Ile trwa lot na Filipiny

Ile trwa lot na Filipiny? Sprawdź ile leci się na Filipiny

Ile się leci z Polski na Filipiny? To pytanie z pewnością zadają sobie osoby, którym marzą się wakacje i zwiedzanie tego niezwykłego kraju. To typowo wyspiarskie państwo w Azji Południowo-Wschodniej, które przyciąga wspaniałymi krajobrazami, a także miejscami, które nie zostały jeszcze zadeptane przez tłumy turystów. Jeśli planujesz wakacje w tym regionie świata, sprawdź ile leci się na Filipiny i dobrze przygotuj do podróży, która z pewnością nie będzie należała do najkrótszych. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się ile trwa lot na Filipiny.

Filipiny - ile się leci
Filipiny – ile się leci. Photo by Louie Martinez on Unsplash

Już sama odległość, czyli blisko 9400 kilometrów pokazuje, że podróż na Filipiny może być dosyć czasochłonna. Warto o tym pamiętać, gdy planujemy wakacje. Z naszego urlopu trzeba będzie poświęcić nawet dwie doby na loty w obie strony. A to może znacznie skrócić czas poznawania tego wyspiarskiego kraju. Ile trwa lot na Filipiny zależy przede wszystkim od rodzaju wybranego połączenia. Przed wylotem warto także spojrzeć na to jakie są ceny na Filipinach, aby być pewnym, że wakacje spełnią nasze oczekiwania pod kątem budżetu.

Filipiny
Filipiny
Średni czas lotu na Filipiny:
16 g. 30 m.
Wakacje na Filipinach już od 4 799 zł za osobę

Nie wiesz kiedy lecieć na Filipiny? Zobacz nasz artykuł i dowiedz się kiedy najlepiej lecieć na Filipiny.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

A tych mamy do wyboru całkiem sporo, bez problemu znajdziemy więc takie loty, które będą dopasowane do naszych potrzeb. Aby sprawdzić, ile się leci na Filipiny, dobrze jest zajrzeć na strony różnych linii lotniczych, a także portale turystyczne i strony rezerwacyjne. To skarbnice wiedzy nie tylko na temat tego, co można na Filipinach zobaczyć, ale również dostarczą informacji, ile trwa lot z Polski na Filipiny.

Ile się leci na Filipiny z Polski?

Jeśli planujesz lot na Filipiny, czas spędzony w powietrzu zdecydowanie będzie się dłużył. Podobnie jak ten, który spędzisz w oczekiwaniu na lot przesiadkowy. Na Filipiny z Polski nie ma bowiem żadnego bezpośredniego połączenia – każda podróż wiąże się z co najmniej jedną przesiadką.

Filipiny - ile trwa lot
Filipiny – ile trwa lot. Photo by lorenz narbs on Unsplash

Na pytanie Polska Filipiny ile trwa lot, jedną z najkorzystniejszych odpowiedzi będzie czas 16,5 godziny. W tym czasie dostaniemy się na Filipiny z Warszawy przez Hamad w Katarze do stolicy Filipin Manili. Podobnie trwać będzie lot przez Helsinki i Hongkong. Nieco dłużej lecieć będziemy przez Helsinki i Tokio oraz przez Dubaj, który jest najpopularniejszym miejscem przesiadkowym dla osób podróżujących z Europy w dalekie regiony Azji.

od:
5 100 zł
Niesamowite Filipiny na wyciągnięcie ręki!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje na Filipinach!

Gdy wybierasz się na Filipiny, ile trwa lot zależy nie tylko od połączeń oraz liczby przesiadek. Bardzo ważne są również warunki atmosferyczne i niekorzystne zjawiska pogodowe, które mogą znacznie opóźniać loty. Nawet, jeśli w rozkładzie lotów są podane konkretne czasy przelotów, może się okazać, że w rzeczywistości podróż potrwa dużo dłużej.

Zobacz także ile leci się na Zanzibar

Z jakich miast polecimy na Filipiny?

Lot na Filipiny ile trwa – to istotna kwestia dla podróżujących w te egzotyczne rejony świata. Ale z pewnością nie jedyna. Ważne jest również, skąd będziemy startować. To istotne dla osób, które musza dojechać na lotnisko z mniejszych miejscowości lub z innych regionów.

Filipiny - jak długo leci się samolotem
Filipiny – jak długo leci się samolotem. Photo by Alana Harris on Unsplash

Loty na Filipiny realizowane są w najkrótszej postaci z lotniska w Warszawie z przesiadkami w różnych miastach świata. Można również znaleźć połączenia z innych polskich miast, ale może się okazać, że będą one dużo dłuższe. Start ze stolicy to dobre rozwiązanie dla mieszkańców różnych regionów kraju – do centrum Polski, gdzie leży Warszawa, mają wtedy mniej więcej tak samo daleko.

Sprawdź również jak długo leci się do Peru

Z jaką prędkością leci się samolotem na Filipiny?

Podróżowanie samolotem zawsze wiąże się z bardzo dużymi prędkościami, dzięki którym nawet spore odległości można pokonać w stosunkowo krótkim czasie. Jeśli wybieramy się na Filipiny, będziemy lecieć z prędkością około 500 mil na godzinę.

Jak długo leci samolot na Filipiny
Jak długo leci samolot na Filipiny. Photo by Beth Macdonald on Unsplash

Prędkość samolotu nigdy nie jest jednorodna – są chwile, zwłaszcza po starcie i przed lądowaniem, gdy leci on zdecydowanie wolniej. Prędkość ograniczają również negatywne warunki pogodowe, które mogą pojawić się na różnych etapach lotu.

Jak na jakiej wysokości leci samolot na Filipiny?

Samoloty latające na bardzo długich, międzynarodowych trasach, mają swoje kanały powietrzne wysoko nad ziemią. Na Filipiny polecimy na wysokości 10 tysięcy metrów nad ziemią.

od:
5 100 zł
Niesamowite Filipiny na wyciągnięcie ręki!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje na Filipinach!

W takich warunkach samoloty latają najszybciej przy optymalnym zużyciu paliwa. Co więcej, gdy jest tak wysoko, większość negatywnych zjawisk atmosferycznych można zostawić daleko w dole.

Kiedy szukać tanich lotów na Filipiny?

Wyszukiwarki tanich lotów to doskonała opcja dla osób, które chcą podróżować daleko, ale nie za drogo. Niestety, w przypadku Filipin trudno jest mówić o tanich lotach – połączenia są dosyć kosztowne ze względu na potężną odległość, a także na przesiadki, które odbywają się w trakcie podróży.

Jeśli jednak chcemy znaleźć nieco tańsze przeloty, dobrze jest szukać ich z odpowiednim wyprzedzeniem, najlepiej na kilka miesięcy przed planowanymi wakacjami. Kupno biletów z dużym wyprzedzeniem pozwala na spore oszczędności na kosztach dostania się na Filipiny.

Czytaj również:

Aplikacja
Filipiny – ile trwa lot?

Najkrótsze loty na Filipiny z jedną przesiadką trwają 16,5 godziny. Loty z dwiema przesiadkami są kilka godzin dłuższe.

Filipiny – jak szybko leci samolot?

Szybkość lotu samolotu na tak długich trasach to około 500 mil na godzinę, czyli 850 kilometrów na godzinę.

Filipiny – jak wysoko leci samolot?

Jeśli wybierasz się na Filipiny, spędzisz wiele godzin w przestworzach wysoko nad chmurami. Samoloty latają bowiem na pułapie 10 tysięcy metrów.

Czy są bezpośrednie loty na Filipiny z Polski?

Na Filipiny nie ma żadnych bezpośrednich połączeń z Polski. Możliwe jest jedynie podróżowanie z przesiadkami.