Plaża Rusalka Beach - Bułgaria

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Rusalka Beach znajduje się w okolicy Złotych Piasków, jednego z największych i najbardziej popularnych bułgarskich kurortów. Leży jednak w pewnym oddaleniu od centrum kurortu, dzięki czemu nie jest tak zatłoczona i zapewnia spokojny wypoczynek. Plaża jest polecana rodzinom z dziećmi, a także turystom nastawionym na rekreację, sporty wodne oraz plażowanie i kąpiele w morzu. Posiada dobrą infrastrukturę, można znaleźć tutaj wszystko, co jest potrzebne do plażowania. Jeśli zdecydujesz się na wyjazd na Rusalka Beach, Bułgaria z pewnością zaprezentuje się Tobie w najpiękniejszej, słonecznej odsłonie. Gwarantowana nie tylko piękna opalenizna, ale również mnóstwo wrażeń i wspomnień, które pozostaną z Tobą na długo po powrocie z wakacji. Być może zakochasz się w Bułgarii na tyle, że wrócisz tu podczas kolejnego urlopu.

Zobacz oferty już od 768 zł za os.
Opis plaży Rusalka Beach

Słoneczne plaże Bułgarii to marzenie, które zdecydowanie warte jest spełnienia. Wybrzeże Morza Czarnego obfituje w miejsca stworzone do wypoczynku, w których można pięknie się opalić, zrelaksować nad morzem, a także sporo zwiedzić. Warto bowiem pamiętać, że Bułgaria ma do zaoferowania zdecydowanie więcej niż tylko samo plażowanie. Coś dla siebie znajdą tutaj także turyści poszukujący innych atrakcji.

Wakacje w Bułgarii to doskonały pomysł na niedrogi, ale słoneczny i pełen wrażeń urlop. Wakacje w tym kraju są zdecydowanie tańsze niż wiele egzotycznych kierunków, a jednocześnie sprawiają, że można na kilkanaście dni oderwać się od rzeczywistości, zrelaksować i naładować wewnętrzne akumulatory. Sprzyja temu między innymi pogoda – na bułgarskich plażach jest wyjątkowo słonecznie i ciepło nie tylko w sezonie letnim, ale również wiosną i jesienią. Co więcej, mnóstwa wrażeń dostarcza zwiedzanie zabytkowych miast, urokliwych nadmorskich miasteczek i oczywiście plaż. Jedną z nich jest Rusalka Beach, która polecana jest osobom szukającym ciszy, spokoju i kameralnych warunków do wypoczynku.

Plaża Rusalka Beach w Bułgarii to miejsce, które zapewnia przede wszystkim przepiękne widoki. Rozciągający się aż po horyzont złoty piasek, piękne, turkusowe morze, które łączy się z nieboskłonem, a także porośnięte roślinnością wzgórza sprawiają, że można poczuć się w tym miejscu jak w prawdziwym raju. Plaża znajduje się w rejonie Złotych Piasków, jednego z najbardziej popularnych kurortów nad Morzem Czarnym. Jednak w odróżnieniu od innych plaż, jest spokojna, bardzo kameralna i nie jest zatłoczona. Nawet, jeśli wybierzesz się tutaj w szczycie sezonu, nie musisz obawiać się, że będziesz przedzierał się przez tłumy turystów w poszukiwaniu miejsca do plażowania. Plaża jest wyjątkowo piaszczysta, pokryta tylko piaskiem, bez żwirku i kamieni. Można tu z wielką przyjemnością chodzić po wybrzeżu na boso. Zejście do wody również jest łagodne i bezpieczne – nie ma spadków głębokości, dno jest czyste i zapewnia idealne warunki do pluskania się nawet dla małych dzieci. Rusalka Beach Bułgaria to miejsce, które spełnia oczekiwania różnych grup turystów, odpowiadając ich wakacyjnym marzeniom.

Rusalka Beach plaża

Rusalka Beach plaża / shutterstock.com / Tencho Tenev

Atrakcje na plaży

Bez względu na to, którą plażę w Bułgarii wybierzesz jako miejsce swojego wypoczynku, możesz mieć pewność, że będą to udane, pełne słońca i atrakcji wakacje. Nie inaczej jest w przypadku Rusalka Beach. Plaża zapewnia przepiękne widoki i doskonałe warunki naturalne do plażowania, ale również do uprawiania sportów wodnych. Można tutaj skorzystać z wypożyczalni sprzętu pływającego, wybrać się na wyprawę łodzią, kajakiem, pojeździć na skuterze wodnym. Nie brakuje miejsc, gdzie można wynająć parasole i leżaki plażowe, nie trzeba więc opalać się bezpośrednio na piasku. Są również punkty gastronomiczne, restauracje, kafejki, tawerny z pięknymi widokami, w których można zjeść specjały bułgarskiej kuchni popijając doskonałym winem. W okolicy plaży można również znaleźć wiele dodatkowych atrakcji, związanych z doskonałym położeniem. Dobrze jest wybrać się do Słonecznego Brzegu, a także do nieodległej Warny, jednego z najpiękniejszych miast w całej Bułgarii.

Zobacz oferty już od 768 zł za os.
Czy plaża Rusalka Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli celem Twoich słonecznych wakacji jest Bułgaria, Rusalka Beach na pewno spełni oczekiwania odnośnie rodzinnego wypoczynku. Plaża jest długa i piaszczysta, w całości pokryta piaskiem. Nie ma tu kamieni, ostrych muszli, wodorostów, brzeg jest więc idealny dla najmłodszych. Podobnie jest z dnem morskim – jest łagodne, pozbawione spadków, maluchy mogą się tutaj bez obaw pluskać w czasie pobytu na plaży. Co więcej, plaża jest strzeżona, są ratownicy, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo przebywania nad wodą. W pobliżu Rusalka Beach można znaleźć dodatkowe atrakcje dla najmłodszych, place zabaw, parki rozrywki w większych kurortach, dzięki czemu wakacje z dziećmi niekoniecznie muszą polegać wyłącznie na plażowaniu. Przed zarezerwowaniem terminu w konkretnym hotelu czy biurze podróży, dobrze jest jednak uważnie sprawdzić lokalizację, upewnić się, czy faktycznie hotel znajduje się blisko plaży, a także czy zapewnia dodatkowe atrakcje i udogodnienia dla rodzin podróżujących z młodszymi i starszymi dziećmi.

Plaża Rusalka Beach

Plaża Rusalka Beach / shutterstock.com / Tencho Tenev

Nasza ocena plaży Rusalka Beach

Plaża Rusalka Beach jest w naszej ocenie jednym z tych miejsc, których nie można pominąć w czasie planowania wakacji w Bułgarii. Plaża jest dosyć kameralna, co zdecydowanie zachęca do wypoczynku właśnie tutaj – nie trzeba obawiać się tysięcy turystów oblegających każdy skrawek wolnego miejsca na piasku. Bez problemu można znaleźć dla siebie idealne miejsce do wypoczynku, a także odpowiednie atrakcje. Plaża zapewnia sporo rozrywki osobom aktywnym, nastawionym na rekreację i uprawianie sportów wodnych. Jeśli zdecydujesz się na Rusalka Beach, wakacje w Bułgarii na pewno będą pełne pozytywnych wrażeń.

Zobacz oferty już od 768 zł za os.