Marsa El Alam - czas lotu

Ile trwa lot do Marsa El Alam? Sprawdź ile leci się do Marsa El Alam

Marsa El Alam to jeden z najbardziej znanych kurortów Egiptu. Miejscowość położona jest nad Morzem Czerwonym, w południowej części kraju – w pewnym oddaleniu od równie znanych kurortów Synaju, takich jak Sharm El Sheikh. W związku z większym oddaleniem tej miejscowości, turyści zastanawiają się często, ile trwa lot do Marsa El Alam. Czy jest on dłuższy niż do północnych kurortów Egiptu? Ile się leci z Polski do Marsa El Alam?

Ile się leci do Marsa El Alam z Polski?

Dla wszystkich osób planujących lot do Marsa El Alam, czas przelotu to jeden z najważniejszych czynników, które muszą uwzględnić w sprawnej organizacji wyjazdu. To, ile się leci do Marsa El Alam zależy oczywiście od wyboru rodzaju lotu – z przesiadką lub bez.

Czas lotu do Marsa El Alam
Czas lotu do Marsa El Alam / shutterstock.com / Artush

Loty z przesiadkami (najczęściej w Kairze) trwają nawet kilkanaście godzin. Warto więc poszukiwać lotu bezpośredniego. Typowo lot z Polski do Marsa El Alam trwa 4,5 godziny, do czego doliczyć trzeba oczywiście czas oczekiwania i odprawy na lotnisku.

Marsa El Alam
Marsa El Alam
Średni czas lotu:
4 g. 37 m.
Wakacje w Marsa El Alam już od 2 199 zł za osobę

Zastanawiać może też podróżujących do Marsa El Alam, ile trwa lot w porównaniu z kurortami północnego Egiptu, które położone są w mniejszej odległości od Polski. Są to różnice nieznaczne, wynoszące co najwyżej kilkadziesiąt minut. Wiążą się one z faktem, że Marsa El Alam położona jest 330 kilometrów na południe od ośrodków takich jak Hurghada czy Sharm El Sheikh.

Sprawdź również ile leci się do Egiptu

Z jakich miast polecimy do Marsa El Alam?

Gdy podróżujemy do Marsa El Alam, ile trwa lot i jakie lotnisko wybierzemy to główne pytania, które trzeba zadać sobie przy planowaniu podróży. Problemem jest to, że z Polski do Marsa El Alam funkcjonuje niewiele połączeń rejsowych. Port lotniczy Marsa El Alam należy wprawdzie do najważniejszych w Egipcie, loty bezpośrednie z Polski do Marsa El Alam są jednak wciąż rzadkością. Tylko jedna linia lotnicza oferuje loty rejsowe z lotniska w Warszawie. 

Ile się leci do Marsa El Alam
Ile się leci do Marsa El Alam / shutterstock.com / Caroline Jane Anderson

O wiele częściej spotkać można oferowane z wielu polskich lotnisk loty czarterowe. Do Marsa El Alam polecieć można czarterem z Warszawy, Gdańska, Katowic i Krakowa. Istnieją także czartery z mniejszych lotnisk, takich jak lotnisko w Rzeszowie i Zielonej Górze. Warto przy tym poszukiwać biletów z różnych lotnisk w Polsce, kiedy interesują nas wczasy w Marsa El Alam last minute. Niejednokrotnie loty z mniejszych lotnisk okażą się tańsze, niż loty z Warszawy.

Zobacz także jak długo trwa lot do Hurghady

Z jaką prędkością leci się samolotem do Marsa El Alam?

To, ile leci się do Marsa El Alam, nie ulega wahaniom związanym z prędkościami samolotów. Typowe samoloty pasażerskie poruszają się ze zbliżoną prędkością wynoszącą około 850 kilometrów na godzinę.

od:
1 939 zł
Wakacje w Egipcie

Sprawdź oferty na wakacje w Egipcie

Tylko nieliczne, w tym głównie duże samoloty interkontynentalne, osiągają wyższe średnie prędkości, np. 1000 kilometrów na godzinę. Zmniejszenie lub zwiększenie prędkości samolotu może nastąpić pod wpływem warunków atmosferycznych, co powoduje często opóźnienia.

Na jakiej wysokości leci samolot do Marsa El Alam?

Prócz tego, z jakich lotnisk latają samoloty na trasie Polska – Marsa El Alam, ile trwa lot i z jaką prędkością leci samolot zastanawiamy się też często, jaka jest wysokość lotu. Samoloty pasażerskie lecą przeciętnie na wysokości od 5000 do 10000 metrów.

Marsa El Alam - ile trwa lot
Marsa El Alam – ile trwa lot / shutterstock.com / Rich Carey

Zależy to jednak od wielu czynników, w tym przede wszystkim od warunków pogodowych. Wysokość lotu zależy także od obciążenia wagowego samolotu.

Kiedy szukać tanich lotów do Marsa El Alam?

Obok tego, ile trwa lot z Polski do Marsa El Alam, istotne są również ceny biletów lotniczych. Popularność Egiptu jako kraju turystycznego trwa cały rok, gdyż warunki pogodowe pozwalają na wypoczynek na plaży także zimą. To, kiedy jechać do Marsa El Alam zależy tylko od naszych osobistych wyborów – w kurorcie tym nie ma nigdy chłodnych i deszczowych dni. 

od:
1 939 zł
Wakacje w Egipcie

Sprawdź oferty na wakacje w Egipcie

Ceny biletów warunkowane są jednak przez natężenie ruchu turystycznego, które jest zmienne w poszczególnych porach roku. Na tańsze bilety możemy liczyć przede wszystkim jesienią i wiosną. Nieco droższe są bilety lotnicze nabywane zimą, kiedy do Egiptu udają się turyści spragnieni światła i słońca. Najwyższe ceny biletów spotyka się latem, w szczycie sezonu turystycznego. Unikać należy także lotów weekendowych, przelot w środku tygodnia jest zazwyczaj tańszy. Na wakacje all inclusive do Marsa El Alam wybieramy się przede wszystkim lotami czarterowymi, warto więc szukać korzystnych ofert także w biurach podróży, które współorganizują przeloty.

Czytaj też ile leci się do Sharm El Sheikh

Marsa El Alam – ile trwa lot?

Lot z Polski do Marsa El Alam trwa przeciętnie 4 godziny i 30 minut. Wartość ta dotyczy lotów bez przesiadek.

Marsa El Alam – jak szybko leci samolot?

Samoloty pasażerskie poruszają się typowo z prędkością 850 kilometrów na godzinę. Prędkość ta może być większa w przypadku dużych samolotów rejsowych. Średnia prędkość samolotu ulega też wahaniom związanym z warunkami pogodowymi.

Marsa El Alam – jak wysoko leci samolot?

Samoloty pasażerskie latają przeciętnie na wysokości ponad 5000 metrów, niekiedy wysokość lotu przekracza 10000 metrów. Zależy to w dużej mierze od wagi samolotu oraz od warunków pogodowych.

Czy są bezpośrednie loty do Marsa El Alam z Polski?

Obecnie rejsowe loty bezpośrednie z Polski do Marsa El Alam wykonuje tylko jedna linia lotnicza. Istnieje natomiast wiele lotów czarterowych bez przesiadek.