Pogoda Izrael – kiedy jechać i lecieć do Izraela

Pogoda Izrael – kiedy jechać?

Izrael jako kierunek turystyczny przyciąga turystów z różnymi zainteresowaniami i potrzebami. To kraj pełen przepięknych krajobrazów, historycznych zakątków, a także miejsc świętych dla różnych religii. Kiedy jechać do Izraela, aby mieć pewność, że pogoda nie pokrzyżuje nam wakacyjnych planów?

temperatura Izrael
temperatura Izrael

Warto zapoznać się z warunkami pogodowymi w poszczególnych miesiącach. Odpowiedź na pytanie: Izrael – kiedy jechać może być różna w zależności od indywidualnych oczekiwań.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Pogoda Izrael – kiedy lecieć do Izraela?

Pogoda w Izraelu jest zróżnicowana nie tylko w zależności od pory roku, ale również od regionu. W tym wyżynno-górzystym państwie można wyodrębnić cztery regiony – wybrzeże, pas centralny, Dolinę Jordanu oraz pustynię Negew. W każdym z tych regionów pogoda jest nieco inna, co warto wziąć pod uwagę, gdy planujemy wakacje w tym kraju.

od:
3 999 zł
Wakacje w Izraelu

Sprawdź najlepsze oferty na wycieczki objazdowe w Izraelu

Izrael leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego, jednak jest pod bardzo silnym wpływem gorącego i suchego klimatu Sahary oraz Półwyspu Arabskiego. Południowa część kraju leży w strefie klimatu zwrotnikowego – panują tu wysokie temperatury i praktycznie nie ma opadów, ale za to są spore wahania temperatur. Tymczasem na wybrzeżu Morza Śródziemnego pogoda jest bardziej jednolita – jest bardzo ciepło, ale bez ogromnych upałów. Jeśli naszym kierunkiem podróży jest Izrael, pogoda na wybrzeżu będzie idealna do letniego wypoczynku.

 • Temperatura w styczniu:  ☀️ od 13 °C do 18 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lutym:  ☀️ od 15 °C do 19 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w marcu:  ☀️ od 17 °C do 23 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w kwietniu:  ☀️ od 21 °C do 26 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w maju:  ☀️ od 23 °C do 30 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w czerwcu:  ☀️ od 27 °C do 33 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lipcu:  ☀️ od 28 °C do 35 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w sierpniu:  ☀️ od 29 °C do 34 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura we wrześniu:  ☀️ od 28 °C do 32 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w październiku:  ☀️ od 26 °C do 29 °C | opady:  ☔  małe
 • Temperatura w listopadzie:  ☀️ od 21 °C do 24 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w grudniu:  ☀️ od 17 °C do 21 °C | opady: ☔  małe

Sprawdź najlepsze oferty last minute Izrael

Izrael pogoda styczeń

Jeśli interesuje nas Izrael pogoda styczeń, możemy spodziewać się okresu chłodnego, ale w żadnym razie zimy, jaką znamy z naszych warunków klimatycznych. Średnie temperatury w Izraelu w styczniu utrzymują się na poziomie 17 stopni w ciągu dnia. W Jerozolimie jest wtedy około 10 stopni, jednak w regionie Morza Czerwonego jest 27 stopni, co pozwala na wypoczynek w niemal gorących warunkach.

izrael kiedy jechać
Izrael kiedy jechać

Na pytanie: Izrael – kiedy jechać, styczeń będzie doskonałą odpowiedzią, jeśli wybierzemy się właśnie w tamte rejony. Wyjazd w sezonie zimowym to dobre rozwiązanie dla osób, które kiepsko znoszą bardzo wysokie upały. Poza sezonem można również liczyć na bardziej konkurencyjne ceny oraz mniej turystów niż w innych porach roku.

Zobacz także kiedy jechać do Maroko

Izrael pogoda luty

Izrael pogoda luty to przede wszystkim średnie temperatury utrzymujące się na poziomie 20 stopni. Jeśli interesuje nas słoneczna, ale nie upalna pogoda, Izrael w lutym to doskonały pomysł na wakacje nawet z całą rodziną. W tym czasie do kraju przyjeżdżają turyści zainteresowani zwiedzaniem miejsc kultu religijnego, zabytków, a także pięknej przyrody.

Ejlat pogoda
Ejlat pogoda

Jeśli wybieramy się do Eljat, pogoda w lutym będzie idealna do zwiedzania. Pogoda Jerusalem również w tym czasie spełni oczekiwania turystów. Będzie słonecznie i ciepło, ale w żadnym razie nie za gorąco.

Zobacz także kiedy jechać na Seszele

Izrael pogoda marzec

Izrael pogoda marzec to również czas ciepła, słonecznej pogody i temperatur, które w głębi kraju utrzymują się na poziomie 20 stopni, a nad morzem martwym jest o kilka stopni cieplej. Gdy marzy nam się słoneczny Tel Awiw, pogoda w marcu z pewnością spełni nasze oczekiwania dotyczące ciepła i słońca. Marzec to idealny czas na aktywne zwiedzanie muzeów i innych zabytków, podziwianie pięknej roślinności w parkach botanicznych, a także plażowanie i kąpiele w ciepłym morzu.

od:
3 999 zł
Wakacje w Izraelu

Sprawdź najlepsze oferty na wycieczki objazdowe w Izraelu

Na pytanie: Izrael – kiedy jechać, marzec będzie więc bardzo dobrą odpowiedzią dla turystów, którym zależy na słonecznej pogodzie, ale nie są przekonani do nadmiernych upałów. To dobry czas na wyjazdy dla rodzin z dziećmi, a także dla seniorów.

Zobacz także kiedy jechać do Malezji

Izrael pogoda kwiecień

Podobnie jak marzec, także kwiecień jest idealnym czasem na wyprawę do Izraela. Najwyższe temperatury sięgają wtedy 27 stopni, natomiast najniższe, w regionach wyżynnych to około 14 stopni Celsjusza. Jeśli marzy nam się słoneczny, wakacyjny Izrael, pogoda w kwietniu będzie doskonała.

Izrael pogoda
Izrael pogoda

To świetny czas na plażowanie, korzystanie z piaszczystych plaż Morza Czerwonego, kurortów Morza Martwego, a także na zwiedzanie najważniejszych miast i pomników historycznych. Gdy marzy nam się piękna pogoda, Jerozolima czy Ejlat w kwietniu pozwolą nam na zwiedzanie w słonecznych, ale nie upalnych warunkach. Izrael pogoda kwiecień to opcja dla rodzin z dziećmi, a także wielbicieli plażowania i korzystania z aktywnego wypoczynku nad wodą.

Zobacz także kiedy jechać do Kenii

Izrael pogoda maj

Izrael pogoda maj to czas, kiedy powoli można poczuć zbliżające się upały. Temperatury w najcieplejszych regionach sięgają już 30 stopni, a woda w morzu ma około 27 stopni Celsjusza. Na pytanie Izrael – kiedy jechać, maj jest dobrą odpowiedzią dla osób, którym zależy na leniwym wypoczynku, korzystaniu ze słońca i wodnych kąpielach i nurkowaniu.

kiedy jechać do Izraela
kiedy jechać do Izraela

Warto wziąć też pod uwagę, że wypoczynek w Izraelu będzie w maju dużo tańszy niż w obleganym, znajdującym się tuż obok Egipcie. Co więcej, jeśli właśnie w maju chcemy odwiedzić Izrael, pogoda na pewno nas nie zaskoczy i nie spłata figla. W tym miesiącu pada średnio przez jeden dzień. Bez względu na to, czy zdecydujemy się wyjechać na długi majowy weekend, czy bliżej czerwca, nie musimy obawiać się, że deszcz pokrzyżuje nasze wakacyjne plany.

Zobacz także kiedy jechać na Wyspy Zielonego Przylądka

Izrael pogoda czerwiec

Izrael pogoda czerwiec to start największych upałów. W większości regionów i najpopularniejszych kurortach temperatury przekraczają 30 stopni, a woda jest idealna do kąpieli. W tym czasie rozpoczyna się również największy ruch turystyczny. Turyści przybywają do Izraela nie tylko ze względu na doskonałą pogodę, ale również na wiele imprez kulturalnych, które znane są na całym świecie.

od:
3 999 zł
Wakacje w Izraelu

Sprawdź najlepsze oferty na wycieczki objazdowe w Izraelu

Na pytanie: Izrael – kiedy jechać, czerwiec z pewnością będzie dobrą odpowiedzią, pod warunkiem, że dobrze znosimy wysokie upały. Dla wielu turystów, którzy mają za sobą izraelskie wakacje w czerwcu, pogoda była jednak zbyt gorąca.

Zobacz także kiedy jechać na Zanzibar

Izrael pogoda lipiec

Izrael pogoda lipiec jest czasem, gdy upały zaczynają być mocno odczuwalne. W większość popularnych kurortów temperatury powietrza przekraczają 35 stopni. Jest bardzo sucho i gorąco, a niebo całkowicie bezchmurne. W lipcu raczej nie można spodziewać się deszczu, który nieco ochłodziłby atmosferę.

pogoda Izrael
pogoda Izrael

Jeśli komuś marzy się gorący Izrael, pogoda w lipcu na pewno spełni te oczekiwania. To dobry czas na opalanie, plażowanie, korzystanie ze sportów i innych atrakcji w kurortach. Osoby, które chcą zwiedzić Izrael ze względu na jego bogatą kulturę oraz wartość historyczną, powinny rozważyć, czy na pewno chcą jechać tam w lipcu. Na aktywne wędrówki i zwiedzanie może być po prostu za gorąco. To okres na typowe wakacje w Izraelu, dla tych, którzy planują opalanie i wypoczywanie w gorącym słońcu.

Zobacz także kiedy jechać na Malediwy

Izrael pogoda sierpień

Izrael pogoda sierpień to nadal upały powyżej 34 stopni. Przez cały miesiąc nie pada ani kropla wody, jest gorąco, ale sucho – niska wilgotność powietrza sprawia, że upały nie są tak dotkliwe, jak w wilgotnych warunkach. Osoby, które w sierpniu wybiorą Izrael, pogoda na pewno zachęci do plażowania i spędzania jak najwięcej czasu nad wodą.

pogoda Jerozolima
pogoda Jerozolima

W sierpniu bardzo popularna jest turystyka uzdrowiskowa. Wielu turystów przyjeżdża do kurortów, szczególnie nad Morzem martwym, które słyną z zabiegów leczniczych. Jeśli jednak komuś nie odpowiada wysoka temperatura, Izrael w sierpniu lepiej sobie odpuścić. Nie jest to dobry czas na podróżowanie dla osób starszych czy mających problemy z układem krążenia.

Zobacz także kiedy jechać na Mauritius

Izrael pogoda wrzesień

Aby uniknąć największego tłumu turystów, a także ogromnych upałów, warto pomyśleć o wybraniu się do Izraela jesienią. Izrael pogoda wrzesień to czas, w którym największe upały zaczynają powoli słabnąć. Średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 29 stopni Celsjusza. Na początku miesiąca może być jeszcze dosyć upalnie, jednak już pod koniec września zaczyna być ciepło, ale całkiem przyjemnie.

od:
3 999 zł
Wakacje w Izraelu

Sprawdź najlepsze oferty na wycieczki objazdowe w Izraelu

Na pytanie: Izrael – kiedy jechać, wrzesień będzie dobrą odpowiedzią dla turystów, którzy chcą poświęcić się plażowaniu, ale również osób, które stawiają na zwiedzanie i aktywny wypoczynek.

Zobacz także kiedy jechać do Tajlandii

Izrael pogoda październik

W październiku w Izraelu pogoda jest dosyć zbliżona do wrześniowej. Temperatury sięgają 28 stopni Celsjusza. Najcieplej jest w kurortach nad Morzem Czerwonym i Martwym, nieco chłodniej na terenach wyżynnych.

pogoda w Izraelu
pogoda w Izraelu

W październiku do Izraela przybywa wielu turystów, którym zależy na zwiedzeniu zabytków i historycznych miejsc dla trzech wielkich religii. Jeśli interesuje nas pogoda Betlejem, Izrael w październiku będzie idealny na wybranie się do miasteczka, w którym narodziło się chrześcijaństwo.

Zobacz także kiedy jechać do Meksyku

Izrael pogoda listopad

Izrael pogoda listopad to czas ochłodzenia, choć zdecydowanie nie przypomina on naszej rodzimej jesieni. Najwyższe temperatury w tym czasie sięgają 23 stopni, najniższe natomiast 16.

Tel Awiw pogoda
Tel Awiw pogoda

To dobry czas na zwiedzanie Izraela, wędrówki po terenach górskich, wyprawy na pustynię oraz do historycznych miejsc. Upały dawno już minęły, można więc cieszyć się aktywnym wypoczynkiem.

Zobacz także kiedy jechać do Omanu

Izrael pogoda grudzień

Izrael pogoda grudzień to temperatury, które są już dalekie od upałów. Najwyższe sięgają 19 stopni, nie jest więc upalnie, ale wystarczająco ciepło, aby cieszyć się słonecznymi wakacjami w pięknym regionie świata. Jeśli niekoniecznie chcemy plażować, a przede wszystkim zwiedzić Izrael, pogoda w grudniu sprawdzi się na sto procent.

Zobacz także kiedy jechać na Kubę

od:
3 999 zł
Wakacje w Izraelu

Sprawdź najlepsze oferty na wycieczki objazdowe w Izraelu

Czytaj również:

🏖️ Izrael – kiedy najlepiej jechać?

Jeśli chcemy korzystać z uroków plażowania i gorących wakacji, warto wybrać się do Izraela w lipcu i sierpniu. Upały są wtedy największe. Jeśli natomiast preferujemy aktywny wypoczynek, zwiedzanie, poznawanie zabytków i dzieł kultury, lepiej jest pojechać w sezonie od jesieni do wiosny. W tym czasie w Izraelu jest ciepło, nie trzeba jednak obawiać się dużych upałów.

🔥 Izrael – kiedy najcieplej?

Najgoręcej w Izraelu jest w lipcu i sierpniu. Temperatury w najpopularniejszych kurortach przekraczają wtedy 35 stopni.

☀️ Izrael – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny w Izraelu trwa od czerwca do końca września. W tym czasie najpopularniejsze są przede wszystkim kurorty Morza czerwonego i Morza Martwego.

🏝️ Izrael – jaki klimat?

W Izraelu panuje klimat śródziemnomorski, w jego południowych partiach natomiast podzwrotnikowy. Na klimat duży wpływ mają gorące i suche powietrza znad Sahary oraz Półwyspu Arabskiego. Spore różnice klimatyczne ujawniają się w zależności od terenu – nieco inny klimat mamy na wybrzeżu, inny w pasie centralnym, a jeszcze inny w Dolinie Jordanu czy na terenach pustynnych.

🤑 Izrael – kiedy najtaniej?

Najtaniej w Izraelu jest poza sezonem turystycznym, a więc w okresie od października do kwietnia. Jest też wtedy nieco mniejszy ruch turystyczny, co pozwala na spokojne odkrywanie najpiękniejszych miejsc w tym kraju.