Ile trwa lot na Minorkę. Sprawdź ile leci się na Minorkę

Ile trwa lot na Minorkę? Sprawdź ile leci się na Minorkę

Minorka to druga co do wielkości wyspa archipelagu Balearów. Jej powierzchnia wynosi 702 km2 oraz 45 km długości. Często określa się ją jako „spokojniejszą siostrę” Majorki. Przez długi czas przyćmiewała ją właśnie Majorka i Ibiza, jednak ostatnio zyskuje ona coraz większą popularność. To kameralna wysepka, która ma  swój urok. Zachwyca swoimi naturalnymi krajobrazami, piaszczystymi plażami, jak i historycznymi zabytkami.

Czas lotu na Minorkę
Czas lotu na Minorkę / iStock.com / David Marfil

Z roku na rok przyciąga coraz liczniejsze grupy turystów. To właśnie na tej hiszpańskiej wysepce znajdują się tereny objęte ochroną UNESCO. Minorka to aż 500 megalitycznych zabytków, zapierające wdech w piersiach parki przyrody i dzikie plaże. Całą wyspę dzieli się na dwie części: wschodnią z centrum w Ciutadella de Menorca oraz zachodnią z największym ośrodkiem w Mao-Mahon. Minorka to słoneczne, rajska wyspa zlokalizowana na samym krańcu Europy. Ten kierunek podróży jest polecany zwłaszcza tym, którzy chcą zaznać maksymalnego relaksu, jak i dla tych spragnionych wrażeń. Co ciekawe, wśród turystów nie brakuje Polaków chcących poznać to urokliwe miejsce. Turyści planujący wakacje na tej hiszpańskiej wyspie często zastanawiają się, ile trwa lot na Minorkę?

Ile się leci na Minorkę z Polski?

Lot na Minorkę obsługuje port lotniczy Menorka, zlokalizowany 11 km od miasta. Złą wiadomością dla podróżujących na tę rajską wyspę jest to, że nie ma jak dotąd lotów bezpośrednich na Minorkę. Turyści muszą więc liczyć się z koniecznością przesiadki, a co za tym idzie, z tym że lot nie będzie tak krótki, jak w przypadku przelotu np. do Alicante. Lot na Minorkę ile trwa? Sam lot na Minorkę trwa ok. 2,5 godziny, oczywiście mowa tutaj o czasie przelotu bez wliczonych przesiadek.

Minorka
Minorka
Średni czas lotu:
2 g. 56 m.
Wakacje na Minorce już od 2 299 zł za osobę

Ile się leci z Polski na Minorkę? Z przesiadką czas lotu jest znacznie dłuższy. W przypadku tylko jednej przesiadki wynosi średnio ok.4-6 godzin. Loty na Minorkę znajdują się w ofercie takich linii lotniczych jak: British Airways, Iberia, Air Berlin czy Vueling. Czas podróży z większą ilością przesiadek może niestety wydłużyć się nawet do 20-kilku godzin.

Sprawdź również ile leci się do Hiszpanii

Z jakich miast polecimy na Minorkę?

To ile leci się na Minorkę, zależy też oczywiście od miejsca wylotu. Podróżujący mogą bez trudu zaplanować wycieczki all inclusive na Minorkę z tego względu, że loty dostępne są właściwie ze wszystkich działających w naszym kraju dużych lotnisk. Na tę urokliwą wyspę można polecieć z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic czy Gdańska. 

Ile się leci na Minorkę
Ile się leci na Minorkę / iStock.com / Javitouh

Niestety w stałej ofercie przewoźników znajdują się jedynie loty z przesiadkami. Chcąc udać się od razu do punktu docelowego, jakim jest Minorka, warto zapoznać się z ofertami biur podróży, które organizują loty czarterowe. Ile się leci na Minorkę takim lotem? Podróż skraca się do ok. 2,5- 3 godzin.

Z jaką prędkością leci się samolotem na Minorkę?

Polska Minorka ile trwa lot? Chcąc odpowiedzieć na pytanie, należy wiedzieć to, z jaką prędkością porusza się samolot pasażerski. Każdy model lata  z ograniczoną prędkością. W fazie startu jest ona oczywiście niska, natomiast rośnie wraz z czasem. Samoloty pasażerskie mają z góry ograniczoną prędkość maksymalną, którą mogą podczas podróży osiągnąć. Jest to 805 km/h.

od:
2 299 zł
Wakacje na Minorce

Sprawdź najlepsze oferty

Należy jednak wziąć pod uwagę to, że maszyna może lecieć z dużą niższą prędkością. Kiedy się tak może zdarzyć? Zwłaszcza wtedy, jeśli piloci będą musieli zmierzyć się z nagłym pogorszeniem warunków atmosferycznych. Jeżeli siła i kierunek wiatru nie sprzyja lotu, wówczas piloci zmniejszą prędkość lotu. Tak samo dzieje się w przypadku intensywnych opadów, czy burzy.

Jak można więc przypuszczać, wybierając lot na Minorkę, czas może być różny. Minorka ile trwa lot? Sam lot zajmuje ok. 2,5-3 godziny. Niekiedy następuje konieczność dłuższego kołowania czy nawet przekierowania lotu na inne lotnisko, chociaż są to dosyć rzadkie przypadki. Pomimo tego, że nie da się jasno określić czasu lotu na, to jednak temperatury na Minorce zachęcają do wypoczynku właśnie na tej przepięknej wyspie.

Zobacz także ile trwa lot na Fuerteventurę

Na jakiej wysokości leci samolot na Minorkę?

Wiemy już, ile trwa lot z Polski na Minorkę, a na jakiej wysokości się on właściwie odbywa? Samolot na Minorkę leci na wysokości ok. 10 tys. metrów. Jest to wysokość przelotowo wszystkich maszyn pasażerskich poruszających się na długich dystansach.

Minorka - ile trwa lot
Minorka – ile trwa lot / iStock.com / Poike

Ten właśnie pułap osiąga maszyna i trzyma się go do końca lotu, o ile nie wystąpią pewne okoliczności. Mogą być nimi różne czynniki pogodowe, przez które samolot będzie musiał obniżyć swoją wysokość. 

Kiedy szukać tanich lotów na Minorkę?

Z pewnością warto szukać last minute na Minorkę, gdyż jest to jedyna w swoim rodzaju wyspa, a tego typu oferta pozwoli na spore oszczędności. Niestety, nie każdy jest na tyle elastyczny, aby móc z dnia na dzień zaplanować taką podróż i dostosować jej termin do swoich planów.

od:
2 299 zł
Wakacje na Minorce

Sprawdź najlepsze oferty

Chcąc kupić jak najtańsze bilety na hiszpańską wysepkę, warto też poszukać ich możliwie jak najwcześniej. Tanie bilety można zakupić zwłaszcza poza sezonem. Do najtańszych miesięcy należą styczeń i listopad. To w tym czasie warto planować wakacje Minorka.

Czytaj też jak długo leci się na Gran Canarię

Minorka – ile trwa lot?

Loty z Polski na Minorkę trwają około 2,5 godziny. Loty z przesiadkami zajmują nawet 4-6 godzin.

Minorka – jak szybko leci samolot?

805 km/h, o ile sprzyjają tej prędkości warunki pogodowe. W innym razie może się ona zmniejszyć.

Minorka – jak wysoko leci samolot?

Samolot leci na wysokości aż 10 tys. metrów. Turyści mogą więc podziwiać bezkresne piękno chmur.

Czy są bezpośrednie loty na Minorkę z Polski?

Nie, w stałej ofercie przewoźników ich nie ma. Można jedynie skorzystać z lotów czarterowych organizowanych przez biuro podróży.