Marsa El Alam - pogoda. Zobacz kiedy jechać do Marsa El Alam

Marsa El Alam – pogoda. Sprawdź kiedy jechać do Marsa El Alam

Planując wakacje w Marsa El Alam można mieć gwarancję doskonałej pogody i mnóstwa wrażeń, jakie oferuje egipskie wybrzeże Morza Czerwonego. Temperatura w Marsa El Alam praktycznie przez cały rok zapewnia odpowiednie warunki do wypoczynku. Decydując się na egipskie wakacje, możesz mieć pewność, że przywieziesz piękną opaleniznę i wspomnienia z urlopu pełnego słońca.

Długoterminowa pogoda dla Marsa Alam
Długoterminowa pogoda dla Marsa Alam / iStock.com / Islam_Mabrouk

Pogoda jest jednym z ważniejszych kryteriów, na jakie zwracamy uwagę podczas wybierania naszych wakacyjnych kierunków. Nic w tym dziwnego – w czasie wolnym od codzienności, pracy i obowiązków marzymy o tym, by leżeć na plaży pod palmami, kąpać się w ciepłym morzu czy zwiedzać ciekawe atrakcje w wybranych zakątkach świata. Jeśli marzy się Tobie idealna, wakacyjna pogoda, Marsa El Alam będzie miejscem, które na pewno pod tym względem Cię zachwyci.

od:
1 939 zł
Wakacje w Egipcie

Sprawdź oferty na wakacje w Egipcie

Jest tu ciepło i słonecznie przez cały rok. Co więcej, kurort posiada ogromną infrastrukturę dla turystów, mnóstwo hoteli i obiektów turystycznych do wyboru. Znajduje się na wschodnim wybrzeżu Egiptu nad Morzem Czerwonym w miejscu, gdzie wakacje mogą być naprawdę niezapomniane. Kiedy jechać do Marsa El Alam, aby urlop spełnił wszystkie oczekiwania? Sporo zależy od tego, jakie są Twoje wakacyjne plany, a także jak dobrze znosisz wysokie temperatury. W niektórych miesiącach w Marsa El Alam temperatury mogą być bowiem dosyć uciążliwe.

Sprawdź także kiedy jechać do Egiptu oraz kiedy jechać do Sharm El Sheikh

Pogoda Marsa El Alam – kiedy jechać?

Ze względu na położenie w Marsa El Alam klimat jest typowo pustynny. Charakteryzuje się wysokimi temperaturami latem, brakiem zimy, a także brakiem opadów. Bez względu na to, kiedy wybierzesz się do Marsa El Alam, pogoda na pewno będzie sprzyjała plażowaniu, a żadne opady deszczu nie popsują radości z wakacji.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Marsa El Alam już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
18 – 22 ° C 1% 23 ° C 9 g.
Luty
Marsa El Alam już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
19 – 24 ° C 0% 23 ° C 9 g.
Marzec
Marsa El Alam już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 26 ° C 0% 22 ° C 11 g.
Kwiecień
Marsa El Alam już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 29 ° C 0% 24 ° C 13 g.
Maj
Marsa El Alam już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 32 ° C 0% 25 ° C 14 g.
Czerwiec
Marsa El Alam już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
31 – 34 ° C 0% 26 ° C 14 g.
Lipiec
Marsa El Alam już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
32 – 35 ° C 0% 28 ° C 14 g.
Sierpień
Marsa El Alam już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
33 – 36 ° C 0% 29 ° C 13 g.
Wrzesień
Marsa El Alam już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
30 – 34 ° C 0% 28 ° C 12 g.
Październik
Marsa El Alam już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 31 ° C 0% 28 ° C 12 g.
Listopad
Marsa El Alam już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 27 ° C 2% 26 ° C 10 g.
Grudzień
Marsa El Alam już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
20 – 24 ° C 1% 24 ° C 10 g.

Jeśli zastanawiasz się, kiedy lecieć do Marsa El Alam, aby pogoda była dla Ciebie idealna, sprawdź, jak kształtują się temperatury w poszczególnych miesiącach. Dzięki temu bez problemu ustalisz taki termin wyjazdu, który będzie odpowiedni.

Sprawdź również najlepsze oferty last minute Marsa El Alam oraz Egipt last minute i Marsa El Alam all inclusive

Marsa El Alam pogoda styczeń

Jeśli nie interesuje Cię nadmiernie wysoka temperatura, Marsa El Alam w styczniu będzie dla Ciebie idealnym czasem na wakacje w Egipcie. W tym miesiącu średnie temperatury utrzymują się na poziomie 21 stopni. O kilka stopni wyższa jest temperatura w Morzu Czerwonym, co sprawia, że nie brakuje chętnych do kąpieli.

Jaki miesiąc najlepszy na podróż do Marsa El Alam
Jaki miesiąc najlepszy na podróż do Marsa El Alam. Photo by Isabella Jusková on Unsplash

W styczniu w Marsa El Alam jest bardzo ciepło, ale nie ma upałów. To dobry czas na wakacje dla osób, które chcą uciec od zimowych chłodów, złapać trochę słońca i naładować się pozytywną energią. Plażowanie i zwiedzanie egipskich atrakcji z pewnością pozostawią niezapomniane wspomnienia. Marsa El Alam styczeń to propozycja, którą warto rozważyć, jeśli chcesz wyjechać na urlop właśnie na początku roku.

Sprawdź także jaka jest pogoda w styczniu w Alanyi

Marsa El Alam pogoda luty

Pogoda w Marsa El Alam w lutym jest dosyć zbliżona do tej styczniowej, a więc jest słonecznie i bardzo ciepło, ale nie upalnie. Temperatury utrzymują się na poziomie 22 stopni, podobna jest temperatura wody w morzu. W skali miesiąca nie ma dni deszczowych, nie trzeba się więc obawiać jakichkolwiek opadów.

Kiedy lecieć na wakacje do Marsa Alam
Kiedy lecieć na wakacje do Marsa Alam. Photo by Tom Podmore on Unsplash

Dzień w lutym trwa 11 godzin, a więc jest na tyle długi, że można zaplanować sobie zarówno plażowanie, jak i zwiedzanie pobliskich atrakcji. Marsa El Alam pogoda luty to idealne rozwiązanie dla osób, które preferują podróżowanie poza sezonem.

Zobacz także jaka jest pogoda w lutym na Samos

Marsa El Alam pogoda marzec

Marsa El Alam pogoda marzec to czas, gdy robi się jeszcze cieplej. Średnie miesięczne temperatury w marcu to 24 stopnie, choć im bliżej końca miesiąca, tym jest jeszcze cieplej. W kwietniu woda w morzu sprzyja kąpieli i uprawianiu sportów wodnych. Nie jest zbyt ciepła, ale w zupełności wystarcza, by zażywać kąpieli z wyjątkowymi widokami na pięknych plażach.

od:
1 939 zł
Wakacje w Egipcie

Sprawdź oferty na wakacje w Egipcie

Jeśli w marcu wybierzesz się do Marsa El Alam, pogoda na pewno zachwyci Cię słońcem i doskonałymi warunkami do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wyjazd w marcu będzie dobry dla osób, które są już zmęczone przedłużającą się zimą i chcą nieco naładować wewnętrzne baterie w słonecznym i ciepłym miejscu.

Czytaj też jaka jest pogoda w marcu na Peloponez

Marsa El Alam pogoda kwiecień

Jeśli w kwietniu wybierzesz się do Marsa El Alam, temperatura będzie już bardziej letnia niż wiosenna. Na słupkach rtęci w tym miesiącu mamy zwykle nie mniej niż 28 stopni. Przez cały miesiąc nie spada ani kropla deszczu, dzięki czemu mamy gwarancję udanej pogody podczas całych egipskich wakacji.

Kiedy najcieplej w Marsa El Alam
Kiedy najcieplej w Marsa El Alam / iStock.com / AdhamAbozaeid

W ciągu dnia w kwietniu jest 13 słonecznych godzin, dzięki czemu można planować i plażowanie, i zwiedzanie, a i tak pozostanie jeszcze sporo dnia na inne aktywności. Marsa El Alam kwiecień to nadal czas przed szczytem sezonu, dzięki czemu można liczyć na nieco niższe ceny niż podczas wakacji.

Sprawdź również jaka jest pogoda w kwietniu w Katarze

Marsa El Alam pogoda maj

W Marsa El Alam pogoda maj to już dosyć wysokie upały. Średnie miesięczne temperatury wynoszą 31 stopni. Jest bardzo gorąco i sucho, a przez cały miesiąc nie pada ani kropla deszczu. To idealne warunki dla osób, które lubią wygrzewanie się na słońcu i kąpiele w ciepłym morzu. Może być jednak nieco za gorąco na jakiekolwiek aktywne zwiedzanie.

Marsa Alam - jaka pogoda
Marsa Alam – jaka pogoda / iStock.com / maudanros

Jeśli w maju wybierasz się do Marsa El Alam, pogoda będzie sprzyjała raczej leniwemu plażowaniu. Nie zapominaj również, że rozpoczyna się sezon wysoki, co oznacza, że na plażach i w atrakcjach turystycznych może być już dosyć tłoczno.

Zobacz także jaka jest pogoda na Zanzibarze w maju

Marsa El Alam pogoda czerwiec

Jeśli marzy się Tobie upalna pogoda, Marsa El Alam w czerwcu będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę. W tym miesiącu jest już bardzo gorąco, a słupki rtęci wskazują 33 stopnie. Nie ma jednak wilgoci, dzięki czemu upały są bardziej znośne niż w tropikalnych warunkach. W czerwcu najlepiej jest nastawić się na plażowanie i spędzanie czasu nad wodą. Dla niektórych turystów może być już jednak zbyt gorąco. Osoby, które nie najlepiej znoszą upały powinny wybrać podróż poza sezonem.

Nurkowanie z Żółwiami w Egipcie
Nurkowanie z Żółwiami w Egipcie / iStock.com / Liukov

Marsa El Alam czerwiec to upalne, egipskie klimaty, gwarantujące doskonałą opaleniznę, ale też wymagające odpowiedniego przygotowania. Nie zapomnij o wszelkiej ochronie przeciwsłonecznej, która pomoże Tobie przetrwać upały.

Czytaj też jaka jest pogoda w Maroko w czerwcu

Marsa El Alam pogoda lipiec

Marsa El Alam pogoda lipiec to wyjątkowo gorący czas, w którym temperatury utrzymują się na poziomie 34 stopni Celsjusza. Niewiele niższa jest temperatura wody, co sprawia, że nie zapewnia ona orzeźwienia, gdyż nie jest ani orzeźwiająca, ani chłodna. W tym miesiącu nie jest zalecane podróżowanie do Egiptu z małymi dziećmi. Osoby, które kiepsko znoszą żar lejący się z nieba również powinny wybrać inny czas.

od:
1 939 zł
Wakacje w Egipcie

Sprawdź oferty na wakacje w Egipcie

Temperatura Marsa El Alam w lipcu jest do zniesienia wyłącznie dla osób, które dobrze czują się w upale i nastawiają na plażowanie przy hotelowym basenie. Aktywne zwiedzanie może być ze względu na pogodę dosyć utrudnione.

Sprawdź również jaka jest pogoda w lipcu w Nowej Zelandii

Marsa El Alam pogoda sierpień

Jeśli odpowiada Tobie upalna pogoda, Marsa El Alam w sierpniu będzie dla Cię czasem idealnym. To najgorętszy miesiąc w roku, w którym temperatury przekraczają 35 stopni w cieniu. Przebywanie na pełnym słońcu może być dosyć męczące, dlatego na plażowanie warto wybierać miejsca pod palmami lub parasolami, dostarczającymi nieco cienia.

Port Ghalib
Port Ghalib / iStock.com / Rob Atherton

Marsa El Alam pogoda sierpień to warunki dla najwytrwalszych turystów. Osoby podróżujące z małymi dziećmi i kiepsko znoszące wysokie temperatury powinny wybrać inny czas na zwiedzanie egipskich atrakcji nad Morzem Czerwonym.

Zobacz także jaka jest pogoda w sierpniu na Madagaskarze

Marsa El Alam pogoda wrzesień

Marsa El Alam pogoda wrzesień to nadal wysokie, zupełnie nie jesienne temperatury. W tym czasie jest gorąco, a słupki rtęci wskazują 33 stopnie. Nie ma opadów ani chmur, nic więc nie chroni przed żarem lejącym się z nieba.

Temperatura długoterminowa dla Marsa Alam
Temperatura długoterminowa dla Marsa Alam / iStock.com / Alberto Masnovo

Na pytanie Marsa El Alam kiedy jechać wrzesień będzie dobrą odpowiedzią dla turystów, którzy preferują podróżowanie poza sezonem i nie decydują się na wyjazdy w czasie pełni lata.

Czytaj także jaka jest pogoda we wrześniu w Kenii

Marsa El Alam pogoda październik

Jeśli wybierasz jesienne Marsa El Alam, pogoda w październiku na pewno zaskoczy Cię doskonałymi warunkami do opalania i spędzania czasu nad morzem. W tym miesiącu średnie temperatury utrzymują się na poziomie 30 stopni. Nie jest więc tak upalnie, jak w miesiącach letnich, ale nadal na tyle gorąco, że można cieszyć się plażowaniem i kąpielą w ciepłym morzu.

Temperatury i klimat
Temperatury i klimat / iStock.com / Liukov

Marsa El Alam październik to propozycja dla osób, które u progu zimy marzą o złapaniu promieni słonecznych i pięknej opalenizny. Wyprawa do Egiptu w październiku na pewno pozwoli cieszyć się słońcem i doskonałą pogodą z dala od jesiennych chłodów.

Sprawdź również jaka jest pogoda w październiku na Hawajach

Marsa El Alam pogoda listopad

Marsa El Alam listopad to jesień w egipskim, czyli bardzo ciepłym wydaniu. Największe upały już przeminęły, jednak nadal jest bardzo ciepło. Średnie miesięczne temperatury w listopadzie to 26 stopni, czyli jest ciepło, słonecznie, można spędzać czas na plażowaniu i kąpielach w morzu.

od:
1 700 zł
Wakacje objazdowe w Egipcie!

Zobacz najlepsze oferty

Jeśli stawiasz na jesienne Marsa El Alam, pogoda w listopadzie na pewno Cię nie zawiedzie. To zdecydowanie gorętsze klimaty niż jesień w naszej umiarkowanej strefie klimatycznej.

Zobacz także jaka jest pogoda na Bali w listopadzie

Marsa El Alam pogoda grudzień

Jeśli w grudniu wybierasz się do Marsa El Alam, pogoda będzie idealna na aktywne zwiedzanie, a także na opalanie się i kąpiele w morzu. Nie ma już upałów i nadmiernie wysokich temperatur, można więc wypoczywać w sprzyjających warunkach.

Widok na Port Ghalib
Widok na Port Ghalib / iStock.com / Balate Dorin

Marsa El Alam pogoda grudzień to świetna propozycja dla osób, które chcą zimą uciec od mrozów i kiepskich warunków atmosferycznych. Można tu spędzić święta i sylwestra na plaży, bez śniegu i chłodu.

Czytaj też jaka jest pogoda w Side w grudniu

Czytaj również:

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach
Marsa El Alam – kiedy najlepiej jechać?

W Marsa El Alam warunki pogodowe są idealne przez cały rok. Można więc planować wakacje w każdym miesiącu – pogoda na pewno nie zawiedzie.

Marsa El Alam – kiedy najcieplej?

Najcieplej w Marsa El Alam jest w sierpniu, gdy słupki rtęci przekraczają nawet 35 stopni.

Marsa El Alam – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny w Marsa El Alam trwa od kwietnia do października, w tym czasie temperatury są tutaj najwyższe.

Marsa El Alam – jaki klimat?

Marsa El Alam znajduje się na wschodnim wybrzeżu Egiptu nad Morzem Czerwonym, gdzie panują typowo pustynne warunki klimatyczne.

Marsa El Alam – kiedy najtaniej?

Najtaniej w Marsa El Alam jest w sezonie niskim od grudnia do lutego. Co wcale nie oznacza, że w tym czasie jest chłodno. Także poza sezonem można złapać piękną opaleniznę i kąpać się w morzu.