Ile trwa lot na Madagaskar

Ile trwa lot na Madagaskar? Sprawdź ile leci się na Madagaskar

Madagaskar jest z pewnością jednym z tych kierunków, który kojarzy się wyjątkowo egzotycznie, a przy tym jest dosyć mocno odległy. Jeśli marzysz o wakacjach w takim afrykańskim klimacie, sprawdź, ile trwa lot na Madagaskar. Z pewnością trzeba będzie spędzić sporo czasu ponad chmurami, a czas dotarcia na miejsce wypoczynku trzeba będzie liczyć nawet w kilkudziesięciu godzinach.

Ile się leci na Madagaskar
Ile się leci na Madagaskar. Photo by Sandy Ravaloniaina on Unsplash.

Turyści, którzy decydują się lecieć na Madagaskar, najczęściej szukają atrakcyjnych kierunków z dala od utartych szlaków turystycznych. Niestraszne im zarówno egzotyczne warunki, jak i fakt, ile się leci na Madagaskar. Loty w tak egzotyczne klimaty są zdecydowanie dłuższe niż podróże chociażby na południe Europy do popularnych, wakacyjnych miejsc wypoczynku.

Madagaskar
Madagaskar
Średni czas lotu na Madagaskar:
16 g. 25 m.
Wakacje na Madagaskarze już od 5 999 zł za osobę

Nie wiesz kiedy lecieć na Madagaskar? Zobacz nasz artykuł i dowiedz się kiedy najlepiej lecieć na Madagaskar.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Dlatego też warto dokładnie sprawdzić ile się leci z Polski na Madagaskar i dobrze się do takiej podróży przygotować. Bezczynne siedzenie w samolocie przez kilkanaście godzin może spowodować, że po dotarciu na miejsce będziemy zmęczeni i zniechęceni do jakiegokolwiek zwiedzania. Na pytanie: lot na Madagaskar – ile trwa, nie ma jednoznacznej i zawsze słusznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, jaki wybierzemy plan lotów z przesiadkami, ile trzeba będzie czekać na te przesiadki, a także czy nie będzie żadnych opóźnień związanych z warunkami pogodowymi.

Zobacz również ile leci się na Filipiny

Ile się leci na Madagaskar z Polski?

Jeśli chcesz sprawdzić, ile trwa lot z Polski na Madagaskar, możesz skorzystać z wielu stron turystycznych i portali rezerwacyjnych w sieci. Szczególnie na stronach przewoźników można mniej więcej sprawdzić, ile leci się na Madagaskar. Zawsze trzeba jednak brać poprawkę na to, że czas przelotu dotyczy jedynie naszego pobytu w samolocie. A w przypadku jednej czy dwóch przesiadek trzeba będzie spędzić też co najmniej kilka godzin na lotnisku.

Jak długo leci się na Madagaskar
Jak długo leci się na Madagaskar. Photo by iAko Randrianarivelo on Unsplash

Lot na Madagaskar czas najkrótszy (choć i tak wyjątkowo długi), ma w przypadku lotów czarterowych. Podróżni, którzy lecą na wakacje zorganizowane przez biuro podróży, nie muszą przejmować się połączeniami lotniczymi czy szukaniem najlepszych przewoźników. Mają zapewniony czarter bezpośrednio na Madagaskar do Ivato Airport niedaleko Antananarywy lub na Nosy Be, wyspę, na której znajduje się również popularny port lotniczy. Czartery odbywają się bez przesiadek i trwają około 11,5 godziny.

od:
6 999 zł
Egzotyczny Madagaskar w zasięgu ręki

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje na Madagaskarze

Na pytanie Polska-Madagaskar – ile trwa lot rejsowy, odpowiedź nie będzie już tak prosta. Wszystko zależy od połączeń i przesiadek. Najkrótszy lot z jedną przesiadką z Warszawy przez Paryż trwa ponad 16 godzin. Może się więc okazać, że będziemy lecieć na Madagaskar nawet przez kilkadziesiąt godzin.

Zobacz też ile leci się do Tanzanii

Z jakich miast polecimy na Madagaskar?

Jeśli wybierasz się na Madagaskar, ile trwa lot nie jest jedyną kwestią, którą trzeba sprawdzić przed wyjazdem. Ważne jest również, z jakiego miejsca startują samoloty. Najwięcej zarówno czarterów jak i lotów rejsowych z przesiadkami startuje w Warszawie.

Madagaskar - jak długo trwa lot
Madagaskar – jak długo trwa lot. Photo by Graphic Node on Unsplash

To dobre rozwiązanie zarówno dla mieszkańców stolicy, jak i dla osób, które przybywają tu z różnych regionów Polski. Port Lotniczy im. Chopina w Warszawie znajduje się praktycznie w samym środku Polski i tak samo blisko mają tu osoby z różnych regionów.

Z jaką prędkością leci się samolotem na Madagaskar?

Samoloty na Madagaskar, podobnie jak w każde inne mocno odległe miejsce świata, latają z prędkością 850 km na godzinę. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że nie zawsze lecą z taką samą prędkością. Jeśli więc kusi nas podzielenie liczby kilometrów przez prędkość i w taki sposób ustalenie czasu przelotu, może nie wyjść nam odpowiednia liczba.

Madagaskar - lot, ile trwa
Madagaskar – lot, ile trwa. Photo by Roman Laschov on Unsplash

Samolot leci wolniej tuż po starcie, zanim wzniesie się na odpowiednią wysokość, mocno zwalnia również przed lądowaniem. Nie rozwija maksymalnych prędkości także wtedy, gdy warunki atmosferyczne są nieodpowiednie. Najczęściej czas przelotu jest więc dłuższy od tego, który podają linie lotnicze w swoich katalogach czy przy rezerwacji biletów.

Czytaj również jak długo leci się na Malediwy

Jak na jakiej wysokości leci samolot na Madagaskar?

Wysokość lotu na Madagaskar z pewnością robi wrażenie – kto chce spędzić wakacje w egzotycznym raju, poleci na nie na pułapie 10 km. Wszystkie chmury, a jednocześnie negatywne zjawiska pogodowe zostaną dalego w dole.

Kiedy szukać tanich lotów na Madagaskar?

Tanie loty na Madagaskar praktycznie nie istnieją – nawet, jeśli skorzystamy ze sporych promocji, za lot zapłacimy spore pieniądze. Nie ma co się dziwić – jest to bardzo odległy i skomplikowany kierunek, związany z przesiadkami i lądowaniem na wyspach. Jest więc oczywiste, że podróż będzie kosztowała dużo więcej niż krótki lot na południe Europy.

od:
6 999 zł
Egzotyczny Madagaskar w zasięgu ręki

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje na Madagaskarze

Choć koszty zawsze będą wysokie, można je nieco obniżyć poprzez polowanie na loty z większym wyprzedzeniem. Na kilka miesięcy przed planowanym wylotem z pewnością znajdziemy loty w lepszych cenach niż na kilka tygodni czy dni przed terminem podróży.

Czytaj również:

Aplikacja
Madagaskar – ile trwa lot?

Lot na Madagaskar trwa 11,5 godziny w przypadku czarterów. Loty rejsowe z przesiadkami trwają co najmniej 16 godzin.

Madagaskar – jak szybko leci samolot?

Lecąc na Madagaskar będziemy poruszać się z prędkością nawet 850 km na godzinę.

Madagaskar – jak wysoko leci samolot?

W czasie lotu na Madagaskar znajdziesz się na pułapie 10 km.

Czy są bezpośrednie loty na Madagaskar z Polski?

Bezpośrednio można polecieć na Madagaskar tylko czarterem. Wszystkie inne połączenia wiążą się z przesiadkami.