Ile trwa lot na Maltę. Sprawdź ile leci się na Maltę

Ile trwa lot na Maltę? Sprawdź ile leci się na Maltę

Malta, państwo-miasto położone w Europie Południowej, jest popularnym kierunkiem wakacyjnym. Co roku na Wyspę przybywają tysiące turystów, najczęściej z Wielkiej Brytanii czy Niemiec. Jednak z roku na rok do wakacji na Malcie przekonuje się coraz więcej Polaków. Kilku przewoźników oferuje połączenia z Vallettą przez cały rok. Ile trwa lot na Maltę? Ile się leci z Polski na Maltę?

Ile trwa lot z Polski na Maltę?

Lot na Maltę trwa zazwyczaj trzy godziny. Zazwyczaj jednak na Wyspę udaje się dotrzeć szybciej, jednak zależy to głównie od warunków atmosferycznych. Jeśli są sprzyjające, lot może się skrócić nawet o kilka minut. 

Czas lotu na Maltę
Czas lotu na Maltę / shutterstock.com / fokke baarssen

Lot na Maltę czas trwania. Polska – Malta ile trwa lot?

Wakacje na wyspie część Polaków zaczyna od sprawdzenia informacji, ile leci się na Maltę. Z Warszawy do Valletty można dotrzeć w niecałe trzy godziny, jeśli nie występują dodatkowe opóźnienia. Dzięki temu, że rejs Polska-Malta jest stosunkowo krótki, coraz więcej osób decyduje się na spędzenie właśnie tam urlopu, dlatego to, ile trwa lot zależy również od miasta wylotu.

Malta
Malta
Średni czas lotu:
3 g. 12 m.
Wakacje na Malcie już od 999 zł za osobę

Udając się na zwiedzanie Valletty, wiele osób zadaje pytanie, co kupić na Malcie? Wyspa słynie z wyjątkowego i niepowtarzalnego rzemiosła. Jeśli chodzi o produkty spożywcze, warto zdecydować się na zakup lokalnych przetworów. Popularna na wyspie jest szczególnie konfitura z opuncji lub fig. Produkuje się również syrop z karobu, który wytwarza się ze strąków drzewa szarańczynu i wyróżnia się słodkim smakiem.

Sprawdź również ile trwa lot na Wyspy Zielonego Przylądka

Z jakich miast polecimy na Maltę?

Oferty last minute na Maltę w okresie wakacyjnym uwzględniają loty m.in. z Wrocławia, Gdańska, Krakowa i Warszawy. W okresie urlopowym można skorzystać z oferty lotów czarterowych, z których korzystają największe biura podróży. Lot na Maltę ile trwa, zależy od rodzaju lotu, gdyż bezpośrednie połączenie z Polski będzie najkrótsze. Odpowiednio dłuższa podróż czeka nas, gdy zdecydujemy się na lot z przesiadkami. 

Ile się leci na Maltę
Ile się leci na Maltę / shutterstock.com / FredP

Malta wczasy all inclusive oferowane są przez największe polskie biura podróży zazwyczaj latem, jednak w innych miesiącach można wybrać się tam na własną rękę, korzystając z oferty niskokosztowego przewoźnika. Najtańsze loty można znaleźć na wiosnę.

Zobacz także jak długo leci się na Seszele

Z jaką prędkością leci się samolotem na Maltę?

Samolot pasażerski w typie popularnego Boeinga 737-800 zazwyczaj leci ze średnią prędkością znajdującą się w przedziale 800-1000 km/h, a więc ok. 220–280 m/s.

od:
999 zł
Wakacje na Malcie

Zobacz najlepsze oferty wakacyjne na Malcie

Prędkość zależy jednak głównie od pogody oraz pory lotu. Można jednak przyjąć, że najczęściej samolot, którym polecimy na Maltę będzie leciał z prędkością 840 km/h i na wysokości ok. 12 496 m. 

Na jakiej wysokości leci samolot na Maltę?

Podróżując na Maltę, należy przygotować się na lot na szacunkowej wysokości 10-13 km. W tym przedziale wysokościowym latają samoloty pasażerskie popularnych linii lotniczych.

Malta - czas lotu
Malta – czas lotu / shutterstock.com / Nicholas Courtney

Wychodzenie poza wskazane wartości jest niezalecane, gdyż powyżej silniki mogą ulec awarii, a poniżej jest zbyt mało tlenu. Parametry lotu szacowane są przez zespół specjalistów i zależą m.in. od jego wagi.

Czytaj też ile leci się samolotem na Filipiny

Kiedy szukać tanich lotów na Maltę?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, kiedy lecieć na Maltę. To zależy od tego, czy dana osoba ma zamiar odpoczywać, czy jest nastawiona na aktywny wypoczynek. W przypadku osób, które chcą spędzić tam po prostu wakacyjny urlop, rekomenduje się podróż w miesiącach takich jak: czerwiec, lipiec czy sierpień. Jesienią robi się nieco chłodniej, jednak to idealna pora na trekking czy podróżowanie po wyspie wynajętym samochodem. 

Malta - ile trwa lot
Malta – ile trwa lot / shutterstock.com / Zigres

Planując urlop osoby poszukują informacji, czy na Malcie są rekiny. Jako, że otaczają ją wody śródziemnomorskie, stanowi środowisko życia 36 różnych gatunków rekinów. Należy jednak podkreślić, że plaże są bezpieczne dla turystów, dlatego nie należy obawiać się bezpośredniego ataku.

od:
999 zł
Wakacje na Malcie

Zobacz najlepsze oferty wakacyjne na Malcie

Dowiedziałeś/łaś się już Malta ile trwa lot? Zanim zdecydujesz się na rezerwację podróży, poznaj podstawowe słowa w języku maltańskim. Ich nauka z pewnością sprawi, że zwiedzanie będzie łatwiejsze.

Sprawdź również ile trwa lot do Turcji

Malta – ile trwa lot?

Ile się leci na Maltę? Jeśli chodzi o lot bezpośredni, średnia długość trwania rejsu wynosi 3 godziny. Loty z przesiadkami są odpowiednio dłuższe.

Malta – jak szybko leci samolot?

Samoloty wykorzystywane przez popularnych przewoźników lub czarterowane lecą z prędkością od 800 do 1000 km/h, w zależności od swojej wagi, pory dnia oraz warunków pogodowych. Trudno jednak co do minuty wyliczyć, ile się leci na Maltę. Jeśli pogoda sprzyja, podróż może być skrócona nawet o kilka minut.

Malta – jak wysoko leci samolot?

Oferty uwzględniają zazwyczaj przelot samolotem w typie Boeinga 737-800, który leci na wysokości 10-13 km nad ziemią. Jest to bezpieczny przedział, dlatego nie zdarza się, aby komercyjne linie latały wyżej lub niższej wskazanych odległości od ziemi.

Czy są bezpośrednie loty na Maltę z Polski?

Bezpośrednie loty na Maltę oferuje wiele niskokosztowych przewoźników przez cały rok. Częstotliwość rejsów nasila się jednak latem. Bezpośrednio na wyspę można polecieć z Warszawy, Krakowa, Gdańska czy Wrocławia.