Ile trwa lot do Islandii. Sprawdź ile leci się do Islandii

Ile trwa lot do Islandii? Sprawdź ile leci się do Islandii

Podróże lotnicze wymagają znakomitej organizacji oraz umiejętności rozeznania się zarówno wśród ofert przewoźników, jak i w specyfice i organizacji portów lotniczych. Doświadczenie przychodzi z czasem w myśl powiedzenia, że podróże kształcą. Dzięki chęci odkrywania wyjątkowych miejsc oraz otwartości na podróże możesz zwiedzać najciekawsze zakątki, dostępne w ciągu zaledwie kilku godzin podróży samolotem. Ile trwa lot z Polski do Islandii? Poznaj szczegóły i dowiedz się jak oraz kiedy najlepiej zaplanować podróż. 

Czas lotu do Islandii
Czas lotu do Islandii / shutterstock.com / Bhushan Raj Timla

Ile się leci do Islandii z Polski?

Lot do Islandii ile trwa zależne jest od miejsca, z którego odlatuje Twój samolot. Bezpośrednia podróż lotnicza pomiędzy Polską, a Islandią trwa średnio od 4 godzin do 4,5 h i zależna jest od miasta, w którym znajduje się lotnisko w Polsce oraz w Islandii. W naszym kraju jest kilka portów lotniczych, w Islandii, będącej wyspą jest ich kilkanaście. Dzięki zaawansowanej technologii lotniczek na wyspę Islandię dostaniesz się z Polski już w kilka godzin, co przy podróżach drogą lądową i wodną jest nieporównywalnie niemożliwe.

Islandia
Islandia
Średni czas lotu bez przesiadek:
4 g. 15 m.
Wycieczki do Islandii już od 9 800 zł za osobę

Krótki lot do Islandii to podstawowa zaleta podróży lotniczej do tego kraju. Dodatkową zaletą jest koszt biletu lotniczego, który w dogodnym terminie można znaleźć w na prawdę niskiej cenie. Przy okazji warto sprawdzić ceny w Islandii oraz co warto tam zobaczyć. Koniecznie dowiedz się jak najwięcej, kiedy możliwe jest zobaczenie takiego zjawiska jak zorza polarna.

Sprawdź również ile trwa lot do Bułgarii

Z jakich miast polecimy do Islandii?

Islandia położona jest na wyspie, dlatego droga powietrzna stanowi podstawowy sposób na komunikację z wieloma krajami. Z Polski do Islandii odlatują samoloty z większości lotnisk, a oferta linii lotniczych jest konkurencyjna zwłaszcza przy zakupie biletów z wyprzedzeniem oraz w terminach last minute.

Islandia - czas lotu
Islandia – czas lotu / shutterstock.com / Adellyne

Jeżeli planujesz wyjazd do Islandii najlepiej wybrać lotnisko, położone najbliżej miejsca zamieszkania. Islandia ile trwa lot z Warszawy, a ile z Krakowa? Czas może różnić się o godzinę, a nawet kilka godzin i jest związany z miejscem wylotu oraz destynacji. Ile leci się z Polski do Islandii z małego lub dużego lotniska? Różnice w ilości odpraw oraz rejsów nie maja znaczenia dla długości przelotu. Z polski do Islandii polecisz z Warszawy, Gdańska, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Rzeszowa i Poznania. 

Z jaką prędkością leci się samolotem do Islandii?

Polska Islandia ile trwa lot przy średniej prędkości przelotowej i jaką wartość ona prezentuje? Prędkość przelotowa samolotów pasażerskich zależna jest od wielkości, wagi oraz możliwości technicznych maszyny i może wynosić od 800 do nawet 1000 km/h. Prędkość lotu samolotu pasażerskiego związana jest z wieloma czynnikami, przede wszystkim z masą całkowitą maszyny, jej możliwymi osiągami, a także z ekonomicznymi czynnikami, determinującymi koszty zużycia paliwa lotniczego.

od:
9 800 zł
Wycieczki objazdowe po Islandii

Już teraz zarezerwuj wyjątkową podróż po niesamowitej Islandii

Ile leci się do Islandii przy prędkości 800 km/h, a ile leci się, osiągając prędkość przelotową 1000 km/h? Różnice związane są z miejscem startu oraz lądowania. Tanie linie lotnicze oferują z reguły linie lotnicze posiadające samoloty w słabszym standardzie. Nie oznacza to jednak, że takie loty są złe. Zazwyczaj są mniej wygodne, mają mniej udogodnień, ale przecież i takim samolotem dolecimy do celu jakim jest Islandia.

Zobacz także ile leci się do Albanii

Na jakiej wysokości leci samolot do Islandii?

Najczęściej słyszymy opinie, mówiące o wysokości przelotowej samolotów pasażerskich, plasującej się na poziomie 10 km n.p.m. Ta wartość jest jednak mocno uśredniona, gdyż ilość korytarzy powietrznych nie pozwoliłaby wszystkim samolotom rejsowym znaleźć się na wysokości dziesięciu kilometrów od ziemi.

Islandia - ile trwa lot
Islandia – ile trwa lot / shutterstock.com / Maridav

Aby nie powodować kolizji oraz zapewnić optymalne warunki pilotowania samolotu, który w rzadszym powietrzu, znajdującym się od wysokości 10 km nad ziemią może osiągnąć dużo niższe zużycie paliwa wysokość przelotowa samolotów pasażerskich ustalana jest w granicach 10-12,5 km od poziomu morza. 

Kiedy szukać tanich lotów do Islandii?

W Islandii nie ma sprzyjających turystom warunków klimatycznych. W najcieplejszych miesiącach, czyli w czerwcu, lipcu i sierpniu temperatura może sięgać 13º i jest to najlepszy czas na luksusowe wakacje, połączone z odwiedzaniem wyjątkowych miejsc. Jeśli chcesz tanio znaleźć bilet lotniczy do Islandii dowiedz się nie tylko ile się leci do Islandii, ale i kiedy jest tam najmniej turystów.

od:
9 800 zł
Wycieczki objazdowe po Islandii

Już teraz zarezerwuj wyjątkową podróż po niesamowitej Islandii

W miesiącach zimowych możesz szukać najtańszych biletów lotniczych. Wyklucz okres bożonarodzeniowy, związany z częstymi wyjazdami świątecznymi pracowników do rodzin i odwrotnie.

Czytaj też jak długo leci się do Czarnogóry

Islandia – ile trwa lot?

Lot do Islandii z Warszawy trwa około 4,5 h. Na długość lotu wpływa lotnisko, z którego rozpoczynasz podróż i w którym ją skończysz. Może być dłuższa o nawet 2,5h. Podróż przebiega bez przesiadek.

Islandia – jak szybko leci samolot?

Lot z Polski do Islandii może odbywać się z prędkością od około 800 do aż 1000 km/h i jest uzależniona od warunków, w jakich odbywa się lot.

Islandia – jak wysoko leci samolot?

Ile się leci do Islandii na wysokości przelotowej? W zależności od toru powietrznego samolot osiąga wysokość 10-12,5 km nad ziemią.

Czy są bezpośrednie loty z Polski do Islandii?

Tak. Z Polski do Islandii samoloty latają bezpośrednio. Nie musisz się przesiadać.