Ile trwa lot na Kostarykę. Sprawdź ile leci się do Kostaryki

Ile trwa lot na Kostarykę? Sprawdź ile leci się na Kostarykę

Kostaryka (a dosłownie „Bogate Wybrzeże”) jest malowniczym państwem w Ameryce Środkowej. Jej przyroda cechuje się bogactwem fauny i flory, przez co nie tylko można spotkać gatunki, które nie występują w Polsce, ale i zatracić się w pięknych widokach. Jest to znakomity kierunek wakacji, dla osób, chcących doświadczyć nieco egzotyki.

Ile się leci na Kostarykę z Polski?

Warto przed podróżą zastanowić się ile się leci z Polski na Kostarykę. Wybierając ten kierunek podróży, niestety trzeba nastawić się na długi lot z przesiadkami. Podróż zajmie prawdopodobnie ponad 22 godziny, a w jej trakcie będzie trzeba się przesiadać. 

Czas lotu na Kostarykę
Czas lotu na Kostarykę / shutterstock.com / Brad Schinkel

To, ile leci się na Kostarykę, będzie zależne także od warunków pogodowych i liczby przesiadek, których będzie trzema po drodze doświadczyć. W związku z tym trzeba uzbroić się w cierpliwość, planując lot na Kostarykę. 

Kostaryka
Kostaryka
Średni czas lotu:
24 g. 35 m.
Wakacje na Kostaryce już od 7 433 zł za osobę

Czas tam spędzony jednak jest siebie wart. Szczególnie warto wybrać się na wakacje all inclusive, podczas których przeżyje się niezapomniane chwile. Nawet samo to, ile trwa lot z Polski na Kostarykę, nie przyćmi wrażeń, których będzie można doświadczyć w tym malowniczym miejscu. Warto więc wybrać się tam całą rodziną lub w podróż z bratnimi duszami, aby wspólnie doświadczyć tego cudownego czasu.

Sprawdź również ile trwa lot do Grecji

Z jakich miast polecimy na Kostarykę?

Istnieje możliwość wylotu na Kostarykę z Polski. Wystartować można z Warszawy, Wrocławia, Krakowa czy Gdańska i z przesiadkami dolecieć do San Jose lub Liberii. Być może niektórym nawet spodoba się to, ile trwa lot na Kostarykę. Będzie to niecodzienna okazja do odhaczenia miejsc, do których być może nigdy nie zaplanowałoby się podróży.

Ile się leci na Kostarykę
Ile się leci na Kostarykę / shutterstock.com / Duarte Dellarole

Dlatego nie warto patrzeć tylko przez zły pryzmat na lot na Kostarykę. Ile trwa przesiadka? Ciężko jest to jednoznacznie określić, ponieważ na długość przesiadki wpływać będzie wiele czynników. Podczas przesiadek można się zastanowić nad tym, co kupić na Kostaryce. Niezapomnianą pamiątką może być fragment skały wulkanicznej. Na pewno nikt nie spodziewa się, że dostanie taki prezent.

Z jaką prędkością leci się samolotem na Kostarykę?

To, ile leci się na Kostarykę, zależy także od prędkości, z którą porusza się samolot. Ciężko jest ustalić jednolitą liczbę dla prędkości startowej samolotu. Waha się ona pomiędzy 170 a 330 km na godzinę. Gdy samolot już wzbije się w powietrze, można śmiało stwierdzić, że poleci on z prędkością pomiędzy 800 a 1000 km na godzinę. Z taką prędkością po wyznaczonym czasie dotrze się do miejsca, jakim jest Kostaryka.

od:
6 990 zł
Wakacje na Kostaryce!

Zobacz najlepsze oferty polskich biur podróży.

Ile trwa lot, zależy między innymi od samej prędkości. Będzie ona jednak zależna od modelu samolotu oraz warunków atmosferycznych. Są jednak na świecie samoloty, które będą w stanie rozwinąć jeszcze większą prędkość.

Zobacz także ile leci się do Turcji

Na jakiej wysokości leci samolot na Kostarykę?

Zazwyczaj samoloty pasażerskie osiągają wysokość pomiędzy 10 a 13 km nad poziomem morza. Są to optymalne warunki dla podróży lotniczych. Wszystko z uwagi na fakt, że poniżej 10 kilometrów powietrze jest istotnie gęstsze, przez co samolot nie tylko leci wolniej, ale i zużywa więcej paliwa. W związku z tym cała podróż musiałaby być znacznie bardziej kosztowna. Powyżej 13 kilometrów zmniejsza się z kolei poziom tlenu, przez co większość silników nie byłaby w stanie dobrze pracować.

Kostaryka - czas lotu
Kostaryka – czas lotu / shutterstock.com / SL-Photography

Ta wysokość jednak będzie się coraz bardziej zmniejszać, gdy dotrze się nad malownicze miejsce, jakim jest Kostaryka. Pogoda w zależności od miesiąca może jeszcze wydłużyć czas lotu na odcinku końcowym, gdyż w sezonie letnim na Kostaryce panuje pora deszczowa.

Kiedy szukać tanich lotów na Kostarykę?

Przede wszystkim warto najpierw zarezerwować lot, a później dopiero hotel, gdyż w ten sposób będziemy w stanie wybrać tańszy lot niezależnie od terminu. Pozwoli to na zachowanie elastyczności. Łowcy tanich lotów sugerują, że najlepiej rozglądać się za nimi we wtorki przed godziną 14, a także w środy i czwartki, w zależności od firmy lotniczej.

Kostaryka - ile trwa lot
Kostaryka – ile trwa lot / shutterstock.com / Simon Dannhauer

W tym czasie prezentują oni różnorodne promocje, które mogą zainteresować podróżników. Warto także przyjrzeć się ofertom „Kostaryka last minute„, gdyż kilkadziesiąt godzin przed samym wylotem można znaleźć naprawdę tanie oferty. Dla osób, które lubią mieć zaplanowane wakacje, dobrym pomysłem będzie zarezerwowanie lotu już kilka miesięcy wcześniej.

Czytaj też jak długo leci się do Egiptu

od:
6 990 zł
Wakacje na Kostaryce!

Zobacz najlepsze oferty polskich biur podróży.

Kostaryka – ile trwa lot?

Z uwagi na to, że jest to trasa międzykontynentalna, lot trwa dość długo. Wylatując z Polski, trzeba się liczyć ze spędzeniem ponad 22 godzin w samolocie.

Kostaryka – jak szybko leci samolot?

Przeciętny samolot pasażerski na Kostarykę poleci z prędkością od 800 do 1000 kilometrów na godzinę. Będzie to w dużej mierze zależało od warunków atmosferycznych i modelu maszyny.

Kostaryka – jak wysoko leci samolot?

Najlepsze warunki dla podróży powietrznych panują pomiędzy 10 a 13 kilometrem nad ziemią, toteż większość pasażerskich samolotów leci na takiej wysokości. Wiele zależy jednak od warunków oraz konkretnego modelu maszyny.

Czy są bezpośrednie loty na Kostarykę z Polski?

Niestety bezpośredni lot z Polski na Kostarykę jeszcze nie istnieje. Można natomiast wsiąść do samolotu w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Gdańsku i z przesiadkami dotrzeć do San Jose.