Ile trwa lot do Jordanii. Zobacz ile leci się do Jordanii

Ile trwa lot do Jordanii? Sprawdź ile leci się do Jordanii

Jeszcze kilka lat wstecz mało popularna wśród turystów Jordania, coraz bardziej otwiera się na turystów. Ty również zastanawiasz się nad tym, ile leci się do Jordanii? Świetnie się składa! W poniższym artykule wyjaśniamy, gdzie znajduje się Jordania, ile trwa lot z Polski oraz kiedy szukać tanich lotów. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Czas lotu do Jordanii
Czas lotu do Jordanii / shutterstock.com / rayints

Z jakich miast polecimy do Jordanii?

Widząc oferty biur podróży, można śmiało stwierdzić, że Jordania powoli staje się jednym z hitów na egzotyczne wakacje. Ten stosunkowo nowy kierunek, zaczął się pojawiać w ofertach biur podróży najpierw jako dodatek do objazdówek po Izraelu, aż w końcu kilka lat temu na stałe wszedł do oferty polskich touroperatorów.

Jordania
Jordania
Średni czas lotu:
4 g. 35 m.
Wakacje w Jordanii już od 6 213 zł za osobę

Nic więc dziwnego, że wyjazd all inclusive do Jordanii pojawia się zarówno w ich zimowej, jak i letniej ofercie wakacyjnej. Zanim więc odpowiemy na pytanie „ile trwa lot z Polski do Jordanii?”, powiedzmy sobie o tym, jakiego rodzaju połączenia można znaleźć?

Samolotem z Polski do Jordanii

Istnieją dwie możliwe opcje dostania się samolotem do Jordanii. Pierwszą z nich są loty rejsowe, a drugą loty czarterowe. Wśród tych pierwszych połączenia samolotem oferują m.in. tanie linie lotnicze.

Ile się leci do Jordanii
Ile się leci do Jordanii / shutterstock.com / Olesya Baron

Wśród nich znalazły się nie tylko połączenia z przesiadką, ale i te bezpośrednie. Z kolei te czarterowe, choć są droższe, mają zapewniony bagaż w cenie. W dodatku lecą one do Aqaby, która jest zlokalizowana zaledwie 2 godziny jazdy od głównej atrakcji Jordanii. Aby więc odpowiedzieć na pytanie „ile trwa lot do Jordanii?”, trzeba się zastanowić nad tym, jak będzie wyglądała trasa samolotu.

Z jakich polskich miast można lecieć do Jordanii?

Samolotem z Polski do Jordanii można dostać się na kilka sposobów. Jeszcze do niedawna najtańszym rozwiązaniem były np. połączenia z przesiadką w Rzymie, czy w Niemczech. Od kiedy jednak tanie linie lotnicze weszły na polski rynek, wraz z nimi pojawiły się tanie połączenia, w tym bezpośrednie z Poznania do Ammanu. Istnieje jeszcze jeden sposób na to, by bezpośrednim lotem dostać się do Jordanii. Mowa o połączeniach czarterowych do Aqaby, które od października do kwietnia odbywają się z lotniska Chopina w Warszawie. W szczycie sezonu mogą się także odbywać z lotniska w Katowicach. To, jak wygląda trasa lotu, wpływa na to, ile się leci z Polski do Jordanii.

od:
1 999 zł
Wakacje w Jordanii z biurem podróży!

Sprawdź oferty wakacyjne do Jordanii!

Polska-Jordania – ile trwa lot?

Ile trwa lot do Jordanii? Czas lotu jest zależny od tego, czy jest to połączenie bezpośrednie, skąd oraz dokąd odbywa się podróż samolotem. Lot liniami Austrian Airlines z Krakowa z przesiadką w Wiedniu może zająć nawet powyżej 8 godzin. Dla porównania warto powiedzieć, że połączenie bezpośrednie z Poznania do Ammanu trwają nieco ponad 4 godziny. Zanim wpiszesz w wyszukiwarkę pytanie „lot do Jordanii ile trwa połączenie czarterowe z Warszawy do Aqaby?” odpowiadamy również, że połączenie to jest krótsze o niespełna 6 minut.

Jordania - czas lotuJordania - czas lotu
Jordania – czas lotu / shutterstock.com / NavinTar

Skoro wiesz już, ile się leci do Jordanii, pora zacząć się zastanawiać nad tym, jak będą wykonać wakacje w tym kraju. Polecamy również zapoznać się z naszym artykułem o tym, jakie pamiątki przywieźć z Jordanii.

Sprawdź również ile trwa lot do Grecji

Z jaką prędkością leci się samolotem do Jordanii?

W przypadku zdecydowanej większości samolotów pasażerskich prędkość samolotu na takich trasach jest do siebie podobna. W zależności od typu samolotu oraz pogody, może ona wynosić od 800 do 1 000 km/h. Nie oznacza to jednak, że należy się obawiać startu lub lądowania samolotu. W jego wnętrzu nie odczuwa się tego bowiem wcale.

Zobacz także ile leci się z Polski do Bułgarii

Na jakiej wysokości leci samolot do Jordanii?

Samoloty latające na trasie Polska-Jordania zwykle osiągają dużą wysokość przelotową. Oznacza to, że unoszą się one na wysokości ok. 10 tysięcy metrów nad ziemią. Taka wysokość z powodzeniem pozwala ominąć góry, wzniesienia oraz inne elementy rzeźby terenu, które wyróżniają się na tle innych swoją wysokością.

Jordania - ile trwa lot
Jordania – ile trwa lot / shutterstock.com / Sun_Shine

Kiedy szukać tanich lotów do Jordanii?

Tanie loty z Polski do Jordanii można znaleźć przez cały rok, np. w ofercie Last Minute Jordania. Bilety w atrakcyjnie niskich cenach oferują także tanie linie lotnicze, które wylatują np. z Poznania. Biorąc jednak pod uwagę, że sezon turystyczny w Jordanii trwa głównie wiosną i jesienią – to właśnie wtedy można spodziewać się najdroższych biletów. Z drugiej jednak strony, jeśli kupi się je z odpowiednim wyprzedzeniem, wcale nie muszą być one aż takie drogie. Przed wyjazdem do Jordanii warto również sprawdzić, jaka pogoda będzie tam panować. Pozwoli to ustalić, kiedy jechać do Jordanii.

od:
1 999 zł
Wakacje w Jordanii z biurem podróży!

Sprawdź oferty wakacyjne do Jordanii!

Czytaj też jak długo trwa lot do Albanii

Jordania – ile trwa lot?

Bezpośrednie loty rejsowe z Poznania do Ammanu trwają ok. 4 godzin i 6 minut. Dla porównania połączenie czarterowe z Warszawy do Aqaby są krótsze o 6 minut – zajmują one bowiem 3 godziny i 55 minut. To jednak nic w porównaniu z lotami z przesiadką, które mogą trwać godzinami.

Jordania – jak szybko leci samolot?

Zdecydowana większość samolotów pasażerskich latają z prędkością od 800 do 1000 km/h.

Jordania – jak wysoko leci samolot?

Samoloty lecące z Polski do Jordanii wznoszą się na wysokości ok. 10 tysięcy metrów.

Czy są bezpośrednie loty do Jordanii z Polski?

Tak. Bezpośrednie loty z Polski do Jordanii można znaleźć m.in. z miast takich jak Poznań (loty rejsowe) oraz Warszawa (loty czarterowe).