Ile trwa lot do Kambodży. Sprawdź ile leci się do Kambodży

Ile trwa lot do Kambodży? Sprawdź ile leci się do Kambodży

Kambodża to piękny kraj o fascynującej kulturze, więc stanowi ciekawy kierunek wakacyjnej podróży. Jest to prawdziwa perełka Azji Południowo-Wschodniej i nie narzeka na brak amatorów. Kambodża zajmuje szczególne miejsce w sercu, za sprawą cudownych ludzi, widoków i smacznego jedzenia. Wybierając ofertę wycieczki do Kambodży gwarantujesz sobie niezapomniane przygody i możliwość poznania tego cudownego kraju. Jest to kraj ciepły, w którym temperatury utrzymują się na wysokim poziomie. Czy interesuje Cię ile trwa lot do Kambodży, z jaką prędkością oraz na jakiej wysokości leci samolot oraz kiedy kupić tanie bilety? Tego dowiesz się w niniejszym artykule.

Ile się leci do Kambodży z Polski?

Każda osoba, rozważająca podróż z Polski do Kambodży, zadaje sobie pytanie ile leci się do Kambodży? Szacunkowy czas lotu bezpośredniego wynosi 17 godzin, a uzależniony jest od odległości między konkretnymi lotniskami. 

Czas lotu do Kambodży
Czas lotu do Kambodży / shutterstock.com / TAMVISUT

Z jakich miast polecimy do Kambodży?

Znamy już szacunkową odpowiedź na pytanie, ile się leci do Kambodży, więc warto wiedzieć z jakich miast możemy udać się w podróż. W Polsce istnieje wiele lotnisk, z których można udać się w podróż. Najpopularniejsze połączenia lotnicze to:

  • Warszawa – Helsinki – Hongkong – Phnom Penh 
  • Warszawa – Wiedeń – Bangkok – Phnom Penh 
  • Kraków – Frankfrut nad Menem – Bangkok – Phnom Penh 
  • Gdańsk – Helsinki – Hongkong – Phnom Penh 
  • Gdańsk – Kopenhaga – Hongkong – Phnom Penh 
  • Poznań – Monachium – Frankfrut nad Menem – Bangkok – Phnom Penh
  • Wrocław – Monachium – Frankfrut nad Menem – Bangkok – Phnom Penh
  • Warszawa – Wiedeń – Bangkok – Siem Reap
  • Warszawa  – Frankfrut nad Menem – Bangkok – Siem Reap

Znając dokładne połączenia lotnicze, jesteśmy w stanie określić ile się leci z Polski do Kambodży w najkrótszym czasie. Najlepiej pod tym względem wypada podróż z port lotniczego Gdańsk-Rębiechowo im. Lecha Wałęsy, ponieważ czas lotu wynosi 16 godzin oraz 15 minut.

Kambodża
Kambodża
Średni czas lotu:
20 g. 15 m.
Wakacje w Kambodży już od 7 490 zł za osobę

Ile trwa lot z Polski do Kambodży w wersji najdłuższej? Podróż z lotniska w Poznaniu do portu lotniczego Phnom Penh w Kambodży wniesie aż 20 godzin i 50 minut.

Sprawdź również ile trwa lot na Madagaskar

Z jaką prędkością leci się samolotem do Kambodży?

Wiemy już dokładnie, ile trwa lot Polska-Kambodża, więc warto dowiedzieć się z jaką prędkością leci się samolotem do tego kraju. Prędkość samolotu pasażerskiego jest uzależniona od wielu czynników, ale przede wszystkim od warunków atmosferycznych panujących w dniu lotu oraz od jego warunków technicznych.

Kambodża - czas lotu
Kambodża – czas lotu / shutterstock.com / Galyna Andrushko

Średnia prędkość samolotu pasażerskiego wynosi około 800 – 1000 km/h. Ciekawostką jest, że najszybszy samolot świata osiągnął prędkość 2500 km/h. Prędkość startowa samolotu wynosi około 170 a 330 km/h, a prędkość lądowania około 250 km/h. 

Na jakiej wysokości leci samolot do Kambodży?

Średnia wysokość przelotowa wynosi 10 km. Powodem jest głównie oszczędność paliwa, ponieważ im wyżej samolot znajduje się nad ziemią, tym powietrze robi się rzadsze i stawia mniejszy opór – dzięki temu samolot spala mniej paliwa i szybciej leci.

od:
6 200 zł
od:
12 100 zł
od:
10 500 zł
<
>

Optymalna wysokość przelotowa ma również wiązek z jego wagą. Cięższe samoloty latają niższej, a lżejsze wyżej. Jeżeli szukamy informacji ile trwa lot do Kambodży, możemy wówczas się domyślić, że na jego długość ma także wpływ wysokość z jaką leci samolot.

Zobacz także ile leci się do Egiptu

Kiedy szukać tanich lotów do Kambodży?

Znamy już wiele informacji odnośnie podróży do Kambodży – ile trwa lot, co wpływa na jego długość, z jaką prędkością i wysokością leci samolot. Więc gdzie szukać tanich lotów do Kambodży? Aby znaleźć najlepsze oferty warto skorzystać z wyszukiwarek lotniczych. Przeszukują one taryfy kilkuset linii, dzięki temu można porównać ze sobą najlepsze oferty. 

Kambodża - ile trwa lot
Kambodża – ile trwa lot / shutterstock.com / BlueOrange Studio

Najbardziej okazyjne loty to urlop last minute – które polegają na wykupieniu wycieczki niedługo przed terminem wyjazdu oraz wakacje first minute – oferta sprzedażowa w tzw. przedsprzedaży, czyli nawet rok przed wylotem. Wybierając się do Kambodży, warto wybierać miesiące w których są najwyższe temperatury w Kambodży – kwiecień, maj oraz marzec.

od:
6 200 zł
od:
12 100 zł
od:
10 500 zł
<
>

Czytaj też ile leci się na Jamajkę

Kambodża – ile trwa lot?

Wiele osób zastanawiających się nad wyjazdem, zadaje pytanie ile trwa lot do Kambodży. Czas lotu do Kambodży wynosi około 17 godzin, w zależności od wyboru połączenia. Najszybciej będziemy w Kambodży startując z lotniska w Gdańsku.

Kambodża – jak szybko leci samolot?

Typowy samolot leci z prędkością około 800 – 1000 km/h. O szybkości lotu decyduje pilot – zależy on od warunków technicznych samolotu oraz panującej pogody.

Kambodża – jak wysoko leci samolot?

Samoloty lecą zazwyczaj około 10 km nad ziemią, ponieważ w takiej odległości osiągają najlepszą szybkość. Samoloty które latają wysoko, mają mniejszy opór, więc zużywają mniej paliwa. Bardzo często to ile trwa lot do Kambodży zależy od wysokości samolotu nad ziemią – im wyżej, tym jest szybszy.

Czy są bezpośrednie loty do Kambodży z Polski?

Bezpośrednie loty do z Kambodży do Polski niestety nie istnieją. Trzeba liczyć się na długą podróż z przesiadkami, ale jeżeli wybierzemy dobrą linię lotniczą i dobrze przygotujemy się do podróży, na pewno przebiegnie ona bezproblemowo.