Hurghada – pogoda. Sprawdź kiedy jechać do Hurghady

Hurghada – pogoda. Sprawdź kiedy jechać do Hurghady

Egipska Hurghada praktycznie co roku jest jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych wyjazdów. Nic w tym dziwnego – oferuje piękne plaże, wspaniałą pogodę, a także możliwość zwiedzania wielu atrakcji historycznych i kulturowych. Kiedy jechać do Hurghady, aby móc cieszyć się wakacjami w słonecznym klimacie? Warto sprawdzić, jak rozkłada się temperatura w poszczególnych miesiącach.

Długoterminowe temperatury dla Hurghady
Długoterminowe temperatury dla Hurghady / iStock.com / intek1

Na pytanie, kiedy lecieć do Hurghady nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od tego, czego oczekujemy od naszych egipskich wakacji, a także jak znosimy wysokie temperatury. W miesiącach letnich Hurghada temperatury ma bardzo wysokie, często trudne do wytrzymania dla osób, które preferują słoneczne klimaty, ale nie z żarem lejącym się z nieba.

od:
1 980 zł
Wakacje w Hurghadzie

Zobacz najlepsze oferty wakacji

Pogoda w Hurghadzie jest jednak na tyle dobra, że można spędzać tu urlop praktycznie przez cały rok. Podczas planowania wakacji warto również brać pod uwagę fakt, że w szczycie sezonu zwykle jest dosyć drogo, podczas gdy w miesiącach poza sezonem można wypocząć zdecydowanie taniej. Jeśli marzą się Tobie niedrogie wakacje i słoneczna pogoda, Hurghada poza sezonem może być świetnym pomysłem. Co więcej, najczęściej jest też wtedy mniej turystów, co pozwala na spokojniejszy i bardziej kameralny wypoczynek.

Pogoda Hurghada – kiedy jechać?

Hurghada zdecydowanie jest jedną z najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Egipcie, przyciągających plażowiczów spragnionych słońca, ciepłego morza i niezapomnianych wrażeń. Kurort znajduje się na wschodnim wybrzeżu Egiptu nad Morzem Czerwonym, zapewnia mnóstwo atrakcji zarówno dla plażowiczów, jak i dla osób, które są nastawione na aktywne zwiedzanie i poznawanie niezwykłej historii starożytnego Egiptu.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Hurghada już od 1 980 zł za osobę!
pokaż oferty
18 – 20 ° C 3% 22 ° C 11 g.
Luty
Hurghada już od 1 980 zł za osobę!
pokaż oferty
19 – 22 ° C 0% 21 ° C 11 g.
Marzec
Hurghada już od 1 980 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 24 ° C 0% 22 ° C 12 g.
Kwiecień
Hurghada już od 1 980 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 26 ° C 0% 23 ° C 13 g.
Maj
Hurghada już od 1 980 zł za osobę!
pokaż oferty
27 – 29 ° C 0% 24 ° C 14 g.
Czerwiec
Hurghada już od 1 980 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 32 ° C 0% 25 ° C 14 g.
Lipiec
Hurghada już od 1 980 zł za osobę!
pokaż oferty
30 – 34 ° C 0% 27 ° C 13 g.
Sierpień
Hurghada już od 1 980 zł za osobę!
pokaż oferty
30 – 34 ° C 0% 28 ° C 13 g.
Wrzesień
Hurghada już od 1 980 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 31 ° C 0% 27 ° C 12 g.
Październik
Hurghada już od 1 980 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 29 ° C 0% 26 ° C 12 g.
Listopad
Hurghada już od 1 980 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 26 ° C 2% 25 ° C 10 g.
Grudzień
Hurghada już od 1 980 zł za osobę!
pokaż oferty
19 – 22 ° C 0% 24 ° C 10 g.

Sprawdź również najlepsze oferty last minute Egipt oraz Hurghada last minute

Hurghada klimat ma typowo pustynny – latem jest tutaj gorąco, zimą bardzo ciepło. Opadów deszczu praktycznie nie ma, dzięki czemu mamy gwarancję doskonałej pogody bez względu na to, czy zdecydujemy się na wakacje latem, czy też w środku zimy.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Kiedy do Hurghady wybierzemy się w miesiącach zimowych, również możemy mieć pewność, że przywieziemy nie tylko niezapomniane wspomnienia, ale również piękną egipską opaleniznę.

Zobacz także Hurghada wakacje all inclusive

Hurghada pogoda styczeń

Temperatura w Hurghadzie w styczniu jest zdecydowanie nie zimowa. To dobra informacja dla osób, którym marzy się ucieczka w środku zimy od chłodów i kiepskiej pogody. Średnie miesięczne temperatury w styczniu utrzymują się na poziomie 19 stopni. Jest bardzo ciepło i słonecznie, dzięki czemu można opalać się i spędzać czas na słońcu.

Hurghada - jaka pogoda przez cały rok
Hurghada – jaka pogoda przez cały rok / iStock.com / Simon Dannhauer

Nie ma wysokich upałów, co na pewno spodoba się turystom nielubiącym żaru lejącego się z nieba. Hurghada pogoda styczeń to czas relaksu, wypoczynku, a przy tym szansa na spędzenie wakacji w dużo niższych cenach niż w szczycie sezonu turystycznego.

Sprawdź również jaka jest pogoda w Katarze w styczniu

Hurghada pogoda luty

Jeśli marzy się Tobie w lutym słoneczna pogoda, Hurghada będzie idealnym kierunkiem wakacji w środku zimy. Podczas gdy w naszych warunkach klimatycznych słupki rtęci utrzymują się na poziomie około zera, w Hurghadzie mamy 20 stopni Celsjusza i doskonałe warunki do opalania i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Hurghada - klimat
Hurghada – klimat / iStock.com / Patryk_Kosmider

W lutym w Hurghadzie można zwiedzać okoliczne atrakcje turystyczne, uprawiać sporty wodne, takie jak nurkowanie czy surfing, a także opalać się zarówno przy hotelowym basenie, jak i na plaży. Woda w Morzu Czerwonym ma w tym czasie 21 stopni – dla jednych turystów może być nieco zbyt chłodna, jednak dla innych wcale nie jest przeszkodą do zanurzenia się w morzu. Hurghada pogoda luty to świetna propozycja dla każdego, kto chce spędzić ciepłe wakacje z egzotycznym klimacie.

Czytaj także jaka jest pogoda w Turcji w lutym

Hurghada pogoda marzec

Hurghada pogoda marzec to słoneczne klimaty, które na pewno spodobają się wielbicielom plażowania i spędzania czasu na słońcu. W tym miesiącu średnie temperatury utrzymują się na poziomie 21 stopni. Woda w morzu nadal ma 21 stopni, co niektórych i tak zachęca do kąpieli.

Hurghada, Egipt - pogoda
Hurghada, Egipt – pogoda / iStock.com / ovbelov

Jeśli marzy się Tobie słoneczna, marcowa pogoda, Hurghada na pewno będzie dobra odskocznią od chłodów, jakie w marcu mają jeszcze miejsce w naszych warunkach klimatycznych. W marcu nad Morzem Czerwonym można się opalać, uprawiać sporty wodne, zwiedzać znajdujące się w pobliżu atrakcje turystyczne. Krótko mówiąc – spędzić udane wakacje pełne niezapomnianych wrażeń.

Zobacz również jaka jest pogoda na Korfu w marcu

Hurghada pogoda kwiecień

W kwietniu w Hurghadzie jest jeszcze cieplej niż w marcu. Średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 24 stopni, a im bliżej maja, tym zdecydowanie robi się bardziej gorąco. W skali miesiąca jest 30 słonecznych dni, co oznacza, że nie ma ani jednego dnia deszczowego.

od:
1 980 zł
Wakacje w Hurghadzie

Zobacz najlepsze oferty wakacji

To dobra informacja dla turystów, którzy obawiają się, że deszcze zakłócą ich słoneczny wypoczynek. Wybierając się do Hurghady można mieć pewność całkowicie bezdeszczowej pogody. Hurghada pogoda kwiecień to świetny pomysł na wakacje, które pod każdym względem będą udane.

Przeczytaj też jaka jest pogoda na Jamajce w kwietniu

Hurghada pogoda maj

Jeśli Twoim wakacyjnym kierunkiem jest Hurghada, pogoda w maju będzie typowo wakacyjna. Średnie temperatury w tym miesiącu utrzymują się na poziomie 27 stopni. Jeśli dodamy do tego pełne słońce i niską wilgotność powietrza, będą to warunki idealne do plażowania i spędzania czasu nad morzem.

Jaki najcieplejszy miesiąc w Hurghadzie
Jaki najcieplejszy miesiąc w Hurghadzie / iStock.com / Ershov_Maks

Hurghada pogoda maj to doskonały pomysł dla osób, które chcą wybrać się do Egiptu przed falą wysokich upałów, jakie mają miejsce w miesiącach wakacyjnych. W maju jest słonecznie i bardzo ciepło, ale nie za gorąco. W tym czasie warto wybrać się tu nawet z małymi dziećmi – atrakcji nie zabraknie, nie będzie też zbyt upalnie.

Sprawdź także jaka jest pogoda na Wyspach Kanaryjskiech w maju

Hurghada pogoda czerwiec

Hurghada pogoda czerwiec to już bardzo gorące klimaty. W tym miesiącu temperatury powietrza zaczynają dobiegać do 30 stopni w ciągu dnia. Wysoka jest również temperatura wody. 27 stopni to idealne warunki do kąpieli nawet dla osób, które nie lubią zbyt chłodnej wody.

Kiedy najlepiej jechać do Hurghady
Kiedy najlepiej jechać do Hurghady. Photo by Riviera Pearls on Unsplash

Jeśli marzy się Tobie gorąca Hurghada, temperatura w czerwcu na pewno będzie dla Ciebie odpowiednia. Warto jednak pamiętać, że w tym miesiącu ruch turystyczny jest dosyć duży, a co za tym idzie – nie brakuje tłumów na plażach i w największych atrakcjach w regionie. Co więcej, ceny również są zdecydowanie wyższe niż poza sezonem.

Zobacz też jaka jest pogoda w Wietnamie w czerwcu

Hurghada pogoda lipiec

Jeśli kierunkiem Twojej wakacyjnej podróży jest Hurghada, pogoda w lipcu będzie idealna do plażowania, kąpieli w morzu, a także do korzystania ze wszystkich słonecznych atrakcji. Temperatury powietrza w lipcu są bardzo wysokie, średnio utrzymują się na poziomie 31 stopni, a bywa, że są jeszcze wyższe.

Mahmya, Hurghada
Mahmya, Hurghada / iStock.com / Simon Dannhauer

Woda w morzu jest zaledwie kilka stopni chłodniejsza od powietrza, dzięki czemu jest idealna do kąpieli nawet dla osób, które nie przepadają za zimną wodą. Hurghada pogoda lipiec to świetne warunki do opalania, zwiedzania i doskonałej zabawy. Jest to jednak szczyt sezonu turystycznego, co sprawia, że tłumy na plaży są dosyć duże.

Czytaj także jaka jest pogoda w Malezji w lipcu

Hurghada pogoda sierpień

Hurghada pogoda sierpień to nadal gorące, pustynne klimaty. W tym miesiącu, podobnie jak w lipcu, jest wysoki sezon turystyczny ze względu na idealną pogodę. Temperatury utrzymują się na poziomie 31 stopni Celsjusza w ciągu dnia i zaledwie kilku stopni mniej w nocy.

od:
1 980 zł
Wakacje w Hurghadzie

Zobacz najlepsze oferty wakacji

Ciepłe jest morze, które zachęca do kąpieli i uprawiania sportów wodnych. Jeśli marzy się Tobie gorąca, wakacyjna Hurghada, pogoda w sierpniu na pewno będzie odpowiadała Tobie pod każdym względem.

Sprawdź również jaka jest pogoda na Kubie w sierpniu

Hurghada pogoda wrzesień

Hurghada pogoda we wrześniu to niemal tak samo ciepłe warunki, jak w czasie wakacyjnych miesięcy. W tym czasie średnie temperatury to około 29 stopni. Na początku miesiąca jest goręcej, a im bliżej października, tym upały są nieco niższe.

Piaszczysta plaża w Hurghadzie
Piaszczysta plaża w Hurghadzie / iStock.com / Patryk_Kosmider

W tym czasie można korzystać ze wszystkich słonecznych atrakcji, plażować, zwiedzać najciekawsze miejsca historyczne w tej części Egiptu, uprawiać sporty wodne i po prostu wypoczywać w wyjątkowo egzotycznym klimacie. Hurghada pogoda wrzesień to dobra propozycja dla osób, które preferują wyjazdy poza szczytem sezonu. Będzie gorąco i przyjemnie jak latem.

Zobacz też jaka jest pogoda w Omanie we wrześniu

Hurghada pogoda październik

Osobom, którym marzy się gorąca, jesienna Hurghada, pogoda w październiku na pewno przypadnie do gustu. Jest to zdecydowanie jesień w zupełnie innym klimacie niż ta, którą znamy z naszych warunków klimatycznych. Średnie temperatury w październiku utrzymują się na poziomie 27 stopni, podobnie jak woda w morzu. Można w tym czasie w pełni korzystać z letnich atrakcji, plażowania, kąpieli, uprawiania sportów wodnych.

Pogoda długoterminowa w Hurghadzie
Pogoda długoterminowa w Hurghadzie. Photo by Kévin et Laurianne Langlais on Unsplash

Hurghada pogoda październik to doskonały pomysł na wakacje w gorących warunkach. Jeśli lubisz podróżować poza sezonem i chcesz uciec od jesiennych chłodów, wypoczynek w październiku w Egipcie na pewno będzie udany nie tylko pod względem pogody, ale również niezapomnianych wrażeń.

Przeczytaj również jaka jest pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka w październiku

Hurghada pogoda listopad

Hurghada pogoda listopad to klimaty wcale nie jesienne. Podczas gdy w naszych warunkach klimatycznych jest już niemal zimowo, w Egipcie mamy w tym czasie nadal lato. Średnio w listopadzie temperatury utrzymują się na poziomie 25 stopni.

Rafa koralowa w Hurghadzie
Rafa koralowa w Hurghadzie / iStock.com / VitalyEdush

W ciągu miesiąca jest 30 słonecznych dni, co oznacza, że deszcz nie pada wcale. Jeśli marzy się Tobie ciepła i słoneczna Hurghada, pogoda w listopadzie będzie tak samo dobra jak wiosną i jesienią. Z pewnością przywieziesz piękną opaleniznę i wspomnienia, które na długo pozostaną w pamięci.

Sprawdź też jaka jest pogoda na Hawajach w listopadzie

Hurghada pogoda grudzień

Jeśli interesuje Cię grudniowa Hurghada, pogoda na pewno pozytywnie Cię zaskoczy. Średnie temperatury w ciągu dnia w grudniu utrzymują się na poziomie 20 stopni, czyli zdecydowanie są bardziej wiosenne niż zimowe. W tym czasie warunki są doskonałe do opalania, ale również do kąpieli w morzu.

od:
1 980 zł
Wakacje w Hurghadzie

Zobacz najlepsze oferty wakacji

Temperatura wody jest o kilka stopni wyższa niż powietrza, można więc w grudniu w pełni korzystać z ciepłego morza. Hurghada pogoda grudzień to świetny pomysł na podróż poza sezonem. Wiele osób decyduje się na wyjazd w tym czasie, aby spędzić święta i nowy rok w egzotycznych warunkach z dala od prawdziwej zimy.

Zobacz też jaka jest pogoda na Dominikanie w grudniu

Czytaj również:

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach
Hurghada – kiedy najlepiej jechać?

Warunki klimatyczne w Hurghadzie sprawiają, że praktycznie przez cały rok jest tutaj typowo wakacyjna pogoda.

Hurghada – kiedy najcieplej?

Najcieplej w Hurghadzie jest w lipcu i sierpniu, gdy temperatury przekraczają 31 stopni w ciągu dnia.

Hurghada – kiedy sezon turystyczny?

Najwyższy sezon turystyczny trwa w Hurghadzie od maja do listopada, a więc dosyć długo w porównaniu do innych kierunków urlopowych wyjazdów.

Hurghada – jaki klimat?

Hurghada znajduje się w strefie klimatu pustynnego, który charakteryzuje się wysokimi temperaturami przez cały rok.

Hurghada – kiedy najtaniej?

Najtaniej w Hurghadzie jest zimą, w miesiącach od grudnia do lutego. To dobry czas na wakacje dla osób, które szukają niedrogich wyjazdów do Egiptu.