Czas lotu na Lanzarote

Ile trwa lot na Lanzarote? Sprawdź ile leci się na Lanzarote

Szukasz inspiracji na kolejny kolejną podróż? Miejsca pełnego pięknych plaż, gwarancji słońca i odpoczynku od codzienności? Dzisiaj proponujemy przyjrzeć się bliżej wyspie Lanzarote. To piękne, należące do Archipelagu Wysp Kanaryjskich, miejsce jest częścią Hiszpanii. Jest to spore ułatwienie dla podróżnych, ponieważ nie ma potrzeby aby posiadać dodatkowe dokumenty, wystarczy dowód osobisty. Nie tylko brak zawiłych formalności jest oczywiści zaletą tego kierunku.

Ile się leci na Lanzarote
Ile się leci na Lanzarote / iStock.com / Porechenskaya

To co przyciąga podróżnych to połączenie wszystkiego co kojarzy się nam z wypoczynkiem. Sprawa jest prosta, Hiszpania – piękna pogoda, Hiszpania – uśmiechnięci mieszkańcy, Hiszpania – widoki, Hiszpania – plaże. Wyspa Lanzarote wyróżnia się swoim wulkanicznym wyglądem kontrastującym z niesamowitym kolorem wody w Adriatyku. Wyspa dysponuje jednym lotniskiem, znajdującym się w pobliżu miasta Arrecife. I to właśnie na nim się skupimy, ponieważ samolot to główny środek transportu aby dostać się w rajskie miejsce. Sprawdźmy, ile się leci z polski na Lanzarote?

Ile się leci na Lanzarote z Polski?     

Wyspy Kanaryjskie mają wiele do zaoferowania i każdy znajdzie tam swój ulubiony sposób na spędzenie urlopu. Choć największą wyspą jest Teneryfa, pozostałe nie odbiegają od niej ani klimatem ani możliwościami, więc warto przyjrzeć się im bliżej. Lanzarote przyciąga turystów głównie za sprawą niesamowitych krajobrazów i czarnych, wulkanicznych plaż.

Lanzarote
Lanzarote
Średni czas lotu:
5 g. 35 m.
Wakacje na Lanzarote już od 2 699 zł za osobę

Ile trwa lot na Lanzarote? Dokładny czas jest zależy od miejsca, które wybierzemy na wylot oraz przewoźnika. Na trasie Polska Lanzarote ile trwa lot? Na tą piękną hiszpańską wyspę możemy dostać się z Polski już w 5 -6 godzin!

Ile trwa lot na Lanzarote. Sprawdź ile leci się na Lanzarote
Ile trwa lot na Lanzarote. Sprawdź ile leci się na Lanzarote / iStock.com / Nuture

Sprawdź również ile trwa lot do Hiszpanii

Z jakich miast polecimy na Lanzarote?

Wyspa jest niewielka i z lotniska bez problemu dostaniemy się w każdy, wybrany przez siebie region. Więcej zachodu będzie wymagało od nas samo dostanie się na wyspę, jeśli preferujemy urlop na własną rękę, poza szczytem sezonu. Zimą jedyna możliwość to lot z przesiadkami.

od:
2 699 zł
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Sprawdź najlepsze oferty!

Natomiast w okresie letnim, kiedy sezon jest w pełni połączeń można skorzystać z bezpośredniego połączenia z Katowic liniami WizzAir. Korzystając z ofert biur podróży i wybierając wczasy all inclusive na Lanzarote można być spokojnym o lot czarterowy organizowany z Katowic lub Warszawy. Wybierając lot na Lanzarote, czas spędzony w samolocie musimy oszacować na ok 5 godzin. 

Z jaką prędkością leci się samolotem na Lanzarote?           

Prędkość jaką osiąga samolot zależy od jego możliwości technicznych. Można jednak przyjąć, ze przeciętny samolot pasażerski przemieszcza się z prędkością 800–1000 km/h – co daje 220–280 m/s. Równie imponujący jest start samolotu, kiedy to maszyna przyśpiesza do 300 km/h.

Zobacz także ile leci się do Macedonii

Na jakiej wysokości leci samolot na Lanzarote?     

Wysokość na której latają samoloty jest intrygująca. Jak często przebywając na świeżym powietrzu – i to niekoniecznie w pobliżu lotniska – mówimy na głos, że lecący nad nami samolot jest bardzo nisko? Może wynikać to z wiatru, który na danej wysokości jest po prostu korzystniejszy. Oprócz pogody ważny jest dystans jaki maszyna ma do pokonania.

Lanzarote - czas lotu
Lanzarote – czas lotu / iStock.com / underworld111

Samoloty obsługujące trasy na krótszych dystansach latają na wysokości ok 5 000 metrów. Większe samoloty, które przeznaczone są na trasy długodystansowe potrzebują aż dwukrotnie wyższej wysokości, czyli 10 000 metrów. I to właśnie takiej wysokości można się spodziewać lecąc na Lanzarote. 

Kiedy szukać tanich lotów na Lanzarote?    

Jeśli organizujemy sami wakacyjne wyjazdy, podstawową zasadą aby zmniejszyć cenę biletu lotniczego, to unikanie podroży w szczycie sezonu. W przypadku Lanzarote przypada on na miesiące lipiec, sierpień i wrzesień. Bez obaw możemy zdecydować się na lot jesienią a nawet zimą – pogoda na Lanzarote jest dobra przez cały rok. Wszystko zależy od tego jak chcemy spędzić urlop – przykładowo w lutym upałów nie będzie, ale można oczekiwać przyjemnych 17 stopni, co jest zdecydowanie lepszą aurą niż mroźna zima w Polsce.

Lanzarote - ile trwa lot
Lanzarote – ile trwa lot / iStock.com / Hans Harms

Biura podróży również mają oferty w tym kierunku stale. Najlepsze last minute na Lanzarote jest zawsze kierowane do osób, które mogą sobie pozwolić na elastyczny termin wylotu. Jeśli należysz do grona szczęśliwców nie muszących planować urlopu z dużym wyprzedzeniem, warto śledzić oferty.

od:
2 699 zł
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Sprawdź najlepsze oferty!

Czytaj też jak długo leci się na Maltę

Lanzarote – ile trwa lot?

Ile trwa lot z Polski na Lanzarote? Wybierając lot bezpośredni na Lanzarote trzeba liczyć się ze spędzeniem w samolocie około 5 godzin. Jednak kiedy musimy się przesiadać, czas ten wydłuża się do nawet 10 godzin. Przygotowując się do podróży ważne jest także uwzględnienie tego, czy nadajemy bagaż czy latamy tylko z torbą podręczną – w przypadku pierwszej opcji należy zjawić się na lotnisku znacznie wcześniej.

Lanzarote – jak szybko leci samolot?

Samoloty przyśpieszają na starcie do 300 km/h. Natomiast już w powietrzu, samoloty pasażerskie latają średnio 800 – 1000 km/h.

Lanzarote – jak wysoko leci samolot?

Krótkie loty odbywają się na wysokości wynoszącej 5 000 m, długodystansowe na 10 000 metrów. Lot na wyspę Lanzarote zalicza się już do tej drugiej grupy.

Czy są bezpośrednie loty na Lanzarote z Polski?

W szczycie sezonu oraz korzystając z biur podróży można na wyspę dostać się bez przesiadek. Samodzielne wyjazdy poza sezonem wiążą się z przesiadkami.