Ile trwa lot na Gran Canarię. Sprawdź ile leci się na Gran Canarię

Ile trwa lot na Gran Canarię? Sprawdź ile leci się na Gran Canarię

Gran Canaria to jedno z piękniejszych miejsc, jakie możemy zobaczyć w Hiszpanii. Charakteryzuje się złocistymi plażami, które położone są na Wyspach Kanaryjskich. Z pewnością wielu fanów turystyki chciałoby odwiedzić to miejsce, gdyż jest to gwarancja dobrej zabawy. Ten region tętni życiem i słynie z klubów nocnych, sporej ilości fanów sportów wodnych, a przy tym nie zabraknie pięknej pogody. Jeżeli nie wie jak tam dolecieć i ile będzie trwać podróż na Gran Canarię, to zachęcamy do przeczytania naszego tekstu

Ile się leci na Gran Canarię z Polski?

Kwestia tego, ile trwa lot na Gran Canarię jest dość istotna. Wybierając to miejsce na wypoczynek, z pewnością chcielibyśmy się dostać jak najszybciej. Należy jednak pamiętać, że jest to wysepka leżąca na Oceanie Atlantyckim i jest położona nieopodal Afryki. Średni czas lotu to około 6 godzin i 50 minut. To, ile leci się na Gran Canarię wynika z tego, że jest kilka przesiadek – w najlepszym wypadku jedna.

Czas lotu na Gran Canarię
Czas lotu na Gran Canarię / shutterstock.com / Balate Dorin

Przykładowa relacja Warszawa – Gran Canaria wiedzie przez Dublin, gdzie będziemy musieli poczekać na kolejny samolot, którym dolecimy na nasze wakacje all inclusive Gran Canaria. Warto mieć z tyłu głowy, że trzeba się przesiąść, by się w przyszłości nie rozczarować, że z Polski nie dotrzemy w sposób bezpośredni.

Gran Canaria
Gran Canaria
Średni czas lotu:
6 g. 50 m.
Wakacje na Gran Canarii już od 1 714 zł za osobę

Wydawać by się mogło, że ten czas powinien być krótszy, natomiast istnieją pewne różnice, które wynikają z usług przewoźnika czy też miasta, z którego rozpoczniemy swoją podróż. Nie są to jednak wielkie różnice, bo zaledwie kilku, kilkunastu minutowe. Dobrze jest jednak, aby relacja Polska – Gran Canaria i to ile trwa lot była jak najkrótsza, a wydaje się, że najszybciej trafimy tam ze stolicy naszego kraju.

Z jakich miast polecimy na Gran Canarię?

Mając świadomość tego, jak wygląda lot na Gran Canarię i ile trwa, istotnym wątkiem jest również to, z jakiego miasta wyruszamy. Zaznaczamy jednak, że oferty last minute na Gran Canarię są na tyle częste, że dotarcie na nią z różnych miast będzie sporym atutem. Na ten piękny archipelag dolecimy z takich miast jak:

  • Warszawa
  • Kraków
  • Gdańsk
  • Szczecin
  • Katowice
  • Rzeszów
  • Nowy Dwór Mazowiecki
  • Bydgoszcz
  • Wrocław
  • Poznań

Spora liczba miast jest w tym przypadku dużym atutem. Nie można zapomnieć, że w kontekście podróży nie liczy się tylko to, ile trwa lot z Polski na Gran Canarię, ale również to, w jakim czasie docieramy na lotnisko. O wiele łatwiej jest dotrzeć z różnych miejsc w Polsce na dane lotnisko – to spory atut pod kątem oszczędności czasu, ale też i pieniędzy. Dostosowanie całego czasu podróży sprawi, że będziemy mogli mieć więcej czasu na przygotowanie się, by niczego nie zapomnieć.

Gran Canaria - czas lotu
Gran Canaria – czas lotu / shutterstock.com / leoks

Sprawdź również ile trwa lot do Hiszpanii

Z jaką prędkością leci się samolotem na Gran Canarię?

W kontekście tego, ile się leci na Gran Canarię, nie można pominąć aspektu prędkości przelotowej samolotu. Samoloty pasażerskie latające po całym świecie poruszają się z podobną prędkością. Szacuje się, że jest to około 800-1000 km/h. Co ciekawe, prędkość ta jest przez nas nieodczuwalna, gdy jesteśmy w kokpicie samolotu. Wynika to też z tego, że lecimy na sporej wysokości i nasza perspektywa jest zupełnie inna. 

od:
2 699 zł
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Sprawdź najlepsze oferty!

Ciekawostką niech będzie fakt, że samoloty w momencie startu osiągają do 330 km/h. Oczywiście, może zdarzyć się, że czas podróży się wydłuży, jednak będzie to wynikać ze zmiennych warunków pogodowych, co przełoży się na niższą prędkość.

Zobacz także jak długo leci się na Lanzarote

Na jakiej wysokości leci samolot na Gran Canarię?

Wysokość samolotu, którym będziemy podróżować na linii polska Gran Canaria ile trwa lot będzie uzależnione też od wysokości, na którą wzbije się dany samolot. Jeżeli chodzi o to, ile się leci z polski na Gran Canarię, to wysokość samolotu na tej relacji to około 10000 metrów. Jest to w przypadku relacji długodystansowej, aczkolwiek podobnie jest jak z prędkością – jest ona uzależniona od warunków pogodowych.

Gran Canaria - ile trwa lot
Gran Canaria – ile trwa lot / shutterstock.com / Krakenimages.com

Tak więc wybierając się na najpiękniejsze plaże w Hiszpanii będziemy lecieć na wysokości do 10 km, co będzie robić wrażenie, tak samo jak oglądanie innych widoków, które z poziomu Ziemi wydają nam się ogromne, a jednak ze sporej wysokości stają się wręcz malutkie.

Kiedy szukać tanich lotów na Gran Canarię?

Jesteście pewni, że będziecie na Gran Canaria? Ile trwa lot? Już to wiemy, jednak najważniejsze jest jednak to, ile zapłacimy za bilet. Nikt nie chce płacić zbyt wiele i szukanie oszczędności jest czymś naturalnym. Nie ma idealnego okresu, w którym należy szukać tanich biletów, ponieważ można je „złapać” przez cały rok. Najważniejsze jest jednak to, żeby regularnie przeglądać oferty linii lotniczych, by znaleźć dla siebie jak najlepsze połączenie.

Ile się leci na Gran Canarię
Ile się leci na Gran Canarię / shutterstock.com / fokke baarssen

Ważne jest to, że na pogoda na Gran Canarii jest bardzo dobra nawet w miesiącach zimowych. W listopadzie przykładowo średnia temperatura to 25 stopni, więc chcąc znaleźć idealne miejsce na odpoczynek, jak najbardziej warto rozważyć ten piękny archipelag.

od:
2 699 zł
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Sprawdź najlepsze oferty!

Czytaj też ile leci się samolotem na Ibizę

Gran Canaria – ile trwa lot?

Lot na Gran Canarię zajmuje około 5,5h, aczkolwiek jest to uzależnione od miejsca wylotu i ilości przesiadek.

Gran Canaria – jak szybko leci samolot?

Samoloty lecące na Gran Canarię potrafią osiągnąć prędkość do 1000 km/h. Jest to jednak uzależnione od rodzaju maszyny i też warunków pogodowych.

Gran Canaria – jak wysoko leci samolot?

Wysokość samolotu, który leci na Gran Canarię jest uzależniona również od warunków pogodowych. Zakładając jednak, że nie będzie komplikacji, to maszyna może osiągnąć wysokość do 10000 metrów

Czy są bezpośrednie loty na Gran Canarię z Polski?

Niestety, nie ma żadnych bezpośrednich lotów z Polski. Warto jednak wybierać takie połączenia, w których jest jedna przesiadka.