Ile trwa lot do Peru. Sprawdź ile leci się do Peru

Ile trwa lot do Peru? Sprawdź ile leci się do Peru

Peru jest jedną z bardziej tajemniczych i egzotycznych wakacyjnych destynacji. To ciekawa opcja dla każdego miłośnika przygód. Planując wczasy w Peru, pod uwagę należy wziąć wybór najlepszego środka transportu. Będzie to oczywiście samolot. Niestety, ze względu na sporą odległość tego państwa od Polski, trzeba liczyć się z dość długim czasem przelotu. Będzie to jednak warte poświęcenia. Ile trwa lot do Peru i co trzeba o nim wiedzieć?

Czas lotu do Peru
Czas lotu do Peru / shutterstock.com / In Green

Ile się leci do Peru z Polski?

Chcąc odpowiedzieć na pytanie, ile się leci do Peru z Polski, należy mieć na uwadze kilka czynników. To przede wszystkim miejsce wylotu i przelotu oraz konieczność przesiadek. Niestesty, osoby chcące wiedzieć, ile się leci do Peru, muszą pogodzić się z faktem, iż w Polsce nie są dostępne loty bezpośrednie do tego kraju. Wydłuża to czas trwania podróży.

Peru
Peru
Średni czas lotu:
22 g. 10 m.
Wakacje w Peru już od 12 500 zł za osobę

Najkrótsza opcja wiąże się z koniecznością lotu przez blisko 17 h. Najpopularniejsze rozwiązanie stanowi natomiast lot z Warszawy do Limy, który trwa mniej więcej 23 h. Osoby chcące wiedzieć, ile się leci z Polski do Peru, muszą uwzględnić też czas potrzebny na przesiadki.

Sprawdź również ile trwa lot do Turcji

Z jaką prędkością leci się samolotem do Peru?

Jeśli chodzi o lot do Peru czas trwania podróży nie jest jedyną rzeczą, którą warto znać. Dobrze jest też wiedzieć, z jaką prędkością leci samolot, co przekłada się także na długość lotu. Standardowo samoloty pasażerskie latają ze średnią prędkością 800-1000 km/h. Nie będzie to oczywiście wartość stała. Należy mieć na uwadze, że prędkość jest uzależniona m.in. od warunków technicznych samolotu i panujących wokół niego warunków atmosferycznych.

Peru - czas lotu
Peru – czas lotu / shutterstock.com / Elisa Locci

Ponadto maksymalną prędkość osiąga on dopiero po znalezieniu się na odpowiedniej wysokości. Ta startowa jest zdecydowanie mniejsza. To samo tyczy się lądowania, kiedy prędkość samolotu obniża się. W przypadku Peru ile trwa lot zależy w dużej mierze od wymienionych możliwych czynników spowalniających samolot.

Zobacz także ile leci się do Tunezji

Na jakiej wysokości leci samolot do Peru?

Poza nabyciem wiedzy, ile trwa lot z Polski do Peru, warto dowiedzieć się, na jakiej wysokości leci samolot. Otóż wysokość przelotowa samolotu pasażerskiego wynosi na ogół 10 km ponad ziemią. Jest to związane z faktem, iż im wyżej, tym rzadsze robi się powietrze i stawia mniejszy opór. Umożliwia to łatwiejsze przemieszczanie się samolotu. To z kolei przekłada się na spalanie mniejszej ilości paliwa i szybszy lot.

od:
12 000 zł
od:
14 000 zł
od:
13 000 zł
<
>

Optymalne warunki do lotu panują właśnie na wysokości od 10 do 13 km nad ziemią. Poniżej 10 km powietrze będzie miało zbyt dużą gęstość i opór, na skutek czego samolot będzie leciał wolniej, natomiast powyżej 13 km właściwa praca silników zostanie uniemożliwiona przez niewystarczającą ilość tlenu.

Czytaj też ile leci się samolotem do Hurghady

Kiedy szukać tanich lotów do Peru?

Najpopularniejsze pytania dotyczące podróży wpisywane przez przyszłych turystów w pole wyszukiwarki to m.in. „Lot do Peru – ile trwa?” oraz „Kiedy szukać tanich lotów do Peru?”. W przypadku tego drugiego pytania również należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszy z nich to oczywiście termin otrzymanego urlopu. Kolejny czynnik to temperatury w Peru. Nie w każdym miesiącu ceny poszczególnych ofert będą takie same, dlatego warto wiedzieć, kiedy najlepiej jest szukać najtańszych. 

Peru - ile trwa lot
Peru – ile trwa lot / shutterstock.com / NiarKrad

Najdroższe oferty to z kolei te kierowane do osób planujących wakacje w lipcu, czyli w samym środku sezonu urlopowego. Warto jednak na bieżąco obserwować strony rezerwacyjne, które zajmują się wyszukiwaniem najbardziej atrakcyjnych opcji. Dzięki nim można znaleźć korzystne oferty last minute w przystępnych cenach.

od:
12 000 zł
od:
14 000 zł
od:
13 000 zł
<
>

Sprawdź również ile trwa lot do Francji

Peru – ile trwa lot?

Czas przelotu zależny będzie od wybranego miejsca docelowego i miejsca startu – najkrótszy wynosi około 17 h, natomiast najpopularniejszy – w przybliżeniu 23 h.

Peru – jak szybko leci samolot?

W przypadku samolotów pasażerskich prędkość lotu wynosi na ogół 800-1000 km/h, lecz jest zależna od warunków technicznych i atmosferycznych, a także niższa bezpośrednio po starcie i przed lądowaniem samolotu.

Peru – jak wysoko leci samolot?

Turyści podróżujący do Peru chcą też nierzadko wiedzieć, na jakiej wysokości będzie znajdował się ich samolot w trakcie trwania podróży. Wartość ta jest podobna dla wszystkich samolotów pasażerskich i wynosi między 10 a 13 km ponad ziemią. Wynika to z faktu, iż na takiej wysokości panują najlepsze warunki do lotu – niżej powietrze jest zbyt gęste, natomiast wyżej tlenu jest zbyt mało, by silniki mogły pracować w sposób prawidłowy.

Czy są bezpośrednie loty do Peru z Polski?

Obecnie nie istnieją loty bezpośrednie z Polski do Peru, na skutek czego planując lot należy uwzględnić czas niezbędny na przesiadkę, by uniknąć przykrych niespodzianek. Najpopularniejsza i najczęściej wybierana przez turystów opcja obejmuje przesiadkę w Amsterdamie.