Ile trwa lot do Bułgarii.

Ile trwa lot do Bułgarii? Zobacz ile leci się do Bułgarii

Malownicze plaże nad Morzem Czarnym, wspaniały klimat i piękne krajobrazy, które pozostają na długo w pamięci – Bułgaria jest kierunkiem podróży, na który decyduje się sporo turystów z całego świata. Jeśli chcesz wybrać się na bułgarskie wakacje, wart najpierw upewnić się, ile trwa lot do Bułgarii. Można wtedy dokładnie zaplanować czas na dotarcie do celu, a także na zwiedzanie atrakcji turystycznych i cieszenie się leniwymi wakacjami.

Bułgaria - ile się leci
Bułgaria – ile się leci. Photo by Vladimir Haltakov on Unsplash

Ile się leci do Bułgarii? Okazuje się, że wyprawa na południowy wschód Europy będzie trwała krócej niż podróże po naszym kraju. A cel wyjazdu zdecydowanie piękniejszy niż nasze polskie morze, które nawet w sezonie letnim bywa mocno kapryśne.

Bułgaria
Bułgaria
Średni czas lotu do Bułgarii:
1 g. 59 m.
Wakacje w Bułgarii już od 999 zł za osobę

Jeśli chcesz dokładnie wiedzieć, ile się leci z Polski do Bułgarii, warto sprawdzać strony rezerwacyjne, a także wyszukiwarki połączeń lotniczych. Przewoźnicy w swoich ofertach podają zwykle średni czas przelotu, który oczywiście może ulegać pewnym wahaniom. Na to, ile się leci do Bułgarii ma też wpływ, z którego lotniska startujemy i które miasto w Bułgarii jest celem naszej podróży. Różnice w czasie lotu będą jednak pod tym względem dosyć niewielkie.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Ile się leci do Bułgarii z Polski?

Jeśli interesuje Cię słoneczna Bułgaria, ile trwa lot zależy od miejsca, do którego chcesz się dostać. Do stolicy Bułgarii, Sofii można dolecieć w czasie krótszym niż 2 godziny, przewoźnicy podają czas 1:55h. Loty odbywają się prawie codziennie, można więc bez problemu znaleźć połączenie, które w stu procentach będzie odpowiadało naszym wakacyjnym planom. Można również polecieć do Burgas, wtedy podróż będzie trwała nieco dłużej, bo 2,5 godziny.

Bułgaria - ile trwa lot
Bułgaria – ile trwa lot. Photo by Yuliyan Grozdev on Unsplash

Natomiast dwie godziny będziemy lecieć do popularnej wśród turystów Warny. Ile trwa lot z Polski do Bułgarii zależy nie tylko od odległości, ale również od pogody i innych czynników, które mają wpływ na połączenia lotnicze. Czas lotu będzie jednak całkiem znośny zarówno, jeśli lecimy na wakacje czarterem z biurem podróży, jak i gdy decydujemy się na lot rejsowy oferowany przez takie linie lotnicze, jak LOT czy Bulgaria Air.

Z jakich miast polecimy do Bułgarii?

Lot do Bułgarii ile trwa – to nie jedyna kwestia, którą powinniśmy zainteresować się przed planowaniem podróży. Trzeba również uwzględnić miejsce naszego zamieszkania i czas dojazdu na lotnisko. Często bywa tak, że ten dojazd zajmować nam będzie więcej czasu niż lot do Bułgarii. Czas będzie tym dłuższy, im dalej będziemy mieć na lotnisko.

Bułgaria
Bułgaria
Średni czas lotu do Bułgarii:
1 g. 59 m.
Wakacje w Bułgarii już od 999 zł za osobę

Jeśli jednak chodzi o loty czarterowe, wybór miast, z których można wystartować jest dosyć spory. Na wakacje czarterem polecimy z Katowic, Krakowa, Gdańska, Poznania, Warszawy i Wrocławia.

Ile się leci do Bułgarii
Ile się leci do Bułgarii. Photo by Son Tung Tran from Pexels

Lotami rejsowymi do Sofii możemy natomiast wybrać się z z Warszawy. Czas lotu może być nieco dłuższy niż to obiecują przewoźnicy, jednak średnio w dwie, maksymalnie trzy godziny bez problemu znajdziemy się na naszych bułgarskich wakacjach.

Z jaką prędkością leci się samolotem do Bułgarii?

Prędkość lotu samolotów uzależniona jest od rodzaju maszyny, wysokości, na jakiej leci, a także od warunków pogodowych, przede wszystkim siły i kierunku wiatru. Średnio samoloty do Bułgarii latają z prędkością 850 km na godzinę.

Jak długo leci się do Bułgarii
Jak długo leci się do Bułgarii. Photo by Nextvoyage from Pexels

Nie oznacza to jednak, że możemy sobie na tej zasadzie wyliczyć dokładnie kwestię Polska Bułgaria ile trwa lot. Nie zapominajmy, że samolot nie leci przez cały czas z taką samą prędkością, a to sprawia, że czas rzeczywisty może być większy niż ten wynikający z podzielenia odległości przez prędkość lotu.

Jak na jakiej wysokości leci samolot do Bułgarii?

Samoloty do Bułgarii, jak wszystkie maszyny latające na długich, międzynarodowych trasach, lecą na pułapie 10 tysięcy metrów. Jeśli wiec wybierasz się na wypoczynek na bułgarskie plaże, z pewnością zaczniesz od wyprawy wysoko ponad chmurami. Dzięki temu można uniknąć wielu negatywnych zjawisk atmosferycznych, jak chociażby burze, które mogą utrudniać loty.

Kiedy szukać tanich lotów do Bułgarii?

Oferty tanich lotów do Bułgarii możemy znaleźć u wielu przewoźników, którzy często na wiele miesięcy przed terminem wylotu wypuszczają atrakcyjne, promocyjne bilety. Jeśli ktoś leci nie czarterem, a na własną rękę, powinien takich lotów szukać ze sporym wyprzedzeniem.

od:
800 zł
od:
1 300 zł
od:
1 800 zł
<
>

W tanich liniach lotniczych można dzięki temu znaleźć oferty praktycznie za grosze. Najwięcej lotów realizowanych jest w sezonie wiosenno-letnim, czyli w szczycie ruchu turystycznego. Wtedy też można upolować najciekawsze promocje na bilety lotnicze.

Tanio może być również z ofertami last minute Bułgaria lub all inclusive Bułgaria. Często zdarza się, że na kilka dni przed wyjazdem pojawiają się oferty tańsze o kilkadziesiąt procent.

Czytaj również:

Aplikacja
Bułgaria – ile trwa lot?

Lot do Bułgarii trwa średnio 2-2,5 godziny, a więc na wakacje dotrzemy w czasie, w którym jeszcze nie zdążymy zmęczyć się długotrwałym lotem.

Bułgaria – jak szybko leci samolot?

Samoloty do Bułgarii latają z prędkością 850 km na godzinę.

Bułgaria – jak wysoko leci samolot?

Planując lot do Bułgarii możemy mieć pewność, że latać będziemy wysoko nad chmurami. Samoloty utrzymują bowiem pułap 10 km. Jest wysoko, a przy tym widoki są niesamowite.

Czy są bezpośrednie loty do Bułgarii z Polski?

Z Polski do Bułgarii można znaleźć całe mnóstwo bezpośrednich połączeń, dzięki którym dotarcie na wakacje będzie proste, bezproblemowe i bez przesiadek.