Ile trwa lot na Polinezję Francuską. Sprawdź ile leci się na Polinezję Francuską

Ile trwa lot na Polinezję Francuską? Sprawdź ile leci się na Polinezję Francuską

Polinezja Francuska należy do terytorium Francji. Jest położona na Oceanie Spokojnym i tworzy ją 5 archipelagów, w których skład wchodzi aż 150 wysp. Wśród odwiedzanych przez turystów archipelagów znajdują się: Wyspy Tuamotu i Gambiera, Wyspy Na Wietrze, Wyspy Pod Wiatrem, Wyspy Tubuai i Markizy. Ten obszar świata określany jest mianem raju na ziemi i to nie bez powodu.

Czas lotu na Polinezję Francuską
Czas lotu na Polinezję Francuską / iStock.com / bloodua

Największą i zarazem najchętniej odwiedzaną wyspą Polinezji Francuskiej jest Tahiti. Miejsce to znane jest przede wszystkim z kwiatów, które kwitną tu przez cały rok. To właśnie tutaj zlokalizowana jest także stolica Polinezji- Papeete z międzynarodowym portem lotniczym. Ponadto, na Tahiti znajduje się też najwyższy szczyt Polinezji Francuskiej, czyli wygasły wulkan Mt. Orohena. Inne popularne wyspy tego archipelagu to: Moorea, Bora Bora, Tetiaroa, Raiatea oraz Tahaa. Wakacje w tak odległym zakątku świata nie należą do najtańszych. Pomimo wysokiego kosztu podróży na Polinezję, nie brakuje turystów, którzy chcieliby bliżej poznać jej niebywałe piękno. Ile trwa lot z Polski na Polinezję Francuską?

Ile się leci na Polinezję Francuską z Polski?

Ile się leci z Polski na Polinezję Francuską? Jak wiadomo, Polinezja Francuska jest zlokalizowana pomiędzy Australią a Ameryką Południową. To bardzo odległy zakątek globu, co wiąże się oczywiście z bardzo długą podróżą. Odległość pomiędzy Polską a Polinezją wynosi ponad 15 tysięcy km. Chcąc odwiedzić to miejsce na ziemi, należy więc przygotować się na bardzo długi lot. Ile się leci na Polinezję Francuską? Średni czas lotu wynosi ok. 35 godzin. Polinezja Francuska ile trwa lot przykładowy ze stolicy Polski?

  • Warszawa- Paryż- Los Angeles- Faaa – Moorea-Maiao – Bora Bora- lot trwa ok. 53 godziny i 40 minut,
  • Warszawa- Paryż- Los Angeles-Faaa- Bora Bora- lot wynosi ok. 60 godzin i 40 minut.
Polinezja Francuska
Polinezja Francuska
Średni czas lotu:
34 g. 25 m.
Wakacje na Polinezji Francuskiej już od 11 276 zł za osobę

Loty na Bora Bora obsługują takie linie lotnicze jak Air France oraz Air Tahiti. Ile trwa lot na Polinezję Francuską? Lot w ten obszar świata może trwać od 20 do nawet 60 godzin, w zależności od miejsca wylotu i miejsca docelowego, jak i ilości przesiadek i ich regionu.

Sprawdź również ile leci się na Malediwy

Z jakich miast polecimy na Polinezję Francuską?

To, ile leci się na Polinezję Francuską, nie jest dla niektórych jedyną przeszkodą. Na wakacje all inclusive Polinezja Francuska może pozwolić sobie nieliczna grupa turystów z Polski. Ma to związek oczywiście z wysoką ceną przelotu, jak i samego zakwaterowania.

Ile się leci na Polinezję Francuską
Ile się leci na Polinezję Francuską / iStock.com / noblige

Urlop w tak odległym miejscu wiąże się z dosyć dużymi wydatkami. Dobrą wiadomością dla turystów jest natomiast to, że na którąś z wysp Polinezji Francuskiej można polecieć z różnych części Polski. Loty na Polinezję dostępne są z takich miast Polski jak: Warszawa, Poznań, Katowice, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Łódź.

Z jaką prędkością leci się samolotem na Polinezję Francuską?

Mając świadomość tego, Polska Polinezja Francuska ile trwa lot, wiele osób zastanawia się też, z jaką prędkością odbywa się sama podróż? Warto podkreślić, że prędkość w czasie startowania zależy od różnych czynników. Ma na nią wpływ model samolotu czy rodzaj silników, które są w stanie generować mniej czy też więcej mocy, co oczywiście przekłada się na maksymalną prędkość podczas startu.

od:
11 276 zł
Polinezja Francuska

Sprawdź najlepsze oferty wakacji!

Wiele też zależy od ciężaru maszyny i siły wiatru. Średnia prędkość samolotów pasażerskich przy starcie waha się od 170 km/h do 330 km/h. Lot na Polinezję Francuską czas podróży zależy w dużej mierze od osiąganej prędkości w dalszej części podróży. Podczas lotu samolot uzyskuje prędkość od 800 do 1000 km/h. Wartość ta zależy też od specyfikacji samolotu pasażerskiego, jego wagi, czy występującego na trasie wiatru.

Zobacz także jak długo leci się samolotem na Seszele

Na jakiej wysokości leci samolot na Polinezję Francuską?

Samoloty uzyskują możliwie jak najwyższą optymalną wysokość, chcąc zredukować opory powietrza, które wraz ze wzrostem wysokości robi się coraz bardziej przerzedzone. W ten sposób są w stanie spalić mniej paliwa.

Polinezja Francuska - ile trwa lot
Polinezja Francuska – ile trwa lot / iStock.com / mvaligursky

Wybierając się na wakacje last minute na Polinezję Francuską możemy mieć pewność, że za oknem podziwiać będziemy bezkresne piękno chmur, a samolot wzniesie się na wysokość ok. 10 km nad ziemią.

Kiedy szukać tanich lotów na Polinezję Francuską?

Wiadomo już lot na Polinezję Francuską ile trwa, ale kiedy właściwie można znaleźć tanie bilety lotnicze? Sezon turystyczny przypada na okres od listopada do lipca, wtedy do nabycia są najdroższe bilety.

od:
11 276 zł
Polinezja Francuska

Sprawdź najlepsze oferty wakacji!

Co ważne, pogoda na Polinezji Francuskiej jest dobra przez cały rok. Warto więc wybrać na wyspę poza sezonem. Biletów należy szukać już na kilka miesięcy przed planowanym urlopem. Najtańsze loty dostępne są zazwyczaj w środy i czwartki. W weekendy jest zazwyczaj drożej.

Czytaj też ile trwa lot na Mauritius

Polinezja Francuska – ile trwa lot?

Najkrótszy lot na Polinezję trwa ok. 20 godzin. Podróż z większą ilością przesiadek może pochłonąć nawet 50-60 godzin.

Polinezja Francuska – jak szybko leci samolot?

Samolot lecący na Polinezję leci z szybkością ok. 800-1000 km/h. W razie niekorzystnych warunków pogodowych może ona ulec zmianie.

Polinezja Francuska – jak wysoko leci samolot?

Samolot wznosi się na wysokość ok. 10 km nad ziemią. Dokładna wysokość zależy głównie od specyfikacji danej maszyny.

Czy są bezpośrednie loty na Polinezję Francuską z Polski?

Tak, są dostępne bezpośrednie loty np. z lotniska w Warszawie.