Ile trwa lot do Indonezji. Zobacz ile leci się do Indonezji

Ile trwa lot do Indonezji? Sprawdź ile leci się do Indonezji

Indonezja to ogromny kraj o niezwykle bogatej, a jednocześnie zróżnicowanej kulturze. Ma też za sobą bardzo długą historię, o czym świadczą liczące sobie nawet dwa tysiące lat zabytki rozsiane w różnych miejscach archipelagu. Lokalna fauna i flora to niesamowity zbiór gatunków, których próżno szukać gdziekolwiek indziej. Na turystów odwiedzających Indonezję czekają nowoczesne hotele, klimatyczne ośrodki wypoczynkowe, egzotyczne plaże i wiele innych atrakcji. Przez większą część roku pogoda w Indonezji sprzyja spędzaniu czasu nad morzem i bardziej aktywnym formom wypoczynku. Nic więc dziwnego, że jest to jednak z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych. Od jakiegoś czasu do Indonezji latają również Polacy. Jak się tam dostać i ile trwa lot?

Ile się leci do Indonezji z Polski?

Kiedy planuje się lot do Indonezji ile trwa, jest jednym z kluczowych pytań. Przede wszystkim należy wiedzieć, że obecnie nie są dostępne bezpośrednie połączenia lotnicze pomiędzy Polską a Indonezją. Konieczna będzie przynajmniej jedna przesiadka. Wiele zależy też od tego, gdzie dokładnie się wybieramy. Jeżeli jest to któryś z bardziej oddalonych regionów kraju, to do czasu podróży należy doliczyć jeszcze czas potrzebny na przelot indonezyjskimi liniami krajowymi.

Czas lotu do Indonezji
Czas lotu do Indonezji / shutterstock.com / Igor Tichonow

To, ile trwa lot z polski do Indonezji, zależne jest od wybranej trasy i długości oczekiwania na przesiadki. Jedno jest pewne – kiedy planujemy lot do Indonezji czas, w którym dostaniemy się na miejsce, będzie dość długi. Wiele zależy też od ceny, jaką jesteśmy skłonni zapłacić za przelot. W przypadku droższych lotów w Dżakarcie można być już nawet w piętnaście godzin. Jeżeli z kolei polujemy na okazje i jesteśmy skłonni poczekać na każdym lotnisku na kolejny, niedrogi samolot, to do Indonezji można lecieć nawet pięćdziesiąt godzin, co oczywiście jest męczące, ale może przynieść spore oszczędności.

Indonezja
Indonezja
Średni czas lotu:
17 g. 34 m.
Wakacje w Indonezji już od 5 363 zł za osobę

Co do długości przelotu na poszczególnych trasach, zdecydowanie najszybciej na miejsce dotrzemy przez Stambuł. Przeciętny czas lotu będzie tą drogą wynosił pomiędzy 15, a 20 godzin. Przez Monachium albo Frankfurt, a następnie Dohę (stolica Kataru), Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie), albo Kolombo (stolica Sri Lanki) leci się najczęściej pomiędzy 19, a 25 godzin.

Aby odpowiedzieć na pytanie o to, ile się leci z Polski do Indonezji, trzeba ustalić najpierw, dokąd dokładnie chcemy się udać. Wszystkie przedstawione wyżej dane dotyczą lotów do stolicy Indonezji – Dżakarty. Popularną destynacją jest na przykład największe miasto na Bali – Denpasar. Średni czas przelotu jest w tym przypadku o około godzinę dłuższy.

Ile się leci do Indonezji
Ile się leci do Indonezji / shutterstock.com / Kanjanee Chaisin

Warto wymienić średnie czasy przelotu z Polski do największych i najczęściej odwiedzanych miast w Indonezji. Polska Indonezja ile trwa lot do:

Yogyakarta – 20-40 godz.

Syrabaya – 20-30 godz.

Semarang – powyżej 30 godz.

Surakarta (Solo City) – powyżej 35 godz.

Medan – 25 godz.

Jambi – 30-35 godz.

Banda Aceh – 30-40 godz.

Badang – powyżej 35 godz.

Co bardziej dociekliwi mogą spostrzec, że na powyższej liście znalazły się wyłącznie miasta zlokalizowane na Jawie i Sumatrze. Połączenia z Borneo, Celebes i mniejszymi wyspami realizowane są wyłącznie przez linie lokalne. Aby tam się dostać, najpierw trzeba polecieć do Dżakarty, skąd dopiero można udać się na miejsce. Jeśli interesuje nas wschodnia Indonezja ile trwa lot, nie jest pytaniem, na które łatwo odpowiedzieć. Ze względu na ogromny rozmiar kraju i różny poziom skomunikowania poszczególnych regionów ze stolicą, dodatkowy czas może wynosić od kilku, do nawet kilkudziesięciu godzin.

Sprawdź również ile trwa lot na Mauritius

Z jakich miast polecimy do Indonezji?

Jak dokładnie wyglądają trasy do Indonezji i z jakich miast można się tam dostać? Jak już wspomniano wcześniej, obecnie żadna linia lotnicza nie realizuje połączeń bezpośrednich z Polski, do żadnego z indonezyjskich miast. Konieczna będzie przesiadka, a w wielu przypadkach nawet dwie, albo trzy. Zacząć warto od tras najkrótszych. Do Dżakarty można dostać się, lecąc przez Stambuł (dostępne połączenie z Warszawy) albo Dubaj (z Warszawy i Krakowa), do których połączenia dostępne są z największych polskich lotnisk.

od:
5 363 zł
Wakacje w Indonezji!

Sprawdź najlepsze oferty

Nieco dłużej leci się przez Monachium i Frankfurt, do których można dostać się z większości dużych lotnisk w naszym kraju. Na tej trasie czeka nas jeszcze jedna przesiadka – zazwyczaj jest to Doha, Kolombo, Singapur, Kuala Lumpur albo Nowe Delhi. Z Gdańska dostępna jest trasa przez Amsterdam, bez późniejszych przesiadek. Jednak w tym przypadku należy być gotowym ba bardzo długi, jedenastogodzinny lot ze stolicy Holandii do Dżakarty. Oczywiście ilość możliwości jest większa, jednak są to zdecydowanie dłuższe trasy.

Zobacz także jak długo leci się do Gruzji

Z jaką prędkością leci się samolotem do Indonezji?

Wydawać by się mogło, że to, ile trwa lot do Indonezji, zależeć powinna od prędkości samolotu. Samoloty pasażerskie wykorzystywane na trasach z Europy, do Indonezji latają z prędkością od około 800, do około 1000 km/h. Nie ma przy tym wielkiej różnicy pomiędzy poszczególnymi liniami lotniczymi – we wszystkich liniach wykorzystywane są szybsze i wolniejsze maszyny.

Indonezja - czas lotu
Indonezja – czas lotu / shutterstock.com / Perfect Lazybones

Długość lotu na poszczególnych trasach zależy przede wszystkim od ilości przesiadek i czasu oczekiwania na lotniskach. Jedynie w przypadku przelotu do trudniej dostępnych regionów kraju, do których lecieć trzeba przez część trasy awionetką, można będzie odczuć różnicę. Małe samoloty zazwyczaj osiągają prędkość niewiele większą od 300 km/h.

Na jakiej wysokości leci samolot do Indonezji?

Duże samoloty pasażerskie, które wykorzystywane są na dłuższych trasach, latają na wysokości pomiędzy 10 000 a 13 000 metrów. Różnice w wysokości o wiele bardziej od typu samolotu zależą od ustaleń dotyczących bezpieczeństwa przelotu na krzyżujących się albo częściowo pokrywających trasach. 

Indonezja - ile trwa lot
Indonezja – ile trwa lot / shutterstock.com / Sudip Ray

Mniejsze maszyny, którymi lata się na trasach lokalnych, najczęściej latają na wysokości około 5000 metrów.

Czytaj też ile leci się na Kostarykę

Kiedy szukać tanich lotów do Indonezji?

Niestety, ale sezon turystyczny w Indonezji trwa cały rok, więc nie ma co liczyć na tańsze bilety zimą, albo latem. Dociera tam spora ilość turystów z Australii, dla których Indonezja to bliski, a jednocześnie tani i egzotyczny kierunek. Tak samo, jak w przypadku innych przelotów, tańsze bilety do Indonezji można upolować w ostatniej chwili, albo z dużym wyprzedzeniem. 

od:
5 363 zł
Wakacje w Indonezji!

Sprawdź najlepsze oferty

Last minute Indonezja to zawsze okazja na to, żeby za wymarzone wakacje w Indonezji zapłacić mniej. Wykupując ofertę wakacyjną typu Indonezja all inclusive, też można liczyć na nieco niższe ceny biletów. Biura podróży zazwyczaj dostają lepsze oferty od przewoźników, z których usług korzystają. Warto też regularnie sprawdzać oferty różnych przewoźników. Czasem trafiają się oferty, z których może opłacać się skorzystać.

Indonezja – ile trwa lot?

Czas przelotu zależny jest od wybranej trasy i ceny biletu. To, ile leci się do Indonezji, zależne jest też od konkretnej destynacji. Podróż zajmie od około szesnastu, do nawet pięćdziesięciu godzin – średnio 20-30 godzin.

Indonezja – jak szybko leci samolot?

Szybkość, z jaką poruszają się samoloty pasażerskie, nie zależy od trasy, ale od konstrukcji. Z reguły jest to pomiędzy 800, a 1000 km/h. Małe samoloty latają z prędkością około 300 km/h.

Indonezja – jak wysoko leci samolot?

Wysokość przelotu samolotów pasażerskich waha się pomiędzy 10 000, a 13 000 km. Mniejsze samoloty latają najczęściej na wysokości około 5000 kilometrów.

Czy są bezpośrednie loty do Indonezji z Polski?

Niestety, ale obecnie nie ma żadnych bezpośrednich lotów z Polski, do Indonezji. Konieczne jest wybranie lotu z jedną albo większą ilością przesiadek.