Ile trwa lot na Arubę. Zobacz ile leci się na Arubę

Ile trwa lot na Arubę? Sprawdź ile leci się na Arubę

Każdy z nas zasługuje na rajskie wakacje, dające wytchnienie po długich miesiącach spędzonych w pracy. Biura podróży oferują wyjazdy w wiele interesujących miejsc, w których można nie tylko poleniuchować na plaży, lecz również poznać inną kulturę. Biały piasek, flamingi, rajskie domki na plaży – z tego słynie Aruba, piękna, wulkaniczna wyspa leżąca w archipelagu Małych Antyli. To świetny wybór dla wszystkich osób, którym marzy się wielka, piaszczysta plaża, uprawianie sportów wodnych oraz picie drinków w otoczeniu palm i flamingów. Polska-Aruba – ile trwa lot? Przeczytaj, żeby się przekonać.

Aruba - czas lotu
Aruba – czas lotu / shutterstock.com / littlenySTOCK

Przed wylotem na Arubę, warto dowiedzieć się co nieco o jej historii. Aruba, kiedyś zamieszkiwana przez natywne plemię, została odkryta w XV wieku przez Hiszpanów. Potem, w wieku XVII, włączono wyspę do Antyli Holenderskich. Do dzisiaj Aruba pozostaje terytorium zależnym od Holandii.

Ile się leci na Arubę z Polski?

Ile się leci na Arubę? Niestety – to, ile się leci z Polski na Arubę, jest uzależnione od wielu czynników. Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Będzie to trwało minimum 12h, bez wliczenia w ten czas czekania na przesiadkę. Statystycznie lot z przesiadką na Arubę powinien trwać średnio około 20 godzin.

Aruba
Aruba
Średni czas lotu
20 g. 15 m.
Wakacje na Arubie już od 6 213 zł za osobę

Czasami czas ten może być krótszy (przykładowo z Gdańska, przez Amsterdam polecimy około 17 godzin), a czasami dłuższy (z Warszawy, z dwoma przesiadkami możemy lecieć aż 30 godzin).

Sprawdź również ile leci się do Chorwacji

Z jakich miast polecimy na Arubę?

Aruba – ile trwa lot? Z Polski żaden samolot nie lata bezpośrednio na malowniczą Arubę. Dostępne są jedynie loty przesiadkowe, a z tych najłatwiej będzie się dostać na miejsce liniami lotniczymi KLM bądź Tui Fly, latającymi z Amsterdamu. Ile trwa lot na Arubę z Amsterdamu? Zajmie od 10 do 12 godzin, w zależności od tego, czy wykupimy lot z międzylądowaniem.

Aruba - ile trwa lot
Aruba – ile trwa lot / shutterstock.com / Steve Photography

Po długiej podróży, będziemy musieli jeszcze dostać się z lotniska do hotelu. Lot na Arubę ile trwa? Łączny czas spędzony w podróży może być naprawdę długi. Do samego Amsterdamu leci się ponad dwie godziny. To, ile leci się na Arubę, zależy w znacznej mierze od naszego szczęścia, ale w niesprzyjających okolicznościach – jeśli długo będziemy czekać na przesiadkę – może to być nawet 16 godzin. 

Z jaką prędkością leci się samolotem na Arubę?

Wszystkich zainteresowanych spędzeniem urlopu na Arubie ciekawi zapewne, z jaką prędkością leci się samolotem na Arubę. Jako że loty na Arubę zazwyczaj są długie, latające na tę wyspę samoloty to największe modele, mieszczące duże ilości turystów. Samolotem takim jak Boeing 787-8 lub 10 leci się z prędkością przelotową wynoszącą ok. 900 km/h. 

od:
6 459 zł
Wspaniała Aruba

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne na Arubę

Po przylocie na miejsce, turyści zazwyczaj przesiadają się do autobusu Arubus. To tani i prosty sposób na dotarcie do hotelu, apartamentu bądź domku. Wiele ciekawych hoteli znajdziesz na naszej liście Aruba all inclusive. Inna opcja transportu z lotniska to znacznie droższe taksówki. Niektóre rodziny decydują się na trzecią opcję, którą jest wypożyczenie auta. Wypożyczalnie znajdują się na lotnisku. Ze względu na to, ile trwa lot na Arubę, nie wszyscy jednak mają siłę siadać za kierownicę po opuszczeniu samolotu.

Zobacz także jak długo trwa lot na Madagaskar

Na jakiej wysokości leci samolot na Arubę?

Wysokość przelotowa samolotu lecącego na Arubę wynosi aż do 12,500 m. Już sam lot może dostarczyć nam wspaniałych wrażeń. Podchodząc do lądowania, naszym oczom ukażą się przepiękne widoki, takie jak urocze miasteczka oraz długie, piaszczyste plaże. Na Arubie, samoloty lądują na centralnie położonym lotnisku (Internationale luchthaven Koningin Beatrix). Dojazd w każde miejsce na wyspie jest więc dość prosty. Lotnisko jest położone niedaleko Oranjestad, czyli stolicy wyspy.

Czas lotu na Arubę
Czas lotu na Arubę / shutterstock.com / fokke baarssen

Warto wiedzieć, że Arubę zamieszkują głównie osoby o pochodzeniu hiszpańskich, holenderskim i afrykańskim. Mieszkańcy posługują się językiem niderlandzkim oraz kreolskim, jednak w ośrodkach turystycznych dogadamy się też po hiszpańsku i angielsku. 

Kiedy szukać tanich lotów na Arubę?

Na Arubie zazwyczaj jest bardzo ciepło. To pogoda idealna na plażowanie i kąpanie się w morzu. Różnice między porami roku są niewielkie, w związku z czym można się tam wybrać właściwie w każdym miesiącu. Pora deszczowa występuje w teorii od października do grudnia. Nie musi to jednak być przeszkodą, bo pada najczęściej w nocy oraz nad ranem, a potem jest równie słonecznie, jak w każdym innym miesiącu.

Ile się leci na Arubę
Ile się leci na Arubę / shutterstock.com / fokke baarssen

Aby mieć pewność, że kupimy lot na Arubę najtaniej, jak się da, warto jest regularnie przeglądać oferty biur podróży. Najtaniej polecieć na Arubę będzie właśnie w porze deszczowej, na przykład w listopadzie. Warto dodać swojemu życiu szczyptę egzotyki i zdecydować się na lot na Arubę – czas lotu może nas zniechęcić, ale z pewnością wynagrodzą nam go piękne, pustynne krajobrazy i różowe flamingi. Żeby wybrać odpowiednią ofertę, sprawdź stronę Aruba last minute.

Czytaj też ile się leci do Hiszpanii

od:
6 459 zł
Wspaniała Aruba

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne na Arubę

Aruba – ile trwa lot?

Lot na Arubę może trwać różną długość czasu. Lot między Warszawą a Amsterdamem wyniesie ok. 2h. Lot na linii Amsterdam-Aruba zajmie natomiast 10-12h. 

Aruba – jak szybko leci samolot?

Samolot na Arubę osiągnie maksymalnie prędkość 1 111 km/h. Prędkość przelotowa będzie wynosić ok. 900 km/h

Aruba – jak wysoko leci samolot?

Na Arubę lata między innymi Boeing 787-10 (Dreamliner). Wznosi się on na wysokość nawet 12,500 metrów.

Czy są bezpośrednie loty na Arubę z Polski?

Nie, na Arubę nie ma bezpośrednich lotów z Polski. Można polecieć na Arubę z przesiadką w Amsterdamie.