Ile trwa lot do Hurghady. Sprawdź ile leci się do Hurghady

Ile trwa lot do Hurghady? Sprawdź ile leci się do Hurghady

Hurghada to miasto w Egipcie oraz jeden z największych kurortów turystycznych w tym państwie. Co roku w celach turystycznych przylatują tu tysiące osób z całego świata, również z Polski. Oprócz wypoczynku w luksusowych hotelach podróżujący mogą liczyć na szereg atrakcji lokalnych. Ile trwa lot do Hurghady? Ile się leci z Polski do Hurghady?

Ile się leci do Hurghady z Polski?

Ile leci się do Hurghady? Według ekspertów jest to średnio 4 godziny. Czas lotu zależy od połączenia. Loty bezpośrednie z wielu polskich miast są czarterowane przez największe biura podróży. Dzięki temu pasażerowie mogą liczyć na bezproblemowe dotarcie na wakacje. Szukanie lotów na własną rękę może być nieco bardziej skomplikowane i trwać trochę dłużej, uwagi na planowane przesiadki. Sporą ofertę mają niemieckie lotniska. 

Hurghada - czas lotu
Hurghada – czas lotu / shutterstock.com / blue-sea.cz

Ile trwa lot z Polski do Hurghady? 

To, ile się leci do Hurghady, jest jednym z głównych argumentów polskich wczasowiczów przemawiającymi za wybraniem Egiptu jako wakacyjnego kierunku. Do tego afrykańskiego państwa można dolecieć w zaledwie 4 godziny, całkowicie zmieniając klimat czy otoczenie.

Hurghada
Hurghada
Średni czas lotu:
4 g. 03 m.
Wakacje w Hurghadzie już od 1 980 zł za osobę

Sprawdź również ile trwa lot do Egiptu

Z jakich miast polecimy do Hurghady?

Jako że Egipt to od lat jeden z najpopularniejszych kierunków wśród polskich turystów, loty do niego oferuje wiele lotnisk, również tych regionalnych. Ponadto wycieczki all inclusive do Hurghady organizowane są cały rok, także w zimie. Wobec tego przewoźnicy utrzymują połączenia do Afryki z Polski również poza sezonem wysokim w lecie.

Hurghada ile trwa lot
Hurghada ile trwa lot / shutterstock.com / Iren Key

Z miast takich jak Warszawa, Katowice, Kraków, Wrocław, Poznań czy Gdańsk wylecimy do Egiptu również poza sezonem. Regionalne porty oferują czarterowe loty w okresie letnim, zarówno regularne linie, jak i przewoźnicy niskokosztowi. 

Z jaką prędkością leci się samolotem do Hurghady?

Lot do Hurghady, czas szacowany jest na blisko cztery godziny. Prędkość, jaką przyjmuje samolot szacowana jest na 800-1000 km/h. Wiele zależy jednak od warunków pogodowych. Samoloty pasażerskie mają nałożone odgórnie limity, aby spełnić obowiązujące w branży standardy bezpieczeństwa.

od:
1 980 zł
Wakacje w Hurghadzie

Zobacz najlepsze oferty wakacji

Zobacz także ile leci się do Sharm El Sheikh

Na jakiej wysokości leci samolot do Hurghady?

Wybierając wycieczkę last minute do Hurghady, otrzymuje się szczegółowe informacje dotyczące miejsca wylotu czy danych przewoźnika. Większość firm funkcjonujących na rynku turystycznym od lat podkreśla, że ich samoloty latają na wysokości 10-13 km, co gwarantuje bezpieczeństwo.

Ile się leci do Hurghady
Ile się leci do Hurghady / shutterstock.com / Barta28

Jest to o tyle istotne, gdyż poniżej tego pułapu powietrze jest zbyt gęste, przez co potencjalnie może uszkodzić mechanizmy i podzespoły statku powietrznego. Powyżej 13 km natomiast ilość tlenu jest niewystarczająca dla swobodnego działania samolotu. 

Kiedy szukać tanich lotów do Hurghady?

Z racji, że temperatury w Hurghadzie są wysokie przez większość roku, miejsce to cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony turystów. Najgoręcej jest latem, gdy temperatury są naprawdę wysokie. W sierpniu codziennie przekraczają one 30 st. C. Jednak wakacje w luksusowych egipskich kurortach można spędzić również zimą, szczególnie w grudniu. Temperatura jest odpowiednia nawet do opalania się. Gdy w Polsce pada śnieg lub deszcz, tam spotkać można bezchmurne niebo. Z tej przyczyny właśnie wtedy warto szukać tanich lotów do jednego z największych kurortów w tym państwie.

Hurghada - ile trwa lot
Hurghada – ile trwa lot / shutterstock.com / Boshy911

Ceny są znacząco niższe niż latem, a urlop nierzadko można spędzić jedynie za połowę ceny regularnej. Połączenie Polska Hurghada ile trwa lot, może być realizowane zarówno przez przewoźników krajowych, jak i międzynarodowych. Warto zacząć poszukiwania od sprawdzenia oferty tanich linii lotniczych. Co istotne, należy rezerwować z wyprzedzeniem, jeśli istnieje taka możliwość. Wówczas można zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy.

od:
1 980 zł
Wakacje w Hurghadzie

Zobacz najlepsze oferty wakacji

Czytaj też jak długo trwa lot do Turcji

Hurghada – ile trwa lot?

Trudno jednoznacznie wskazać, lot do Hurghady ile trwa. Wiele zależy od pogody, przewoźnika czy okresu w roku. Jednak zazwyczaj przyjmuje się, że podróż z polskich lotnisk do Egiptu potrwa ok. 4 godziny. Poszukiwania bezpośrednich rejsów warto zacząć od prezentowanej przez biura podróży oferty czarterów.

Hurghada – jak szybko leci samolot?

Poza informacjami dotyczącymi tego, Hurghada ile trwa lot, często wyszukiwane przez polskich turystów są również kwestie prędkości samolotu. Ta wynosi od 800 do 1000 km/h, w zależności od pogody czy pory dnia i może podlegać niewielkim zmianom.

Hurghada – jak wysoko leci samolot?

Międzynarodowy standard, którym objęte są linie lotnicze wskazuje, że lot odbywa się na wysokości 10-13 km nad ziemią. Obowiązuje ona zarówno tanie linie, jak i przewoźników państwowych.

Czy są bezpośrednie loty do Hurghady z Polski?

Z racji, że egipska Hurghada to bardzo popularny kierunek wakacyjny w Polsce, wiele rodzimych lotnisk oferuje regularne rejsy. Biorąc pod uwagę, że turyści odwiedzają to państwo zarówno w lecie, jak i zimą, z wielu miast można polecieć bezpośrednio do tego miasta. Poza sezonem są to lotniska w Warszawie, Katowicach czy Gdańsku. W sezonie natomiast to wiele mniejszych i regionalnych portów, które sezonowo rozszerzają swoją ofertę.