Ile trwa lot do Izraela. Zobacz ile leci się do Izraela

Ile trwa lot do Izraela? Sprawdź ile leci się do Izraela

Izrael wakacje all inclusive to doskonały sposób na wypoczynek. Kraj ten wyróżnia się wyjątkową historią zwłaszcza w kontekście religijnym.

Czas lotu do Izraela
Czas lotu do Izraela / shutterstock.com / John Theodor

Izrael, Jerozolima, Hajfa, a także Tel Awiw to tylko niektóre z wartych odwiedzenia miast. Innym kuszącym urlopowiczów aspektem są kuszące temperatury w Izraelu, które są dodatnie. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń, ale w dalszym ciągu podróżni mogą liczyć na kilkanaście stopni Celsjusza i słońce. Przed rozpoczęciem podróży turyści rozważają to, w jaki sposób będzie przebiegała trasa.

Ile się leci do Izraela z Polski?

„Polska Izrael – ile trwa lot?” to jedna z najistotniejszych w tym kontekście kwestii. Na pytanie ile trwa lot z Polski do Izraela ,nie da się odpowiedzieć w sposób jednoznaczny. 

Izrael
Izrael
Średni czas lotu
3 g. 30 m.
Wakacje w Izraelu już od 1 500 zł za osobę

Czas lotu bezpośredniego powinien wynosić około 3,5 – 4 godziny. Może on się nieznacznie różnić w zależności od wybranej linii lotniczej, czy miasta wylotu.

Sprawdź również ile leci się na Malediwy

Z jakich miast polecimy do Izraela?

Osoby organizujące podróż do Izraela niezwykle chętnie wybierają się tam, wykupując bezpośredni lot do Tel Awiwu, gdzie znajduje się największe lotnisko w tym kraju. Jest to najbardziej rozrywkowe i tętniące życiem miasto Izraela. Ponadto jest to najlepszy sposób, by dostać się do Jerozolimy. 

Ile leci się do Izraela
Ile leci się do Izraela / shutterstock.com / tokar

Pamiątki w Izraelu, które można przywieść z Tel Awiwu to m.in. diamentowa biżuteria, izraelskie obrazy, czy przepiękna armeńska ceramika. Aby dostać się do tego miasta, należy wyruszyć z polskich lotnisk znajdujących się w takich miastach jak m.in. Poznań, Katowice, Kraków, Rzeszów, Katowice, czy Wrocław. Nieco rzadsze są loty do Ejlatu, dokąd można się dostać m.in. z lotniska w Warszawie.

Zobacz także jak długo leci się na Seszele

Na jakiej wysokości leci samolot do Izraela?

Osoby wybierające się do Izraela najczęściej wybierają takie linie jak LOT, EL AL oraz Wizz Air. Wiz Air stanowi chętnie wybieraną ekonomiczną linię w jej wypadku wysokość, na jakiej leci samolot to 11,98 km. 

od:
3 999 zł
Wakacje w Izraelu

Sprawdź najlepsze oferty na wycieczki objazdowe w Izraelu

Najlepsza wysokość jest uzależniona od predyspozycji samolotów danej linii. Warto, aby samoloty latały na wysokości powyżej 10 kilometrów nad ziemią, aby redukować wpływ niesprzyjających warunków pogodowych.

Z jaką prędkością leci się samolotem do Izraela?

W kontekście pytania dotyczącego tego ile się leci z Polski do Izraela, warto również pozyskać informacje dotyczące prędkości samolotu. W przypadku obliczania czasu pozwalającego określić ile się leci z polski do Izraela, przyjmuje się standardową prędkość samolotu pasażerskiego, który to powinien poruszać się z prędkością wynoszącą 500 mil na godzinę. 

Izrael - czas lotu
Izrael – czas lotu / shutterstock.com / Dmitry Polonskiy

Uwzględniono również okres półgodzinny przeznaczony na startowanie oraz lądowanie. Osoby planujące spotkanie lub ważne wydarzenie powinny przybyć na miejsce z nieco większym wyprzedzeniem, ponieważ podczas podróży mogą pojawić się komplikacje związane m.in. z opóźnieniami bagażu.

Czytaj także ile trwa lot do Egiptu

Kiedy szukać tanich lotów do Izraela?

Last minute Izrael również umożliwia znalezienie w miarę korzystnych propozycji bezpośrednich lotów. Jednak aby mieć możliwość wykupienia najkorzystniejszych oferty w najkorzystniejszym terminie i lokalizacji warto na bieżąco korzystać z porównywarki lotów na co najmniej 3. tygodnie przed planowanym terminem podróży. 

Izrael - ile trwa lot
Izrael – ile trwa lot / shutterstock.com / vvvita

Niektóre osoby decydują się na rozpoczęcie reaserchu nawet kilka miesięcy przed terminem wyjazdu. Odpowiednio wczesnej zaplanowanie odwiedzenia Izraela umożliwia skorzystanie z nawet kilkukrotnie tańszych ofert.

od:
3 999 zł
Wakacje w Izraelu

Sprawdź najlepsze oferty na wycieczki objazdowe w Izraelu

Izrael – ile trwa lot?

„Lot do Izraela -ile trwa?” to kwestia, nad którą zastanawia się niemal każdy wybierający się do tego kraju. Osoby, którym zależy na krótkim podróży, powinny zdecydować się na lot bezpośredni. Może być on krótszy o nawet 2-3 godziny od lotu z przesiadką, trwającego 5-7 godzin.

Izrael – jak szybko leci samolot?

Odpowiedź na pytanie: „Izrael – ile trwa lot?” wymaga znajomości szacunkowej prędkości samolotu. Z tego względu obok kwestii dotyczącej tego ile się leci do Izraela, należy rozważyć tę kwestię. Podobnie, jak w przypadku innych lotów powinna ona wynosić w przybliżeniu 500 mil na godzinę.

Izrael – jak wysoko leci samolot?

Wysokość, na jakiej leci samolot może się nieco różnic w zależności od posiadanych przez daną linię lotniczą pojazdów. Nie mniej jednak optymalna wartość powinna mieścić się w przedziale 10-13 kilometrów nad ziemią. W takich warunkach ani powietrze nie jest zbyt gęste, a jednocześnie możliwa jest bezproblemowa praca silnika samolotu. Dodatkowo latanie na wysokości mieszczącej się w tym przedziale umożliwia uniknięcia znacznego wpływu niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Czy są bezpośrednie loty do Izraela z Polski?

Ile leci się do Izraela to nie jedyna rzecz rozważana przez osoby podróżujące do tego kraju. Druga często rozważana kwestia dotyczą możliwości wybrania lotów bezpośrednich. Jest to najszybszy, a zarazem najwygodniejszy sposób dostania się do tego niezwykłego miejsca. Na szczęście istnieje szereg bezpośrednich atrakcyjnych cenowo lotów z szeregu polskich linii lotniczych zarówno do Tel Awiwu, jak i Ejlatu.