Plaża Arkutino Beach - Bułgaria

Skopiuj link do tej plaży

Jeśli szukasz nieco bardziej dzikiej plaży, na której można przebywać na łonie natury, dobrym rozwiązaniem będzie wycieczka na Arkutino Beach. Plaża znajduje się w odległości około 36 kilometrów od kurortu Sozopol na terenie rezerwatu Ropotamo. Jest to miejsce chronione, trzeba więc liczyć się z wieloma zakazami i obostrzeniami. Okolica jest jednak na tyle piękna i niezwykła, że turyści zwykle godzą się na wszelkie zakazy, aby tylko moc przebywać w tym miejscu. Plaża Arkutino Beach zapewnia świetne warunki do opalania, kąpieli w morzu. Jest tu również sporo atrakcji – między innymi Wyspa Węży, przy której żyją ogromne ilości węży wodnych. Plaża nie jest zatłoczona, zapewnia kameralny wypoczynek. Jedynym jej minusem może być brak infrastruktury turystycznej, jednak dla wielu podróżników jest to zdecydowanie zaleta.

Zobacz oferty już od 768 zł za os.
Opis plaży Arkutino Beach

Wakacje w Bułgarii to z pewnością sprawdzony przepis na udany urlop. To kraj o wielu obliczach, który spełnia marzenia turystów nastawionych na zwiedzanie miejsc historycznych, jak i tych, którzy preferują plażowanie. Tym drugim z pewnością spodoba się wybrzeże Morza Czarnego i całe mnóstwo plaż, które są znane na całym świecie. Jeśli poszukujesz miejsca wyjątkowego i oddalonego od dużych ośrodków, sprawdź Arkutino Beach. To plaża, która zapada w pamięć każdemu, kto choć raz miał okazję wypoczywać właśnie tu.

Bułgaria to bałkański kraj znajdujący się w południowo-wschodniej Europie. W drugiej połowie dwudziestego wieku był popularnym celem wyjazdów, szczególnie dla mieszkańców wschodniej części kontynentu. Później na jakiś czas popularność Bułgarii zmalała, jednak w ostatnich kilkunastu latach znów ten wakacyjny kierunek święci triumfy. Do Bułgarii przyjeżdżają wielbiciele poznawania historii, sporo tu miejsc o ogromnej wartości historycznej i kulturowej, zabytkowych miast, ogromnych twierdz, monastyrów i innych obiektów religijnych. Osoby, które nastawione są na plażowanie, mają natomiast do wyboru całe mnóstwo plaż rozsianych na wybrzeżu Morza Czarnego. Plaża Arkutino Beach to propozycja dla tych turystów, którzy cenią dzikie i mało zmienione przez człowieka miejsca. Można tutaj wypocząć w ciszy i spokoju, obcując z wyjątkowo piękną w tym miejscu dziką przyrodą.

Arkutino Beach Bułgaria to plaża znajdująca się w odległości około 36 kilometrów na południe od Sozopola. Plaża znajduje się na terenie rezerwatu przyrody Ropotamo, co gwarantuje wyjątkowe wrażenia i wspaniałe widoki, ale również trzeba liczyć się z ograniczeniami związanymi z ochroną przyrody. Plaża Arkutino ma długość około półtora kilometra. Samo wybrzeże jest piaszczyste, jednak nieco dalej od brzegu pojawiają się również wzgórza, skały i chwilami wysokie klify. Brzeg na plaży jest piaszczysty i łagodny, podobnie jak dno morskie. Nie ma tu dużych spadków głębokości. Trzeba jednak pamiętać, że niedaleko uchodzi do morza rzeka Ropotamo, która może powodować silne prądy i wiry. Warto uważnie czytać znaki i ostrzeżenia, dzięki czemu przebywanie na plaży będzie bezpieczne.

Arkutino Beach plaża

Arkutino Beach plaża / shutterstock.com / trabantos

Atrakcje na plaży

Plaża Arkutino Beach jest wyjątkowo atrakcyjnym miejscem nie tylko dla miłośników plażowania, ale również dla wielbicieli aktywnego wypoczynku, poznawania nowych miejsc czy ciekawostek. Największą atrakcją na Arkutino Beach jest jej niezwykłe położenie i niesamowite widoki. Plaża jest niemal dzika, dzięki czemu nie ma tu wielu plażowiczów, tłumów, zgiełku i hałasu. Ciekawą atrakcją w Arkutino Beach jest również Wyspa Węży leżąca naprzeciwko plaży, w okolicy której żyją ogromne ilości węży wodnych. Wielbiciele spacerów mogą wybrać się na wędrówkę specjalnymi szlakami turystycznymi prowadzącymi przez rezerwat przyrody, co pozwala na przebywanie wśród naprawdę dzikiej i nieodkrytej natury. Na samej plaży nie ma zbyt dobrej infrastruktury – jest kilka barów plażowych, w których można zjeść przekąski czy regionalne dania. W pobliżu jest również kilka hoteli i pensjonatów, oferujących wypoczynek na wysokim poziomie.

Zobacz oferty już od 768 zł za os.
Czy plaża Arkutino Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli marzy się Tobie słoneczna, plażowa Bułgaria, Arkutino Beach to miejsce, które nie do końca wpisuje się w to, co możemy znaleźć w folderach biur podróży. Plaża położona jest z dala od popularnych kurortów, a jej infrastruktura nie jest zbyt rozbudowana. Jako miejsce do wypoczynku dla rodzin z dziećmi nie sprawdzi się więc w stu procentach, choć oczywiście nie brakuje turystów, którzy wybierają się właśnie tutaj z całymi rodzinami. Jeśli komuś nie przeszkadza mało rozbudowana infrastruktura, na pewno będzie się tutaj czuł całkiem dobrze. Plaża Arkutino Beach, choć nie do końca przygotowana pod turystów, spełnia wszystkie wakacyjne oczekiwania – jest tu sporo miękkiego, złotego piasku, czyste, bezpieczne morze i miejsce do rekreacji na świeżym powietrzu. Trzeba jednak pamiętać, że plaża znajduje się na terenie rezerwatu, większość obiektów wypoczynkowych jest nieco od niej oddalona. Nie ma więc tutaj co liczyć na hotel tuż przy samej plaży – jednak spacer na Arkutino Beach z bardziej odległych obiektów wypoczynkowych może być dodatkową atrakcją i dostarczać wielu dodatkowych wrażeń.

Plaża Arkutino Beach

Plaża Arkutino Beach / shutterstock.com / trabantos

Nasza ocena plaży Arkutino Beach

W naszej ocenie plaża Arkutino Beach to miejsce, które łączy w sobie wyjątkowe widoki, wspaniałe warunki naturalne oraz możliwość wypoczynku z dala od zgiełku i tłumów najmodniejszych nad Morzem Czarnym plaż. Arkutino Beach zachwyca dzikością, przyciąga turystów szukających czegoś więcej niż plaży przy hotelu. Jeśli poszukujesz miejsca, w którym będziesz mógł obcować z dziką naturą, zrelaksować się i naładować wewnętrzne baterie w wyjątkowym, słonecznym klimacie, Arkutino Beach na pewno będzie sprawdzoną propozycją. Udane wakacje gwarantowane.

Zobacz oferty już od 768 zł za os.