiska do siatkówki i innych sportów, a także wypożyczalnie sprzętu pływającego. Nie brakuje również punktów gastronomicznych, które serwują doskonałe dania bałkańskiej kuchni w świeżej i aromatycznej odsłonie. Turyści, którzy mieli okazję wypoczywać na Butamyata Beach zgodnie twierdzą, że jest to jedna z najpiękniejszych plaż w Bułgarii, którą po prostu warto zobaczyć i spędzić tu wakacyjny czas.

Zobacz oferty już od 768 zł za os.
Opis plaży Butamyata Beach

Urlop na plaży w słonecznej Bułgarii? To pomysł na wakacje, które z pewnością będą udane. Bułgaria ma do zaoferowania całe mnóstwo plaż na wybrzeżu Morza Czarnego. Można tutaj spędzić wakacje zarówno na leniwym opalaniu i wygrzewaniu na słońcu, jak również na aktywnym wypoczynku i zwiedzaniu atrakcyjnych turystycznie miejsc. Butamyata Beach to jedna z plaż, które szczególnie są polecane osobom planującym wypoczynek w tym niezwykłym, bałkańskim kraju.

Na wakacjach w Bułgarii z pewnością można się opalić i korzystać ze słonecznych atrakcji. Kraj ten znajduje się w strefie klimatu kontynentalnego, który na wybrzeżu jest wyjątkowo przyjazny i ciepłu. W szczycie sezonu latem temperatury sięgają tutaj 30 stopni, jednak także miesiące wiosenne i jesienne są odpowiednie na wypoczynek. Bułgaria to kraj o wielu obliczach, przyciąga bogatą historią i kulturą, zabytkowymi miastami, pełnymi uroku nadmorskimi miasteczkami, a także świetną kuchnią i rewelacyjnym winem. Wrażenia kulinarne to zdecydowanie wartość dodana, z której podczas urlopu warto korzystać. Jeśli marzy się Tobie wypoczynek w Bułgarii i dopiero szukasz odpowiedniej plaży, doskonałym wyborem będzie plaża Butamyata Beach.

Butamyata Beach Bułgaria to przepiękna, piaszczysta plaża znajdująca się w miejscowości Sinemorec w odległości kilkunastu kilometrów od granicy Bułgarii z Turcją. Plaża jest wręcz stworzona dla turystów, którzy szukają spokojnych, relaksujących wakacji z dala od wielkich kurortów z możliwością przebywania na łonie dzikiej natury w miejscu, gdzie widoki zapierają dech w piersiach. Plaża jest piaszczysta, ma długość ponad kilometra i z obu stron graniczy z innymi popularnymi plażami nad Morzem Czarnym. Na całej długości plaża jest piaszczysta, ma jasny, złocisty piasek, idealnie gładki i pozbawiony żwirku, muszli czy innych ostrych elementów. Wędrówka brzegiem morza jest więc przyjemna, nie ma konieczności noszenia butów do wody. Jest również bezpieczne zejście do morza, które w tym miejscu zapewnia możliwość spokojnego pływania bez wysokich fal. Nie ma spadków głębokości, co sprawia, że bezpiecznie czuć się tutaj mogą nawet najmłodsi. Nieco dalej w głąb morza, gdzie fale są wyższe i wiatry silniejsze, są natomiast bardzo dobre warunki do uprawiania sportów wodnych takich jak surfing czy windsurfing.

Butamyata Beach plaża

Butamyata Beach plaża / shutterstock.com / trabantos

Atrakcje na plaży

Pod względem atrakcji dla turystów plaża Butamyata Beach jest świetnie wyposażona. Można znaleźć tutaj wszystko, co jest potrzebne do spokojnego wypoczynku. Plaża posiada służby ratunkowe, jest strzeżona, co zwiększa bezpieczeństwo podczas przebywania w wodzie i na brzegu. Znajdują się tutaj bary, kawiarnie i tawerny, w których można zjeść coś z lokalnych specjałów. Posiłek w lokalu z widokiem na morze z pewnością smakować będzie dużo lepiej niż dania w hotelowych restauracjach. Na Butamyata Beach wypożyczysz również łodzie, kajaki, katamarany i skutery wodne – bez względu na to, jakie sporty wodne preferujesz, tutaj na pewno znajdziesz coś na miarę swoich zainteresowań. W bliskiej odległości od plaży znajduje się rozbudowana baza hotelowa, przede wszystkim niewielkie, kameralne hotele, które zapewniają komfortowy, a przy tym niedrogi wypoczynek. Plaża Butamyata Beach w Bułgarii to zdecydowanie takie miejsce, w którym turyści czują się wyjątkowo dobrze.

Zobacz oferty już od 768 zł za os.
Czy plaża Butamyata Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli w Twoich wakacyjnych planach jest słoneczna Bułgaria, Butamyata Beach to propozycja będąca strzałem w dziesiątkę. Także wtedy, gdy planujesz wyjechać na Bałkany z całą rodziną. Wybrzeże Morza Czarnego jest w tym miejscu nie tylko malownicze, ale również spokojne i bezpieczne, idealne do kameralnego wypoczynku z młodszymi i starszymi pociechami. Dla dzieci można znaleźć tu sporo atrakcji nie tylko bezpośrednio na plaży, ale również w jej bliskiej odległości. Są place zabaw, punkty rozrywki, a także wiele innych atrakcji turystycznych, które mogą być ciekawa odskocznią podczas dni wypełnionych plażowaniem. Planując rodzinny wypoczynek w Bułgarii nie zapomnij dobrze sprawdzić obiektu, w którym zatrzymasz się z dziećmi. Warto sprawdzać standardy hotelu, jego odległość od plaży, a także wszystkie udogodnienia, jakie posiada dla dzieci. Im dokładniej sprawdzisz obiekt, tym większą możesz mieć pewność, że wakacje w Bułgarii będą pełne pozytywnych wrażeń dla całej rodziny.

Plaża Butamyata Beach

Plaża Butamyata Beach / shutterstock.com / trabantos

Nasza ocena plaży Butamyata Beach

W naszej ocenie plaża Butamyata Beach to miejsce, które po prostu trzeba zobaczyć w czasie podróżowania po Bułgarii. Zachwyca widokami, jest miejscem, które zapewnia wiele atrakcji dla turystów o różnych potrzebach. Można tutaj spędzać czas zarówno na plażowaniu, jak i na rekreacji czy wypoczynku bardziej aktywnym. Jeśli zdecydujesz się na wakacje na Butamyata Beach, będziesz mieć okazję poznać Bułgarię w jej najpiękniejszej, słonecznej odsłonie, która zapewni nie tylko wyjątkową opaleniznę, ale również mnóstwo pozytywnych wspomnień.

Zobacz oferty już od 768 zł za os.